Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) VOid


VOid
tag

Sziasztok,

Hx9v v hx20v vásárlását tervezem, egy olyan kérdésem lenne, lehet hogy elég buta kérdés:) de azért felteszem, az AVCHD formátumú videókat a gépen bsplayerrel le lehet játszani? vagy át kell alakítani előtte? esetleg van e olyan lejátszó ami alapból viszi. A másik kérdésem meg az lenne hogy, egy régebbi 82cmes nem LCD TVn sima asztali dvd lejátszóval egy adott formátumba átalakítva ? ez is kérdéses milyenbe , le lehet ezeket játszani? Tudom hogy ha lehetséges is a minőség nem fog látszani, de nekem mondjuk fontos lenne hogy azon is meg tudjam nézni őket ha akarom anélkül hogy vennem kéne egy ugyanekkora HDTVt 100ezer körül (amit persze idővel fogok is venni), nem csak a számítógépen ,.

Remélem nem túl zavaros amit írtam köszönöm előre is a segítséget:)

(#702) VOid válasza VOid (#701) üzenetére


VOid
tag

Közben sikerült megoldanom:)

(#703) Pool_


Pool_
tag

Sziasztok!

Próbálta valaki esetleg exFAT fájlrendszerrel formázi a kártyáját?
Elvileg megeszi a gép, és akkor a 4 gigás videó korlát az megoldódna egycsapásra (már ha nem állítja le a videót így is valamiért).
Ha igen tapasztalt-e valami lassulást?

[ Szerkesztve ]

(#704) tiszavirág válasza Pool_ (#703) üzenetére


tiszavirág
tag

A kamerával formázva sem téma a 4Gb-os határ , mert alapvetően idő korlát uralkodik.

Az egyhuzamban rögzíthető videó anyag hossza hivatalosan max.29perc 59mp lehet, a gyakorlatban többször tesztelve ezt, nekem 29perc 48 mp +- 1 mp adódott. A kamera ebben az esetben (PS mód) 3 fájlt rögzített egymás után automatikusan,majd leállt. 2db kb.2 075 000 KB-os és 1db kb. 1 657 000 KB-os fájl lett, tehát ez összesen kb. 5 800 000 KB. Az egyes fájlok hossza az egyik alkalommal rendre,10:43, 10:38 és 8:28 volt, ez egyhuzamban 29p 49mp, ami már elég sok mindenre elég.
Természetesen minden számadatban lehetnek apró eltérések a felvett anyag jellegzetességeitől függően.

[ Szerkesztve ]

Tudtam, csak nem sejtettem.

(#705) Pool_ válasza tiszavirág (#704) üzenetére


Pool_
tag

Értem, köszönöm!

(#706) rmmm


rmmm
tag

Amator kerdesnek tartom, de nem tudom :)

Szoval ha a gepen a fenykep meretet kisebbre veszem (mondjuk 5mp), akkor azt technikailag hogy csinalja a gep? 2 verziot is el tudok kepzelni:
- a teljes meretu nyers (raw) kepet lemeretezi kisebb jpg-be menteskor
- a szenzornak csak egy reszet hasznositja. ez persze eleg nagy butasag lenne, de semmin nem lepodok meg...

Miert erdekel ez? Azt vettem eszre, hogy kb. negyed meretben hasznos a kep, a felett (AcdSee-ben 50%-ig oldalankent) mar nincs plusz info, zajos, illetve zajszurt festmeny.
Ezert helysporolas, vagy inkabb felesleges helypazarlas elkerulese vegett a szamitogepen at szoktam meretezni. De ha ezt a gep is igy csinalja (es nem a szenzor egy reszet hasznalja csak ilyenkor), akkor csinalja a gep, atallitom 5 vagy 10 Mp-re.
Egyebkent HX200v, de gondolom nincs kulonbseg.

köszi aki tudja a valaszt! :R
(persze elkezdhetnem alaposan hasonlitgatni a gep altal lemeretezettet es a PC-n lemrezetezettet, hogy van-e kulonbseg, de gondoltam hatha megsporolom)

(#707) RolXX válasza rmmm (#706) üzenetére


RolXX
tag

Nem hinném, hogy kisebb felbontás esetén csak a szenzor egy részét használja, mert akkor nagyobb lenne a crop faktor, tehát nem tudnál olyan széles látószögben fotózni, mint amikor a szenzor teljes felülete használva van.

