Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Soundblaster 128 probléma (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Mort


Mort
csendes tag

Üdv! Gépet cseréltem és a winamp iszonyat akadozva, sercesen játsza le a zenéket, holott a régi gépen tökéletesen ment minden. Most kénytelen voltam átkapcsolni az alaplapos hk-ra.
Miért lehet ez? Kevés a memória neki?

régi gép: soltek mob, p2-533, 320 SD, WinXP.2600
új: asus a7v333, 1.8xp, 128 ddr, ugyanaz az xp újratelepítés nélkül

köszi!

(#2) baroczp válasza Mort (#1) üzenetére


baroczp
tag

Azért jót tenne a vasnak az az XP újratelepítés...

(#3) emvy


emvy
nagyúr

XP újratelep segít; ezt a 2ooo is játszotta ilyen esetekben.

while (!sleep) sheep++;

(#4) Mort


Mort
csendes tag

Nem segített...egyéb ötletek?

(#5) launcser


launcser
senior tag

a ram az tényleg kevés
128 rammal xp alatt --> idegeskedés, anyázás stb..
játszani nem lehetett 128 rammal
amikor 256ra cseréltem kapásbol megugrott minden :)
de mondjuk ez nem hiszem hogy a hibaforrás lehet erre az esetre

tütüü

(#6) Lomos


Lomos
aktív tag

Csak a winamppal van a baj, vagy minden mas lassu?

www.HuWiCo.hu - Hungarian Wireless Community

(#7) Egon válasza Mort (#4) üzenetére


Egon
nagyúr

1. Csak a Winamp alatt volt rossz a hang, vagy egyébként is (pl. játékok alatt)? Ha előbbi, akkor új Winamp feltelepít.
2. Hangkártya másik PCI slotba áthelyez.
3. Másik hangkártya kipróbál a gépben.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#8) Mort


Mort
csendes tag

Kevés a ram igaz. De lehet játszani ezerrel. Moto3, GP, Q3 akadás nélkül...na mind1

Q3 alatt tökéletes a hang az SBvel. Szal csak winamp alatt csinálja, 2.7-es és 3-as alatt is. De én a winampokat nem szoktam installni, az installált változatot másolom mindig az oprencerre...szal installjam újra?

(#9) localhost válasza Mort (#8) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Miiiiiiiiiiiiii???? ''az installált változatot másolom mindig az oprencerre''

Renstall! :) Please Reinstall from original Install Kit! :)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#10) Mort


Mort
csendes tag

Újratettem a 2.8-as Winampot...detto...mindha kis részeket átugrana, meg serceg is...

(#11) baroczp válasza Mort (#10) üzenetére


baroczp
tag

Sonique-ot próbáltad?

(#12) emvy


emvy
nagyúr

Esetleg a winampban próbáld macerálni a Preferences-Output-Directsound Plugin-nél a bufferméreteket, esetleg Primary Sound Driverről tedd át SB-re vagy fordítva...

while (!sleep) sheep++;

(#13) Mort


Mort
csendes tag

Hát én már nemtom...
1. Slotcsere az SBvel...semmi
2. Alaplapi hk disable...semmi
3. Buffert változtatva...semmi
4. Sonique...kösz nem :)

(#14) Mort


Mort
csendes tag

Jobb az A7V333 hk-ja mint az SB128?

(#15) Mort


Mort
csendes tag

Közben pause-oltam bootoláskor és a device listánál az egyik hálókártya ugyanazon a megszakításon van mint az sb...gáz lehet ez?

(#16) guest válasza Mort (#15) üzenetére


guest
veterán

Sőt, EZ maga a gáz!!!!! IRQ-ütközés, elhárítandó !

prohardver vendég

(#17) Mort válasza guest (#16) üzenetére


Mort
csendes tag

Na jah...csak xp-ben már a 19-es irq-t kapja. ott ütközik egy ''VIA rev 5 or later USB Controller''-el...amit disable-re tettem. 19-es irq-t használta az egyik hálókártya...kiszedtem...

és még mindig

(#18) rog válasza Mort (#17) üzenetére


rog
addikt

rakosgasd a kártyát, a be szokott jönni

(#19) elmo


elmo
aktív tag

19-es IRQ?? Azta! :)

(#20) HEBI válasza Mort (#17) üzenetére


HEBI
senior tag

ASUS lapod van, tehát van hozzá eredeti gyári kiskönyved is. Namármost vedd elő légyszíves és keress benne egy táblázot, ami feltünteti a slotokat és azok felhasználásának lehetséges kombinációit. Az egyémhez annak idején volt ilyen, ha ehhez nincs az rossz dolog. Sok szerencsét.

