Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21) dseres


dseres
tag

Hát nem új a topic, de azért beírnám a tapasztalataimat. :) Hátha tudok valakinek segíteni.

Vettem egy alaplapot, amin nincs ide csatlakozó. Nekem meg van 2 hdd-m meg egy DVD iróm, és szeretném is őket használni. ( Fél évente kell írnom egy dvd-t, a disket meg nem akartam kidobni.) A kártyából az ITE IT8212F chippel ellátottat vettem megoldandó ezt a problémát.

Hát felemásak a tapasztalataim. A lényeg, hogy nem szereti az UEFIT. Mire erre rájöttem, elment pár nap vele. :F A Bios-ban be kell kapcsolni, hogy a PCI kártyák legacy Biost használjanak csak. Innentől felismerte a diszk-jeimet. Az ITE honlapjáról letölthető egy olyan ATAPI bios, amivel már kezeli az optikai meghajtót is. Ezt DOS alatt lehet feltelepíteni a legegyszerűbben. Unetbootin-nal létrehoztam egy FreeDos-os boot pen drive-t, amiről a flash utilt működik. De ahhoz, hogy a flash-elés tökéletes legyen, az optikai meghajtót le kellett húzni róla. Másik, hogy a kártya nagyon érzékeny a csatlakozásra. A gépben csavar nélküli rögzítőrendszer van, és bizony párszor helyet kellett cseréljen más kártyával is.

Ezek után már működött. A bios felismerte a meghajtókat, nálam jelenleg 1 hdd + 1 DVD külön csatornán masterként üzemel. Ununtu Linux 12.04 (vagy azzal egyenértékű) rendszeren mindenféle hókuszpókusz nélkül simán működik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.