Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) drwest


drwest
csendes tag

Közben a HP-UX-ot újraraktam, mert nem akart indulni, meg a memóriákat is átrendeztem, most gyors mint a villám :D , bár néha kicsit megakad. Itt egy video a bootról, meg pár alkalmazásról:
[link]
Majd kitalálom, hogy lehetne valami összehasonlításra alkalmas tesztet futtatni rajta. HPPA-s ubuntu telepítője sajnos nem ment végig :( , bsd-vel, debiannal, gentooval lehet még elvileg próbálkozni.

Itt az ószeres, régi RISC-es munkaállomást, szervereket keres! SPARC-ot, MIPS-et, Alpha-t, PA-RISC-et veszek! :D

(#202) drwest


drwest
csendes tag

Folytatom a blog írását, úgy tűnik... :DDD
A HP továbbra is betegeskedik sajnos, viszont közben let egy SUN ultra 10-esem is, 300 MHz ultrasparc IIi, 128 MB ram. :)
Na ebben, meg az ultra 2-ben megcsináltam az NVRAM chip újraélesztését, külső elemmmel, ahogy itt meg van írva: [link]. Így most mind a kettő üzemel, mindkettőn Solaris 9 volt telepítve, az ultra 10-en sajnos grafikus felület nélkül. A 2-esen viszont miután rájöttem a root jelszavára, (root :DDD ) lett egy működő asztalom, még netezni is tudok. (4.x Netscape.. :DD )

Itt az ószeres, régi RISC-es munkaállomást, szervereket keres! SPARC-ot, MIPS-et, Alpha-t, PA-RISC-et veszek! :D

(#203) Sotho válasza drwest (#202) üzenetére


Sotho
őstag

Haladsz! :D A giga ram jól muzsikál vagy visszavetted 512-re?

(#204) drwest válasza Sotho (#203) üzenetére


drwest
csendes tag

Maradt az 1 GB, megy rendesen. Közben a 10-esbe raktam egy régi merevlemezt, és felraktam rá egy teljesen új Solaris 9-et. (Nem akartam a régi rendszert piszkálni egyenlőre, így az is megmaradt tartaléknak.) A telepítés gond nélkül ment, csak kicsit lassan... :DDD Viszont a végén a java felrakásánál megakadtam, annak most próbálok utána nézni, elvileg lehet leszedni az oracle-től, solaris 9-hez, mozilla 1.4 vagy 1.7 böngészőhöz: [link]
Közben úgy néz ki szerzek bele memóriát is, mert ez a 128 elég szerénynek tűnt. :)) (Bár nem értek a solarishoz egyenlőre, nemtom mennyi kell neki...)

Itt az ószeres, régi RISC-es munkaállomást, szervereket keres! SPARC-ot, MIPS-et, Alpha-t, PA-RISC-et veszek! :D

(#205) Sotho válasza drwest (#204) üzenetére


Sotho
őstag

A U2- re toljál fel egy solaris 10-et. :)

Az Ultra 10 ben hány memóriafoglalat van és mennyi szabad?

Van egy ultra 5-öm, benne 4 db 64MB ram szerintem belemegy a 10-be, meg egy 400Mhz ultrasparc IIi proci ha ezzel előrébb leszel cserélhetünk vagy kölcsön tudom adni. :K

[ Szerkesztve ]

(#206) drwest válasza Sotho (#205) üzenetére


drwest
csendes tag

"A U2- re toljál fel egy solaris 10-et. "

Erre ma gondoltam... :D

"Az Ultra 10 ben hány memóriafoglalat van és mennyi szabad?"

Négy, és nulla, de már intézem a 2 x 128 + 2 x 64 beszerzését.

"Van egy ultra 5-öm, benne 4 db 64MB ram szerintem belemegy a 10-be, meg egy 400Mhz ultrasparc IIi proci ha ezzel előrébb leszel cserélhetünk vagy kölcsön tudom adni."

