Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) J.J. András


J.J. András
őstag

csőváz mindenki....

azért nyitom ezen topicot, hogy segítsetek már eligazodni a SEAGATE HDDk sorozatszámozásában......és az egyes sorozatokhoz kapcsolodó minőségi tapasztalatokkal.....
-valahol ott leragadtam, hogy mikor bejött a Barracuda IV. (7200 rpm és 2 MB belső cache) , akkor jónak mondták, halkabb volt mint az előző Seagate sorozatok...és valóban, már 1,5 éve működik hibátlanul,pedig nyüstölve van rendesen, nem melegszik, pozicionálásnál sincs hangja ...(csak ha nagyon töredezettek a fájlok)
-na, szóval az új Seagate sorozat elvileg az V.-ös nem ?, de ezt szidják sokan.....,és ez már siklócsapágyas , nem ??:F szóval segítsetek....

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#2) J.J. András


J.J. András
őstag

jah, még annyi, hogy szemezgetek egy HITACHI 160 GB-os 8MB cache-s vinyóval, erről van valakinek tapasztalata ??
-igazából a zaja, és a hőmérséklete érdekel üzem közben.....

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#3) sziszegő


sziszegő
senior tag

Ilyen hdd-m van Satásba és ATOM

(#4) fokukac válasza J.J. András (#1) üzenetére


fokukac
nagyúr

az V. az olyasmi, mint a IV., és már nem lehet kapni. azt nem hiszem, hogy sokan szidták volna.

ellenben az utód a 7200.7 jelű vinyó, na ez már sokak szerint amolyan ''low cost'' termék, és nem olyan halk, stb.
nekem is ilyenem van, és nem az a baj,h goy nem halk, hanem, hgoy állandóan kalibrálja a fejét, és utána nagoyn halk, de nagyon magas frekvenciás sípolás jellegű hangot hallat...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#5) Gismo válasza sziszegő (#3) üzenetére


Gismo
addikt

Részletesebben?

(#6) Den válasza J.J. András (#1) üzenetére


Den
veterán

A barracuda 4 óta mind siklócsapágyas, a modellek közti kiigazodáshoz meg javaslom a www.seagate.com -ot ot pontosan megvan minden modell típusszám szerint, a hozzá tartozó összes paraméterrel.

A 7200.7-en már nincs seashield ezért az valamivel hangosabb seek-nél, meg nem állítható az aqustick management.

www.simson4t.hu

(#7) sirály12


sirály12
őstag

Hella.

Nekem két seagate vincsim is van. Meg vagyok velük elégedve.
A számaik:
ST3120022A 120 Gigás
ST340810A 40 Gigás
Nekem megfelelnek, szerintem nem tul hangosak. Sokat mennek és nagyon jól bírják.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#8) sziszegő válasza Gismo (#5) üzenetére


sziszegő
senior tag

2 db hitachi 7k250-t használok raidbe és ATOM a HDD gyors, nem melegszik, hangja is türhető. De mennek majd el a háztól mert most a seagate a menő nálam.

(#9) petyax válasza J.J. András (#1) üzenetére


petyax
aktív tag

Nekem is van egy 120-as és 2db 160-as Seagate és semmi probléma velük. Csendesek, nem melegszenek nagyon. Szerintem nagyon megbízhatóak, még soha nem volt problémám egyikkel sem.

(#10) J.J. András válasza fokukac (#4) üzenetére


J.J. András
őstag

tudom mire gondolsz, a magas frenkvencián menő sípolás.....az szerintem a szar csapágyazás, és a belső surlódás miatt....mégiscsak 7200-an pörög percenként.....
-amúgy köszi, pont ilyen érvekre gondoltam :C ,mert unokatesóm MAXTORJA, és SAMSUNGja is ugyanezt a magas, sikító hangot adja,ami engem nagyon zavar....
-szóval a piacon már nincs sem IV. , sem V. Barracuda, csak ez a 7200.7-es jelű, amit messze nagy ívben kerüljek el, ugye ?
-na, köszi......respect

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#11) J.J. András válasza Den (#6) üzenetére


