Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

Lehet már ilyet magyarországon kapni? [kép]

Esetleg van valakinek? :R

All Black...

(#2) Mikádó válasza Stalker-2572 (#1) üzenetére


Mikádó
senior tag

Igen lehet mindjárt megkeresem a linket ahol láttam :R

mod: [link]

[Szerkesztve]

Tel számom : 06 20 4141486 Csaba_20_ Created by: ''Engem az effektív teljesítmény érdekelt mindig is. Felőlem világíthat szépen egy 286-os gép, attól az még 286-os gép marad.''

(#3) rsx válasza Stalker-2572 (#1) üzenetére


rsx
aktív tag

Esetleg tts-nél? :)

''...Lalikám,van alkoholmentes söröd???Van.Akkor dobd ki a picsába,egy rendes sört kérek"...."A biztonsági öv nincs annyira kényelmetlen, mint a tolókocsi. "XD

(#4) EQMontoya


EQMontoya
veterán

én 1-2 házventivel megküldeném, meg a64 venice-nél jobban melegedő procit nem mernék aláb@szni

Same rules apply!

(#5) Loretto


Loretto
veterán

[link]

Soirée...

(#6) ngabor2 válasza EQMontoya (#4) üzenetére


ngabor2
nagyúr

pedig ránézésre is többet, sokkal többet bír egy ilyen, mint egy a64 venice.

(#7) csapos2 válasza Stalker-2572 (#1) üzenetére


csapos2
addikt

Üdv !
Én büszke tulajdonosa vagyok egy ilyen csodának , és teljeséggel meg vagyok elégedve vele.TTS-nél vettem itt a PH-n. Egy P4 3GHz-es prescottot hűt,igencsak eredményesen :DDD

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#8) sekli válasza csapos2 (#7) üzenetére


sekli
addikt

passzívan?

(#9) csapos2 válasza sekli (#8) üzenetére


csapos2
addikt

No persze :D :D .
Igaz elfelejtettem oda írni , de egy 12 -es venti van rajta ,ami ha nem számolnék folyamatosan 5v .on is lehűtené :) így hogy két számolást végez egyszerre olyan 45 fok köröl mocorog a proci , de ha nem csinál semmi komolyat a gép akkor 33 fokig is képes lemenni.Ennél a procinál az pedig nem semmi .Szerintem :DDD

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#10) dpek válasza csapos2 (#9) üzenetére


dpek
tag

Full terhelésen meddig megy fel 5V-os 12-es ventivel?
szellőzés van a házban?
És milyen lapba?
Ha húzod a procit akkor mit bír maxon az 5V-os ventivel?
Én is ilyet vennék.

De még nem tudom eldönteni hogy egy adott ventivel melyik borda lenne a legjobb:
TT Big Thypon, Coolink U8 120, vagy a Cooler master hyper6+, vagy a vapo mikro vagy ez a Ninja.

ár nem számít csak az hogy a legkisebb zaj mellet melyik a legjobb.

82-es 123 300D 6-700E km, 92-es 1.6i 8V vectra 300E km

(#11) gégé


gégé
csendes tag

off


[Szerkesztve]

üdvözlettel

(#12) csapos2 válasza dpek (#10) üzenetére


csapos2
addikt

Üdv !
Elől alul megy egy 12 silent blade 5 volton felül meg a táp.Azt hogy mennyire full terhelés azt nem tudom de az aláírásomban szereplő projectet két szálon számolja a gép és úgy 45-46 fokos a proci , 12 volton járatva a ventit a bordán.Sajnos egyéb adattal nem tudok szolgálni mert nem szoktam tuningolni,a ventit meg még nem csináltam meg kapcsolhatósra így mindig 12 volton megy.Ja és egy asus p4p800 e delux lapon megy.

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#13) _az


_az
senior tag

szerintetek lenne különösebb eredménye, ha ilyenre cserélnék egy TT silent towert?

dpek: itt kb mind tesztelve van ,elég őszinte ;]
[link]

[Szerkesztve]

az

(#14) dpek válasza _az (#13) üzenetére


dpek
tag

Kösz, megnézem.

82-es 123 300D 6-700E km, 92-es 1.6i 8V vectra 300E km

(#15) rauschie


rauschie
senior tag

nincs túl sok tapasztalatom de nem járna mindenki jobban 1 mezei zalmannal??

(#16) Convex válasza _az (#13) üzenetére


Convex
aktív tag

Nekem is Silent towerem van, kiváncsi lennék, hogy mennyivel lenne jobb a procim hűtése, ezzel a hűtővel. Az biztos lecsökkenne 10-15 fok körül...

(#17) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

Az fúrja még az oldalamat, hogy az ilyen üszöknagy hűtök álló házba nem szakítják ki az alaplapot az iszonyú súlyukkal? :F

All Black...

(#18) harry válasza Stalker-2572 (#17) üzenetére


harry
veterán

Ez még nem is nehéz. Zalman vagy Coolink 1 kilós hűtői 'veszélyesebbek'. Nekem U8-120 van, ami azért egy súlyos darab, de nincs semmi gáz vele, elég stabilan áll. De ha szállítom (kocsival, nagyobb távon pl LAN party) akkor azért leszerelem. Ha csak ott áll a házban akkor bírja.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#19) Stalker-2572 válasza harry (#18) üzenetére


Stalker-2572
addikt

ok, akkor megnyugodtam :DDD, de azért nem semmi, hogy jobb leszerelni...