Esetleg a procicsere, a fenti okból, de pont most telepítettem, nemtom mit szólna hozzá... :)

Itt az ószeres, régi RISC-es munkaállomást, szervereket keres! SPARC-ot, MIPS-et, Alpha-t, PA-RISC-et veszek! :D

(#207) drwest


drwest
csendes tag

Legfrissebb hírek :) :

SOL 10 az U2-re: Leszedtem, de DVD iso, na DVD-ről meg nem bootol, pedig raktam bele scsi DVD romot. :( Úgyhogy leszedtem a CD-verziót, (5 lemez :DDD ), most az következik.

Memória az U10-be: Megjöttek, de a 128-asokat nem tudja rendesen kezelni, ha belepakolom, max 128-at lát összesen, pedig 256-ig kellene kezelnie. Valószínűleg OBP frissítés kell neki. (Lehet, hogy a DVD bootolást is ez oldaná meg az U2-nél.)

Itt az ószeres, régi RISC-es munkaállomást, szervereket keres! SPARC-ot, MIPS-et, Alpha-t, PA-RISC-et veszek! :D

(#208) Sotho válasza drwest (#207) üzenetére


Sotho
őstag

Na?

(#209) drwest válasza Sotho (#208) üzenetére


drwest
csendes tag

Na.

U10 firmware frissítés megvolt, de 128-asokat továbbra sem eszi meg.
U2-n viszont nem tudtam szükséges cuccokat telepíteni, mert nincs szabad hely azon a lemezen... :W
Ráadásul a solaris úgy szanaszét particionálja a lemezt, asse tudom, mibe törölhetnék bele.
Asszem felrakom előbb CD-ről a tizet, a másik lemezre.

Itt az ószeres, régi RISC-es munkaállomást, szervereket keres! SPARC-ot, MIPS-et, Alpha-t, PA-RISC-et veszek! :D

(#210) drwest


drwest
csendes tag

És fel is raktam CD-ről a tizest, nem rosz, bár kicsit azért lassabban dolgozgat, mint a kilences. Sajnos azóta alig volt időm foglalkozni vele, viszont összeraktam egy db25 apa - db9 anya null modem kábelt a sunokhoz, putty-al szépen működött is a U10-zel. :) Nemsokára szükség is lesz rá, mert egy rakás új sun érkezése várható... :D Meg egy SGI is végre. :DD

Itt az ószeres, régi RISC-es munkaállomást, szervereket keres! SPARC-ot, MIPS-et, Alpha-t, PA-RISC-et veszek! :D

(#211) drwest


drwest
csendes tag

Ja, és az U10 végül 4x64 MB memóriával megy. :))

Itt az ószeres, régi RISC-es munkaállomást, szervereket keres! SPARC-ot, MIPS-et, Alpha-t, PA-RISC-et veszek! :D

(#212) Sotho válasza drwest (#211) üzenetére


Sotho
őstag

Grat, szépen haladsz. :C
Kép?

[ Szerkesztve ]

(#213) drwest válasza Sotho (#212) üzenetére


drwest
csendes tag

A legfrissebb szerzemény: SUN ULTRA 1 :)
Egy iskola pincéjében senyvedett, így sajnos egyik felét megette a rozsda, de a táp beindul! :D
Képek:[link]
Tervezem a teljes kibelezését, szóval lesznek még képek. (És egy Logout cikk is már nagyon érik... :DDD )

Itt az ószeres, régi RISC-es munkaállomást, szervereket keres! SPARC-ot, MIPS-et, Alpha-t, PA-RISC-et veszek! :D

(#214) Sotho válasza drwest (#213) üzenetére


Sotho
őstag

:Y , Szép. :K

(#215) drwest válasza Sotho (#214) üzenetére


drwest
csendes tag

Kibeleztük, kipucoltuk, összeraktuk, bekapcsoltuk, képek majd lesznek, soros konzolon ezt nyilatkozta magáról kis segítséggel:

ŕ
Sun Ultra 1 SBus (UltraSPARC 167MHz), No Keyboard
OpenBoot 3.5, 384 MB memory installed, Serial #8844596.
Ethernet address 8:0:20:86:f5:34, Host ID: 8086f534.

ok set-defaults
Setting NVRAM parameters to default values.
ok reset
Resetting ...