J.J. András
őstag

jól van DEN...:)) olvasgatnám,ha értenék hozzá....:(
-mert mind SEASHIELD( itt az alsó borító lemezre asszociálok),mind az AQUSTICK MANAGEMENT (itt meg, valahogyan lehet állítania vinyó hangját ?:F) ismeretlen fogalmak számomra....nem nagyon foglalkoztam eleddig a vinyókkal (mind jól , csöndben mentek, aztán kész....)
-akkor DEN, felteszem a kérdést: szerinted a SEAGATE BARRACUDA IV. volt az utolsó, jó HDDje az alsó-közép árkatagóráiban a Seagate-től ?

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#12) fokukac válasza J.J. András (#10) üzenetére


fokukac
nagyúr

ez nem az, ezt kb. 5-10 percenként csinálja, amikor kalibrálja a fejet...

amúgy nincs hangja

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#13) moonman válasza J.J. András (#1) üzenetére


moonman
titán

[L]http://www.seagate.com/support/kb/disc/howto/interpret_model.html[/L]

[Szerkesztve]

(#14) J.J. András válasza moonman (#13) üzenetére


J.J. András
őstag

ebből meg tudod nekem mondani milyen halk működés közben......mennyire melegszik....beszarik-e hamar....meg ilyenek......?:P
-nagyon köszönöm amúgy a linket, de nem sokra mentem vele sajna.....:(

für Alle: a Hitachi 160-as 7200-es 8MB cache-es vinyója milyen ?

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#15) Gismo válasza J.J. András (#14) üzenetére


Gismo
addikt

Ha má Hitachi, akkor rossz nemlehet!

(#16) J.J. András válasza Gismo (#15) üzenetére


J.J. András
őstag

na, azért ez nem így van Gismo....!:)
de neked volt már Hitachid ?

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#17) Gismo válasza J.J. András (#16) üzenetére


Gismo
addikt

Nem! De ez az a márka amiről még rosszat nemhallottam! Ráadásul a leggyorsabb!!!!! Ha rajtam múlk akkor viszont lesz nékem mejd eccercsak Hitachi-m!

(#18) sziszegő válasza Gismo (#17) üzenetére


sziszegő
senior tag

Na ez azért nem igy van nekem wd-n kivül minden márkájú hddm van.
160 sata Samsung
2db 160 sata Hitachi
1 db 80 pata IBM
5 db 80-200 ig sata/pata Seagate B.7
És ezek közül a legjobb a Seagate ezt határozottan állithatom.
A Samsungon kivül mind egy gépbe van szvsz teszteltem már őket minden oldalról és a Seagate győzött.
Abszult nem vagyok elfogult ez csak tapasztalat.

(#19) Gismo válasza sziszegő (#18) üzenetére


Gismo
addikt

A hangja érdekelne! Nem a nyávogás hanem az alapjárat hang és a SEEK! Hol helyezkedik el a rangsorban?

(#20) ArGab válasza fokukac (#12) üzenetére


ArGab
őstag

Nekem is csinálja, kb. 10 percenként és csak rövid ideig hallom. Először azt hittem hogy egy venti az, aztán kiderítettem hogy a vinyó. Arra gondoltam csapágypróblémája lehet, de azóta már fél éve hiba nélkül megy. Viszont ilyen hangot én még se Maxtornál se Samsungnál nem hallottam egyszer sem.

[Szerkesztve]

(#21) sziszegő válasza Gismo (#19) üzenetére


sziszegő
senior tag

A maxtorok alatt sztem elég hangos és egy kicsit langyi is de majd holnap megjáratom őket keményebben mert hozznak w@#e{-t és másolgatok egy kicsit. Én is azt hittem hogy ATOM de egy kicsit csalódtam bennük. Úgy mint a Seagatében csak ott pozitivan és nagyot.

(#22) sziszegő


sziszegő
senior tag

Ja volt 2db pata maxtorom is hát az FOS.

