Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ist19


ist19
csendes tag

Csáosz mindenki, van egy AMD sempronom (2200+, 1500MHz) egy abit NF7-es deszkában. fsb-t felkaptam 200-ra így 1800MHz-n megy. Tbred-B magos, és azt szeretném megtudni hogy az AMD athlon XP-hez(szintén tbred) írt ''lábösszekötősdi'' müxik-é ? Mert jó lenne ha bírnám állítani a szorzót is :F
előre is kösz

Abit NF7, AMD Sempron 2200+ (1500MHz@2000MHz), 512 MB Corsair DDR 400MHz, ATi Radeon 9200 128MB 128bit, 307/460

(#2) willsoN válasza ist19 (#1) üzenetére


willsoN
tag

Whaha sztem orulhetsz hogy egyalltalan a 200-as fsb-t birja :)) Sempronnal sztem nem el mar az osszekotosdi az uj tokozas miatt.

(#3) Deluxe00 válasza willsoN (#2) üzenetére


Deluxe00
senior tag

Csak a 3100 kapott uj tokozást!
Ezzel sztem meg lehet oldani még.

(#4) ist19


ist19
csendes tag

köszi, végülis semmi visszafordíthatatlant nem teszek, úgyhogy már kapom is ki az alaplapot ;) .....

Abit NF7, AMD Sempron 2200+ (1500MHz@2000MHz), 512 MB Corsair DDR 400MHz, ATi Radeon 9200 128MB 128bit, 307/460

(#5) vicces válasza ist19 (#4) üzenetére


vicces
addikt

legfeljebb veszel uj procit. :)

:)

(#6) neduddgi válasza vicces (#5) üzenetére


neduddgi
aktív tag

Mér' venne, ha lepusztul, körömlakklemosóval eltünteti a nyomokat, és visszaviszi gariba. Próbáld ki, és írj vissza, engem is érdekel az eredmény.

1. A Pénz nem boldogít, csak amit veszel rajta; 2. A Pénz nem boldogít, csak ha van belőle elég; 3. A pénz nem boldogít, a hiánya pedig pláne nem.

(#7) MoP_FX 57 válasza ist19 (#1) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

nForce 2-ben szinte 100% , hogy nem fog bejonni a ''trukk''.

(#8) ist19


ist19
csendes tag

őőőő MUXIK :D:D:D ! nem lakkal csináltam hanem fémdróttal, és a haverral sikerült úgy berakni a prockót hogy nem esett le a hurok..., most a szorzó 10x-szeresen van, így 1500MHz@2000MHz :C nem rossz...... (FSB 200)

Abit NF7, AMD Sempron 2200+ (1500MHz@2000MHz), 512 MB Corsair DDR 400MHz, ATi Radeon 9200 128MB 128bit, 307/460

(#9) MoP_FX 57 válasza ist19 (#8) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Gratula ,en nem gondoltam volna. :))

(#10) Deluxe00 válasza ist19 (#8) üzenetére


Deluxe00
senior tag

Pontosan leirnád? hogy csináltad?És ha lakkal csináltad volna akkor milyet használtál volna?

(#11) zabo_zoltan


zabo_zoltan
csendes tag

Hello! Szóval lehet szorzót állítani a Sempronnál! Miket kell összekötni, hogy működjön is a dolog? Régebben egy 1333-as Thunderbird-öt már sikerült így tuningolni. Ott az L1-et kellett összekötni. Itt mit kell? Köszi!

Z

(#12) róland


róland
veterán

Hali mindenkinek!

Dobozos Sempron hűtőjével meddig érdemes kísérletezni? (Sempron 2800+ dobozos). Most 167 MHz-en és 12-es szorzóval megy. Mielőtt húznám érdekelne, hogy mit bír a gyári AMD hűtő.

Előre is kösz a segítséget.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#13) Deluxe00


Deluxe00
senior tag

nem tom AMD gyári hütö milyen nekem 2.6 ghzig ment ez a proci léggel gond nélkül vizem meg uj tápom mos lesz meg
Szal bátran probálkozz

(#14) róland válasza Deluxe00 (#13) üzenetére


róland
veterán

A 2,6 GHz azt jelenti, hogy fizikailag annyit ment a proci vagy csak a PR 2600+ ment?