Sun Ultra 1 SBus (UltraSPARC 167MHz), No Keyboard
OpenBoot 3.5, 384 MB memory installed, Serial #8844596.
Ethernet address 8:0:20:86:f5:34, Host ID: 8086f534.

Boot device: disk File and args:
|
NOTICE: The firmware on this system does not support the 64-bit OS.
Please upgrade to at least the following version:

OBP 3.11.1 1997/12/03 16:43

NOTICE: 64-bit OS installed, but the 32-bit OS is the default
for the processor(s) on this system.
See boot(1M) for more information.

Booting the 32-bit OS ...

SunOS Release 5.8 Version Generic_108528-29 32-bit
Copyright 1983-2003 Sun Microsystems, Inc. All rights reserved.
configuring IPv4 interfaces: hme0.
Hostname: training
The system is coming up. Please wait.
checking ufs filesystems
/dev/rdsk/c0t0d0s1: is clean.
/dev/rdsk/c0t0d0s5: is clean.
/dev/rdsk/c0t0d0s7: is clean.
starting rpc services: rpcbind done.
SUNW,hme0 : No response from Ethernet network : Link down -- cable problem?
Setting default IPv4 interface for multicast: add net 224.0/4: gateway training
syslog service starting.
automount: /home: Not a directory
Print services started.
volume management starting.
The system is ready.

training console login: Oct 19 14:53:50 training sendmail[211]: My unqualified host name (training) unknown; sleeping for retry
Oct 19 14:54:50 training sendmail[211]: unable to qualify my own domain name (training) -- using short name

[ Szerkesztve ]

Itt az ószeres, régi RISC-es munkaállomást, szervereket keres! SPARC-ot, MIPS-et, Alpha-t, PA-RISC-et veszek! :D

(#216) drwest


drwest
csendes tag

Frissültek a képek:[ultra1]
Valamint megérkezett a SGI:[indigo2] :DD
(Ez az utólag beforrasztott vezeték rengeteg, meg az intel chip tetejére ragasztott kondi :Y kicsit meglepett, de biztos tudták mit csinálnak...)

[ Szerkesztve ]

Itt az ószeres, régi RISC-es munkaállomást, szervereket keres! SPARC-ot, MIPS-et, Alpha-t, PA-RISC-et veszek! :D

(#217) drwest


drwest
csendes tag

Nos, SGI indigo2-t sikerült végül barkácsolt soros kábellel beüzemelni. :D
Továbbá: Összeraktam egy táblázatot, a procik megjelenésének időrendjéről, + van mellettük pár ismertebb példa, azok a munkaállomások, amik kb. azokat a procikat használták. (De tényleg csak nagyjából. :DDD ) Eredetileg magamnak csináltam rendszerezni, de hátha másnak is jól jön: [link]

Itt az ószeres, régi RISC-es munkaállomást, szervereket keres! SPARC-ot, MIPS-et, Alpha-t, PA-RISC-et veszek! :D

(#218) drwest


drwest
csendes tag

Bár ez nem RISC, mégiscsak a gyűjtemény legszebb darabja, jelenleg ott tart, ami az utolsó képen látszik: [link]

Itt az ószeres, régi RISC-es munkaállomást, szervereket keres! SPARC-ot, MIPS-et, Alpha-t, PA-RISC-et veszek! :D

(#219) Sotho válasza drwest (#218) üzenetére


Sotho
őstag

Nem sajnálták belőle az anyagot, volt árnyákolás rendesen. Itt még nem lehet az oké meg tovább gombra klikkelni. :D

Code named "Mayfair/GPX", it used the KA650 CPU module containing a CVAX chip set operating at 11.12 MHz (90 ns cycle time) with 64 KB of external secondary cache.

Utolsó kép büntet, elsőre olyan mintha, aztán látom a dosos ablakot :D

[ Szerkesztve ]

(#220) drwest válasza Sotho (#219) üzenetére


drwest
csendes tag

Hát igen, van benne anyag, kb ez az egy olyan gépem, amit nem tudtam egyedül hazacipelni... :DDD (Meg a SUN monitorok persze. :D )
Utolsó képen a putty soros konzol felé adott információk látszanak, elvileg minden teszt lefut, de nem kezdi el az oprendszert betölteni.
Úgy tudom, floppyról kellene valami konfiguráló progit betölteni, de amilyen floppyt ez használt, olyan már régesrég nem létezik. :(

Itt az ószeres, régi RISC-es munkaállomást, szervereket keres! SPARC-ot, MIPS-et, Alpha-t, PA-RISC-et veszek! :D

(#221) Sotho válasza drwest (#220) üzenetére


Sotho
őstag

Miért milyet használ?

