Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Reaper_009


Reaper_009
csendes tag

Ha a nyáron keresek elég pénzt, vagy digitális fényképezőgépet veszek belőle, vagy Airsoft felszerelést, de még nem tudom. Addig is szeretném nektek "tapasztalt fotósoknak" a véleményét kikérni arról, hogy mit gondoltok erről, a fényképezőgépről.

Sony DSC-HX100V


[L:/dl/upc/2011-05/05/269581_gdnej0n3opjvrlgl_introduce-camera-sony-dsc-dsc-hx100v-and-superzoom.jpg](IMG:/dl/upc/2011-05/05/269581_gdnej0n3opjvrlgl_introduce-camera-sony-dsc-dsc-hx100v-and-superzoom.thumb.jpg)[L:/dl/upc/2011-05/05/269581_fvtyoo6rerudekcw_sony-dsc-hx100v.gif](IMG:/dl/upc/2011-05/05/269581_fvtyoo6rerudekcw_sony-dsc-hx100v.thumb.gif)(/IMG)[/L](/IMG)[/L]

Itt van néhány specifikáció:

Általános

Kategória: kompakt valós keresővel
Váz jellege: fémház
Gyártó: Sony
Szín: fekete

Érzékelő

Effektív pixelek száma: 16,2 Megapixel
Érzékelőlapka mérete: 1/2,3"
Érzékelőlapka típusa: Exmor R CMOS
Érzékenység: Auto / 100-3200, 1/3 Fé lépésekben
Felbontások: 4608 × 3456, 4608 × 2592, 1920 × 1080
Képarány: 4:3, 16:9
Érzékelőlapka pixelszáma: 16,5 Megapixel
Érzékelőlapka gyártója: Sony

Képalkotás

Veszteségmentes formátum: nincs
Tömörített formátum: JPEG (Exif 2.2)
Tömörítési fokok : Fine, Standard

Optika

Zoom: 27 - 810 mm (30x)
Digitális zoom: van (max. 4x)
Közelpont makro módban: 1 cm
Automatikus élességállítás: igen
Élességállítás módja: 9 pontos kontraszt TTL, arcfelismerés
Kézi élességállítás módja: igen
Fényerő: f/2,8 - f/5,6
Blende előválasztás: igen, teljes manuális mód is
Záridő előválasztás: igen, teljes manuális mód is
Szűrőméret: mm
Adapter szükséges az előtétlencséhez: igen

LCD

Méret: 3,0"
Felbontás: 921.600 pixel
Képarány: 4:3, 16:9

Működés

Kereső: van (EVF, 201e pixel)
Zoom visszajátszásnál: max. 5x
Fehéregyensúly állítás: 7 előre beállított, automatikus, manuális,
B záridő: nem
Leghosszabb záridő: 30 mp
Legrövidebb záridő: 1/4000 mp
Expozíció korrekció: ± 2 blendeérték 1/3 blendénként
Fénymérés: szpot, multi, középpontosan súlyozott átlag,
Időzítő: 2 vagy 10 mp
Időzítő sorozatfelvétel: nincs
Sorozatfelvétel: igen (10 kép/mp, 10 kép)

Vaku

Beépített vaku: igen
Vaku hatótávolsága (v. kulcsszáma): 0,3-12,7m (nagyl.) 2-5,9m (tele) ISO Auto
Külső vakucsatlakozás fajtája: nem
Vakumódok: Auto, derítés, lassú szinkron, szinkron 2. redőnyre, ki, vörösszem-hatás
csökkentő,

Videó

Videó maximális felbontása: 1920 x 1080, 60i
Egyéb videó formátumok: 1440 x 1080/60i, 1280 x 720/25 kép/mp, 640 x 480/25 kép/mp
Videó maximális hossza: kártya kapacitása

Tartozékok

Akkumulátor: 1 db InfoLítium (NP-FH50)
Töltő/Adapter: igen

Csatlakozások

Állványmenet: van
Videó kimenet: igen
Csatlakozás a számítógéphez: Hi-speed USB 2.0

