Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Alakul, alakul, legalább a formátumot már eltalálták (75%), már csak egy rendszeresen lehagyott Insert gomb kéne rá, hogy ne kelljen Mortal Kombat Fatality kombót játszani minden leütésnél. A Home-End nem baj hogy lemaradt, az ugyanazt a szerepkört tölti be mint a Page Up/Down, csak nagyob hatótávval, ritkán van kombózva (Chrome tabok, tudom), de ott belelfér az Fn. Az Insert jóval neccesebb. Meg egy kicsit túl nagy is lett ezzel a tekerővel, 4 gombnyi helyet lefoglal, meg alatta a minikijelző még 2-t, hát az így már majdnem TKL, kevesebb gombbal.

[ Szerkesztve ]

(#2) Synthwave válasza Dr. Akula (#1) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem kell. Makró.

Amúgy ha sokat gépelsz, szerintem a Home/End sokkal fontosabb, mint a PgUp/PgDwn.

Egyébként nem akkora ez, mint egy TKL; 5 mm-rel szélesebb, mint egy 65 százalékos Ducky One 3 SF.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#3) Alaaf Pi válasza Dr. Akula (#1) üzenetére


Alaaf Pi
aktív tag

A Home/End sokszor sore elejére, végére ugrik, nem fel-le. Szóval van más funkciója is.
Komfort szempontjából számomra a Fn+kurzor gombok váltak be erre a feladatra, csak sajnos most se ilyen munkaeszközt kaptam, ami ezt tudná.

(#4) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Én egy ilyen kis csodát rendeltem hirtelen felindulásból pár napja piros swicthekkel, kíváncsi leszek milyen, ha megjön: [link]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#5) Dr. Akula válasza Synthwave (#2) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

A makróra sincs dedikált gomb, valamit ami most elsőlapos, azt át kell rakni Fn+-ra, így meg azt veszted el. Túl sok minden nincs ezen amit már le lehetne hagyni. A tekerőn meg az LCD-n kívül. :)

A jobb kurzor mellé még egy másik gomb beférne, meg fölé is vagy 5, összesen 9 gombot lehetett volna még belerakni, ha nem terpeszkedik ott egy hatalmas tekerő. Vagy +3-at, és akkor maradunk a rendes 75%-nál.

#4Tsebacsi: Érdekes a Home-Del csere a jobb szélen, de amúgy nagyjából ennyi gombnak kéne lennie egy rendes 75%-oson. :)

(#6) Synthwave válasza Dr. Akula (#5) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Mi az, hogy a makróra sincs dedikált gomb? Bármire lehet makrózni. Ez a lényege.

A programozható tárcsa erőteljesen keresett termékjellemző, sokkal inkább, mint néhány pluszgomb. Just sayin'.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#7) buherton válasza Tsebacsi (#4) üzenetére


buherton
őstag

Nekem ilyen van: [Preonic] egyedi kiosztással, ilyen switchekkel: [Zilent] és ilyen kiosztással: [QMK]. A váz narancs színű, a billentyűk fehér, kék színűek, a layer váltók szürke és narancs. Csak a betűknek van felirata a többi natúr, még a számok is. Természetesen mind PBT. Szerintem baromi jól néz ki.

Programozó vagyok és ez a munkaeszközöm.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#8) Cs1csó


Cs1csó
félisten

A plusz 6-ik sor nagyon tetszik (nekem ez hiányzik, mert nincs alapban "0" nullás gombom hanem az FN + ESC a nulla. Az, hogy egy bill "mélyebb" nem gond SZÉLESEBB NE LEGYEN mint a 65%-osok (ebben ez nem tetszik)

(#9) Dr. Akula válasza Synthwave (#6) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Persze, lehet bármire, csak azok is foglalt gombok, egy betű, szám, akármi már rá van bindelve, akkor azt kell arrébb lapátolni.. Mire kell nekik a potméter? Hangerő fel/le?