Nekem PR 2800+-os procim van, ami alapból 2000 MHz-en ketyeg. Most talán 2012 MHz-en, mert 167 MHz-es az FSB, így egy kicsit gyorsabb mint az eredeti 2004 MHz. De azt szeretném tudni, hogy meddig lehet fizikailag húzni?

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#15) Esmein


Esmein
nagyúr

régi tokozáson fémdrótozni nem bűvészet de egy 0340-esen megnézném hogyan oldasz lockot :D

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#16) róland válasza Esmein (#15) üzenetére


róland
veterán

Melyiknek van új tokozása? A Sempronnak?

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#17) uzsz


uzsz
senior tag

A barna nyákos samó különbözik valamiben a fekete nyákostól a szinen kívül? Amit kicseréltem az feketenyákos volt, amit kaptam helyette az barna. 2500+os. Az fsb teteje 181, mind1 hogy mit trükkölök a ramokkal v a feszültséggel. Lehet hogy szorzólock-ot kellene oldani, csak fingom sincs, hogy hogyan. Ha van valahol egy link v mittomén légyszi dobjatok már egy mailt! Nem tudok mostanában rendszeresen netezni aztán nehogy ne találjam meg a topicot, csak azért. THX

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#18) biviel3


biviel3
csendes tag

hali!

Szoval ist19 azt mondta neki SEMPRON-nal ugy sikerult szorzolock-ot feloldania , ahogy a TBred-eknel szokas( ami logikus, ha azt vesszuk hogy a sempron igazabol Tbred magos).

http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod=20&id=160&p=8

Ezen a linken le van irva hogyan kell az Athlon XP szorzolock-ot feloldani...Eleg kellene hogy legyen az L1 hidak osszekotese, figyelemmel persze.

En meg nem probaltam. Nekem a 2200+ sempronom, megy 200FSB vel, ugyhogy most9x200 azaz 1800Mhzn megyek 1500-rol nem rossza, lehet majd kiprobalom en is unlockolni a szorzot, de igy is elegedett vagyok.

Probalta mar mas is a Sempront Unlockolni?Sikerult?

Udv

(#19) naksys


naksys
senior tag

www.ocinside.de szerintem

(#20) Deluxe00 válasza róland (#14) üzenetére


Deluxe00
senior tag

2.6 ghz valos orajel.
De nem járathattam sokáig mert durrant a táp és az uj még nem jött meg igy csak 2.5 ghzen járatom

(#21) arusz


arusz
csendes tag

Egy nagyon amatőr kérdésem lenne! Vettem egy dobozos 2.2 sempront hűtővel,és a hűtőközépső,processzormag részénél az a ragacs(szürke) az hűtőközeg,vagy le kell tisztítani? Azért bizonytalondom el,mert gondosan körül van bástyázva műanyagboritással,hogy szállításnál ne sérüljön,meg nincs is tapasztalatom...
thx


bocs ,hogy ide írtam....

[Szerkesztve]

(#22) cosman válasza arusz (#21) üzenetére


cosman
tag

Szerintem nem jársz jól ha leszeded a hővezető pasztát.De ma már nem lehet tudni milyen taknyot tesznek rá alapból :D.Na nehogy leszedd,mert az sokat javít a hőelvezetésen ;) .Ja és még valami:Ennek mi köze a szorzó lockhoz :)?Máskor azonnali kérdések órájába írj ilyesmi kérdést.
A témával kapcsolatba:Kinek volt az ötlete,hogy a lak hővezető anyag ;)?Nem inkább a grafit lemosására jó :)?

[Szerkesztve]

https://westnotebook.hu/

(#23) arusz válasza cosman (#22) üzenetére


arusz
csendes tag

köszi

(#24) naksys válasza arusz (#21) üzenetére


naksys
senior tag

ha dobozos procit vettél és a hűtő rajta volt gyárilag szerintem szedd szét őket,pucold le alkohollal a gyári hővezető pasztát és tegyél rá frisset,de ne szürkét hanem inkább szilikon pasztát,az nem keményedik meg,szárad ki mint az a szürke trutyi.gykori eset,hogy mire a proci boltba kerül a paszta szarrá szárad,megkeményedik és hát ez nem tesz jót a hűtésnek:))

(#25) mr_ricsi válasza arusz (#21) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Az első felrakásnál (azaz most) használd a gyári trutyit, de ha leszeded valamiért a prociról, akkor majd el kell távolítani, és újrakenni. (De akkor már a proci magját.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#26) littlerock


littlerock
aktív tag

sziasztok!!

