Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  -- stabilitÁs -- (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) djyangce


djyangce
tag

Helló mindenkinek!

Egy másik topic kapcsán gondoltam, nyitok egy ilyen topicot összegzésként.

Ami nekem eszembe jut: melyik cég lapjai stabilak, megbízhatóak (ASUS, Gigabyte, MSI stb.).
Másik kérdés, hogy a chipkészletek stabilitásáról sem árt tudni egyet és mást (intel, sis, via).

Akkor hajrá...

''Soha ne becsüld le egy olyan furgon sávszélességét, amely kazettákkal telepakolva száguld az autópályán!''

(#2) djyangce


djyangce
tag

Gondoltam, rögtön meg is teszem az első lépést.

Eddig két éve egy ASUS CUSL2-t gyűrök. Nem tuningoltam (és nem is fogom), eddig minden rendben volt vele. Megy szépen rajta WinOS és Linux is stabilan és az alaplapi VGA-val sincsen gond (nem olyan szép a képe, mint a lehalt GeForce2MX-emé, de munkára kitűnő).

Yangce

''Soha ne becsüld le egy olyan furgon sávszélességét, amely kazettákkal telepakolva száguld az autópályán!''

(#3) rog válasza djyangce (#1) üzenetére


rog
addikt

''and its burns, burns, burs..'' :)

(#4) WaterLo válasza djyangce (#2) üzenetére


WaterLo
aktív tag

Elég érdekes képe lehet a videokártyádnak, ha nem olyan jó, mint egy döglött társáé. :D
Viccet félretéve egyszer nézz meg egy Ati-t (gyári Ati), vagy egy Matrox-ot.
Hogy ne csak offoljak:
szerintem ASUS, Epox, MSI lapokról el lehet mondani, hogy általánosságban nincs gond velük stabilitásban. Természetesen ez igazából még csak nem is típusonként, de laponként változó.

....What's up!....

(#5) djyangce


djyangce
tag

Akkor konkrétan is kérdezek...

Gigabyte-ról ki milyen véleménnyel van? Nemsokára gépet újítok és a kérdés az, hogy érdemes-e hosszú távon ilyen lapon gondolkodni, mondjuk I845GE chipsettel?

Yangce

''Soha ne becsüld le egy olyan furgon sávszélességét, amely kazettákkal telepakolva száguld az autópályán!''

(#6) Sidaries válasza djyangce (#1) üzenetére


Sidaries
őstag

Az Amd front Via chipsetjeivel kezdeném:

KT133 :Bugos mint a veszedelem, de ha felraksz egy új Biost és Patcheled az oprendszered egy kupac mindennel akkor össze lehet rakni egy atomstabil gépet.. Ez tapasztalat. (Abit KT7)
KT133A: Kicsit jobb mint a KT133. Kicsit kevesebb Bug, de még mindíg sok.
KT266 és KT266A: Jók,stabilak és gyorsak. A gyorsaság már egy kicsit fenntartásokkal kezelendő.
KT333 :Valószínűleg az eddigi legjobb Via chipset. Minden tekintetben megállja a helyét. Van újabb, de ár/teljesítményben szvsz a legjobb. Szintén tapasztalat. Nem régóta (3hónap körül) van egy ilyen alapú lapom (Abit Kd7-E) és még egyszer sem fagyott.
KT400 :Ez a legújabb kiadott. Azt hallottam, hogy egy kicsit bugos. Nem tudom, de minden pletykának van valami valóságalapja.
KT400A:Ez meg majd kiderül milyen lesz. Az biztos, hogy nem lesz világmegváltás, de a KT400-nál biztos jobb lesz.

Amd chipset:
Ha jól tudom akkor Amd761 volt a neve. Kb a Via KT266 chipsettel volt egy kategóriában. Mindenesetre valami miatt (név?) ezt jobban szerették. Az Abit KG7 egy elég jól sikerült lap volt.

Sis:

Ebben nem tudok érdemben nyilatkozni, mert lehetetlenség megjegyezni a neveiket.


I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#7) Sidaries válasza Sidaries (#6) üzenetére


Sidaries
őstag

Ja és talán kiderült, hogy én Abitot ajánlanék. Ki lehet fogni belőle rossz darabot (talán többet, mint más gyártóknál), de az hamar kiderül. Ha viszont jót kapsz, akkor olcsón lesz egy jó géped.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#8) Hold


Hold
őstag

Abit BD-7II-ről mi a véleményetek ?