[ Szerkesztve ]

(#10) Synthwave válasza Cs1csó (#8) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Az amiatt van, mert oprendszerben magyar a beviteli nyelved. Próbáld ki, hogy átállítod angolra, és lenyomod a 9-es utáni gombot!

-----------------------------------------------------------------------------------

(#9) Dr. Akula: Hangerő fel-le, RGB vezérlése, LCD menüje, de szerintem másra is fel lehet programozni (pl. makróval nagyítás/kicsinyítés).

"akkor azt kell arrébb lapátolni"

Nem kell lapátolni semmit. Fn layerre rárakod, ha alapból nincs valamin rajta. Fn + PgUp/akármi.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#11) Tsebacsi válasza buherton (#7) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Jézus ez szörnyű :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#12) Synthwave válasza Tsebacsi (#11) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ortolineáris.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#13) Dr. Akula válasza Synthwave (#10) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Fn+ az már túl sok, mondjuk egy Ctrl+Ins helyett már Ctrl+Fn+Ins lesz, tiszta MK Fatality. :)

(#14) Tsebacsi válasza Synthwave (#12) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Sosem láttam még ilyet. :B

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#15) buherton válasza Tsebacsi (#14) üzenetére


buherton
őstag

Az írógép hagyatéka ez eltolt sorok és egyébként nem is ergonomikus.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#16) Pötyi


Pötyi
őstag

Eddig nem tartottam magam hülyének informatikai témákban, abban a hiszemben éltem nyomorúságos életem, hogy a billentyűzetekről is tudok mindent, mert az, hogy 101, vagy 102 gombos, EN vagy HU kiosztású, az eddig nekem elmondott mindent, amit tudni akartam.

De ebben a cikkben volt pár kifejezés, amit még soha az életben nem hallottam:
- gasket mount
- lineáris karakterisztika
- NAE profil
- kettős fröccsöntéssel gyártott ABS kupak
- vas plate
- switch pad
- szilikongumi csillapítóbetét, plusz egy ugyanebből az anyagból készült szendvicsréteg
- megkent stabilizátor
- gépelési akusztika

Szóval harminc év rendszergazdasággal a hátam mögött azt hittem, hogy nekem már nem tudnak semmi újat mondani egy nyomorult billentyűzettel kapcsolatban. De ha én, aki ilyen szakmai múlttal szerényen hozzáértőnek mondom magam az informatikában, nem ismerem ezeket a vadidegen, ismeretlen dolgokat, akkor mit mondjon egy olyan ember, aki tényleg laikus?!?

QNX is cool!

(#17) copass válasza Pötyi (#16) üzenetére


copass
veterán

tájékozódik...rengeteg anyag van fent a neten a témában.
rendszergazdaként a billentyűzet, egért a legolcsóbb tétel egy munkaállomásnál. a legjobb ha egyszerre megtlehet venni! :D
kollégáknak bevittem párszor a billentyűzetemet+egér előadásnál. amikor mondtam hogy csak a keycap 40E...akkor csak pislogtak! :D

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#18) wwhy válasza copass (#17) üzenetére


wwhy
veterán

amikor mondtam hogy csak a keycap 40E
és benned meg nőtt a máj, ugye? ;]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#19) Dr. Akula válasza buherton (#7) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

A Dropról: "WHERE'S THE PRICE?To negotiate the best possible price for our customers, we agree to hide prices prior to logging in." Ez milyen kamu már... Azért dugják el az árakat, hogy jobb legyen nekünk, hát persze... És attól lesz jobb, hogy regisztrálni kell az oldalra, aha... Persze nem a Drop az 1. ahol ilyet látok, de ez valahol a BSA bilincsrázós kampányára emlékeztet, ahol ők "segítettek" az embereknek a bilincsrázással...