(#23) Sanya


Sanya
nagyúr

nekem van egy seagate st360020a-s 60 gigásom
tökéletesen jó, még melegszik is(most 50 fok), és egy p4-es gépben tapasztaltam vele azt, hogy abban a gépben kb 1 percenként kikapcsolt. a biosban nem volt erre való utalás, az xp-ben sem de amd-s gépekben nagyon jól szuperál

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#24) Gismo válasza sziszegő (#21) üzenetére


Gismo
addikt

A több vnyót ha tudod akkor arra a kis időre iktasd k és a ventket s próbáld meg halkítani. Az AIDA Average Access tesztjét futtasd, az megkínozza nagyon!
Esetleg hang vagy vdeó felvételt is tudsz róla készíteni?
Köszi!

(#25) Gismo válasza Sanya (#23) üzenetére


Gismo
addikt

Akkor ott tápcsatlakozó bib volt!

(#26) Sanya válasza Gismo (#25) üzenetére


Sanya
nagyúr

mondjuk az lehet. kikapcsolt, majd vissza, ha hozzányúltam(pl másoltam rá stb)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#27) sziszegő válasza Gismo (#24) üzenetére


sziszegő
senior tag

Hidd el nekem hogy a Hitachi sem olyan jó mint amilyen jó hire van neki az egyik ''kékhalba'' dolgozom és idáig a maxtor/hitachi/samsung viszi a pálmát meghibásodásban.
A seagate viszont HALK/HIDEG/MEGBIZHATÓ

(#28) Gismo válasza sziszegő (#27) üzenetére


Gismo
addikt

Pedig én még nem hallottam meghibásodásról!
Azért leteszteled a hangját? Köszi!

(#29) Gismo


Gismo
addikt

A seagate viszont HALK/HIDEG/MEGBIZHATÓ és KURVA LASSÚ!!!!

(#30) sziszegő válasza Gismo (#29) üzenetére


sziszegő
senior tag

Letesztelem ha gondolod a hétvégén.

Amugy a Seagate lassúságáról annyit hogy egy nagy lófasz a sok teszt a gyakorlatba semmi látható különbség nincs a hitachi és seagate között.
A seagatéről azért hiszik sokan hogy lassú mer gyárilag low accoustic-ra van állitva a gyári seagate programmal ezt kikapcsolod akkor megy mint a buszkerék.
Ezzel szivtam vagy 2 napig.

(#31) Sanya válasza sziszegő (#30) üzenetére


Sanya
nagyúr

merre van ez a progi?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#32) sziszegő válasza Sanya (#31) üzenetére


sziszegő
senior tag

Seagate weboldalán sztem.megtalálod SeaTools a neve.

(#33) sziszegő


sziszegő
senior tag

Ja de ha intel chipsetes lapod van akkor felrakod az intel féle AA-t és ott is be tudod állitani.

(#34) Gismo válasza sziszegő (#30) üzenetére


Gismo
addikt

Köszi a tesztelést!

(#35) J.J. András válasza sziszegő (#30) üzenetére


J.J. András
őstag

csá Sziszegő ! -látom te vágod ezt a vinyó témát......
-ha megkérlek , felvilágosítasz egyes dolgokban....? :F
-azért kérdezősködtem a HITACHIról,mert egy havrom is azt mondta, hogy nem olyan jó ám,mint a neve....
-engem is érdekelne, hogyan lehet a seagate vinyómat felpörgetni.....(''low accoustic'' -ez mit is jelent igazából ? , ami a progiról, amivel állítod, nem teszel fel ScreenShotokat ? )
-jah, igen, még annyi, írtál valami Seagate B.7-es számozást a vinyódra......ez most melyik Seagate ??? ,mert a 7200.7-es sorozatra mindenki azt mondja, hogy fos.....az enyémnek ezek a tulajdonságai:
Modell azonosító ST360015A
Sorozatszám 3KC0T8M3
Formázatlan kapacitás 57242 MB
...........
Automatic Acoustic Management Támogatva
............
Merevlemez neve Barracuda ATA V 60015
-na, én azt anno úgy vettem, legalább is ez van a garipapíron, hogy Barracuda IV. és megnéztem a dátumot, majdnem 2 éves már.....akkor most nekem milyen a Seagate-om ? :F

-na, bocs a sok kérdésért.....