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#9) Hold válasza Sidaries (#6) üzenetére


Hold
őstag

Abit KD7_E alaplapodhoz milyen proci tartozik ?

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#10) Sidaries válasza Sidaries (#7) üzenetére


Sidaries
őstag

És még egy link a kimaradt dolgokról. Egy méltatlanul elfeledett topik szerintem: [L]http://prohardver.hu/rios2_uzenetek.php?from=7848[/L]

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#11) Sidaries válasza Hold (#9) üzenetére


Sidaries
őstag

1.2-es Duron :))
ddr-t a Duronnak!

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#12) Joe_007 válasza Hold (#8) üzenetére


Joe_007
tag

A BD7II egy nagyon jó stabil lap.

(#13) Hold válasza Joe_007 (#12) üzenetére


Hold
őstag

abba gondoltam egy PIV 1.8 as procit

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#14) Pötyi


Pötyi
őstag

Csak én vagyok olyan márkabuzi, hogy echte Intel lapot veszek?
:DD
(Nemcsak a csipszet Intel, hanem maga a lap is: Motherboard manufactured by Intel Korporésün)

QNX is cool!

(#15) karyo válasza djyangce (#5) üzenetére


karyo
senior tag

Anno volt egy gigabyte TX alaplapom benne egy p200MMX. atomstabil, és tuningra is jó volt (233-on ment a cpu). 2 évig ment, amikor (sajnos) el kellett adnom. Van egy abit be6-om, amit nem szeretek, bugos lett. Reset nemigazán működik, néha ujraindul, néha meg befagy (soft- reset). Volt egy Abit VH6-om is, ami meg sem tudott melegedni a gépemben, nagyon gyorsan tuladtam rajta, egy iszonyat volt. Fagyások, memória összeférhetetlenség, instabil és megbizhatatlan volt. Szal nálam Abit eléggé leszerepelt. Jelenleg : ASUS Tusl-2 c : stabil, gyors és atomstabil.

Enjoy the silence.

(#16) karyo válasza Pötyi (#14) üzenetére


karyo
senior tag

Egy havernak van Intel Pii alaplap benne egy renegát klamath. Stabil és jó, főleg amire használja (net+filmnézés)

Enjoy the silence.

(#17) Joe_007 válasza Hold (#13) üzenetére


Joe_007
tag

Jól gondoltad:)

(#18) Tiltus


Tiltus
tag

Annak idején én is használtam gigabyte-ot stabil és megbízható volt!!!!:))
Majd gép váltás és csoróság miatt vettem abit alaplapot /BF6/, ez egy rém álom volt kétszer cseréltettem ki!!! :DDD

Az élet része a szenvedés, tehát mindenki mazoista aki élvezi az életet!!!

(#19) almásrétes


almásrétes
tag

AMD mezőny:
SiS K7S5A lap, SiS 735 chipsettel. Atomstabil, megbízható, gyors és olcsó (11+fa), SDR és DDR RAM-ot is bele lehet rakni (igaz, egyszerre nem müxik a kettő), viszont nem tuningbarát (az új BIOS-okkal ugyan lehet FSB-t emelni, de feszültséget nem).

OFF
Esik a hó. :))
/OFF

(#20) Sefter


Sefter
veterán

Intel fronton jó márkának találom: ASUS, Gigabyte, ABIT
AMD fronton: ABIT, EPOX, SOLTEK

Psn ID: sefter_hun

(#21) Satan-Claus válasza almásrétes (#19) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

Khmmm. Gyors? :D

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#22) almásrétes válasza Satan-Claus (#21) üzenetére


almásrétes
tag

Mé' nem? Jól megy benne az XP2100+. Nekem elég gyors így. :))
Na jó, persze ennyi pénzé' nem is vártam túl sokat, ahhoz képest pedig igen jól teljesít.

(#23) Sefter válasza almásrétes (#19) üzenetére


Sefter
veterán

Bocsi de szerintem a K7S5A pont megbízhatatlan kb:20%-os a meghibásodási aránya...
Mondjuk abból is ki lehet fogni jót , egy barátomnak már lassan egy éve semmi baja vele.