(#222) drwest válasza Sotho (#221) üzenetére


drwest
csendes tag

Ilyet: [link]

Aszondja Single Side Quad Density, elvileg valahogy meg lehet bütykölni, egyszer vettem is emiatt egy adag DSDD lemezt, mert az hasonlít a legjobban, de még nem álltam neki.

Közben próbáltam pár parancsot kiadni, de folyton hibaüzeneteket dobál vissza, talán a lemerült elemek miatt.

Viszont jött egy szállítmány régi SPARC :DD , majd lesznek megint képek, infók.

[ Szerkesztve ]

Itt az ószeres, régi RISC-es munkaállomást, szervereket keres! SPARC-ot, MIPS-et, Alpha-t, PA-RISC-et veszek! :D

(#223) Sotho válasza drwest (#222) üzenetére


Sotho
őstag

A mindenit!!! :Y Szép darab. :D

(#224) Szirtimorc


Szirtimorc
aktív tag

Sziasztok!

Ha régi, nem x86 (kivéve itanium) proci kerül a kezetekbe, és csak a port fogja, gyűjteménybe örömmel meg- vagy átvenném (csoki, sör, csoki+sör, jelképes kp-ért)

(van egy Alphaserver TS10-em, amitől hajlandó vagyok megválni, megfelelő megfelelő mennyiségű ritka proci ellenében... :) )

Üdv

M

(#225) TomeeSan válasza drwest (#222) üzenetére


TomeeSan
csendes tag

SUN ultra enterprise 2 érdekel?
( pü-t előbb észreveszem )

(#226) drwest válasza TomeeSan (#225) üzenetére


drwest
csendes tag

Én is. (Gyorsabban észreveszem) :DDD
Ultra kettesem van, szóval köszi de nem. Mostanában úgyis vissza vannak fogva a vásárlások. :(

Itt az ószeres, régi RISC-es munkaállomást, szervereket keres! SPARC-ot, MIPS-et, Alpha-t, PA-RISC-et veszek! :D

(#227) drwest


drwest
csendes tag

Miután évekig vadásztam egy megfizethetõ, használható SGI gépre, sikertelenül, ma kaptam egyet ingyen. :D
Octane, a hozzávaló monitorral, hibátlanul müxik.
Hasonló ajánlatokat várom! :DDD
(Sör, sport szelet még belefér.)

Itt az ószeres, régi RISC-es munkaállomást, szervereket keres! SPARC-ot, MIPS-et, Alpha-t, PA-RISC-et veszek! :D

(#228) drwest


drwest
csendes tag


Csak, hogy ilyet is lássatok :D : három Supersparc I proci, balról:
2219: 40 MHz, L2 cache: 0 MB
2352: 50 MHz, L2 cache: 1 MB
2825: 60 MHz, L2 cache: 1 MB

[ Szerkesztve ]

Itt az ószeres, régi RISC-es munkaállomást, szervereket keres! SPARC-ot, MIPS-et, Alpha-t, PA-RISC-et veszek! :D

(#229) drwest válasza drwest (#228) üzenetére


drwest
csendes tag

Folytatom a magán RISC blog írását, íme egy kép a Hardveraprón vásárolt Sparstation-ökről. :DD Épp most tervezek memóriát szerezni hozzájuk. (Az nem sok van bennük.)

[ Szerkesztve ]

Itt az ószeres, régi RISC-es munkaállomást, szervereket keres! SPARC-ot, MIPS-et, Alpha-t, PA-RISC-et veszek! :D

(#230) XRezs


XRezs
csendes tag

Sziasztok!

Habár nem sok esély van rá, de gondoltam rákérdek:
SGI Visual Workstation 320-hoz keresnék 128 vagy 256 MB-os memória kit-et, reális áron.
Ha esetleg valakinek akad, például bővítés miatti „maradékként”, jelezze!

