Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) supercow


supercow
őstag

Kiindulásnak:
[link]

16,2 megapixeles Exmor R, 16x zoom/24mm nagylátószög, Full HD 50p, 3D, 7,5 cm-es LCD, Sweep Panorama, GPS

Itt lehet megvitatni a gépet.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#2) supercow


supercow
őstag




In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#3) SpongyaBob válasza supercow (#2) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Ezért ez annyira nem rossz cucc :)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#4) supercow válasza SpongyaBob (#3) üzenetére


supercow
őstag

Én sose mondtam hogy rossz :P

első kísérlet Sweep panorámával itt
Néhány helyen látszanak az illesztések, de egész jó lett. Borult idő volt, kevés fény.

[ Szerkesztve ]

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#5) SpongyaBob válasza supercow (#4) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Azért itt még van hova fejlődni. Magamról tudom, hogy ez az illesztés engem baromira zavarna :)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#6) supercow


supercow
őstag

AVCHD 1920x1080 28MBps 50fps minta letölthető innen (37mp, 120mb)

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#7) supercow válasza SpongyaBob (#5) üzenetére


supercow
őstag

Persze ez csak az én kezemet dícséri :)

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#8) SpongyaBob válasza supercow (#6) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Sajnos most nem tudom megnézni, mert itt melóban egy gép sem alkalmas a lejátszására :D

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#9) supercow


supercow
őstag

Itt egy maximális felbontású panoráma, 12mb, 10480 × 4096. Látszanak itt-ott az illesztések de szerintem nem rossz.
[link]

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#10) madgie válasza SpongyaBob (#8) üzenetére


madgie
titán

Dettó! :D Azért megpróbálom legalább a tulajdonságait megnézni :)

(#11) supercow


supercow
őstag

feltettem néhány minta képet a hétvégéről a flickr oldalamra.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#12) LTW válasza supercow (#1) üzenetére


LTW
csendes tag

Adatlapon váltottsoros videót 'ir... mit tudok rosszul? :F

(#13) LTW válasza LTW (#12) üzenetére


LTW
csendes tag

:C Oké megvan, jól eldugták az utolsó sorba.

Mégsem,az is váltottsoros. :(

[ Szerkesztve ]

(#14) tiszavirág válasza LTW (#13) üzenetére


tiszavirág
tag

Üdv mindenkinek

Javaslom, hogy olvasd el ezt a cikket és azonnal megvilágosodsz. :)

Tudtam, csak nem sejtettem.

(#15) supercow válasza LTW (#13) üzenetére


supercow
őstag

töltsd le a dropboxról a videót a #6-os hszben a link és nézd meg a tulajdonságait. a menüben is 1080p 50fps 28mbps, csak nem kamuznak ekkorát, mindenki perelné.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#16) LTW válasza supercow (#15) üzenetére


LTW
csendes tag

VLC-ben néztem, konkrétan nem írja, de biztos igazatok van, mert a japán honlapon írja az 1920x1080p-t, az európaiakon viszont csak i-t, amit nem értek.
Nem kötözködni akarok, én is ezt néztem ki megvételre, de csak biztosan Full HD progresszívet szeretnék venni.
Amit MM-ben kézben fogtam, az Made in Japan, így nem feltételezem, hogy több helyen/helyre gyártják, különböző fícsörrel.
Most még leszedem a kezelésit és átnézem.
Kösz mindenkinek.

(#17) supercow válasza LTW (#16) üzenetére


supercow
őstag

itt a menüje telefonnal csináltam a képet.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#18) D®. GeNy@


D®. GeNy@
aktív tag

Sziasztok!

Hosszas keresgélés és bíbelődés után én is ennél a típusnál tettem le a voksom, remélem jól döntöttem! :))

A kiszemeltek a következők voltak:

Pana DMC-TZ22
Sony HX9V
Sony HX100 (mivel bulikra, utazásokra is vinném, így a mérete miatt kiesett)

Jövőhéten megjön a kicsike, már nagyon várom!!! :U
Amúgy egy HP 735 -öt cserélek le immáron 8 év hű szolgálat után és 10.000 fényképet maga mögött hagyva (semmi hobbifotózás, csak kirándulások/bulik/szülinapok)

Egyébként milyen memókártyát ajánlotok hozzá?
Szerintetek ez jó lesz? :B

Mitsubishi Evo IX FQ-360 vs Subaru Impreza 06' WRX STi

(#19) supercow válasza D®. GeNy@ (#18) üzenetére


supercow
őstag

Grat a vételhez, szerintem tetszeni fog, nekem is nagyon tetszik. A videója gyönyörű, képek OK. Fókuszálási sebesség nagyon jó, szinte DSLR sebesség.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#20) LTW válasza D®. GeNy@ (#18) üzenetére