Memória

Memóriabővítés jellege: MemoryStick (Pro HG) Duo, SD / SDHC / SDXC
A géphez mellékelt memória: nincs adat

Egyéb

Tömeg: 577g (akkuval és kártyával)
Méretek: 121,6 x 86,6 x 93,1 mm
Megjegyzés: Steady Shot optikai stabilizátor, GPS vevő, 7152 x 1080 pixeles panorámakép összefűzés, arcfelismerés, mosolyfelismerő önkioldó, hisztogram, 303 kép egy feltöltéssel, magyar menü.

Azon lepődtem meg, hogy milyen alacsony az ára a tudásához képest, gondoltam ez egy jó gép lehet. kb. 120.000 Ft a gép tartozékokkal együtt.

Szeretném ha minél többen írnátok, hogy érdemes-e megvenni ezt a fényképezőt, és hogy vannak-e hozzá extrák külön. (Halszem optika, olyan optika ami tágítja a teret fényképezésnél, vakuk, meg egyebek).

Érdekel a fényképezés, és szeretnék belekezdeni minél hamarabb ha lehet, csak ahhoz kellenek a megfelelő cuccok. :)

(#2) zh1972 válasza Reaper_009 (#1) üzenetére


zh1972
tag

Hát ebbe a gépbe a sony próbált belesűríteni mindent! Volt szerencsém kipróbálni és azt mondom, ha nem vagy profi fotós ez bőven elegendő mindenféle általános fotózásra. Nekem túl pici volt a mérete így többször is kipróbálhattam a stabilizátorát az egykezes lövöldözéseknél! :) Az iso100 kicsit korlátozott de megfelelő fényviszonyok mellett így is szép éles képet készített. Ennél sokkal nagyobb baj, hogy nincs vakusín így csak a saját vakuját tudod használni, ami azért hagy némi rossz ízt a szájban. A sonyra jellemző fókuszproblémákat nem tapasztaltam, de nem is használtam szélsőséges fényviszonyok mellett a gépet. Ha a compact mérete miatt vennéd akkor jól jársz vele, de ha nem probléma, hogy egy picit nagyobb-nehezebb a gép akkor azért a helyedben megnéznék egy két hasonló gépet a két etalon gyártótól is (NIKON, CANON)

(#3) Czibor10


Czibor10
tag

Bár nem használtam, de specifikációk alapján elég gyenge képminősége lehet. Szerintem ha nem kell a 30x-os optikai átfogás, jobb képminőséget kapsz olcsobbat pl egy sx220-szal tényleg kompakt méretben.

(#4) LaciX17X válasza Czibor10 (#3) üzenetére


LaciX17X
csendes tag

Finoman szólva sem gyenge a képek minősége. Szerencsére volt alkalmam kipróbálni, nagyon rossz fényviszonyok között is remek képeket készít. A képstabilizátora nagyon eltalált. Továbbá nem sok gép tud full hd videot 50 progresszívbe. Legtöbb gép i-be vesz fel. A mérete meg nem vészes, főleg a tudásáért cserébe.

(#5) .morrowind.


.morrowind.
tag

Nem személyes tapasztalat,de kb 5-6 külföldi teszt alapján,a kategória jelenlegi legjobbja a készülék,a kis érzékelő és a 16 megapixel ellenére,ezt írják róla. :) Ha csökken az ára,beújjítok egyet.Bár azt a 6 megapixelt,lehagyhatták volna,de nekem monitoron így is jó lessz. :) Akik már vettek kis hazánkban,őket is elolvasva,többnyire elégedettek a készülékkel. :)

CIS

(#6) .morrowind. válasza .morrowind. (#5) üzenetére


.morrowind.
tag

A gps-t ajánlatos kikapcsolni,ha nem fontos,mert nagyon meríti az akksit. :)

