Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) doc válasza dennisjunior (#150) üzenetére


doc
nagyúr

hát, ilyet még az ebayen sem találtam :D
de IRIX 6.5-öt sem...
illetve az amerikain leltem egy bontatlan 6.5.30 csomagot, de 300USD sok nekem :(
valaki nem tudna hozzásegíteni egy telepítőhöz? a többi amit találtam mind csak USA-ba meg Kanadába szállít... :w

(#152) dennisjunior válasza doc (#151) üzenetére


dennisjunior
tag

[link]

Ez lehet, hogy az ami neked kell. Érdemes megkérdezni, annak ellenére, hogy nincs megadva, postáz e Magyarországra. Nekem többször volt már, hogy elküdlték.

(#153) doc válasza dennisjunior (#152) üzenetére


doc
nagyúr

igen, én is ezt néztem :)
de direkt odaírta, nagy betűkkel hogy ONLY a felsorolt országok :(
most amúgy levelezésben vagyok az SGI supporttal, elkérték az Octane-om sorozatszámát is, meglátjuk mit csinálnak. végül is az IRIX már abandoned, ha jól tudom...

(#154) BSOD válasza doc (#151) üzenetére


BSOD
senior tag

Csacsival ránts le egy instal tools-t + egy 30-as overlay-t. 'Aszem a 22-es után kell egy patch, hogy újabb felmenjen, de azt leszedheted 'ingyé a supportfolio-ról.

Mondanám, hogy küldök egy csomit, de én "nem vagyok olyan"... :B

[ Szerkesztve ]

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#155) doc válasza BSOD (#154) üzenetére


doc
nagyúr

régen szamaraztam már, akkor borult a bili, mikor a red dwarf részei félig megvoltak, és hirtelen eltűnt az összes forrás... :((
de jó ötlet, megnézem
amúgy a supportfolio-n az ingyenesen letölthető 3 cd-s 6.5.22-es kütyü micsoda? valami upgrade verzió? nem derült ki az ottani leírásból hogy mi is ez tulajdonképpen...

(#156) BSOD válasza doc (#155) üzenetére


BSOD
senior tag

A 22-es a legújabb ingyenes overlay lehet, csak frissíteni jó egy meglévő régebbi rendszert.
Kell egy bootolható "install tools and overlays" is, anélkül nem mész semmire vele...

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#157) doc


doc
nagyúr

ajjaj, azt hiszem baj van :O
tegnap összekábelezgettem az Octane-t, bekapcsoltam, szépen el is jutott a config menüig, nem volt gond, még pár képet is csináltam
ma sikerült végre begyűjteni az IRIX telepítőket, mondom nekiállok és életre keltem a kicsikét
összedugdostam a kábeleket, és már itt furcsa volt hogy mikor bedugtam a tápba a tápkábelt, egyből felzúgott
aztán innentől se kép, se hang
nem világít az elején a vörös "szeme" sem, a billentyűzet sem reagál semmire (caps/num lock, stb), meg a monitor is azt mondja hogy nem kap jelet
ilyenkor mi van :F
remélem nem lett baja a drágámnak... :(

próbáltam a kikapcsológombot is, de még kikapcsolni sem tudom, nem reagál semmire

[ Szerkesztve ]

(#158) doc válasza doc (#157) üzenetére


doc
nagyúr

annyit vettem még észre, hogy mikor bedugom a tápkábelt, egy pillanatra felvillan a billentyűzet három ledje, aztán annyi...

(#159) doc válasza doc (#157) üzenetére


doc
nagyúr

már megint én :D
kiszedtem az alaplapot, megfújkáltam sűrített levegővel, a ramokat is kivettem és megpucoltam, összerakás után megy, hál'istennek
de megkönnyebbültem :DD
most jöhet az IRIX telepítővel próbálkozás
ezzel kapcsolatban egy kérés: ha valaki tudja, hogyan tudnék Linux vagy Windows alól .CDR file-okat cd-re írni, plíz árulja el...