LTW
csendes tag

Úúúú, HP 735, nosztalgiám van :B Az volt az első digitgépem nekem is.Sajnos csak másfél évig bírtam -én!!! - annyira tetű volt, akksit is - az akkoriakat - 15-20 perc alatt képes volt leszívni. Viszont egy kollégánál láttam egy akkori DSC-P-t, villámgyors, problémamentes kezelhetőséggel, megfogadtam, innentől csak Sony.Lett is, azóta DSC-P200-t nyúzok, ami a maga korában csúcs kis gép volt, de eljárt felette az idő.Infolíthium akksi verhetetlen, 6 év után is 185 percről indul.Ha meglesz az új, eladom, lehet rá jelentkezni :K

(#21) LTW válasza supercow (#17) üzenetére


LTW
csendes tag

Milyen osztályú kártyát használsz a legjobb videóhoz?Sony Class4-től ajánl, viszont más fórumokról mintha Class10-re emlékeznék, ami szükséges a full hd-hez.
Gyári NP-BG-t, le fogom cserélni NP-FG-re, láttam is egy helyen EREDETI Sonyt br.8000 igen NYOLC! Csak még töröm a fejem, hol? :F

[ Szerkesztve ]

(#22) supercow válasza LTW (#21) üzenetére


supercow
őstag

Nekem egy 16GB Class 6 "Turbo" SDHC kártyám van, nincs gondja a videóval. Így néz ki:

A gyári Sony akkut nekem 11e-ért akarták adni. Az utángyártottak még nincsenek frissítve (fw) hogy átverjék az eredetiség ellenőrzést, azok 3-4e körül vannak. Ha beleteszel egy olyat, akkor a gép kiírja hogy nem kompatibilis az akku és nem indul el.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#23) D®. GeNy@


D®. GeNy@
aktív tag

supercow: az biztos, h. óriási változás lesz a HP 735 után és végre NEM 8db akkumulátorral (volt már 3500mAh-es is, mostanság az eneloop-ot is lezúzza röpke 15 perc alatt) kell elindulnom vele, ami max 1-1,5 órára volt elég! :F

LTW: akkor ezek szerint nem csak személyes hóbortom volt a hajtépés, mikor a lassúságára, elmosódására és hihetetlen energiaigényére panaszkodtam! :DD
Sajnos ennyi év után inkább nyűgnek tartottam azt, ha vmi neves eseményen NEKEM kellett fotóznom vele, aztán mikor visszanézte a család, akkor: "Hááát, lehetett volna jobban! is fotózni" ... " Jajjj de jó lenne, ha nem lenne elmosódva!" ... -szóval ilyenkor mély levegő és megpróbálod megértetni velük, h. nem biztos az, h. TE vagy itt a gyenge láncszem és a fényképező a szuper! Sajnálom, mert a szívemhez nőtt mindenféle butaságával együtt, de változnak az idők és ha a váltásra kacsint a pénztárcám, akkor meg kell ragadni! :)) (Ki tudja mikor lesz még 1x ilyen alkalom! :DDD )

Mitsubishi Evo IX FQ-360 vs Subaru Impreza 06' WRX STi

(#24) supercow válasza D®. GeNy@ (#23) üzenetére


supercow
őstag

hasonló akkuteljesítménye volt az első digitális gépemnek, egy Olympus C-21 :) bekapcs után van 10 perced :(((

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#25) cirkus


cirkus
aktív tag

HX7V-m van. Rádugtam USB-n a PC-re a gépet és vártam, hogy látni fogom a gépet mint korábban más masinánál, de az nem látta meghajtóként a fényképezőgépet. A hozzáadott CD-ről telepíteni kell a dolgokat a PC-re ?

(#26) supercow válasza cirkus (#25) üzenetére


supercow
őstag

Szia, szerintem 2 lehetőség van: telepíted a lemezen lévő dolgokat vagy kizárólag a meghajtót az eszközkezelőben. Én feltettem a Sony PMB-t, de érdekes módon csak másol, a gépről nem törli a cuccokat, ami zavar, mert szeretek üres kártyával kezdeni minden alkalommal.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#27) cirkus válasza supercow (#26) üzenetére


cirkus
aktív tag

sikerült telepítenem eszközkezelőböl, de nem tökéletes valami, mert újra ráduktam és irja, hogy ellenőrizze a csatl. eszközt.... és nem kapcsolódik :(

(#28) supercow válasza cirkus (#27) üzenetére


supercow
őstag

próbáld ki, hogy kikapcsolva bedugod a kábelt, és utána bekapcs a gépet. Akkor át kell váltania USB üzemmódra, legalábbis az enyém így csinálja.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#29) cirkus


cirkus
aktív tag

hol tudom valasztani a makro modot, valamint az exponalas idejenek hosszusagat allitani ??