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#36) J.J. András válasza sziszegő (#30) üzenetére


J.J. András
őstag

Sziszegő , figyu !! nagy dillemában vagyok....
Seagate 160GB 7200rpm ST3160023A (ennél mit jelent az a ''SeaShield System=No '' ??? ) vagy
Hitachi 160 GB 7200rpm 8MB ( de ennél nem adtak sorozatszámot, ellenben a Hitachi oldalán nem találok 160 GB-os vinyót )

-szóval, melyiket válasszam.....? árban ugyanaz.....
-a mostani Seagate vinyókon is van alsó fém takaró lemez, vagy csupasz, és látszik az HDD panel ??

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#37) b.bone válasza J.J. András (#2) üzenetére


b.bone
senior tag

ilyenem van. probléma még nem volt vele. viszont sokkal (kb 2x) hangosabb mint a 120-as WD-m vagy a 120-as seagate-em. hőmérsékletét nem mértem csak kézrátétellel. előtte egy 8-as venti és kézmeleg kb.

egyébként én seagate, hitachi, és wd közül WD-t vennék. mégpedig azért mert a seagate-ből ez a második. az elsőt cserélték. a hitachi meg hangos. több viszonyítási alapom meg nincs.

[Szerkesztve]

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#38) J.J. András válasza b.bone (#37) üzenetére


J.J. András
őstag

óh köszi....végig olvasgattam a Hitachi oldalait.....igazából azok a vinyók IBM vinyók.....,de ha hangos, nem veszem......
-na,most keresnem kell akkor WD vinyót valami jót , és olcsón.....:O , mert ezt a SEAGATE 7200.7-est nem merem megvenni.....

köszi az infót....

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#39) Den válasza J.J. András (#38) üzenetére


Den
veterán

miért nem mered megvenni?

www.simson4t.hu

(#40) sziszegő


sziszegő
senior tag

Na a seagateénél ez igy van:
Seagate (márkanév) 7200 (fordulatszám) Barracuda (családnév) 7 (sorozat)
A seagate Satás HDD-k mind 8Mb cache val vannak szerelve.
A Patánál van egy kis gubanc példának itt 2db 120 as:
ST3120022A 120gb PATA 2 mb cache
ST3120026A 120gb PATA 8 mb cache
Az utolsó két szám jelzi a cache-t. A Barracuda 7 es sorozat minden tagjába benne vannak a ficsőrök.

Inkább a Seagate hdd-t vedd meg az jobb

(#41) J.J. András válasza Den (#39) üzenetére


J.J. András
őstag

te is mondtad, hogy nincs rajta az ....mittom én milyen shield , amitől jóval hangosabb.....meg az Aqustick management-je sincs valami jól belőve....
-nálam ez Automatikusra van állítva, és kurva jó még mindig......
-szóval akkor mégiscsak ajánlod Seagate 7200.7-est ??

sziszegő :) : akkor 8-as a vége nem ? ST3120026A -6-os helyett 8-as.....nem ?

[Szerkesztve]

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#42) Gismo válasza J.J. András (#38) üzenetére


Gismo
addikt

A varázspálcánál tudsz rendelni e-mailben vagy telefonon!
[L]http://www.varazspalca.hu[/L] -->> Árlista-->> Hardver-->> Western Digital és láss csodát!
Vagy asszem Magicomp!

(#43) Gismo válasza b.bone (#37) üzenetére


Gismo
addikt

A WD-d a Seagate-hoz képest halkabb?