(#160) doc


doc
nagyúr

juhheejj :DD
ezt mar az Octane-rol irom!!
igaz, hogy a 4.79-es Netscape alatt eleg erdekesen nez ki a PH (kb mint a ketnapos hanyas), de hihetetlen elmeny :C
bar kiderult hogy hibas a vinyo; a telepites vegen is dobott sector hibakat meg azota is idonkent
ettol fuggetlenul minden mukodik remekul :R

(#161) doc


doc
nagyúr

ezennel elfoglalom a topicot és kinevezem személyes SGI bloggá :DDD

no, az eddigi fejlemények:

drága Octane-om kezd szobadíszből munkaállomássá válni

vasárnap éjjel sikeresen felküzdöttem rá az IRIX 6.5.15-öt, Ian leírásának köszönhetően minden gond nélkül megvolt - éjjel fél kettőre kész is lett

hétfő éjjelre megvolt a frissítés is az SGI-től letölthető 6.5.22m-re - éjjel háromnegyed háromkor már ágyban voltam

tegnap, vagyis kedd este feltoltam rá a Nekoware-es csomagokat (vagyis ami kellett belőle), így most már gyakorlatilag teljes értékű gép lett
tegnap az alábbi programokat próbáltam/futtattam:

Firefox 2.0.0.12 - remekül megy, ugyan néha egy picit lassan reagál, de egyáltalán nem veszélyes, teljesen jól használható 6-8 füllel is

mplayer 1.0rc1 - meglepően jól megy, divx-et is szépen viszi, Jay és Silent Bob kb. 85%-os prociterhelés mellett framedrop nélkül káromkodtak a képernyőn, ami egy 250MHz-es procitól igazán meggyőző teljesítmény! fullscreenben már nagyon enyhén szaggatott, de még így is bőven nézhető maradt

Blender - ugyan a renderelés elég lassú, de szerkesztés közben nagyon szépen megy, a 30e polygonos modellt is gyorsan forgattam. csak az egérgörgő hiányzik nagyon :O na majd ráapplikálom a pc-s egeret :)

a 4dwm viszont baromira nem jött be, bár végül is Blenderezés közben sokat úgysem látszik :D

szóval egy öömbódottá, remélem hamar megjön a v6-om is :C
utána már csak egy nagyobb proci kéne bele...
nincs esetleg itt valakinek eladó 400-as vagy esetleg 550-es procija?

(#162) johnny_b válasza doc (#161) üzenetére


johnny_b
csendes tag

Hali!

Firefox 3-bol nem lesz GTK1-es verzio, amivel meglovi a SGI-orulteket. Ez van :(

A 4dwm tok jo kis ablakozorendszer, nem ertem, mi a bajod vele. A Solaris es a HP-UX is Motif-alapu, a linuxos fvwm2 is hasonlo. Nem csillog-villog, csak teszi a dolgat :)

Az r12k@400-est sem adnak el az emberkek, nem hogy egy r14k-t. Ha igen, akkor igen szep aron. Marad az ebay vagy SGI-kereskedok. Esetleg kozvetlenul az amcsi SGI-tol lehet jo aron szerezni cuccokat. $1100-ert kapsz csili-vili Octane2-t r14k@600-zal. Bar en inkabb $900-ert vennek egy jo kis 2p Origin 300-at. Nem csoda, ha szetkapkodtak, ezert az arert fonyeremeny :D Hiaba, a hobbira aldozni kell ;)

A magyar kepviselettel nem igazan probalkoznek, durva araik vannak es csapnivalo hozzaallasuk. :(

U.i.: van nehany Sun-cuccom, amit szivesen elcserelnek SGI-cuccra :)

