Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Szóval használ vki ilyen RAID-vezérlő kártyát?

Ugyanis egyrészt lenne 1-2 kérdésem, meg nekem úgy tűnik, hogy egy hibás darabot sikerült kifognom :F

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#2) Loha válasza A_ScHuLcZ (#1) üzenetére


Loha
veterán

Nekem van egy ilyen, asszem Silicon Image 680 -as chippel, soha semmi gond nem volt vele, szóval szerintem jó kis cumó :)

(#3) A_ScHuLcZ válasza Loha (#2) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Honnan tudod hogy olyan a chip?
Rá van írva?

Mert nekem ilyesmi nincs, a chipen csak ennyi van:

ITE IT8212F 0429-DXS ZMJFFH

És nekem nagyon érdekesen viselkedik, alapból olyan 15k-val leet csak másolni a winyóra ami arra van kötve. Ha az alaplapi vezérlőre kötöm, akkor viszont tökéletesen műxik...

Ja és ha külön kábelen kötök rá 2 winyit, akkor pl a kettő között 6-8k-val tudtam másolni, ami rohadtul kevés...

Mostanában pedig állandóan beakadt a gépem tőle, 1-2mp-re megállt mintha fagyott volna aztán ment tovább. de ezt ngyon gyakran, percenként akár 7-8x is...
Miután kivettem a kártyát tökéletesen működött.

Szóval én csak szívok vele, és ki szeretném deríteni mi lehet a baj. (NF7-S)

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#4) Loha válasza A_ScHuLcZ (#3) üzenetére


Loha
veterán

Igen nekem ez van a chipre írva.
Szóval az ST Lab újabban ITE chipet rak rá...
Egész véletlenül az alaplapomon ugyan ilyen integrált chip van, és azzal én sem vagyok elégedett.
Próbálhatsz rajt BIOS-t frissíteni: Bővebben: link (ha lehet, de elötte nézz utána, hogy az STLab honlapján van-e friss BIOS)
Egy friss driver sem árthat... :)

(#5) anulu


anulu
félisten

0680-as Silicon IDE kártya van a gépemben, korrekten megy, csak winxp64bit alatt bugzik a 32bites driver... :O 32bites alatt gyönyörű, gyors, stabil.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#6) Loha válasza A_ScHuLcZ (#3) üzenetére


Loha
veterán

Más:
Látom NF7-S-ed van, azon ha jól tudom van SATA...
Vagy adtak hozzá vagy tudsz venni külön SATA/PATA átalakítót, és akkor a vinyók szépen ellesznek SATA-n, és azzal szerintem nem lesz ilyen gond, de ide csak vinyókat tudsz kötni...

[Szerkesztve]

(#7) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

És ti állítottatok vmit a BIOSában bootoláskor?

Vagy hagytátok az alap gyári beállításokat?

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#8) A_ScHuLcZ válasza Loha (#6) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

winyókat kötöttem rá és azzal voltak ezek a gondok...

satához kaptam átalakítót, régen mintha már próbáltam is volna :))

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#9) Loha válasza A_ScHuLcZ (#7) üzenetére


Loha
veterán

Szerintem nem lehet ott a RAID-en kívül semmit sem állítani... :)

(#10) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Nemtudom én szenvedtem vele egy ideig de nem jutottam semmire, visszaraktam alapbeállításra :D

De mikor keresi az eszközöket akkor elég sokáig vár meg írja hogy így meg így tudok belépni a biosba ha akarok.
Ezt nem lehet vhogy kikapcsolni h gyorsabb legyen a bootolás? (mármint a bios részt, nem az eszközkeresést :)) )

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#11) Printszkrín


Printszkrín
senior tag

Nekem volt ilyen kártyám. Nem egy nagy szám, de sok gond nem volt vele.
Próbálj meg belépni a bios-ába és ott beállítgatni a dolgokat.
Más: vinyó mellett ne legyen CD vagy más optikai drive.
Nekem a legnagyobb bajom az volt, hogy néha elfelejtette a RAID beállításokat.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#12) A_ScHuLcZ válasza Printszkrín (#11) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Nincs más csak 1 winyó rajta, majd lehet lesz még1

De ott a biosba mit lehet állítani, nekem értelmes dologra nem sikerült jutnom...

