Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Surda mindig szív a vinyókkal (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Surda


Surda
tag

Amint a címből kiderül, én mindig szívok a vinyókkal.

(Egyébként hurrá, megvan a 10000. ilyen topik.:) )

Vettem egy Seagate 7200.7 60G-st (ST360014A). Hazamegyek. Fdisk, format. Bad sector.
Oké, semmi gond, másnap viszem vissza. Azt mondják megnézik hogy bad sectoros-e.
Megnézték. Így: Partition Magic, Check partition. Kb. 2 mp. alatt végez. Azt mondják nincs hiba.
Mondom állj. Ez nem teszt volt. Az mondják de. Sokat vitatkozunk,
szerintem így nem fog kiderülni hogy van-e bad sector a vinyón. Végig kell nézni valami
normális teszttel. Azt mondják nem. Hogy ez egy célprogram, direkt azért van, hogy ne kelljen órákig várni amíg tesztel. Mondom de kelljen. A vége az lett, hogy kicserélték.
Na mindegy, nem is ez a lényeg.
A cserevinyón a SeaTools teszt simán lefutott, nem volt hiba.
Csináltamam egy 5G-s partíciót, próbaképp. FAT32-re formáztam, nem volt bad sector. Utána viszont ilyeneket csinált:
Felmásoltam a Win98 telepítőt hogy ne CD-ről installálja. Azaz csak másoltam volna,
pár file után kiírta, hogy nem tudja létrehozni a könyvtárat. Megnéztem a vinyón a Win98 könytárat, a fileok fele krix-krax, meg 999999999 méretű, stb.
Inkább CD-ről telepítettem. Nem is volt semmi baj, az első újraindításig. Akkor megint hülyéskedni kezdett. A betöltés elment egy
bizonyos pontig, aztán elkedzett kerregni a vinyó. Nem úgy mintha szét akarna esni, csak
mintha egy szektort nem tudna rendesen olvasni. Viszont továbbment, csak nagyon lassan, és
folyamatosan ezt csinálta. Lefuttattam rajta a Scandisk-et, de nem
talált rossz szektort. Fogalmam sincs mi a gond.

PII-es alaplapom van, BX-es chipset-tel,
de a biosz elvileg rendesen felismeri a vinyót, LBA-ban is. Úgy látszik hogy mégsem?

Egyébként egy Seagate 5400-as 40G-s ugyanezt csinálta telepítéskor, de az csak a 2. újraindítás után, amikor már a Win grafikus felülettel jelentkezik be a gép.

Hétfőn jár le a 3 napos cseregarancia, úgyhogy jó lenne még ma kifundálni valamit.
Hétvégén ugyan kipróbálom majd egy másik gépben, ha tudom, de ha valaki számára már az fentiekből világos, hogy mi a gond, szóljon.

A garancia meg... ha a címke meg...

(#2) L3zl13 válasza Surda (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nem lehet, hogy szar a kábel? Más gond nincs a géppel ami egyéb hardver hibára utal?

Aki hülye, haljon meg!

(#3) khalox válasza Surda (#1) üzenetére


khalox
őstag


Lehet valóban az alaplap nem birkózik meg ezekkel a méretekkel (bár elvileg meg kellene).
Próbáld ki másnál és ha ott működik, akkor ezzel van a gond.

(#4) Surda


Surda
tag

Direkt vettem új kábelt, mert a Seagate teszt hibát jelzett, és kiírta hogy kb. a kommunikáció nem tökéletes, valószínűleg hibás kábel.
Persze, kipróbálom másik lapban is, csak már türelmetlen vagyok, egész héten vinyókkal a zsebemben rohangáltam keresztül-kasul a városban:)

Hétfőre talán többet tudok, addig is kösz:)

A garancia meg... ha a címke meg...

(#5) Den válasza Surda (#4) üzenetére


Den
veterán

rossz az alaplap. Nincs húzva?

www.simson4t.hu

(#6) Zeck


Zeck
aktív tag

Pont ezért van az hogy ha veszek valamit nem tesztelgetem - amiről nem tudsz az nem fáj. Már rühellem az 1 hetes szívásokat vadi új cuccokkal. Egyébként nem tud valaki ajánlani jó 80GB-os vinyót, mostanában nem vagyok annyira képben. Mit érdemes venni?

