Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) omfgk


omfgk
addikt

Pont ennyiért lehet kapni 970 Evo Plus-t is, szóval ez így doa.

Elkéstek vele. Az árcsökkenések előtt még eladható lett volna. De tavaly év végén ők se 45 körül árulták volna.

Sőt, most látom ,hogy a WD SN570 is már 42 körül van.

Aki SSD-t keres, annak mostanság nem kell kapkodnia. Elég ütemesen zuhannak az árak a piacon. Memória árak szintúgy.

[ Szerkesztve ]

(#2) Low Noise válasza omfgk (#1) üzenetére


Low Noise
senior tag

Az a rohadt, most nézem, hogy ahogy írod nagyot estek az árak a Kingstone Fury Renegade 2TB Gen4 58 ezer már, én meg 105 ért vettem.

Hogy az alaplapoknak esne le az ára, így.

[ Szerkesztve ]

(#3) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Az SP meghajtókról (SSD) annyit, hogy vettem pár éve (felső kategóriás) a gyártó termékét és több ezer TBW volt a specben leírva és kb. 1 évre rá ez változtatva lett a felére (se) ami megdöbbentő...az SSD(k) azóta is használatban és 1%-ot esett a kondíció, mely tükrözi a silányabb TBW értéket valójában. /eredeti és új doksija is megvan .PDF/ :K

SP Supportot megkeresve azt írták vissza, hogy az a megfelelő spec. ami elérhető és nem fogadták el a korábbi spec. szerinti doksit...pedig ők adták ki és abból az időből vásárolt termékről van szó.... :U

A tesztben szereplő termékről:
*5 év garancia jó lehet, meg a sebességet is hozza, de ez ahogy írva is van, nem a közép/felső kategória (ez a gyártó is egyre lejjebb adja...)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#4) flexxx2 válasza MaxxDamage (#3) üzenetére


flexxx2
őstag

dobozára nem volt ráírva a spec? az ilyen céges trükköket olyan jó lenne megfogni

(#5) CapriBoy válasza Low Noise (#2) üzenetére

Valóban drasztikus a csökkenés ilyen téren.

(#6) worxland válasza CapriBoy (#5) üzenetére


worxland
addikt

Ja, 3 hónapja 124-ért vettem 4 terás SSD-t, gondoltam, megfogtam az isten lábát, mert 200 körül volt a többi, most meg 100 körül dobálják.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#7) lujo10


lujo10
aktív tag

Köszi a tesztet :R
Bakker, csak lestem az árakkal kapcsolatban :Y kb. fél éve nem követem, hát nem semmi amennyit esett. A memóriák esetében is pislogtam, nem kicsit.

Egy igazi férfi Internet Explorer-t használ -> Kaland, veszély, kockázat. (Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!") Navigare necesse est, vivere non est necesse. Ja és Széles Utat!!!

(#8) MaxxDamage válasza flexxx2 (#4) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

TBW érték nem, csak R/W értékek és a méret, meg nVME 1.3 :)
Amúgy a TBW érték a gyártó oldalán a termék dokumentumnál volt, ahol az összes "modell" TBW-je is szerepelt. :K /én az alapján vettem meg, de "átverés" volt, mint utólag kiderült..../

Ez a "régi"

Mostani meg... :D

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#9) flexxx2 válasza MaxxDamage (#8) üzenetére


flexxx2
őstag

ez a fele a réginek, durva

(#10) Sanchez638 válasza MaxxDamage (#3) üzenetére


Sanchez638
addikt

Sp olcsó ssd i. Több félét is vettem, de mindig rákeféltem velük. Volt használt, volt új is. Mindig volt valami..

Más: Brutálisan esnek a nagyobb ssd k árai, de annyira, hogy a használt piac se tudja lekövetni.. :)

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#11) MaxxDamage válasza flexxx2 (#9) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Jaja! :K :U

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#12) MaxxDamage válasza Sanchez638 (#10) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

SP34A80 2TB-al nincs semmi gondom. /csak ez a TBW változtatás a gyártó részéről/
530+ nap üzemidő van bennük, gyorsak és nem melegszenek, 2+ éve 70k+ HUF áron /db jutottam hozzá (5 év garral) és be is regeltem a gyártónál. :)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#13) bedy93


bedy93
csendes tag

Sziasztok.
Ki tudnátok egészíteni az ssd teszteket a velük járó progik szubjektív véleményezésével? Én pl anno vettem egy adata 8200 pro ssd-t és meglepődtem, hogy mennyire használhatatlan a managment sw hozzá… Egy firmwaret sem lehetett vele frissíteni. Samsung ssd használata után erős visszalépés volt. Ennél a SP ssd nél is érdekes lehet :)
@Wombath

(#14) azbest


azbest
félisten

Wombath, nem gondolkodtatok még Solidigm ssd teszten? Ti is írtatok róla, az intel ssd részlegének spinoffja:
Átveszi az Intel SSD-k támogatását a Solidigm

Most láttam egy interjút, amiben arról van szó, hogy saját optimalizált drivert kínálnak a saját ssd-ikhez, amivel nagyon komoly teljesítménynövekedést ígérnek a beépített, buta win-es driverhez képest. Level1Techs [link]

Úgy látom, hogy lehet win10 64 bit alatt támogatott még a driverük. (2.0 csomag), bár a weblap win11-et is ír.
A p44 pro 1TB - 36 ezer körül, a p41 plus 2TB 44 ezer körül van itthoni webshopban.

A driver segítségével sokkal okosabb slc precachelés és 64MB-nál nagyobb HMB például, ami segít neki.

[ Szerkesztve ]

(#15) Mikeee89 válasza Low Noise (#2) üzenetére


Mikeee89
senior tag

én fél éve 43-ért vettem 1 TB-os ADATA m.2 SSD-t 43 ezerért, most 28e Ft. 35ért 16 GB Kingston Fury notebook DDR4 ramot, az most a felére esett be :W

[ Szerkesztve ]

(#16) azbest válasza Mikeee89 (#15) üzenetére


azbest
félisten

lehetne duplája is, örülni kell annak, ami már megvan és nem azon bosszankodni, mi lett volna ha :) én is vettem ramot és ssd-t 8 hónapja.

(#17) #71316224 válasza azbest (#14) üzenetére


#71316224
törölt tag

Nem rég vettem intel 670p 1tb ssd-t és a csomagolása full inteles csak a solidigm szoftvere kellett hozzá hogy sikerüljön a firmware frissítés. Teszteken néhol jobban teljesit mint 970 evo plus és gyakorlatban is. Hűtése nagyon jó alig melegszik.

(#18) #71316224


#71316224
törölt tag

Igen most sok SSD ára rengeteget zuhant 1tbos kingston kc3000 meg fury renegade van 30 ezerért ugyanannyiért amennyiért 970 evo plus van tehát ember bolond lenne 970 evot venni mert első kettő high-end ssd mig a 970 csak mid-range.

Akkor 980 pro 500 giga ára beesett 21 ezerre aztán visszanőtt 24-25 ezerre de sokkal jobban megéri mint 970 evo plus kivéve ha kevés a tárhely

akkor 990 pro ssdk ára is nagyot zuhant

30 ezerért fury renegade meg kc3000 best buy

980 pro 1tb is van 32 ezerért ha jól láttam

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.