nos itt olvasgatva hiába keresem az iagzi kérdésre a választ!!

most lehet lockmentesíteni a sempront -esetemben eg 2.3-ast - vagy sem

bár itt már olvastam, hogy a srácnak 181-az fsb teteje, nos sajna az enyém s ilyen, bár volt hogy 185-ön elindult de a windows olyan instabil, hogy az már a hibás 98se-met juttatja eszembe....

nos ha valaki konkrét dologgal tudna szolgálni számomra, azért igen hálás lennék...


szal köszi mindent előre is

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#27) Deluxe00


Deluxe00
senior tag

Milyen lapod van meg beállitásaid?
mert nekem 210 fsb-n is indul 12-es szorzo mellett 1.8 v-n

(#28) littlerock


littlerock
aktív tag

hali

beállítások, jelenleg: 9.5x174 most 1.65V on, de 1.725 ig nincs gond vele...
memória 2x256 /400MHz/ samsung
ez rárakva egy nf7-re - most Dual módban

-feltéve, ha nekem szóltál....kedves Deluxe :)

nos ha 180 fölé viszem az fsb-t akkor a windows lefordul, és helyre kell rakni, az esetek többségében...
persze bios visszaállítás után, amit meg mégjobban utálok
a tápom egy zsírúj 400W-os Mercury- ezt talán még ez is elbírja


de a szorzót nem tudom állítani, az alaplap engedi, de a prociban nem történik semmi....

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#29) mr_ricsi válasza littlerock (#26) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Próbáltad kapásból 200-ra húzni 1,75-ön?
(Mert nálam járt egy 2200+, amit felhúztam 400FSB-re, és alapfeszen ment gond nélkül.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#30) nofene


nofene
aktív tag

Vajon működik a mobillá állítás ezen procik esetében is? Hiszen ha mobillá teszem akkor 11x-es szorzót kap egyből -> 11x200 :D

(#31) uzsz válasza littlerock (#28) üzenetére


uzsz
senior tag

Azonos a problémánk. Próbáltam feszemelést, ramokkal trükköltem, 400as samsungok, de semmi. Nem tom mi lehet a baj. Ha jutsz valamire légyszi dobj már egy emailt.

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#32) littlerock


littlerock
aktív tag

amikor egy db 512.es Vdata ramom volt- 333-as Mhz akkor az ugye egyértelmű korlát volt de az 360-on nagyonszépen futott
azthittem megoldás lesz a memória csere hát csalódnom kellett, csak a memória időzítés tudtam a legdurvábbra rakni

a gép 1720-on gyönyörűen fut
a farcry is medium-high grafikán gyönyörűen megy, de az 180 fsb felett ezt elvágták.....

de még próbálkozok egy kicsit

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#33) róland válasza Deluxe00 (#20) üzenetére


róland
veterán

És mi volt az eredeti órajele?

Szerinted a PR2800+ (azaz valós 2000 MHz-es) Sempron meddig megy el? Most 12*167MHz-en ketyeg. Még nem próbáltam emelni.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#34) róland válasza róland (#33) üzenetére


róland
veterán

Még valamit: Mit bír a gyári hűtő? Valakinek van tapasztalata a gyári hűtéssel? Én kicsit hangosnak tartom.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#35) Deluxe00 válasza róland (#33) üzenetére


Deluxe00
senior tag

Nekem is ilyen van már joideje hát probálkozz kell egy jo lap meg jo ram és táp.
Ezekkel hogy állsz?

(#36) littlerock


littlerock
aktív tag

viva las vegas!!!

200 fsb-n 1.725 Vcore-al memória By SPD -n
és elindult szinkronban...
asszem elkezdem tesztelni

ha valaki visszaolvas: 182 körüli fsb-n eddig lefordult a windows

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#37) Incognito


Incognito
senior tag

A végén csak nem derült ki hogyan kell feloldani a szorzózárat.
Valaki leírja, vagy ad egy linket?
Gondolom a 2500+ -hoz is működik.

(#38) Esmein


Esmein
nagyúr

Valaki tudna linkelni sempron procikról fényképet mert még egyet sem láttam.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#39) antikomcsi válasza Esmein (#38) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Nos, meg fogsz lepődni a rengeteg újításon! :)

Bővebben: link
vagy
Bővebben: link

Egyébként google képkeresés, és kedvedre válogathatsz.