(#44) Gismo válasza J.J. András (#36) üzenetére


Gismo
addikt

A SeaShield a vinyót körbevevő gumibugyit jelenti vagy a fémet az alján, pontosan nemtoom, de a kettő közül valamelyket!
Igen az alján láccik a panel

(#45) jakobkacsa válasza J.J. András (#38) üzenetére


jakobkacsa
senior tag

miert nem mered megvenni?

nekem 4 HDD-m van:
1 db 60GB 7200.7-es, 2 db 120GB 7200.7-es (mind 2MB cache)
es 1 80GB IBM

a seagatekkel tokeletesen meg vagyok elegedve
nagyon halkak, nem sebessegbejnokok, de nekem a zajszint jobban szamit
es melegszenek (a 120-asok), de ha egy letekert - igy effektive hangtalan - hazventi fujja rajuk a levegot, akkor semmi gond...
(btw: mas HDD-t sem raknek szellozes nelkul zart, sarokba allitott hazba)

az IBMrol viszont megvan a velemenyem (meg a 120GXP sorozatbol van)
hangos, mint a bun - es nem seeknel, azt leszabalyoztam az IBM valamilyen software-evel (Ftools vagy valami hasonlo), vagyis ugyanazt csinalja, mint a seagate acoustic management
viszont csak ugy magaban rettenetes hangja van, ami eredetileg nem volt, de kb. 1 ev hasznalat utan lett :(

ergo: ha egyeni tapasztalatokra hallgatsz, akkor nyugodtan vegyel 7200.7-est, ha megkerdezel egy-ket szervizt a hibaaranyokrol, es rajuk hallgatsz, akkor is nyugodtan vegyel 7200.7-est :D

lehet, hogy az uj Hitachi-k gyorsabbak, a WD-rol nem is beszelve, de szvsz ezek a seagate-ek halkak, megbizhatoak, es nem fog kulonosebben zavarni a ~3-4MB/s-es sebessegkulonbseg

Dyslexia for cure found!

(#46) robekri válasza J.J. András (#38) üzenetére


robekri
addikt

Nyugodtan vedd meg a sea-t! Nekem volt sea 60g 80g 120g mind 2Mb kess! (egyiksem vinnyogott, természetesen)

Most Hitachi 120G 8Mb kess(seekel 10 percenként, de teljesítménye marad közben) Ez gyorsabb, de csak a kis fileok másolásánál!

SEAGATE rulezzz! :C

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#47) fun válasza Gismo (#44) üzenetére


fun
csendes tag

jah, közben ám megtaláltam azt a PDF-t,amiben ott a full leírás...:))
csak buta helyen kerestem.....
-ott le van rajzolva, hogy nincs a Hitachikon semmi alsó takarólemez....,és egyaz egyben olyan,mint a régi IBM vinyók.....
-a 7200.7-es Seagate vinyóról talált PDFben pedig van alsó takarólemeze a vinyónak, de ettől még az van a leírásban hogy NO =...SHIELD szóval eza shield (pajzs), szerintem azt az akusztikai tömítést jelenti akkor....

bocsi ez én voltam J.J. András, csak haver is PHzott egyet....

[Szerkesztve]

''...Krisz Rudi bekaphatja, hóóó...''

(#48) J.J. András válasza Gismo (#44) üzenetére


J.J. András
őstag

szóval bocis Gismo, FUN nevében írtam neked.....
de azt én írtam...

Roberkri , + JakobKacsa :
köszi a tippeket, csak az nyugtalanított, amit még az elején DEN leírt, hogy az Akusztikai Állítás és ''seashield'' (valamilyen védelem) nincs bent a mostani vinyókban.....
-aztán úgy gondoltam így már hangosak, és büdösek, és szarok.....:) :C

na, mégegyszer köszi, Seagate lesz ,de 7200rpm-s +8MB cache....

[Szerkesztve]

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#49) jakobkacsa válasza J.J. András (#48) üzenetére


jakobkacsa
senior tag

good choice :D

aztan ha gond van vele: tudod, nincs olyan, hogy nincs selejt...

Dyslexia for cure found!

(#50) b.bone válasza Gismo (#43) üzenetére


b.bone
senior tag

sacc per kb egy zajszint a kettő. de valamiért a wd-t jobban szeretem. és ebben az esetben biztos nem vagyok objektív:)

J.J. András-> attól függetlenül, hogy nálam bekerepált egy még nem rossz a Seagate. nem lebeszélni akartalak róla. amit kaptam garba az azért működik rendesen egy pár hónapja. de látom, hogy döntöttél mellette. nem rossz választás.

"guilty until proven innocent" - Artisjus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.