Tehát ezt az ötletet elvetve szerintem mentéskor átméretezi a gép jpg-t. Hogy minőségben milyen, tehát hogy megéri-e 5-10 megapixelben fotózni, azt csak úgy tudod meg, ha kipróbálod :)

Egyébként a zajt úgy tudod csökkenteni, ha alacsony ISO-t állítasz be, ami sötétebb helyeken hosszabb záridővel + állvánnyal kompenzálható. Szerintem iso 100-on, megfelelő záridővel, nem bemozdulva nem kéne hogy nagyon zajos, illetve zajszűrt-festményszerű legyen a kép, még 100% nagyításban se. Persze tudom, hogy nem mindig van lehetőség alacsony iso-n fotózni.

Windows Mobile 2002-2003 -> Symbian 6.1-9.2 -> iOS 4 -> Android 2.1 - 7.0 -> iOS 13.3

(#708) Tulku válasza RolXX (#707) üzenetére


Tulku
veterán

Szerintem az lenne a helyes kérdés, hogy egyszerűen leméretezi-e, vagy több pixel veszi-e át a helyét ilyen esetben az eredeti 1 pixelnek?
Mert ha igen (vagyis kb 4-ed méretben négy pixel érzékelné ugyan azt a jelet amit eddig egy) akkor lenne igazán értelme a dolognak...én is sokat gondolkodtam rajta, de nem igazán kaptam még érdemi választ arra, hogy van-e ilyen gép ami így csinálja a visszaméretezést...hiszen sokunk problémája ez...vagyis nem akarunk 75 megapixeles képeket tárolni, de minél jobb (zajmentesebb) minőséget szeretnénk elérni mondjuk 5-6 megapixeles felbontáson.

(#709) rmmm válasza Tulku (#708) üzenetére


rmmm
tag

köszi a választ mindenkinek.

ha jól tudom, a nokia leendo uj csodateloja majd igy fog tenni, osszeadja a pixelek infoit, es 40vhany helyett ha 8Mpelen fotozol, akkor kapsz egy extra jo kepet.

ami szinten rejtely szamomra, hogy miert nincs igazi intelligens zoom. fenykepnel nem lehet megcsinalni, de videonal a FullHD ugye csak kb 2Mp, mig a szenzor 16-18. ott lehetne valodi vesztesegmentes zoomot csinalni, ha ugy irnak meg a szoftvert.

(#710) RolXX


RolXX
tag

Úgy lehetne "extra jó képet" kapni, ha jó objektív is lenne a szenzor előtt, ami képes tökéletesen kirajzolni pl 8 megapixelt. Ha beraknak a telefonba egy olyan optikát, ami 2 megapixelnél többet nem képes élesen kirajzolni, akkor hiába tesznek nagyobb felbontású szenzort, a kép nem lesz jobb. De miért ne tennének nagyobb szenzort, ha a paraszt úgyis csak azt nézi, hogy "hány megapixeles"? :)
A zaj más tészta, ha van egy jó optika/objektív, a kép attól még lehet zajos egy gagyi szenzor miatt. De lehet 1 megapixeles szenzort is olyanra csinálni, hogy ne legyen zajos, nem kell ahhoz 40 megapixel. Sőt, minél sűrűbben vannak a képpontok(és minél kisebb a szenzor), annál nagyobb a zaj.

Windows Mobile 2002-2003 -> Symbian 6.1-9.2 -> iOS 4 -> Android 2.1 - 7.0 -> iOS 13.3

(#711) rmmm válasza RolXX (#710) üzenetére


rmmm
tag

nyílván egy képnél többfajta korlát lehet. és én is azt hittem, hogy parasztvakitas a pixelszamnoveles. hiszen a szerencsetlen 1/2,3 szenzorom a hx200v-mben szepen megfekszik a legtobb esetben

na de a Nokiasok nem tudom mi a fenet csinaltak, de bizony ott nem parasztvakitas. nezzetek meg a tesztképeiket, erthetetlen. viszonylag sok korulmeny eseten lepipalnak sok mindenben tukorreflexes gepeket is. total érthetetlen
(nyilvan nem minden korulemeny eseten, es nyilvan bizonyos korlatok kozt

pl: kep

(#712) Tulku válasza rmmm (#711) üzenetére


Tulku
veterán

Érdekes...mobiltelefon...vagymi.
Na itt érezhető a fejlődés, azt hiszem 2-3 év és elfelejthetjük az un. kompaktokat.

Más..
Írtam a leméretezésről...
Az ember álmodik aztán néha rájön, hogy a vágyott dolog ott pihen a közelében...a x10-em pont ezt csinálja ha exr módban leméretezem a képet, s beállítom a zajmentes módot...összehangolja a kimaradó pixeleket s olyan zajmentes képet rittyent, hogy ihaj...
Hát ezek szerint létezik...saját gépben is van...persze a 12 mp-es raw az igazi, az nagyon ütős...