Köszönöm!

(#231) doc válasza XRezs (#230) üzenetére


doc
nagyúr

ahhoz milyen kell?
nekem van otthon SGI RAMom, amit az Octane-hoz vettem, de kiderult hogy nem jo bele :-/

(#232) XRezs válasza doc (#231) üzenetére


XRezs
csendes tag

120 érintkezős 100 MHz-es ECC SD RAM-ra lenne szükség (6*96 MB, 6*48 MB vagy 6*24 MB kit-ekben).
Valamivel kisebbek, mint a hétköznapi SO-DIMM-ek.

(#233) doc válasza XRezs (#232) üzenetére


doc
nagyúr

ahogy elnezem az enyem sajna nem ilyen :(

(#234) XRezs válasza doc (#233) üzenetére


XRezs
csendes tag

Köszönöm azért, hogy megnézted!

(#235) extraktor


extraktor
tag

SGI o2 telepítéssel szenvedek még mindig, már van 2db, esetleg nem tud valaki ebben segíteni?

(#236) drwest válasza extraktor (#235) üzenetére


drwest
csendes tag

Mi (volt... :DDD ) a gond vele?

Itt az ószeres, régi RISC-es munkaállomást, szervereket keres! SPARC-ot, MIPS-et, Alpha-t, PA-RISC-et veszek! :D

(#238) porcukor`


porcukor`
csendes tag

Sziasztok!

Van egy régi DEC Alphaserver 1200-am:
Redundáns táp
SCSI CD-író
80 GB HDD
+7 belső SCSI HDD férőhely, keretek nélkül

Képek:

http://kepfeltoltes.hu/view/140713/2012-09-16_14.15.13_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/140713/2012-09-16_14.15.23_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Érdekel valakit?

[ Szerkesztve ]

(#239) drwest válasza porcukor` (#238) üzenetére


drwest
csendes tag

Menő gép! Én épp nemrég szereztem egy Alphát, de egy újabbat már konkrétan nem tudnék hova tenni... :DDD

Itt az ószeres, régi RISC-es munkaállomást, szervereket keres! SPARC-ot, MIPS-et, Alpha-t, PA-RISC-et veszek! :D

(#240) Magnat


Magnat
veterán

Helló,

nem találtam jobb topikot a kérdésemhez :-)

Adott egy HP DL380 G7 4 darab diszkkel, 2 db 146gb 15k és 2db 300gb 10k. Előbbiek voltak a rendszerdiszkek, de mivel elég rossz kondícióban vannak, kivettem őket és feltenném a rendszert a 300-asokra. Viszont sem a W7, sem a 2008R2 telepítő nem látja őket. Ha viszont felteszem a rendszert a 146GB-osokra, install után maga a telepített rendszer már látja a 300-as diszkeket is. Raid 1 tükörben vannak, mi lehet a különbség köztük, h az egyik párt látja a telepítő, a másikat nem?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#241) Szirtimorc válasza Magnat (#240) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

És ha fizikálisan is fölcseréled őket?

(#242) Magnat válasza Szirtimorc (#241) üzenetére


Magnat
veterán

Az sem segített, de közben megoldódott, a vezérlő setupjában ahol a raid tömböket kell létrehozni, volt egy vmi opció amit átállítva megjelent a tömb installkor. Vmi boottal kapcsolatos dolg volt, nem emléxem pontosan, viszont az érdekes az, h a másik diszkpároson nem kellett ezt beállítani, pedig ott is újra kreáltam a tömböket és mégis megjelentek... ráadásul kér szerver esetében is így van.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#243) Szirtimorc válasza Magnat (#242) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Akkor jó. Érdekes, hogy mi lehet ez a beállítás, és minek...

(#244) Magnat válasza Szirtimorc (#243) üzenetére


Magnat
veterán

Majd megnézem legközelebb csak még nincs itthon a vas ... jó kis home szerver lesz belőle :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#245) Szirtimorc


Szirtimorc
aktív tag

Sziasztok!