(#30) supercow válasza cirkus (#29) üzenetére


supercow
őstag

makrót sehogy, sajnos csak iAuto módban, magától... exp. időt talán manuális módban.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#31) hapondragon válasza D®. GeNy@ (#18) üzenetére


hapondragon
csendes tag

Hi. Ha videózni is akarsz (ilyen képességekkel még szép :D) akkor class 6 vagy 8-as kártyát nézz. Ha jól látom ez 10-es, amivel nem lesz gondod, bár (ez abszolút szubjektív, személyes tapasztalat) én ezzel a márkával már befürödtem 2x. De másnak nem volt gondja ezekkel az SD-kkel, lehet hogy csak én vagyok szerencsétlen :)

(#32) cirkus


cirkus
aktív tag

találtam rajta makrot, de csak úgy hogy magától állítja be a kamera a környezeti viszonyokat figyelembe véve

[ Szerkesztve ]

(#33) Pöfögő


Pöfögő
csendes tag

Sziasztok!

Meg tudná valaki mondani, hogy milyen képstabilizátor van ezen a gépen?

(#34) tiszavirág válasza Pöfögő (#33) üzenetére


tiszavirág
tag

Szia !

Részletes videótechnológiai leírásomat elolvashatod erről a kameráról.

Üdv

[ Szerkesztve ]

Tudtam, csak nem sejtettem.

(#35) Tulku válasza tiszavirág (#34) üzenetére


Tulku
veterán

Tökéletesen elfogadom amit a videó részről írsz, de sajna a fényképekről azonosan pozitívan nem lehet nyilatkozni.

Ha finoman akarnám kifejezni, akkor egy Monet-Manet-Degas összhatás érvényesül számomra több képen is, különösen ahol bekapcsolódik a zajszűrés...amit sajna nem lehet kikapcsolni.

Én maradok annál a megállapításnál, hogy ez egy nagyszerű mini kamkorder, ami tud képeket is készíteni...és akkor azt hiszem senkit nem sértettem meg.

ps: sajna a nex 5n-nél pontosan fordítva van, a videó kontúrélessége meg sem közelíti a HX9v-jét. no comment...

(#36) tiszavirág válasza Tulku (#35) üzenetére


tiszavirág
tag

Szervusz !

Alapvetően nem is a fényképminőségéért vettem a Sony HX9v-t! 95% videó, 5% fénykép. Egyébként én személy szerint kedvelem a francia impresszionistákat . :)

A közhiedelemmel ellentétben, monitorméretben nagyon is tolerálható a fényképminősége, csak meg kell találni a millió beállítás közül azt, ami a legalkalmasabb az adott feladathoz. Nekem még eddig sikerült.

Ha nem próbáltad még ki alaposan, el sem hiszed mi mindenre képes. Tedd azt, a végén talán még tetszene is és élveznéd is a használatát. :D

Csak a helyén kell tudni kezelni ezt a kamerát is. 30 évnyi SLR és DSLR használat után én ezt is teszem.

És már rég leszoktam a pixelkukkolás csúnya szokásáról is. :DD

Üdv

[ Szerkesztve ]

Tudtam, csak nem sejtettem.

(#37) YikeSS


YikeSS
tag

Sziasztok,

Lenne kérdésem a tulajokhoz:
Van valami vízalatti üzemmód a készülékben fotóhoz/videohoz, mint pl. a Canon gépekben?
Illetve fehéregyensúly állításra milyen lehetőségek vannak?
Köszi.

mergedes...

(#38) tiszavirág válasza YikeSS (#37) üzenetére


tiszavirág
tag

Szia !

Dedikált vízalatti funkció nincs a kamerában, viszont talán a kimagasló videó minőségnek köszönhető, hogy gyártanak direkt ehhez a kamerához vízalatti tokot.

Mind fotó, mint videó üzemmódban menüből egyszerűen állítható a színegyensúly, többféle auto és manuál beállítás közül lehet választani.

Üdv

Tudtam, csak nem sejtettem.

(#39) YikeSS válasza tiszavirág (#38) üzenetére


YikeSS
tag

Igen, köszi... azt az ikelite tokot mar neztem, es pont a tok+video kepessegek miatt kerdeztem a feheregyensulyt.

[ Szerkesztve ]

mergedes...

(#40) szereny75


szereny75
csendes tag

Sziasztok!

Milyen HDMI kábelt javasoltok a géphez?

(#41) tiszavirág válasza szereny75 (#40) üzenetére


tiszavirág
tag

Szia !