(#713) scarabaeus válasza Tulku (#712) üzenetére


scarabaeus
őstag

Nem sima leméretezés és nem kimaradó pixelek azok - nagy érzékenységű módban, mivel az EXR szenzor speciálisan erre kihegyezett elhelyezésű R-G-B elrendezésében két adott színszűrős photosite egymás mellé kerül, kombinálhatóak, mintha egy dupla akkora területű ugyanolyan színszűrős photosite lenne; pixel binning. A másik mód is hardver, nem szemfényvesztés: a nagy dinamikát azzal éri el, hogy a fenti, azonos színű, egymás mellé kerülő photosite-párok egyikének más a zárideje, mint a másiknak.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#714) RolXX


RolXX
tag

Felbontás nagyon durva mobilhoz képest, nem tudtam, hogy van ilyen. De hogy tud-e jobbat produkálni, mint egy tükörreflexes, abban nem vagyok biztos. Persze ez attól is függ, hogy milyen vázról és milyen objektívekről van szó, de azért az aps-c, vagy fullframe szenzorral nehéz versenyezni, főleg gyengébb fényviszonyoknál. Na és ha az ember felpattint ilyen L-es objektíveket, akkor a kis "műanyag" mobil optikáknak annyi. De nem is várnám el egy mobiltól, hogy verjen oda egy milliós fotós cuccnak.
Telefonokba gondolom nem igen lesz optikai zoom és xenon vaku, szóval ha ezt nézzük a kompaktoknak is lesz piaca még egy darabig. Egyébként emlékszek, hogy 5-6 évvel ezelőtt, mikor megjelentek az első 2 megapixeles fix fókuszos mobilos kamerák, már akkor is azt mondták, hogy a kompaktoknak annyi, feleslegessé váltak.
Ehhez képest azért még most is inkább azt mondom, hogy ha lehet választani, akkor az esküvőmön ne mobillal fényképezzen a fotós :)

Windows Mobile 2002-2003 -> Symbian 6.1-9.2 -> iOS 4 -> Android 2.1 - 7.0 -> iOS 13.3

(#715) Tulku válasza RolXX (#714) üzenetére


Tulku
veterán

Mobiloktól senki nem félti a fullfrémet...de ha 5 év múlva esküvőn előrántod az aktuális mobilcsúcsgépet és kattintgatsz vele, akkor semmivel sem fogsz elmaradni minőségileg egy hasonló méretű kompakt kamerától...szerintem inkább ez a jövő, mint a profi gépek letúrása...az egy más ügy.

(#716) Tulku válasza scarabaeus (#713) üzenetére


Tulku
veterán

Én ennyire nem vágom csak azt látom a rajzokon, hogy valami megosztásféle van a dologban...de a végeredmény a fujit igazolja...hát nem kompakt szint...ehhez kapcsolódva:

Személy szerint hiszem hogy az ilyen csúcsgépeknek (persze jövőbeni társainak) szerepük lesz, nem halnak el...annyira profi kezelhetőség, beállíthatóság és persze egy roppant jó fényerejű optika (ehhez hozzájön a fujiban a manuális zúm ami eszméletlen) ami azt hiszem a mobilokban a méretük, felhasználásuk miatt nem lesz meg...ettől függetlenül bitang jó képeket fognak készíteni, az emberek 80-90%-ának bőven elég lesz...

(#717) Nayrobi


Nayrobi
őstag

Tudnátok segíteni abban, hogy a 3D képeket hogyan tudnám megnézni? Van 3D tévém, próbáltam pendrive-val, de nem ette meg, próbáltam különféle képnézegetővel pc-n, de semmi.

(#718) RolXX válasza Tulku (#715) üzenetére


RolXX
tag

Én is így gondoltam... Csak azért ha jobban megnéz az ember egy csúcskategóriás mobilfotót, most még elég sok optikai torzulást, meg aberrációt lehet felfedezni, illetve mindenféle maszatolást és mosást, amivel a szoftver próbálja csökkenteni a zajt, a dinamikáról, élességről meg ne is beszéljek... Mobilba azt mondom szép, de mint fotós azt mondom még nagyon kevés... és akkor ezek után mosolygok azon, amikor valaki "profi kamera minőségnek" nevez egy mobilos kamerát, vagy tükörreflexes gépekhez hasonlítgatja, netán olyat állít, hogy jobb is azoknál... :)

[ Szerkesztve ]

Windows Mobile 2002-2003 -> Symbian 6.1-9.2 -> iOS 4 -> Android 2.1 - 7.0 -> iOS 13.3

(#719) djnice válasza Nayrobi (#717) üzenetére


djnice
veterán

Stoik Imagic 5.0 megnyitja és tudsz belőle JPS-t, PNS-t vagy két különálló képet is konvertálni.