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#13) Loha válasza A_ScHuLcZ (#12) üzenetére


Loha
veterán

RAID beállítások lehet szerintem csak.
BIOS-frissítéssel lehet gyorsítani az eszközfelismerést, mert pont azt a bugot javították, meg tehetsz rá sima ATAPI BIOS-t...
De mondom a legjobb megolád a SATA/PATA átalakító, mivel a SATA vezérlő Silicon Image chipes... :)



[Szerkesztve]

(#14) Printszkrín válasza A_ScHuLcZ (#12) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Hát nem sok mindent az biztos. Nekem két vinyó volt 1 kábelen tükrözve
(paranoiás vagyok)
Igazából azt tudod csak állítani, hogy Raid 0, 1, vagy 0+1 legyen
Egy HDD-vel nem tudsz mit állítgatni. Hanem ha nics SATA eszközöd próbáld meg letiltani a SATA vezélőt, lehet nem szeretik egymást

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#15) Loha válasza Printszkrín (#14) üzenetére


Loha
veterán

Nem hiszem, hogy az lenne a gond, mert nekem ez a 2 chip van az alaplapra integrálva... :)

(#16) A_ScHuLcZ válasza Printszkrín (#14) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

az alaplapi sata le van tiltva

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#17) Printszkrín válasza A_ScHuLcZ (#16) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Pass! Nincs több ötletem. Én a kártyát már eladtam és vettem helyette egy
HighPoint 1520-as SATA vezérlőt. Igaz ez lényegesen drágább, de kicsit jobb is.
Egyébként ez is sokat molyol boot-oláskor az eszközök keresésével.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#18) A_ScHuLcZ válasza Printszkrín (#17) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Na jó, akkor majd felteszem hozzá az új biost meg az új drivert és holnap jelentkezek hogy mi lett...

thx a segítséget

[Szerkesztve]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#19) Printszkrín válasza A_ScHuLcZ (#18) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Kiváncsi leszek a fejleményekre. Sok sikert!

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#20) ernesto961 válasza A_ScHuLcZ (#1) üzenetére


ernesto961
csendes tag

Hello...
Szóval nem fogtál ki szar darabot. Nekem is ugyanilyen van és tényleg tele van nyűggel. Ma volt egy FORMAT ''C''-m és képtelen vagyok felismertetni a géppel. Pedig nem a leggyengébbek közé van sorolva az MSI KT4 Ultra alaplap. Egyszerűen nem látja. Már-már azon voltam, hogy kivágom a gépből.
Viszont ha egyszer be tudod állítani, akkor nagyon jól bírja a strapát.
Kitartás :)

[Szerkesztve]

(#21) dseres


dseres
tag

Hát nem új a topic, de azért beírnám a tapasztalataimat. :) Hátha tudok valakinek segíteni.

Vettem egy alaplapot, amin nincs ide csatlakozó. Nekem meg van 2 hdd-m meg egy DVD iróm, és szeretném is őket használni. ( Fél évente kell írnom egy dvd-t, a disket meg nem akartam kidobni.) A kártyából az ITE IT8212F chippel ellátottat vettem megoldandó ezt a problémát.

Hát felemásak a tapasztalataim. A lényeg, hogy nem szereti az UEFIT. Mire erre rájöttem, elment pár nap vele. :F A Bios-ban be kell kapcsolni, hogy a PCI kártyák legacy Biost használjanak csak. Innentől felismerte a diszk-jeimet. Az ITE honlapjáról letölthető egy olyan ATAPI bios, amivel már kezeli az optikai meghajtót is. Ezt DOS alatt lehet feltelepíteni a legegyszerűbben. Unetbootin-nal létrehoztam egy FreeDos-os boot pen drive-t, amiről a flash utilt működik. De ahhoz, hogy a flash-elés tökéletes legyen, az optikai meghajtót le kellett húzni róla. Másik, hogy a kártya nagyon érzékeny a csatlakozásra. A gépben csavar nélküli rögzítőrendszer van, és bizony párszor helyet kellett cseréljen más kártyával is.