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#21) Lomos válasza Mort (#17) üzenetére


Lomos
aktív tag

IRQ sharing van, elvileg nem lehet utkozes.

szedd ki az SB-t, es hasznald az A7V sajatjat. Sok jot olvastam a mostani integralt cuccokrol.

www.HuWiCo.hu - Hungarian Wireless Community

(#22) HEBI válasza Lomos (#21) üzenetére


HEBI
senior tag

De nem is egészséges!

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#23) Ketama


Ketama
aktív tag

Hali!
Szerintem az alaplapi hangkártya elég gagyi, még ezen az alaplapon is... (Nekem is egy ilyen megy otthon szervernek.) Inkább a BIOS-ban nézd meg a beállításokat. Az Asus lapokon be lehet állítani, hogy melyik slotnak melyik IRQ-t ossza. Ha nem fog akadni más eszközzel és nem osztozik az IRQ-n akkor mennie kell.

Everybody thought it was impossible. Then an idiot, who didn't know, came and did it.

(#24) Mort


Mort
csendes tag

Köszi! Van egy ilyen táblázat, hogy mit oszt meg hasonlók, de még nem nagyon ismertem ki magam rajta. BIOS-ban megpróbálok kiosztani neki megszakítást.

A HK másik gépben faszán megy...

thx

(#25) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

csatlakozom en is, csak en egy sb live! value 1024 kartyaval szivok a7v333, xp2000+ es winxp pro alatt. eloszor nem is latta a gep a kartyamat, masik slotba raktam, ott korrektul mukodott, DE! felraktam a friss drivereket (valami juliusiak), es erdekes dolgokat tapasztaltam... van egy olyan progi, hogy creative diagnostic vagy diagnose, most nem emlekszem pontosan, szoval ennek az a lenyege, hogy ellenorzi a kartya beallitasait es driverjeit, es ha valami nem oke, akkor kiabal. nalam a kovetkezo dolgokra irt failedet: mixer driver, soundfont settings, meg meg vmi mixeres cucc. wave, midi, directsound, ds3d okes. a kartya egyebkent mukodik korrektul, legalabbis winamp, powerdvd meg ilyenek alatt, jatekokkal nem probaltam.

hogy a fenti erdekessegeket meg tetezzem, elinditottam most is ezt a diagnosticot, az eredmeny: hardware test fail... huh, de a winamp mukodik tovabbra is...

azonkivul sem a creative surround mixert, sem az audiohq-t nemtom elinditani, mert kozli velem, hogy could not initialize audio drivers. please reinstall vagy vmi hasonlot.

valakinek vmi otlete? kell mast is telepiteni a driverpack elott (vmi installcdrol vagy vhonnan?)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#26) Bagoly


Bagoly
senior tag

Nálam is volt hasonló. SB128 al, de csak akkor, ha a netről töltöttem éppen, szóval szerintem irq ütközés van a hálókártyával (nálam), igaz még nem néztem utána. Tipikusan a leírt jelenség: kb. fél másodperceket ugrik néha a szám közben.
Sztem. nézd meg, hogy milyen körülmények között jön elő (háló megy, vagy valami más pci kártya), talán közelebb visz.

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#27) Mort válasza Bagoly (#26) üzenetére


Mort
csendes tag

Hi!

A gáz az, hogy úgy is ezt csinálta, ha csak a GF2MX és a hk volt bent. többi kártya kivéve.

Öcsém gépében WinME, régi alaplapom stb...tökéletesen működik.

Próbáltam az XP-t úgy indítani, hogy előtte a biosban APIC-et PIC-re állítom de nem indult el.

Próbáltam, hogy a HK-nak rendelem az 5-ös IRQ-t, xp-t nem érdekelte, kiosztotta rá a 19-est. Ráadásul ha a 2-es slotban van a hk tök mindegy mi az IRQ, XP-ben megegyezik a vga kártyával.

USB-ket már jumperrel letiltottam, hogy ne foglaljanak IRQ-t...semmi

kezdek kifogyni az ötletekből...

(#28) emvy


emvy
nagyúr

:(
Sajna akkor írtam amikor a fórumtémákat mentette át Parci, de még1x: alaplappal ütközik a hangkártyád, nem fogod tudni megoldani driverekkel. :(. Vagy új lap, vagy új kártya.

while (!sleep) sheep++;

(#29) lamerke válasza Mort (#1) üzenetére


lamerke
csendes tag

Asus a7 live+ SB hang=BIOS upgrade!!! Anélkül nem fog normálisan menni sajnos.

A fatal exception 0E has occurated at 0028:C00060F8 in VxD ...