''Don't Think Different, Be Different.'' BeOS forever

(#163) doc válasza johnny_b (#162) üzenetére


doc
nagyúr

különösebben nem fáj a FF3 hiánya, böngészgetni a 2-es is nagyon jó
a 4dwm-mel az első gondom az volt, hogy nem tudtam egy kattintással ablakot bezárni, azóta már megtaláltam a megoldást: duplaklikk a menügombon :)
meg elkezdtem olvasni az IRIX kézikönyvet, úgyhogy remélhetőleg szépen megbarátkozom vele
most már azt is sikerült megoldani, hogy billentyűkombinációkkal válthassak a desktopok között, ez nagyon hiányzott
amúgy nincsenek különösebben extra igényeim, desktopon is WindowMakert használok :)
az r12K400 meg nem veszélyes, Ian-nál 45font. múltkor licitáltam ebayen egy dual 300-ra csak sajna most nagyon nincs rá keret, pedig jó áron ment el
azért sasolom majd az ebayt, jó cuccokat lehet találni, csak elég ritkák

a magyar képviselet katasztrófa, mikor hozzám került a gép, 13w3->vga átalakítót kérdeztem náluk, majdnem 30e forint lett volna a pár centis kábel!

SGI-cuccod esetleg nincs cserélni? :D
mondjuk nem sok mindenem van amit odaadnék, esetleg a DDS3-as Sony 9000 szalagos meghajtó, meg ha megjön majd a v6-om, lesz egy fölös SE grafkarim

(#164) johnny_b válasza doc (#163) üzenetére


johnny_b
csendes tag

Sok sikert az ismerkedeshez! :D

Nem, nem valok meg semmitol, megfogadtam, hogy ezentul csak novelem a kollekciot, nem csokkentem :DD Jo, ha lenne valamibol felesleg, akkor igen, de Mo-on ez, ugy erzem, nem fenyeget :(

A SGI igen ritka allatfaj, ezert kell megbecsulni. Felkuszik a vernyomasom a SGI-kbol keszult moddolt szarok latvanyatol is. Eltornem a kezet annak a barbarnak. Rakjon a sajat Porschejaba Dacia-motort ... :W

Az SE igen alap kartya, raadasul nincs is mibe raknom. Nem szeretem az Octane-t, kiba hangos. Egyebkent mar regen szereztem volna :D

''Don't Think Different, Be Different.'' BeOS forever

(#165) doc válasza johnny_b (#164) üzenetére


doc
nagyúr

multkor lattam en is par oldalt, ahol kibeleztek egy Octane-t hogy pc-t szereljenek bele, szornyu latvany :(
az SE tényleg, alap, ezért is cserélem V6-ra :D
az octane meg tényleg nem halk, de azért nem veszélyes, éjjel úgysem megy :)
viszont egész korrekt teljesítményre képes (főleg ha van benne egy(két) rendes proci), ráadásul nagyon szép masina, ennél már csak két szebb számítógépet gyárott az ipar: az O2-t meg a Tezrot :D
hejj, egy Tezro de jól mutatna itt az asztal alatt :DDD
neked milyen géped van?

ja, meg egy kérdés, ha már itt vagyok:
az octane sima jack-es line-outjára dugva a hangszórót, szépen működik, de ha az RCA-s csatlakozóra (a piros/fehér) kötök valamit, az nem szól, ez miért van? át kell még állítanom valamit?

[ Szerkesztve ]

(#166) johnny_b válasza doc (#165) üzenetére


johnny_b
csendes tag

A hang nalam igen fontos szempont, ezert van az osszes Silicon Graphics-em bedobozolva vagy szekrenybe pakolva. Nem birom hasznalni oket, tul zajosak (egyelore). Tervben van a zajcsokkentes, de egyelore elnapolva penz/ido faktor miatt. Szoval kizart, hogy valaha is hasznaljak egy Octane-t. A kollekcioba elfer, de hasznalat no-no :(

Egyebkent 2 Fuelem es egy O2-m van, de bizakodom a bovulesben :D

Az Octane-es kerdest passzolom, sosem volt ilyen gepem.