CIS

(#7) LaciX17X válasza .morrowind. (#6) üzenetére


LaciX17X
csendes tag

itt egy videó, amit én csináltam vele a Margit szigeten. kedvcsinálónak:

http://www.youtube.com/watch?v=rLWBIYYIJjc

(#8) LaciX17X


LaciX17X
csendes tag

Még egy kis hozzáfűznivalóm lenne: én egy Sony DSC-F828-at cseréltem le erre a gépre (aki ismeri tudja milyen jó kis gépről van szó), és egy kedves külföldi fórumtársam szavaival élve extrém elégedett vagyok a géppel. Eddig csak erősségeket fedeztem fel, hibát nem nagyon. Szólok, ha lesz :) :DD

(#9) .morrowind. válasza LaciX17X (#7) üzenetére


.morrowind.
tag

Ez a videó számomra kifogástalan, :)

CIS

(#10) LaciX17X válasza .morrowind. (#9) üzenetére


LaciX17X
csendes tag

Köszi :)

tettem fel még egyet, ez talán még jobban sikerült:

http://www.youtube.com/watch?v=nEo4Szte2Ww

(#11) .morrowind. válasza LaciX17X (#10) üzenetére


.morrowind.
tag

:) Hogy sütkérezik a napon :) .Azon gondolkodom hogy van az a Rainox DCR-250,macro előtét lencse,hogy azt rá lehetne e fogatni,hogy van e menet az obi végén?akkor jól meglehetne növelni a pici bogarakat is :)) én nagyon birom a kis apróságokat ,figyelni.Bár alapból is jó a macrója ahogy olvastam,de ha lehet miért ne.Az előző videódat mikor néztem,jobbra fent van egy videó egy orosz fickó tette fel,a legelső,no ő is valami macro adaptert használt,canont ha jól emlékszem,nem tudom hogy ment rá,de hasonló nagyítást szeretnék majd. :)

CIS

(#12) LaciX17X válasza .morrowind. (#11) üzenetére


LaciX17X
csendes tag

hát menet az nincs rajta, gyárilag nincs hozzá ilyesmi úgy tudom, de jelenleg nekem elég így is :C

de szerintem előbb-utóbb a külföldi fórumokon megjelennek az okos megoldások rá ;)

(#13) futo001 válasza LaciX17X (#12) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Tegnap még úgy gondoltam, veszek egy ilyen gépet, de ma szúrt szemet, hogy az obi végén nincs menet előtétlencsének.
Szóval se vakupapucs, se előtétlencse illeszthetőség, kijelző nem fordítható a hátlap fele (így védve azt).
Ebben a kategóriában ez egy hülye vicc.

Talán az FZ150-et lesz majd érdemes megvárni, ugyan GPS nincs benne, de minden más rendben.
Így a Sony nem nyújt sokkal többet egy FZ48-nál, de 25e-vel drágább.

Kár, pedig tényleg nagyon tetszett.

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#14) edem1986 válasza futo001 (#13) üzenetére


edem1986
csendes tag

Szia! El kell hogy áruljam lehet hozzá kiegészítésként átalakítót szerezni és utána az 58 mm es szabvány méretű lencsék felmennek rá. :)

Íme egy rövid videó a szerelésről:

Katt ide :)

(#15) oldboy54a


oldboy54a
csendes tag

Mekkora memóriakártyát tud kezelni?

(#16) edem1986 válasza oldboy54a (#15) üzenetére


edem1986
csendes tag

Szia! Ha jól emlékszem gyári adatok alapján 32 gigáig kezeli a kártyákat. De sajnos még tesztelni nem tudtam még nem tudtam beszerezni hozzá kártyát.

üdv

(#17) p06


p06
senior tag

Sziasztok!

Nekem tegnap sikerűlt beszerezni egyet eddig nagyon jó :)
Az lenne a kérdésem aki rendelkezik ilyen géppel az milyen kártyát használ hozzá ?
Azt tudom, hogy Class4-es kell minimum, mondjuk érdekes fura módon működik egy régi min. 5 éves 1Gb-os SD kártyával is a videofelvétel :D, de szeretnék egy kicsit nagyobbat.