(#30) McJames válasza emvy (#28) üzenetére


McJames
senior tag

Na, ne má'.... :) Ha a hangkártya ütközik és az op.sys Windóz, akkor több lehetőség van. Az első - ami fix -, hogy az alaplapi recsegőt le kell tiltani.
Ezt követően be kell szerezni az alaplap csatlakozóinak kiosztását, és meg kell nézni, hogy gyárilag melyik slot milyen IRQ-t kapott és lehetséges-e ütközés a slotok között (mindig lehetséges, de elkerülhető...)
Ha tudod, hogy melyik slotokba ne tegyél egyszerre teljes erőforrást igénylő kártyát, akkor továbbléphetsz.
Pl. érdemes telepítéskor (bare-bone szerűen) lecsupaszítani a gépet és csak a legszükségesebbekkel telepíteni. Ez után tessék megnézni az eszközkezelőben, hogy ki/mi milyen IRQ-t kapott és pl. le lehet tiltani a 2. soros portot, vagy egyebeket, ha sohasem használjuk. Ha ez megvan, akkor folyamatosan lehet ''hozzáadni'' a többi kártyát. Ha mégis konfliktus alakul ki, még mindig lehetőség nyílik a ''forced hardware'' kihasználására, amikor a felhasználó ''erőből'' megmondja - ha ez a hardware is támogatja -, hogy milyen megszakításokat használjon az adott eszköz.

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#31) emvy válasza McJames (#30) üzenetére


emvy
nagyúr

Pedig de má ...:) Arról van szó, hogy sajna a specifikációkat nem teljesíti 100%osan sem minden alaplap, sem minden kártyesz. Az első ilyen dolog a már pár hónapja említett Vortex2- KT133 konfliktus, annak kapcsán volt egy kis eszmecsere, azóta rengeteg ilyen esetet láttam már, a ''forced hardware'' általában nem szokott segíteni a tapasztalataim szerint, mert az IRQ ütközést jelenleg már elég jól megoldották a tervezők. És ez még nem is oprendszerfüggő.
Persze, nem mindig ez a helyzet, de úgy láttam, hogy a fentiekben már sokmindent megpróbált a srác, és csak próbáltam jelezni, hogy az elég gyanús, amikor máshol tökéletes, nála meg sehogyse jó.

while (!sleep) sheep++;

(#32) CsendPenge


CsendPenge
őstag

Az az igazság, hogy én is hallottam már olyasnról, hogy bizonyos eszközök nem hajlandóak együtt műxeni. Érdekes módon az sb eléggé gyakran szerepel az ilyen problémákban. Az alaplap gyártó oldalán már voltál? körül kéne nézni a faq vagy ilyesmi rovatban, mert én is ezután nem vettem meg anno az a7a266-os lapot.

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#33) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

es az en gondjaimra valami gyogyir? :)

(a problemat lasd feljebb)

van asus a7v333-am, 1011es biosom, legfrissebb livedriverem meg elegem is :D

az a vicces, hogy szolni ugyan szol normalisan pl. a winamp vagy a powerdvd, de nem tudom elinditani sem az audiohq-t, sem a surround mixert, igy pl. nem tudom kihasznalni a negy hangfalat, csak ál-4 hangfalas modban (amikor az elso 2 hangfal hangja szol hatulrol is)... ujratelepitettem 1001x a drivert, a winxp-t ugyan nem, de azt vsz. most nem is fogom, csak ha telleg nagyon muszaj...

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#34) Mort válasza emvy (#28) üzenetére


Mort
csendes tag

:))) Megoldódott...

És én voltam a fasz, no meg egy kicsit a creative-es srácok.

Látszik, hogy mindig a legegyszerűbb a megoldás mert csupán a driver volt rossz...

Kiderult, hogy Európában piacra dobták a kártya OEM változatát CT4810-es chippel...és naná, hogy az ehhez való drivert az uccsó sorban lehet találni az SB16ok alatt...

Szóval van a Creative-nak egy online chat supportja...megéri használni.

Köszönöm mindenkinek a segítséget!!!
üdv
Mort

(#35) elmo válasza McJames (#30) üzenetére


elmo
aktív tag

XP alatt már nem engedi erőltetni. :(

(#36) McJames válasza elmo (#35) üzenetére


McJames
senior tag

Dehogynem: Vezérlőpult -> Rendszer -> Hardver -> Eszközkezelő -> 'az' eszköz -> Tulajdonságok ->Erőforrások. Na itt az automatikus beállíások pipa huss..., aztán nagyon óvatosan... :)
Ha szürke, azaz nem enged hozzányúlni, lehet beállítani másik hardver-konfigurációt, ott piszkálható. Gondolom az angol verzsön sem tér el ettől, csak másképp írják...

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Soundblaster 128 probléma (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.