''Don't Think Different, Be Different.'' BeOS forever

(#167) doc válasza johnny_b (#166) üzenetére


doc
nagyúr

szekrénybe pakolva? akkor hogy gyönyörködsz bennük? :D

(#168) johnny_b válasza doc (#167) üzenetére


johnny_b
csendes tag

Estenkent kinyitom a szekrenyt, fustolot gyujtok es egy oracskat meditalok a gepek elott :DD

''Don't Think Different, Be Different.'' BeOS forever

(#169) doc


doc
nagyúr

van egy felesleges Sony SDT-9000-es DDS3 szalagos meghajtom (most az Octane-omban figyel). nem teszteltem szalag hianyaban, de az IRIX latja (az asztalra kiteszi az ikonjat)
van hozza valo "sled" is (magyarul talan rack vagy keret, nemtom)
ha esetleg valakit erdekel, jofele cuccert (R12K proci, stb), esetleg kp-ert megvalnek tole

johnny_b:
honnan szerezted ezt a szep gyujtemenyt?
egy O2 nalam is elfernce, gyonyoru kis masinak
a Fuel meg egesz szep teljesitmenyu vas :)
bovebbet lehet roluk tudni?
amugy az enyemnek csinaltam egy kis oldalt

[ Szerkesztve ]

(#170) johnny_b válasza doc (#169) üzenetére


johnny_b
csendes tag

Szia!

Lattam, hogy a nekochanen is hirdeted. Nem hiszem, hogy barki is elcserelne egy R12K CPU modulra, de azert sok sikert hozza! :)

Az O2 egy Nemetorszagba szakadt hazankfiatol van, a Fuelek egy nemet SGI-kereskedotol.

Mind2 alap konfiguracio, semmi extra :( Fuel : R14K@600, 1GB, V10, 36GB 10k Seagate, CDROM, DM10 FW, a masikban nincs CDROM es FW. Az O2 R5K180SC, 128MB, 2+2GB 7200 SGI cimkes IBM, AV1 modul.

Az O2 edes, aranyos, videozashoz nem rossz, szabvanyos csatlakozoi vannak, de teljesitmenyben nem olyan eros. Azonos procival es orajelen egy I2 is lenyomja. Viszont (relative) halk, kis fogyasztasu, pofas es draga :(

''Don't Think Different, Be Different.'' BeOS forever

(#171) doc válasza johnny_b (#170) üzenetére


doc
nagyúr

nekochan tuti kis oldal, es hihetetlen hogy porog...
Nem hiszem, hogy barki is elcserelne egy R12K CPU modulra,
pedig mar ajanlottak erte egy R12K/400-ast :)
gondolkodtam is rajta nagyon, de ugy nez ki hogy most olcson tudok egyet venni, igy meg felesleges megvalni a meghajtotol
igazabol maga a drive nem is olyan ertekes, de az a vacak keret baromi ritka...

a Fuel nekem meg draga, de egy O2-t nagyon szeretnek.
igaz, a teljesitmenyehez kepest az is nagyon draga (talan azert mert "sokan" hasznaljak meg videofeldolgozasra, vagy nagy meretu kepekhez), de azert abbol egy gyengebb egesz korrekt aron hozzaferheto
tudom hogy teljesitmenyben eleg keves, meg az Octane-hoz kepest is, de annyira EDES :D
ahogy latom, a tied tenyleg eleg alap-O2, bar az AV modul nem rossz cucc benne
ha nem lenne olyan embertelen ara, az Octane-omba is raknek egyet

idovel szeretnek egy O2-t meg egy Fuelt begyujteni, meg ha majd valamikor a tavoli jovoben epeszu ara lesz, akkor egy Tezro-t is...

(#172) johnny_b válasza doc (#171) üzenetére


johnny_b
csendes tag

Nah, gratula. Orulok, hogy sikerul egy erosebb CPU-t szerezni. Loerobol soseom eleg :D A keretet meg tenyleg tartsd meg, azokbol mindig hiany van :(

Szerintem most mar annyira nem veszes a Fuelek ara, de ez maganvelemeny. Az O2 inkabb azert draga, amiert neked is tetszik - olyan edes kis vacak :) Az AV-dolgokban viszont a legolcsobb, szinte fillerekert lehet kapni egy AV1 modult.

A Tezrok jo ideig dragak lesznek, egy Fuelhez kepest 10x annyiba kerulnek :( Eleg keves van beloluk, plane azok utan, hogy a SGI 2006-ban tobb raktarnyi vadi uj cuccot zuzatott be. De hat az ember mig el, remel ;)

''Don't Think Different, Be Different.'' BeOS forever

(#173) doc válasza johnny_b (#172) üzenetére


doc
nagyúr

bezuzattak?? :Y
méé?
ezt nem is hallottam
azt tudom, hogy volt náluk bőven balhé (csődvédelem, stb), de ilyet...