A segítséget előre is köszönöm!

Egy gyors teszt videó Rocky + 30X zoom (meg sajnos nagyon nagy köd) :)

[ Szerkesztve ]

(#18) fireman válasza p06 (#17) üzenetére


fireman
tag

Szia!

Pár napja érkezett a gép, maximálisan meg vagyok elégedve a képességeivel...csak még tanulni kell, hogy ki is tudjam használni.
Én 2db Kingston 16 GB SDHC CLASS10 kártyát vettem hozzá, a videó miatt....tökéletesen kezeli.
Most vagy új számítógépet kellene vennem, vagy LCD TV-t (még képcsöves van sajna), hogy le is tudjam élvezhetően játszani :DD ....meg mondjuk egy Dune hd tv-101-es média lejátszót... :((

(#19) edem1986


edem1986
csendes tag

Sziasztok!

Én ezt a kártyát használom hozzá.
Ilyet
De egy normál alap class 10 es kártya is tökéletesen megfelel hozzá ahogy írta az előbbi kolléga. Én azért vettem ilyet mert a tükrös gépbe viszont már nem árt ha gyors kártya van. :)

üdv

(#20) p06 válasza fireman (#18) üzenetére


p06
senior tag

Sziasztok!

Grat. hozzá :) Nekem is eddig nagyon bejön, az "állóképminőség" is elég jó annak ellenére amit sokan írtak, a videó képességek meg igen komolyak, egy jobb tévén szinte lefolyik a kép olyan sima.

Köszi a tanácsokat! De én egy 16Gb Micro SDHC Samsung Class 10-es kártyát vettem még tavaly elég jó áron és eddig nagyon bevált.

Amúgy az eddigi tapasztalatok alapján, a " super inteligens Auto" mód nem jött be, ellenben az automata zársebesség állítás (A) nagyon jó, megfelelő beállítások mellett szerintem ez eredményezi a legjobb képminőséget.

(#21) somé


somé
őstag

A héten remélem belépek a tulajok táborába, én tükrösről váltok "vissza".
Egykori H1 majd H5 tulajként újra ezt a márkát favorizálom UZ kategóriában, bár a Canon SX40HS csak a jóval kisebb LCD felbontás miatt esett ki a sorból.

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#22) edem1986 válasza somé (#21) üzenetére


edem1986
csendes tag

Hát tükrös után silány lesz a minőség, viszont a kategóriában szerintem a legjobb gép. Roppantúl szép képeket lehet vele összehozni, ahhoz képest hogy kis érzékelővel rendelkezik. Én nem csalódtam benne és nem bántam meg. Igaz azóta szereztem mellé plusszba egy tükröst is. Így a kettővel együtt kellőképp meg tudom oldani a fotózásokat.

(#23) somé válasza edem1986 (#22) üzenetére


somé
őstag

A tükrös kitobival olykor nem hozta az elvárt minőséget, költeni rá, cipelni nem akartam több/más objektívet. A másik fő ok a videó, a K-x (és minden kezdő dslr váz) erre nem alkalmas igazán, viszont szükségem van erre az opcióra, lurkóm 8 hónapos.
Volt már sok-sok gépem, tudom mit várhatok egy bridge géptől, monitorméretben simán együtt tudok vele élni.

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#24) beszter1991


beszter1991
tag

Sziasztok valaki nem tudja hogy hol tudok venni ilyen gépet? köszi.

(#25) edem1986 válasza beszter1991 (#24) üzenetére


edem1986
csendes tag

Szia!