(#20) copass válasza wwhy (#18) üzenetére


copass
veterán

amikor mondtam hogy ebből még van 2 másik keycap szett...arra a reakciótól már igen! :D
utólag így összeszámolva az asztalon ~120E oda volt rakva. keychron K8+MT3 susawatari+lamzu atlantis egér! :D

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#21) Synthwave válasza Pötyi (#16) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Getting humbled is not a bad thing. :D

Ez egyébként csak a felszín felszínét karcolgatja, éppenhogy. A (custom) billentyűzetekről szó szerint könyvet lehetne írni, talán nem is olyan vékonykát.

Attól, hogy valaki jártas az informatikában, nem jelenti azt, hogy mindenben is expert.

----------------------------------------------------------------------

(#13) Dr. Akula: Nem, csak Fn+valami lesz.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#22) buherton válasza Dr. Akula (#19) üzenetére


buherton
őstag

Csúnya gonosz oldal a drop, hogy piaci alapon működik és meg tesz mindent azért, hogy megmaradjon.

Egyébként belépés után sincs ár. Hogyan is lenne, hiszen nem tudják a darabszámot.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#23) Dr. Akula válasza buherton (#22) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ha utána se mutatják az árat, akkor miért hazudják hogy majd ha beléptél akkor megmutatják? Meg hogy ettől nekünk jobb lesz, mintha az elején kiírnák hogy ennyi és annyi közé saccolják. Milyen extrát tesz hozzá egy sima regisztráció az árhoz? Az éttermekben ezért már bűntet a NAV, ha csak utólag tudja meg a vendég az árat. :)

[ Szerkesztve ]

(#24) buherton válasza Dr. Akula (#23) üzenetére


buherton
őstag

Nem utólag tudod meg, hanem amikor a dropra készülődés van, akkor tudják megmondani az árat, amit elfogadsz vagy sem. Szerintem ősszel lesz újabb drop.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#25) Dr. Akula válasza buherton (#24) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ha nem azt írnák hogy bejelentkezés után árat látsz, hanem azt hogy most még nincs, akkor nem lenne átverésszagú. Ez így sima clickbait.

(#26) Synthwave válasza Dr. Akula (#25) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ahol alapból van ár, ott bejelentkezés nélkül is látod.

;)

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#27) Dr. Akula válasza Synthwave (#26) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Csak a megfogalmazáson akadtam ki, hogy "hide prices prior to logging in". Azaz mintha csak bejelentkezéstől függene.

(#28) Synthwave válasza Dr. Akula (#27) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Mindig sikerül találnod valamit, amin ki tudsz akadni, pedig valójában nem kéne. :DDD

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#29) Cs1csó válasza Synthwave (#10) üzenetére


Cs1csó
félisten

:DDD na igen, de akkor hogy lesz "Ö" betűm? Vagy hogy fogom azt leírni, hogy:
"árvíztűrő tükörfúrógép"

(#30) Synthwave válasza Cs1csó (#29) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Makrózod a beviteli nyelvváltást, hogy egyszerűbb legyen az élet annál, mint volt. ;]

Esetleg inkább a szépművészeti ágazatok egyikében helyezkedsz el a faipar helyett. :DDD

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#31) Cs1csó válasza Synthwave (#30) üzenetére


Cs1csó
félisten

:DDD :R

(#32) zetor2000 válasza Cs1csó (#29) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nyomod az Alt-ot, meg mellé a 4 jegyű számkódokat. :D
Pár megvan fejből, de inkább nem kísérletezek, nekem jutott hazai kiosztású klavi.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#33) Pötyi válasza zetor2000 (#32) üzenetére


Pötyi
őstag

Nabazdmeg!

Aszondod "4 jegyű"

Én még ott tartok, hogy

Alt + 130 = é
Alt +160 = á

4 jegyű... Ééérted!

:D

QNX is cool!

(#34) Cs1csó válasza zetor2000 (#32) üzenetére


Cs1csó
félisten

:C :)) minden esetben amikor "ö" betűt akarok? ;]
Amúgy az Androidos telefonomon is ilyan billentyűzetet haaználok ahol van fenn egy plusz sor az ékezetes karakterekkel és minden segítség ki van kapcsolva tehát csak azt írja amit én nyomok nem kezd el "jósolni" aminek sokszor rossz vége lesz.