Nekiálltam egy DEC 2000 axp gép föltámasztásához, és keresek hozzá alkatrészeket. Ha valakinek lenne hozzá bármi elfekvő, az szívesen megvenném.
(Tudom, ez em apróhirdetési oldal, de hátha...)

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#246) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Há! Tizenévvel később MÉG MINDIG buzergál ez az SGI dolog.

Egyre inkább érlelem magamban egy low-end (de szép állapotú!) lila Indigo2 begyűjtését. Azt viszont szomorúan látom, hogy nem igazán pörög a totyik.

Ha a vintage professzionális felhasználást parkolópályára tesszük, IRIX alatt lehetséges lehet vajon egyszerű, hétköznapi feladatokra alkalmas gépet varázsolni egy ilyenből (egy kis net, némi filmezés - nem Blu-rayre gondolok -, irodai feladatok)? Mert persze pedigré, csodaereklye és 10 pontos szobadísz, de egy picit szeretném magamnak legitimizálni a beszerzést a személyes, 23 éve tartó rajongáson túl. Előbb-utóbb így is, úgy is lesz, csak nem ártana, ha ténylegesen is tudnám használni valamire.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#247) doc válasza Synthwave (#246) üzenetére


doc
nagyúr

persze, en anno osszeraktam egy Octane-t teljesen jol mukodore, VLC-vel, egyebekkel, egesz jol ment, csak ugye annyit eszik, hogy szerintem amiatt kezdtek el epiteni Paks2-t :D
szegenyt pont mostanaban pakoltam ide-oda lakasfelujitas alatt, evek ota nem volt idom bekapcsolni, valoszinuleg mar nem is mukodik, pedig egy rakas mindenfele cucc van hozza, de se' ido, se energia, most meg mar lelkesedes is csak nyomokban...

(#248) Synthwave válasza doc (#247) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

IRIX alatt van VLC? Ez de jól hangzik. R10000SC 195 MHz + 128 MB + Extreme GFX-szel mehetnek 480p SD anyagok?

Ha jól tudom, megfelelő bővítőkártya meglétének esetén közvetlenül VHS-t is rá lehet kötni és a gépen tudod nézni (/digitalizálni) a kazetta tartalmát.

Na, nincs valami elbizniszelhető ezazamaz? Vagy ha az nincs, valami itthoni forrás/ismerős? :D

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#249) johnny_b válasza Synthwave (#248) üzenetére


johnny_b
csendes tag

Jól hangzik, de szerintem jobban jársz az mplayerrel. Miért raktál Extreme-t Impactos gépbe?
Ha emlékeim nem csalnak, 480-hoz karcsú a processzor.
A helyzet némileg komplikáltabb. A kártya stimmel, de azért kell hozzá más is. A teal Indigo2-mben van Indigo2Video kártya, de ehhez kell spéci kábel, amivel hozzákötöd a VBOB-ot, amihez csatlakoztatod a jelforrást (külön VBOB kell az analóg és a digitális bemenethez). Az Impactos gépekhez az Impact Video for Indigo2 való. A VHS digitalizáláshoz kell egy TBC is, állítólag anélkül felejtős a buli.
Ha egyszerű, hétköznapi feladatokra keresel gépet, akkor inkább keressél másmilyet :)

''Don't Think Different, Be Different.'' BeOS forever

(#250) Sisco2 válasza Synthwave (#246) üzenetére


Sisco2
tag

Ez bennem is feljön sokszor, bizergál hogy venni kellene egy kis Indyt vagy Indigot. :)
Dolgoztam SGI-n évekig, még játékfejlesztés őskorában IRIX-en Softimage-el és nosztalgikus érzés visszagondolni rá. Emlékszem milyen flottul müködött az oprendszer, a gép, a grafikus megjelenítés (OpenGL) akkoriban egy PC-jez képest. A 21" -os monitoron az 1280x1024 -es felbontásban.. 1996-ról beszélünk! :)
Még akkor is ha ma már lehet hogy a mobiltelefonom 100x gyorsabb ettől a géptől mindenszempontból, valahogy feljön hogy venni kellene egy ilyen gépet.

Nem pörög a topic, de esetleg azóta te léptél ebben az ügyben?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.