Én annó a Digicam nél vásároltam. De nagyon sok helyen kapható már ez a remek kis gépecske. Olcsobbat.hu-n vagy árgép.hu-n keress rá. DigiCam is jó, edigital is remek bolt. vagy a 220Volt is remek bolt. Vagy esetleg még ott a Fotóplus is. :)

Sok sikert a vásárláshoz. Nem fogod megbánni. :)

üdv

(#26) somé válasza beszter1991 (#24) üzenetére


somé
őstag

220volt-nál ráadásul akciós is volt, jelenleg is az, de az összes elfogyott. ( 111.630-)

Ez volt az eddigi legjobb ár "hivatalos" helyről. Vaterán van még 115e-ért, az illető megbízható, ugyanúgy 1 év garanciával.

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#27) beszter1991


beszter1991
tag

Köszi, megnézem , de használtban egyet sem találok.

(#28) edem1986 válasza beszter1991 (#27) üzenetére


edem1986
csendes tag

Hát nem is igazán lesz még mivel nem olyan régi a mejelenés, ezért aki vásárolt belőle tuti hogy még nem akarja eladni. Meg szerintem annyira jól.sikerült gép hogy aki megvásárolta nem is szívesen fogja eladni az tuti. :-) én legalábbis így vagyok vele.

(#29) fireman válasza beszter1991 (#24) üzenetére


fireman
tag

Szia!
Én itt vettem 2-3 hete, előtte vagy 1,5 hónapig hiánycikk volt.
[link]

(#30) beszter1991 válasza fireman (#29) üzenetére


beszter1991
tag

Köszi, nagyon bejött ez a gép.
Az ára is jó.

Annyi kérdésem lenne hogy a zoom mennyire gyors? Sony DSC-H20 ról váltanék erre.

(#31) edem1986 válasza beszter1991 (#30) üzenetére


edem1986
csendes tag

Hali!
Kézzel a zoom gyűrűvel állítva szerintem nagyon gyorsnak mondható. Eddig nem volt olyan hogy a zoom állítás miatt csúsztam volna le egy képről. Szerintem minden tekintetben a jelenlegi Brige (szuper zoom) gépek ásza. :)
Nem fogsz benne csalódni.

(#32) edem1986


edem1986
csendes tag

Ez a géppel sikerült. Mozgó járműből közel telének a végállásánál úgy hogy fel volt húzva az ablak. :)

Nem egy ász kép de ahhoz képest hogy milyen feltételek mellett készült szerintem egész jónak mondható. Legalább is amatőr szinten nézve. :)
Mert a profik biztos hogy találnak benne sok hibát :)

Üdv EdEm

(#33) beszter1991 válasza edem1986 (#32) üzenetére


beszter1991
tag

Tényleg jó kép, és ahogy látom dátumot is kiírja ami szintén jó pont.

(#34) p06


p06
senior tag

Szia!

Szerintem elég gyors a zoom, persze nem fog rögtön kiugorni maximális zoomra. Videónál kicsit lassabb a simább felvétel miatt gondolom.

Ha még nem döntöttél akkor itt 1-2 kép, hogy lásd egy 100%-ig amatör mit tud kezdeni vele, szerintem elég emeber barát a "rendszer".

http://www.flickr.com/photos/71396403@N06/

Bocsi, hogy csak így tudom linkelni de telefonról vagyok.

(#35) beszter1991 válasza p06 (#34) üzenetére


beszter1991
tag

Köszi, Már tuti veszek, a HDR az tetszik :D

(#36) toki7658


toki7658
csendes tag

Sziasztok!
Én már fél éve használom teljesen amatőr szinten.
Mint sokan én is a gyerekek miatt vettem. Mindig is kamera párti voltam a párommal ellentétben aki fotózni szeret de a kényelem miatt nem akartunk 2 gépet cipelni. Minden igényünket kielégít és én is kezdem élvezni a fotózást. Mindenkinek ajánlom akinek fontos hogy fényképezni és videózni is tudjon jó minőségben. Lehet hogy az én ügyetlenségem de sötétben mozgó témát nem nagyon sikerül fotózni vele viszont videókat még sötétben ( cirkusz, koncert ) is probléma nélkül lehet készíteni.