(#174) BSOD válasza doc (#171) üzenetére


BSOD
senior tag

úgy tűnik "dúl a láv" :DDD

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#175) doc válasza BSOD (#174) üzenetére


doc
nagyúr

:K :DD

(#176) johnny_b válasza doc (#173) üzenetére


johnny_b
csendes tag

Voltak naluk meg "szep" torpenetek, de azert szeretem a cuccaikat. Nem tehetnek rola, hogy a tervezojuk egy rakas kaksi :U Ez foleg az uj erara ertendo :(

''Don't Think Different, Be Different.'' BeOS forever

(#177) doc


doc
nagyúr

megjött a V6-om :C :R

(#178) BSOD válasza doc (#177) üzenetére


BSOD
senior tag

Nyilatkozz! :Y Vagy még reinstall van? :))

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#179) BSOD válasza doc (#177) üzenetére


BSOD
senior tag

Nyugodtan megmondhatod, hogy nem tetszik és el akarod adni nemkem. :DDD ;]

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#180) doc válasza BSOD (#179) üzenetére


doc
nagyúr

hehe, tetszene, mi? :DDD
a helyzet az hogy mostanában durván el vagyok látva melóval, alig van időm bármire :(
a kártya bent van a gépben, próbáltam a neten talált "voodookat" megcsinálni hogy elkerüljem az IRIX-reinstallt, de úgy tűnik muszáj lesz (az zavar be, hogy az alap 6.5.15 telepítőről frissítettem 6.5.30-ra, ami viszont nem install toolsos, és mindig belekeveredik a függőségekbe)
szóval kis szerencsével hétvégén reinstall, oszt' hasítunk :D

(#181) BSOD válasza doc (#180) üzenetére


BSOD
senior tag

Nem kell a magyarázkodás! Adok egy címet, hogy hová küld. :DDD :))

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#182) doc válasza BSOD (#181) üzenetére


doc
nagyúr

sajnálom, elkéstél, talán ha egy-két nappal előbb szólsz :U :DDD
amúgy nagyon tuti, már desktopon is érezhetően más. egyrészt pl. a "tartalommal együtti ablakhúzás" is működik normálisan, SE-vel kénytelen voltam a csak keretes megoldást használni mert különben szörnyű volt
ami viszont NAGYON tuti, hogy 1600x1200-ban is megy végre, nagyon hiányzott már
3D-ben is állat, megnéztem vele ezt-azt, és meglepően korrektül muzsikál!
ha lesz egy kis időm, kipróbálom majd a Quake-et, meg pár játékot is :)

(#183) tbs


tbs
addikt

Egy Sun type5-ös bill. egér kombója nincs valakinek el/átadó..?

(#184) dennisjunior


dennisjunior
tag

SGI gépet vennék (pl. ezek közül érdekelne -> Indy, Indigo2, Octane, Fuel).

Ha valakinek lenne egy jobb állapotú amitől megválna keressen privátban.

Kössz!

(#185) johnny_b


johnny_b
csendes tag

Elado Sun vasak: 2 db SS20, SS10 es SparcClassic. 2 gephez van monitor es bill+eger, egyhez csak monitor es bill. Van Solaris 1.0.x es 8-as telepitom es Solaris 2.3-hoz doboz es kezikonyvek.

Akit erdekel, irjon privatban.

''Don't Think Different, Be Different.'' BeOS forever

(#186) Synthwave válasza johnny_b (#166) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Hmm...
Az egyik (akár a gyengébb) Fuel-től megválnál? Ha igen, akkor mi van benne és mennyié'?

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#187) johnny_b


johnny_b
csendes tag

Szia! Mar nincsenek meg ...