(#35) buherton válasza Cs1csó (#29) üzenetére


buherton
őstag

Menni fog az az international layouttal is: [Enter characters with accent marks on Mac] ;)

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#36) haxiboy válasza Dr. Akula (#9) üzenetére


haxiboy
veterán

A tárcsát el tudom képzelni a nyilak nyomkodása helyett megfelelő pozicióba állítani a kurzort, de igen, akár hangerő fel/le. Bár jobban tetszene ha ez a poti valahol elérhetőbb helyen lenne :U

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#37) zetor2000 válasza Pötyi (#33) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nem én mondom, hanem a Windowsos karaktertábla. DOS korszakban 3 jegyű volt, meg Windows alatt is megy pár cucc 3 karakterrel, de:

No offense... :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#38) zetor2000 válasza Cs1csó (#34) üzenetére


zetor2000
senior tag

Biztos megy a kopi-pészt is :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#39) dqdb válasza Cs1csó (#29) üzenetére


dqdb
nagyúr

[link]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#40) Alaaf Pi válasza zetor2000 (#37) üzenetére


Alaaf Pi
aktív tag

A win kezeli a háromkarakteres kódot mind a mai napig, de fel kell készülni rá, ahány program, annyi módon értelmezi, és az Alt+xxx és az Alt+0xxx nem feltétlen lesz ugyanaz a karakter.

(#41) nyunyu válasza Dr. Akula (#1) üzenetére


nyunyu
félisten

A Home-End nem baj hogy lemaradt, az ugyanazt a szerepkört tölti be mint a Page Up/Down, csak nagyob hatótávval

???

Én kezdek agyfaszt kapni a dedikált Home/End helyett Shift+Num1/Num7-től a compact1800-on.

Pláne, ha sor elejéig vagy végéig kéne szöveget kijelölni, akkor bal Ctrl + jobb Shift + Num1/Num7 lesz belőle, mert a hülye KVM switchem lenyeli az azonos oldali Ctrl+Shiftet.

Ablak legelejéig/legvégéig kijelölést már elengedtem, ahhoz Ctrl + bal Shift + jobb Shift + Num1/Num7 kéne nyomnom a billzetemen...
Helyette nyomhatom fél óráig a bal Ctrl + jobb Shift + PgUp/PgDn-t.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#42) nyunyu válasza Alaaf Pi (#40) üzenetére


nyunyu
félisten

Alt+xxx az még ASCII, Alt+0xxx már unicode kódokat vár.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#43) nyunyu válasza Cs1csó (#34) üzenetére


nyunyu
félisten

Androidon magyarra állított MS SwiftKeyjel nekiálltam begépelni a kékfogú billzetettel, hogy 'The quick brown fox leaps over the lazy dog', erre az lett belőle, hogy 'The quick brown foxi leaps over the lazy dög.' :W

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#44) Cs1csó válasza nyunyu (#43) üzenetére


Cs1csó
félisten

:DDD meguntam én is a "prediktív" bevitel minden módját.

(#45) nyunyu válasza nyunyu (#43) üzenetére


nyunyu
félisten

Ja, AltGr-I/J ugyanúgy írja a hosszú í-t androidon is, mint PCn.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#46) moleculez válasza Pötyi (#16) üzenetére


moleculez
veterán

Nagyon durva amúgy, van saját topikja is. Aztán még nem láttad mi megy az egér topikban :DD Imádom az ottani eszmefuttatásokat. Hidd el, az egerekről sem tudsz shemmit. Amúgy én szeretek ilyen random szubkúltúrák (ez szerintem simán az) közepébe beleolvasni, legyen az könnyűbúvarkodás, vagy kávéfőzés.

szerk.: no offense, semmi szarkazmus nem volt a kommentben, tényleg bírom hogy valaki ennyire benne van dolgokban.

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.