(#720) Nayrobi válasza djnice (#719) üzenetére


Nayrobi
őstag

Köszönöm, kipróbálom!

(#721) infinity76


infinity76
csendes tag

Fény felé tartva a lencse belső részén porszemcséket látok. Eszerint bele tud jutni vhonnan.
A képminőséget befolyásolja-e?, Érdekes mert alig használtam. Lehet mondjuk csak én figyelgetem az ilyen dolgokat.

(#722) Tulku


Tulku
veterán

Díprevjú hx20 teszt fotó összehasonlítás...

A 9v agyonveri minőségben, részletességben (állítsátok be a jobb oldalra a 260-as helyett a hx9v-t)

(#723) djnice válasza Tulku (#722) üzenetére


djnice
veterán

Szerintem a HX20V képe sokkal jobb, elég csak megnézni a jobb alsó sarokban a hajdarabot, végre a HX20V-nél kicsit visszavettek a festményszerű elmosásból. Persze a Panasonic TZ30-hoz képest mindkettőnek nagyon rossz a képe, én ezért használom a 9v-t csak videózásra.

[ Szerkesztve ]

(#724) Márton válasza djnice (#723) üzenetére


Márton
nagyúr

Vagy a jobb felső sarokban a nőnek a szemét!
Az egyik neatimage-es, a másik nem :DDD
Valami mást kérek...

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#725) djnice válasza Márton (#724) üzenetére


djnice
veterán

Nincs itt neatimage, csak végre visszavettek az agresszív zajszűrésből :)

(#726) Tulku válasza djnice (#723) üzenetére


Tulku
veterán

Én nem azt látom ezek szerint...elég a kezdő beállításnál meglesni az üvegen található érmén az arc körüli vízszintes csíkokat (hx20v-nél nincsenek) illetve az idős női arcot...

De írja is a prevjú, első hátrányként:
"Lots of detail smudging, even at ISO 100"

Tehát megnyugodtam, nem a monitorommal van baj :)

(#727) djnice válasza Tulku (#726) üzenetére


djnice
veterán

Én mindenhol a 20v-t látom jobbnak, ezt a megjegyzést meg általánosságban írták, nem a 9v-hez hasonlítva, hiszen tényleg szar mindkettőnek a képe még iso 100-on is.

(#728) Márton válasza djnice (#725) üzenetére


Márton
nagyúr

Ah, tudom hogy nincs neatimage, csak a belső zajszűrőre akartam célozni..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#729) Tulku válasza djnice (#727) üzenetére


Tulku
veterán

Így ennyire profánul nem fogalmaznék egy hx9v topikban, de a tartalmával egyetértek :)

(#730) Márton


Márton
nagyúr

Nem tudom, hogy sikerült ez a tesztfotó, de a lenti hajas részen
még egy hx7v is több részletet produkál mint a 9-es :F

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#731) Edween válasza Tulku (#722) üzenetére


Edween
őstag

Nem vagyok egy fotós szemű, de látszik a lényeg, viszont a szín helyesség az melyiknél lehet valós, a négy gép közül?
20v azért árban nagyon elment, szvsz nem ér annyival többet mint a 9v
Viszont a tz30 elég ratyi.

[ Szerkesztve ]

(#732) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Így fél év használta után kikristályosodott hogy ez a gép csak videózásra jó, de arra nagyon.
Fotózni meg van egy 50k-s Canon 20D-m és ennyi :))
Na ez így nem igaz : macrózni is kiváló :)

(#733) djnice válasza Gulyopapa (#732) üzenetére


djnice
veterán

Ez így van, én is a Nikon D5000 mellé vettem videózásra.

(#734) Tulku válasza Gulyopapa (#732) üzenetére


Tulku
veterán

És ha akarsz egy kicsivel jobb videójú - akár manuálisan is állítható - és sokkal jobb képminőségű, optikájú sanyit, akkor az rx100-at vedd célba...200-ért

Csodák pedig nincsenek :)

Különben az új sanyi nagy szenzoros kompakt tényleg egy kiváló műszer...van mit csiszolni rajta, de úgy látom ez a sanyi vonala nem a nex vázak tömkelegének gyártása (üveg nélkül)

(#735) Gulyopapa válasza Tulku (#734) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Hát nekem egy a kis gép családi videózásra more than enough :DD
Volt Canon 5DMkII-m, 7D-m is de ez használhatóságban és végülis képminőségben is a közelükben van. Használhatóságban tuti ( autofokusz, 16x zoom, képstabilizátor ) ...
Szóval nem kell több 100k-s kamera :)

(#736) Tulku válasza Gulyopapa (#735) üzenetére


Tulku
veterán

Igen de képminőség gyanánt én a fotókat értettem, ott egy "picit" elmarad az 5d mkII-től...