Psn ID: sefter_hun

(#24) Biaggio


Biaggio
őstag

1 pont a Solteknek és az ECS-nek :DDD

(#25) Obi-1 válasza Sefter (#23) üzenetére


Obi-1
őstag

Én se hallok jókat a SIS635-ről. Úgyhogy ASROCK KT266-at tervezek, eleinte SD-RAM-mal, aztán majd DDR-rel. Ugyanez volt a fejlesztési menetem 3 éve is. A memóriához ragaszkodom, főleg ha a gyorsabb drága...

Only a Sith deals in absolutes.

(#26) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Na, én is böfögök ide valamit. Nekem anno 2000-ben volt egy 550-es Athlonom egy Asus K7M-mel. Maga volt a menyország. Azután visszaadtam az Asus lapot a haveromnak és vettem egy Abit KA7-100-at, ami egy istenverte szar alaplap volt. Szüleim megleptek 2001 karácsonyára egy 800-as Celeron II-vel, meg egy Abit(már megint) VH6-II-vel. Az is szar volt (mármint az alaplap). Háromszor cseréltettem ki. A memóriahibák csak csepp volt a pohárba. Gyorsan eladtam tavaly decemberben. Azóta van egy Gigabyte GA-7VAX és egy Athlon 2000+ meg Samsung 333 MHz DDR RAM 256 MB. Végre yól alszom és van egy olyan lapom, ami az Asus K7M méltó utódja. Hát ennyi.

U.I.:Egyébként ez a lap is KT400 chipsetű és egyetlen bugot sem találtam benne...

(#27) Satan-Claus válasza Alvin_ti4200 (#26) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

Jól megnézted? Nagyítóval meg minden? :)

Egyébként a kt400-as lapokban biza van jónéhány. Kerres csak rá a google-lel arra a szókapcsolatra, hogy ''kt400 bugs'' ! Lesz nehány oldal. :(

De persze melyik hardver bogármentes? Talán csak a festék a házon...:O

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#28) Egon


Egon
nagyúr

Akkor én is megírom véleményem/tapasztalataim:

Jópár Abit lapom volt (most is az van), illetve a környezetemben (öcsém gépe, barátok stb.) is az van általában. Ezen túlmenően volt szerencsém néhány Asushoz is.
Tapasztalatok: Abit lapokkal nem volt különösebb problémám soha (ami volt/van, nekem/öcsémnek/barátoknak: BH6, BX6 rev. 2.0, BF6, BD7), illetve gyik havernak behalt a BF6 (az ismert kondi problem). Asus lap, ami volt (VX, TX chipsetes), szintén jó volt; egyik haver szidta mint a bokrot, behalt a TUSL2-C-je.
Sokan szidják az Abitot, a különböző fórumokban. Az a benyomásom, hogy inkább a NEM Intel chipsetes Abitokkal van (többnyire) gond. Úgyhogy szvsz Abitot inkább csak Intelhez. De pl. ami kevés Intel chipsetes Epox-szal találkoztam, az mind egy kalap ....-t ért, úgyhogy azt meg inkább AMD-hez...:) MSI, Gigabyte: szvsz túl keveset adnak el nálunkahhoz, hogy korrekt tapasztalatok legyenek (az MSI-t meg már több embertől hallottam igen erőteljesen szidni, úgyhogy én elkerülném...). Ami szerintem mindig (értsd: legtöbbször) jó szokott lenni (csak az ára ne lenne olyan húzós...:() az az Asus...

De ez egy kicsit olyan dolog, mint pl. a CD-ROM-oknál is megfigyelhető: attól hogy egy márka egy adott terméke jó, nem biztos hogy a következő terméke is hasonlóan jó lesz...:( Pl. Panasonic CD-ROM: 4x-esben a legjobb, 24-32x-esben a legrosszabb volt...).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#29) válasza Alvin_ti4200 (#26) üzenetére



senior tag

Nekem is KA7-100 van, lassan másfél éve, semmi gáz nincs vele. Stabil és gyors. Igaz ami igaz, memóriákat válogattam vagy 2 napig bele ... :))

Más. Lehet hogy egyedi eset, de az ASUS-okkal eddig mindíg szívtam.
3 alaplapom volt ASUS, egy TX97-es, Egy PII-es valamilyen, meg egy FCPGA-s valami.. ( utóbbi 2-nek már a nevére sem emléxem). Mind a 3 rendesen instabil volt. Abitból viszont a KA7 is jol megy meg előtte egy KT7 is jól ment.
Volt még epox, és gigabyte, ezek is állat jók voltak.

