Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29) erdoke válasza DcsabaS (#25) üzenetére


erdoke
titán

Storagereview ügyben Flashcash elmondta, amit érdemes.

''Meglehet, de ebből NEM következik, hogy a Hitachi lenne a halkabb.''
Én ilyet nem is állítottam, sőt inkább az ellenkezőjét. Én azt mondtam, hogy ár/teljesítmény viszonyt tekintve (beleszámolva a hangot is) jobb vétel a Hitachi.

''Gyorsabbnak tényleg gyorsabb, és a 3 év garancia is számít, de a HDD-re adott garancia valójában csak a VÉTELÁRRA jelent valamit, hiszen az ADATAINK BIZTONSÁGÁRA nézve semmit sem jelent. Ez utóbbira csak a konkrét tapasztalatok, illetve statisztikák mondanak valamit.''
Ebben teljesen igazad van, csakhogy a személyes és a közvetett tapasztalataim (ami összesen már közel statisztikai mennyiség) szerint a két márka most tárgyalt szériái nagyjából megegyeznek ezen tulajdonságukat tekintve. Nálam emiatt a SR statisztikái is teljesen korrektnek tűnnek. Náluk a 180GXP sorozat pl. lényegesen megbízhatóbb mint a 60 (vagy akár a 75) GXP, amit saját tapasztalataim is megerősítenek.

''A CPU foglalás szempontjából viszont határozottan NEM mindegy és adott esetben ez is számít.''
A processzorterhelést sokkal inkább az adott SATA-vezérlő, mintsem a lemezbe implementált interfész határozza meg.

A legjobb aláírás a héten

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.