És azt akartam vázolni, hogy az rx100 pont egy ilyen ólinván lett...megfontolandó profi másodgépnek...szerintem sokkal inkább mint pl az új kanyon milc...de ez egy másik topik témája :)

[ Szerkesztve ]

(#737) Gulyopapa válasza Tulku (#736) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Ja igen, de várjuk ki a végét. Ahogy néztem az érzékelő még mindig sokkal elmarad egy tükörreflexes érzékelőjétől ill ezek igen pici masinák >>> szar fogni :DD
Maradok a Canon 20D, Sony HX9V párosnál ...
Ha annyira jó lesz az RX 100 képe ( nem túlszaturált, nem zajos iso 100-on is, nem roppant szar fehéregyensúly ) akkor majd megfontolom. Az ár viszont túlzott lesz sajnos, ahogy látom ...

(#738) Gaboren


Gaboren
tag

Üdv!

Használ valaki utángyártott akksit hx9-hez? 1 akksival sajnos eléggé meg vagyok lőve, mert főleg videózok, és egy koncert nem csak 50-60 percig tart, az akksi viszont csak addig.

(#739) YikeSS válasza Gaboren (#738) üzenetére


YikeSS
tag

Nem kell 1 eladó gyári aksi ocsóér' ? :)

ui: én egyébként használok utángyártott aksit, de nem a legolcsóbb kategóriát, hanem "neves" gyártóé, csak nem gyári... ezzel semmi baj nincs...

[ Szerkesztve ]

mergedes...

(#740) Matula 007 válasza YikeSS (#739) üzenetére


Matula 007
tag

Tudnál egy linket dobni a bevált utángyártott aksirol?

Ha nem érdekel hol vagy, nem tévedhetsz el.

(#741) YikeSS válasza Matula 007 (#740) üzenetére


YikeSS
tag

Nálam ez hibátlanul teszi a dolgát: [link]

mergedes...

(#742) Matula 007


Matula 007
tag

Tudom nem az MP4 felvétel a kamera erőssége, csak kipróbáltam, és nem tudok rájönni hogy oldalirányba miért szaggat nagyon a felvétel. És nagyobb felbontásban jobban szaggat mint VGA-ban. Tudom használjam 1080p-be (így is szoktam) de azért érdekelne hogy mire föl ez a szaggatás?
Mellesleg én DivX Plus Converterrel simán letömörítem 1080p ban a nem olyan fontos videókat helyspórolás miatt, és meglepően jó marad sztem a képminősége. Ti mivel szoktátok "csak helyspórolás" miatt tömöríteni a videókat úgy, hogy minőségbeli vesztés full HD tv ne jöjjön annyira elő?

Ha nem érdekel hol vagy, nem tévedhetsz el.

(#743) Gulyopapa válasza Matula 007 (#742) üzenetére


Gulyopapa
addikt

semmivel ...

(#744) Matula 007 válasza Gulyopapa (#743) üzenetére


Matula 007
tag

Köszönöm az "építő" jellegű válaszod :W :(((

Ha nem érdekel hol vagy, nem tévedhetsz el.

(#745) Gulyopapa válasza Matula 007 (#744) üzenetére


Gulyopapa
addikt

:C

(#746) infinity76


infinity76
csendes tag

Szerintetek ez normális vagy lencsesérülés, nem veszek észre igazábol semmit a lencsén.

(#747) infinity76


infinity76
csendes tag

Illetve ez.

(#748) YikeSS válasza infinity76 (#747) üzenetére


YikeSS
tag

Szerintem csak simán szembe süt a nap :) Ez sztem normál.

mergedes...

(#749) Tulku válasza Matula 007 (#742) üzenetére


Tulku
veterán

mts-t tömöríteni?...hmmm

Magix-ben van egy wmw mentési opció, ott szórakozhatsz a minőséggel (1-100% között lehet megadni) nekem már 80-90% között meglepően jó eredményeket produkált és jóval kisebb méretet eredményezett...

Premiere-ben is van wmw mentési opció, azt hiszem 10 mbit/s körüli, az is szépen dolgozik, de érdemes meglesni, nincs-e jelentős különbség a minőségben.

(#750) Matula 007 válasza Tulku (#749) üzenetére


Matula 007
tag

Köszönöm! :R

Ha nem érdekel hol vagy, nem tévedhetsz el.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.