(#37) SipiBcs


SipiBcs
őstag

Üdv!

Két hónap fórum olvasás, szemelgetés, teszt böngészés után döntöttem a HX100V mellett. Két nap, kb 200 kép után meggyőzött, hogy jól választottam! (mondjuk már mindegy :) ) Nem keserű a szájíz. Azt kaptam amit vártam. Amatőr fotós (akinek a kezében volt már profi gép és átlátja a kérdést) úgy nyilatkozott 10-15 perc használat után, hogy lehet ő is vásárol egyet a mindennapi használatra a Canon-jai mellé. :DDD

Egyenlőre csak ajánlani tudom azoknak, akiknek szükségük lenne egy jól zoomolható, gyors gépre, sokféle automata lehetőséggel. Mindez akkor érvényes, ha nem tud/akar a továbbiakban sok-sok pénzt beleölni a fotózásba.

Üdv: Sipi

ui: messzemenő következtetést még nem szeretnék levonni a géppel kapcsolatban, de remélem tudok/tudunk segíteni egymásnak a készülékkel kapcsolatban. :R
Mindennapi fórumozó vagyok a PH-n, így sűrűn látogatom a topic-ot!

"Ha választanod kéne a barátnőd és az ötöslottó között, te milyen kocsit vennél?"

(#38) .morrowind.


.morrowind.
tag

[link]jön a testvér.

[ Szerkesztve ]

CIS

(#39) somé válasza somé (#23) üzenetére


somé
őstag

Megkövetem magam. :DDD
2-3 napig volt meg a gép, aztán el is adtam. A képminőségével (szín, zaj, mosottság, zajszűrés), nem tudok együttélni Pentax K-x után. Persze kár is hasonlítani, kipróbáltam, nem jött be. A videó viszont valóban első osztályú.

A nagy igazság az, hogy vagy kiváló képminőség, vagy kiváló videó. A kettő együtt nem megy, vagy megfizethetetlen kategória.

A fentiek természetesen egyéni igények és elvárások tekintetében értelmezendőek.

Most egy Olympus E-420 van nálam, azt hiszem újra dSLR-t kell vennem. :D

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#40) edem1986 válasza somé (#39) üzenetére


edem1986
csendes tag

Ugye ugye. Én szóltam hogy a tükrös után főleg ha nem kezdő vagy nagyon is észre fogod venni az érzékelő béli különbséget. :) :) Tükrös gépeknél nincs jobb, csak ember legyen a talpán aki képes pénzelni a dolgot. :)

Épp Scott Kelby könyét olvasom. Eszméletlen jó könyv tényleg olyan amatőröknek való mint pl én is. :) Nagyszerűen emberi nyelven írja le hogy mit mikor hogyan csináljon az ember. Ajánlom én is mindenkinek úgy ahogy nekem ajánlották. Hasznos kis könyvecske, persze csak kezdőknek... :)

Szép napot mindenkinek.

(#41) tiszavirág válasza somé (#39) üzenetére


tiszavirág
tag

Szia !

"A nagy igazság az, hogy vagy kiváló képminőség, vagy kiváló videó. A kettő együtt nem megy, vagy megfizethetetlen kategória."

Ez a kijelentés már régóta nem igaz, amikor olyan masinákat vásárolhatsz,
mint pl. Sony Nex-5n 18-55 kittel 175e-től, vagy Panasonic GH2 14-42 kittel 252e-től.

Üdv

[ Szerkesztve ]

Tudtam, csak nem sejtettem.

(#42) SipiBcs válasza edem1986 (#40) üzenetére


SipiBcs
őstag

A digitális fotós könyv című munkáját vagy valami mást? A napokban rágtam át rajta magam, nagyon tetszett! Laza, értelmezhető, szórakoztató. :R

"Ha választanod kéne a barátnőd és az ötöslottó között, te milyen kocsit vennél?"