Ezek után már működött. A bios felismerte a meghajtókat, nálam jelenleg 1 hdd + 1 DVD külön csatornán masterként üzemel. Ununtu Linux 12.04 (vagy azzal egyenértékű) rendszeren mindenféle hókuszpókusz nélkül simán működik.

(#22) hacsa válasza dseres (#21) üzenetére


hacsa
tag

Szia. Egy korábbi hozzászólásod miatt keresnélek. Én is egy 8212f-es ata kártyát használok két 250GB-os HDD és két optikai meghajtó kezelésére. Én is ATAPI bios-t tettem fel és nincsen semmi problémám a felismeréssel. Viszont Windows használat közben pl: AIDA64 program SMART adatoknál valszeg a kártya miatt a HDD-k egy idő után elérhetetlenné válnak. Ugyan ez a probléma több fájl másolásánál is. Esetleg az írás gyorsítótárazás lehet a bibi? Mivel az eszközkezelőben nem lehet bekapcsolni ezt a funkciót. Bocsi ha már nem aktuális!

(#23) dseres válasza hacsa (#22) üzenetére


dseres
tag

Szia! Lövésem sincs, hogy mi lehet a gond. Nálam továbbra is linux fut 1-1 eszközzel. Csak tippeket tudok adni. Próbálj meg játszani vele: húzzál ki belőle egy optikai meghajtót, vagy egy diszket, hátha az megoldja a gondodat, bios-ban kapcsolj legacy-ba, amit lehet!

Ha valamire jutsz vele, azért írd meg, hátha más is okulhat belőle!

[ Szerkesztve ]

(#24) hacsa válasza dseres (#23) üzenetére


hacsa
tag

Emlékeim szerint kártya BIOS-ba lépés (CTRL-S) csak RAID BIOS esetén van lehetőség. Most ATAPI BIOS van fent ilyenkor nem ajánlja fel a BIOS-ba való belépést.

(#25) hacsa válasza dseres (#23) üzenetére


hacsa
tag

Neked működött az optikai meghajtó RAID BIOS legacy módban?

(#26) dseres válasza hacsa (#25) üzenetére


dseres
tag

Nem működött, ha jól emlékszem. Azért is tettem fel az ATAPI BIOSt.

(#27) dseres válasza dseres (#26) üzenetére


dseres
tag

Bocsánat. A korábbi hozzászólásomban az alaplapi BIOS-ra gondoltam.

(#28) hacsa válasza dseres (#27) üzenetére


hacsa
tag

Jártas vagyok az alaplapi BIOS-ban de mit értesz a legacy kifejezésben? AZ alaplapom egy 775-ös intel alaplap. Itt még régi BIOS van nem UEFI.

[ Szerkesztve ]

(#29) dseres válasza hacsa (#28) üzenetére


dseres
tag

Akkor nem szóltam, semmit. :)
Tényleg nincs sok ötletem.

(#30) hacsa válasza dseres (#29) üzenetére


hacsa
tag

Azért még elmondom a tapasztalataimat. Ha az optikai meghajtók vannak csatlakoztatva akkor minden OK. (Ez furcsa mód úgy derül ki hogy az AIDA64 diagnosztikai programot kezdem el futtatni.) Viszont ahogy felrakok egy HDD-t is a program már a főképernyőnél a SMART adatok beolvasása közben lefagy és az a merevlemez nem lesz tovább elérhető. Ha a programot nem indítom el addig simán tudok tallózgatni a merevlemezen. Valamint a HD sentinel is csak nagyon sokára tudja kiolvasni a SMART adatokat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.