Két fontos dologra kell figyelni:

- jó minőségű, HDMI feliratú kábelt érdemes vásárolni

-a kamerának HDMI mini csatlakozója van, tehát ennek megfelelően kell
a kábelt kiválasztani

Csak zárójelben: ( előfordulhat olyan, hogy a fényképezőgép nem működik
együtt bizonyos HDTV-kkel. Ezt előtte célszerű ellenőrizni)

Üdv

[ Szerkesztve ]

Tudtam, csak nem sejtettem.

(#42) klimokrisz


klimokrisz
tag

2 kerdesem lenne:
Magyarorszagon lehet kapni 60p keszuleket?
Mit jelent a hx9v "/ n" vagy a hx9v "/ b" ?

[ Szerkesztve ]

„Pénzen nem lehet boldogságot venni! (de Tech cuccokat igen, és az majdnem ugyanaz... :-D )”

(#43) tiszavirág válasza klimokrisz (#42) üzenetére


tiszavirág
tag

Szia !

PAL 50p, NTSC 60p, tehát európában nem értékesítenek 60p-s kamerát

HX9vn-------arany színű kivitel
HX9b--------fekete színű kivitel

Üdv

Tudtam, csak nem sejtettem.

(#44) klimokrisz válasza tiszavirág (#43) üzenetére


klimokrisz
tag

Köszi a választ :) pedig jobb lenne a 60p :):)
Elkezdem nézni a boltokat hogy hol a legolcsóbb most ez a készülék és megveszem.

Garancia: A Magyar Sony központba is elfogadják a garanciát? Úgy értem bárhol is vásároltam a készüléket pl.: Békéscsaba xy üzlet, de az - az üzlet fél év után csődbe megy, és ha valami baja van a készüléknek akkor a Magyar Sony központot felhívóm és ők is megtudják javítani garanciális készüléket ingyen?

„Pénzen nem lehet boldogságot venni! (de Tech cuccokat igen, és az majdnem ugyanaz... :-D )”

(#45) klimokrisz


klimokrisz
tag

Még kérdések:
- Tényleg csak 30 percet lehet rögzíteni a videóval? ezt valahogyan nem lehet átlépni ?
- Éjszaka milyen videókat lehet vele csinálni ??? jó minőség - gyenge minőség - stb.. stb..

„Pénzen nem lehet boldogságot venni! (de Tech cuccokat igen, és az majdnem ugyanaz... :-D )”

(#46) klimokrisz


klimokrisz
tag

Még 1 igen fontos kérdés:
Az akkumulátor mennyit bír ki? Hamar lemerül, vagy sokáig bírja?

„Pénzen nem lehet boldogságot venni! (de Tech cuccokat igen, és az majdnem ugyanaz... :-D )”

(#47) tiszavirág válasza klimokrisz (#44) üzenetére


tiszavirág
tag

Szia !

Általában nem a bolt adja a garanciát, hanem a Sony Magyarországgal szerződésben lévő garanciális szervíz. Ahol veszed, ott kérdezd meg !Tovább info a Sony . hu-n

Tudtam, csak nem sejtettem.

(#48) tiszavirág válasza klimokrisz (#45) üzenetére


tiszavirág
tag

Szia !

Pontosítok, nem 30 perc a limit, hanem 29, adózási okok állnak a háttérben, és ezen nem lehet váloztatni.

Éjszaka, sötétben, pl. esti lámpafényes felvételeknél számítani kell zajosodásra,de szerintem tolerálható a végeredmény.

Üdv

Tudtam, csak nem sejtettem.

(#49) tiszavirág válasza klimokrisz (#46) üzenetére


tiszavirág
tag

Szia !

Egy személyes tapasztalat: teljesen töltött aksival, folyamatosan bekapcsolt géppel (és természetesen itt a hátsó kijelző is végig be volt kapcsolva) plusz 20 perc videó, mindezt kerek 2 órahosszáig bírta.

Üdv

Tudtam, csak nem sejtettem.

(#50) klimokrisz válasza tiszavirág (#49) üzenetére


klimokrisz
tag

Köszönöm a kimerítő válaszokat.
Úgy érzem csak jó döntés lesz megvenni ezt a gépet.

Igazából videózásra használom majd, de azért kellenek a jó fényképek nappal és éjszaka is.
Az a baj hozzá vagyok szokva a Eos 5DII képminőséghez és ………………….. minden fotó minőséget hozzá próbálok mérni holott, tudom nem lesz olyan jó a minősége egyik kompakt gépnek sem, de úgy látom és érzem a Sony most ezzel a géppel jót produkált videó és fotózás terén.

„Pénzen nem lehet boldogságot venni! (de Tech cuccokat igen, és az majdnem ugyanaz... :-D )”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.