[Szerkesztve]

(#40) ist19


ist19
csendes tag

hát sztem a L1 összelakkolása csak a palomino magos athlonnál ment, a barton/tbred -nél már lábkötögetés kell (legalábbis nálam megy)

hűtő : spire falconrock III( II ? elfelejtettem lol), vcore 1.65, 43° ha nem használom



[Szerkesztve]

Abit NF7, AMD Sempron 2200+ (1500MHz@2000MHz), 512 MB Corsair DDR 400MHz, ATi Radeon 9200 128MB 128bit, 307/460

(#41) antikomcsi válasza ist19 (#40) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Nos az a baj, hogy amikor összekötöd a hidakat, akkor nagy valószínűséggel le is földeled, és az úgy nem a legjobb.
De műszerrel ellenőrizhető, ha megvan a kellő ellenállás(1KO) a hidak, és más között, pl amd felirat, akkor lehet, hogy nem kell a lábösszekötés. De, hogy ez az összes hídnál sikerüljön az elég babra munka.

(#42) levico


levico
csendes tag

Szevasztok!
Nekem is samptron procim van, de kiválóan tudom húzni.
nem kell a szorzóval bütykölni.
eredeti:2600+
most :3100+ (2200Mhz) fesz 1.6V 38C° (11x200)
Gyári hűtővel
Alap:Abit nf7II-S
Memória fesz-re tettem még 0.2V-ot,
AGP fesz-re tettem 0.1V-ot
abszolút stabil
Ja, a memo:Samsung ddr400 512Mb

Két féle ember van: A hülye, és akit hülyének néznek.

(#43) antikomcsi válasza levico (#42) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Persze, hogy nem kell, mivel 11 a 2600+ szorzója.

(#44) levico válasza antikomcsi (#43) üzenetére


levico
csendes tag

Nem tudod, a gyári hűtővel mekkora feszt adhatok a proc-nak?

Két féle ember van: A hülye, és akit hülyének néznek.

(#45) antikomcsi válasza levico (#44) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Ahogy így elnézem amit írsz, még adhatsz neki, de teljesen felesleges, ha így most stabilan megy. Az még nagyon jó, ha mondjuk 44-46 fok, Neked kell megnézned, hogy ahhoz mekkora feszültség tartozik Nállad. Szerintem 1.7~1,75 is lehet, ha szerencséd van. De mondom, ha stabil, akkor felesleges. Ha el akarod kerülni a fagyást akkor aghatsz neki 1,65-öt azzal tuti lesz, és több nem kell, tovább húzni se nagyon érdemes, a 11x200 elég.
Szerintem
Viszont az agp-t visszatenném 1.5V-ra.

[Szerkesztve]

(#46) levico válasza antikomcsi (#45) üzenetére


levico
csendes tag

Érdekes de 1.5-ön többször is újraindult a win.
Nem tudom, konkrétan mi az összefüggés, de így most jó.
Akkor szerinted kihozhatok még néhány Mhz-t a proc-ból, ha a mem bírja?


[Szerkesztve]

Két féle ember van: A hülye, és akit hülyének néznek.

(#47) antikomcsi válasza levico (#46) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Ezt csak akkor fogod megtudni, ha kipróbálod, sajnos erre csak annyit tudok mondani, hogy vagy igen, vagy nem. Ha a memoriák bírják lehet rá remény! Bár szerintem ez már közelít a végéhez.

(#48) Esmein válasza antikomcsi (#39) üzenetére


Esmein
nagyúr

A baj az hogy használtam a googlet de semmi értelmes nem jött ki :/
Ez pont úgy néz ki mint egy superlockos duron, csak épp a steppingje más. De az sem sokkal.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#49) Sanya válasza Deluxe00 (#27) üzenetére


Sanya
nagyúr

1,8V? mennyi az alap?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#50) Mynameis


Mynameis
csendes tag

Hello emberek!Nekem is 2200+ sempronom ven és225-ön megy az majd 2Ghz,semmi problémám így vele, de ez a lábösszekötősdi engem is érdekel!!! Hogy is van ez?

Te, mint indivídum,hogy vagy képes kompenzálni az egyre induktívabbá váló lét biológiai ökonómiájának szorító neurózisát?==== Azaz=Hogy vagy? (Na ugye hogy mindent lehet túlmagyarázni?:))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.