"két lábon járó növényevő szarkészaurusz"

(#7) Surda válasza Den (#5) üzenetére


Surda
tag

Nincs húzva. De attól még lehet rossz.

A garancia meg... ha a címke meg...

(#8) Surda válasza Zeck (#6) üzenetére


Surda
tag

De ha nem töltődik be az oprendszer, arról tudok:)
Na mindegy, jó hétvégét mindenkinek, sziasztok!

A garancia meg... ha a címke meg...

(#9) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Ilyet nekem is csinált a régi alaplapomban (BH6), de ott a magas PCI freki okozta a gondot. BIOS-ban biztos minden beállítás stimmel???

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#10) andropov


andropov
csendes tag

BX borda + 40GB Maxtor nekem akkor csinalt hasonlot (furcsa fajl es konyvtarnevek), amikor nem tetszett neki az LBA/Large/stb beallitasok kozul valamelyik.

andropov

(#11) retes


retes
aktív tag

Hülyén hangzik de lehet bootvírus is... Reseteld le a BIOST és próbálgasd egy szar alaplap lépes hazavágni sok mindent :o

Retes

A tudás mindenkié!!!

(#12) HaroWerks válasza Zeck (#6) üzenetére


HaroWerks
senior tag

Zeck: ha 80Gb-osat akarsz akkor Western Digitalt vegyél, szerintem az elég jó, a legtöbb helyen is azt ajánlották a Maxtor-okat meg kerüld nagyívben :)

(#13) TheVeryGuest válasza HaroWerks (#12) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

Hozzátennék még annyit, hogy WD-ből is a premium sorozatot 8MB cache-sel, dobozosan, 3 év (nem csak gyári) garanciával.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#14) Surda


Surda
tag

A következő van: működik, de csak slave-ként. Akkor is csak úgy, ha van mellette egy master, ami viszont nincs beállítva a biosban. Ilyennel már találkozott valaki? Lehet partícionálni, format is megy, telepítés, betöltés, semmi baja. Azonban ahogy leveszem mellőle a master-t, elkezdi a hülyeségeit: win.com nem található, könyvtárszerkezet összekavarodik, stb.
De ezt csak ez én gépemben csinálja, behoztam melóhelyre, itt megy rendesen master-ként is, úgyhogy valószínűleg nem a vinyó a hibás. Otthon tényleg egy bios resettel kezdek, és a setup-on próbálok állítgatni.

A garancia meg... ha a címke meg...

(#15) CsendPenge válasza Surda (#14) üzenetére


CsendPenge
őstag

A jumperelés biztosan jó? Van egy olyan mód is, hoy csak 32 GB-osnak lássa a renccer, kompatibilitási célzattal. A kábel tényleg gyanús, ki kellene próbálni más gépben is, és persze a vinyót is ki kellene próbálni egy másik (újabb lappal szerelt) gépben. Persze ezt teljesen letiszítva, w98-as indítólemezzel bootolva, és formázva az egészet. Az mbr-t is írd újra! (fdisk /mbr -de csak egy vinyó legyen bent :P) Ja, és /u /c kapcsolóval formázd! (/u nem visszaállítható formázás, /c -teszteli az esetleges bad sectorokat) Gondolom a legfrissebb bios van fent? Bááár, nekem akkor is meredeknem tűnik egy ilyen régi lappal szerelt gépbe egy 60 G-s vinyót rakni.

P.S.: nekem már két Seagate vinyóm volt/van, és eddig egyikkel sem volt semmi gondom, sőt! nagyon jól mennek.

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#16) Surda válasza CsendPenge (#15) üzenetére


Surda
tag

A jumperelés jó, több kábelt is próbáltam, az egyik vadi új volt, épp most néztem meg jobb gépben is a vinyót, vidáman működött. Majd otthon megpróbálom még ezt a 32G-s megoldást is, bár nem hiszem hogy az lenne a gond, ugyanis slave-ként jó volt.

A garancia meg... ha a címke meg...

(#17) Surda


Surda
tag

Ja, persze az alaplap elég régi, a legfrissebb BIOS van benne (2000. aug.:) ), de olyat még akkor sem láttam hogy csak slave-ként kezel rendesen egy vinyót. Mindegy, kezdem megszokni a gondolatot, hogy úgy lesz.:(

A garancia meg... ha a címke meg...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Surda mindig szív a vinyókkal (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.