(#43) somé válasza tiszavirág (#41) üzenetére


somé
őstag

A 175e-től ill. 275e-től már erősen megfizethetetlen kategória egy átlag halandónak, egészen pontosan ÉN nem adnék annyit egyikért sem.

"Egyéni igények és elvárások"...

A sonyban se kereső se vaku, a Pana. meg olyan drága, hogy azon az áron biztosan mást, másokat vennék. Mondjuk egy dslr-t obikkal meg egy kamerára is futja. :K

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#44) edem1986 válasza SipiBcs (#42) üzenetére


edem1986
csendes tag

Igen az a könyve. Most kezdtem el. De tényleg nagyszerű könyv. Szórakoztató és könnyen értelmezhető könyv. Kicsit mókás is. Nem bántam meg hogy megvettem, s szerencsémre még volt egy darab a közeli boltba, mert régi könyv és nehéz beszerezni.

(#45) fireman


fireman
tag

Sziasztok!

Olcsó, könnyű állványt szeretnék venni teljesen amatőr célra (olvasva a digitális fotóskönyvet:), a HAMA STAR 700-as néztem ki, de nem tudom, "elbírja-e" ezt a gépet (600 gramm), valakinek van tapasztalata?
[link]

Kisvárosom Tesco-jában most fél árra le van akciózva, így megakadt rajta a szemem, de azért nem lenne jó, ha összecsuklana, eldőlne:)))

(#46) fireman válasza fireman (#45) üzenetére


fireman
tag

Másik fórumon kaptam választ, annak hatására megvettem (kemény 1490 ft volt akciósan), ....nyilván nem a csúcskategória, de céljaimnak megfelel, használható, nem tűnik annyira gagyinak, remélem nem egyszer használatos lesz....már 3szor használtam a napokban :DD

[ Szerkesztve ]

(#47) Relisys


Relisys
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék ehhez a géphez venni valami jó memóriakártyát, tudtok valamit ajánlani?
Egy class10-es kingston 16gb-os sdhc-t néztem ki, de ha esetleg van ennél jobb és gyorsabb, kb hasonló áron (5-6e ft), akkor inkább azt venném meg.

(#48) edem1986 válasza Relisys (#47) üzenetére


edem1986
csendes tag

Szia!

Én ezt a kártyát használom hozzá-
Ezt

Király a kártya még a tükrös gépem se tudja megfogni sorozat felvételnél és videónál sem. Bár a kisebb testvérét is ajánlom hozzá, ebből a típusból de csak 8 Gigásat bőven elég és tudsz spórolni is a méret miatt.

üdv EdEm

(#49) SipiBcs válasza edem1986 (#48) üzenetére


SipiBcs
őstag

Ha aktívan szeretné a HD videó lehetőségét használni, akkor speciel én keveslem a 8GB-os kártyát. Egy egy hetes nyaraláson ha nincs mentési lehetősége, akkor gyorsan megtelik a kártya. 8 GB kb szűk 1 órányi HD felvételt tesz lehetővé és akkor még nem fotózott.

Tényleg csak az a fontos, hogy class10-es legyen. A megbízhatóságról, márkákról pedig biztos van infó az adathordozóknál! ;)

[ Szerkesztve ]

"Ha választanod kéne a barátnőd és az ötöslottó között, te milyen kocsit vennél?"

(#50) Relisys


Relisys
senior tag

Sziasztok!

Az alábbi kártyát vettem ehhez a fényképezőhöz, de nagyon lassú a mentés és ha a képek visszajátszása gombra nyomok (rögtön egy kép elkészítése után), akkor van amikor elsőre nem is hozza be a képeket, csak második nyomásra. Eddig egy class4es 8gb-os kingston-t használtam, ahol az utóbb írt hiba szintén fent állt, de legalább nem jelent meg a feldolgozás csík több másodpercig egy exponálás után.Lehet hogy a video secure kártya nem jó hozzá? Mi a különbség egy sima és egy video secure kártya között?
[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.