''Don't Think Different, Be Different.'' BeOS forever

(#188) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Valakinek valami kafa kis cucca, amit elad/inkább becserél Core2-es Intel konfgra/darabjaira?
:U

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#189) doc válasza Synthwave (#188) üzenetére


doc
nagyúr

kafa cuccom van, de nem adok ;)
mi erdekelne konkretan? konkret gep, vagy alkatreszek? utobbibol van par (memoria, graf.kartya octane-hoz, ilyesmik)

(#190) Synthwave válasza doc (#189) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

:P
Hát valamilyen régebbi gép (pl. Crimson, ilyenek), csak hogy elkezdjek ismerkedni az IRIX-szel. :B

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#191) doc válasza Synthwave (#190) üzenetére


doc
nagyúr

nagyon regit nem erdemes, 6.5-os IRIX alatt szerintem ne szorakozz, ez olyan mintha 2.0-s kernellel akarnal Linuxot tanulni...

(#192) Synthwave válasza doc (#191) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Áh, mindegy lenne már, csak ne Vindóz...:U

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#193) doc válasza Synthwave (#192) üzenetére


doc
nagyúr

akkor hasznalj Linuxot, en mar 6-7 eve szamuztem a vindozt, azota sokkal lassabban gyarapodnak az osz hajszalaim, nyugodtabb vagyok, es a huvelygomba is messze elkerul :D

(#194) Synthwave válasza doc (#193) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Most, hogy már a pasik is eltakarodtak az ablakok elől...:DD

Áh, az olyan kommersz.;] Oldszkúlni akaroook.:)

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#195) fixi0n válasza Synthwave (#194) üzenetére


fixi0n
csendes tag

Nem tudom, olvassa-e még valaki ezt a totyikot, de van most meghirdetve egy Sun Ultra 2 -m.

Akad más UNIX vas is (SGI Octane / IBM RS/6000 - pSeries / DEC Alpha - VAX), ezekhez különféle alkatrészek, stb. Ha érdekel valakit az ilyesmi, írjon privit a részletekért.

[ Szerkesztve ]

(#196) doc válasza fixi0n (#195) üzenetére


doc
nagyúr

tulajdonkeppen nekem is van Octanes meg O2, idohiany miatt megvalok tole ha valaki tesz egy korrekt ajanlatot

(#197) #06658560


#06658560
törölt tag

Hát, elvileg érdeklődő vagyok, az árak is érdekelnek mennyit kóstálnak.

(#198) extraktor


extraktor
tag

Sziasztok!

Az SGI O2-höz milyen monitorkábel kell, elvileg belemegy a sima VGA kábel, az jó hozzá?

(#199) doc


doc
nagyúr

egyszer mar megemlitettem itt a topicban, de most mar komoly elhatarozasra jutottam: mivel tobb mint egy eve be sem voltak kapcsolva, megvalok az Octane-tol es az O2-tol :(

az Octane-rol info: [link]
256MB RAM, VPro V6-os grafkartya (plusz megvan meg az eredeti SE is, azt nyilvan adom melle), kulso SCSI CD-olvasoval
jelenleg nincs ra feltelepitve az IRIX, de oda tudom adni hozza a telepito CD-ket is

az O2-rol nincs ilyen szepen rendezett info, de nagyon korrekt allapotban van, telepitett IRIX-szal, CD meghajtoval

(#200) drwest


drwest
csendes tag

Üdvözlet, az aláírásban szereplőket mostanában szereztem, a HP-ra felraktam HP Unix 11i-t, megy is vele, csak kb egy óra (nem vicc, tényleg annyi :DDD ) amíg a grafikus felületig eljut, és utánna is pár dolog nehezen működik... :F Persze még alig ismerem ezt a rendszert, lehet, hogy valami pofonegyszerű dolog van a háttérben.

A SUN-t viszont itt vettem Sotho kollégától: [link] végül beindult 512 MB rammal. :D
Viszont egy baráti "IDPROM contents are invalid" üzenettel fogad, talán a RTC lehet a bűnös.

Tervben van: Opensolaris a SUN-ra, Gentoo telepítés mindkettőre. :)

Itt az ószeres, régi RISC-es munkaállomást, szervereket keres! SPARC-ot, MIPS-et, Alpha-t, PA-RISC-et veszek! :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.