(#30) Sidaries válasza karyo (#15) üzenetére


Sidaries
őstag

Intelhez Via chipset? Hát meg is érdemelted. :)

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#31) Sidaries válasza Egon (#28) üzenetére


Sidaries
őstag

Whoáááá, Egonnal egy húron pendülök. :)) Végre valaki aki nem szídja az Abitot. Szerintem az Abit AMDhez is jó. Intelnél pedig vigyázni kell a chipsettel.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#32) Egon válasza Sidaries (#31) üzenetére


Egon
nagyúr

:) Tudod jól, Sid, hogy sokmindenben ''egy húron pendülünk'' (pölö Master of Magic rulez!!!:D). Csak ne lennél AMD-s!!!!!! :D:D:D

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#33) almásrétes válasza Sefter (#23) üzenetére


almásrétes
tag

Nálam is kb. ennyi ideje működik. Jól. (kopp-kopp-kopp)
Anno még azért vettem, mert csak jókat olvastam róla (főleg itt, a PROHARDVER!-en, többször volt a ''Hét hardvere'').
Procit most cseréltem benne, egy Athlon 850-es TB-ről 2100+ XP-re (Palomino :O). Minden tutifrankón megy vele, egyedül a 3DMark 2001 SE nem akar feltelepülni (de már kaptam megoldási ötletet, csak nem vagyok otthon, hogy kipróbáljam).

(#34) Sidaries válasza Egon (#32) üzenetére


Sidaries
őstag

Te meg Inteles. :) nVidia is rendben van asszem.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#35) Sidaries válasza (#29) üzenetére


Sidaries
őstag

Asus lapot nem sokat ismerek. Egy van a közelemben, egy Ali chipsetes lap egy 450-es K6/2-eshez. Az egy akkora szar amekkorát még nem láttam. Instabil és még a win2000-et is kinyírja. Erre azért nem mindegyik lap képes.
Az Acorpról még nem volt szó. Inkább régebbieket ismertem. 2 jó és 2 közepes lap. Mindegyik Intel chipsettel.
Volt egy Pc Partner lapom is (Via). Ez volt az utolsó Intelem. Ez azt hiszem mindent elmond. :)

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#36) djyangce


djyangce
tag

Örülök, hogy ilyen sok a tapasztalat.
Azt hiszem egyébként, hogy maradok az ASUS-nál. Igaz, hogy drágább egy kicsit, de azon a pár ezer forinton ne múljék. Valószínűleg egy P4GE+Lan lesz a választott, ezt 42bruttóért láttam egy vízről elnevezett üzletben. De a Gigabyte is tetszetős lenne 8GE667Pro. Ez talán azért jobb, mert intel hálókértya van rajta, csak nem tudom mennyi rá garancia, mer asusra 3 év.

Yangce

''Soha ne becsüld le egy olyan furgon sávszélességét, amely kazettákkal telepakolva száguld az autópályán!''

(#37) neduddki válasza djyangce (#5) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Szemejjes tapasztalat: a hx utan egy kapal szaroakt csinaltak, valahol a bx kornyeken kezdtek foljonni, majd a mittom en mi a fenetol de az utobbi egy-masfel evben ojjjan komoly es stabil jo cuccokal jottek elo, hogy ihajjjjjjjj! Szerintem siman tugyak a tarsasg egyik fele altal istenitett, amsik fele altal ruhelt asus szinvonalat, gyakran annak az ernak a fele-ketharnadaert. Itt mindenekelott a 845e /8ie(xp)/ es kt400 /7vaxp/ settekre gondolva. Aze merem leirni, mert mind a kettovel igen pozitiv szemejjes tapasztalatom akadt. Ugy tunik ugyanijjen visszhangja van a 845pe-nek es kivancsi vagyok a nforce2-re is sokat varok toluk. Szoval ha erdekelt avgy az arban is akkor mindenkepp erdemes figyelembevenni ezeket a mb-at is. Figyelmedbe ajanlom, hogy a sikerszeriakbaol nem biztos, hogy rogton van itthon, neha kicsit vatni kell rajuk,. De ez igaz mindere. /i7502 igaz Herr Vida:-))))/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  -- stabilitÁs -- (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.