All Black...

(#20) harry válasza Stalker-2572 (#19) üzenetére


harry
veterán

Ha szállításnál elfektetem házat (hűtő függőleges) akkor lehet nem lenne probléma, de ezzel inkább nem játszok. A Coolink 800g, ez 665g, és kicsit talán jobb is; ha most vennék akkor a Ninja-t választanám.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#21) ftc


ftc
nagyúr

Egy hülye kérdésem lesz:
Sztetek felmegy majd AM2 foglalatra is?

(#22) EQMontoya válasza ftc (#21) üzenetére


EQMontoya
veterán

ha adnak ki új verziót, lehet :))

Same rules apply!

(#23) _az válasza Convex (#16) üzenetére


_az
senior tag

nekem a towerrel csak annyi a bajom, hogy jól hűt, HA. 30 dbl-es venti van rajta, kösz... pont ezért silent... egy ilyenre meg mehetne egy 12cm-es 8v-on...
amúgy én is p4el használom (520)

[Szerkesztve]

az

(#24) Convex válasza _az (#23) üzenetére


Convex
aktív tag

Nekem nem valami jó a házam hűtése, ezért szeretnék váltani valami erősebbre. Mert Silent Towerrel fullon 3,8Gh-en 70-73 fokon megy a procim Ennek a hűtőnek csak az árával nem vagyok ki egyezve. De tényleg jó beruházás lenne egy ilyenre váltani...

(#25) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

up ^^

All Black...

(#26) Mikádó


Mikádó
senior tag

up

hogy meglegyen ;]

Tel számom : 06 20 4141486 Csaba_20_ Created by: ''Engem az effektív teljesítmény érdekelt mindig is. Felőlem világíthat szépen egy 286-os gép, attól az még 286-os gép marad.''

(#27) Dracula


Dracula
senior tag

Mennyi egy ilyen TTS-nél?

3200+ -os A64-et, ami 2300-on megy, elvinne passzívban?

12cm-es házhűtő + 12cm-es táp van.

Üdv!

(#28) KRi2


KRi2
aktív tag

Na ma megtudtam mitől ninja eza ninja ; mire sikeresen beapplikáltam a gépembe addigra a sok alulemez csiikosra hasiitotta az ujjaimat :DDD

||| | || ||||| | ||| ||

(#29) KRi2


KRi2
aktív tag

Naszóval ,ninja passziivan sonata házban ,3200+ venice defaulton ,hátul egy 12cm ,és a tápban is 12cm ventivel:
alapjáraton 32C ,terhelve max 40C :)
i think its good for me :))

||| | || ||||| | ||| ||

(#30) Hapcis válasza KRi2 (#29) üzenetére


Hapcis
tag

Érdekelne ha teljesen passzívan menne akkor mennyire melegeden fel ( ha táp nem mozgatná a levegőt)
nézd mer meg légyszi úgy, hogy (persze a tápban forog a ventid) de leveszed az oldallapot akkor megszűnik a mesterséges légmozgás és akkor mennyire melegedik fel a procid
köszi :R

:) Have Fun

(#31) Fawkes


Fawkes
őstag

Nekem is egy ilyen szépség figyel a házban.2800+-s s754 sempront alapfeszen, húzva 30-35fok között tartja úgy hogy csak a tápnak a ventije megy a házban.Ja és így is max langyosak a lamellák.
Szerintem a felszerelés is korrektül meg van oldva, de egy nagyon idegesítő dolog mégis van benne...Mióta megvettem hallom a vinyóm magasfrekis sípolását:- )

(#32) Hapcis válasza Fawkes (#31) üzenetére


Hapcis
tag

Körbenéztem a passzív cpu hűtő ''piacon'' .. Szerintem is, ez (tűnik) a legjobbnak amit használhatunk ;)

:) Have Fun

(#33) S.Feri válasza Hapcis (#32) üzenetére


S.Feri
őstag

Üdv!

Ventivel használja ezt valaki egyáltalán?

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#34) csapos2 válasza S.Feri (#33) üzenetére


csapos2
addikt

Üdv!
Szerény személyem,egy 5V-on járó 12-es silent blade-et raktam rá.A prescott igényli,bár még nem is próbáltam nélküle :U :)

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#35) Hapcis válasza csapos2 (#34) üzenetére


Hapcis
tag

..kipróbálhatnád meddig megy fel a höm. :)) (ellenőrzött kísérlett pl:1-2órán át )
Ha elszaladna vele a ló még mindig bekapcsolhatod persze a ventit, de én 80°C-ig nem aggódnék (igaz nem az én gépem :B ) de tényleg kivi lennék meddig megy fel..
(írd le légyszi a mérési körülményeket is) :R

:) Have Fun

(#36) csapos2 válasza Hapcis (#35) üzenetére


csapos2
addikt

Ma már nem,de ha holnap lesz erőm megcsinálom.
Neked milyen procid is van?No csak azért érdekel,hogy csak a kíváncsiságod lesz kielégítve,vagy haszna is lesz a dolognak.(Persze a kíváncsiság is nagy úr :) )

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#37) Hapcis válasza csapos2 (#36) üzenetére


Hapcis
tag

..nekem szvsz sokkal szerényebb fűtési teljesítményű procim van.
..nevezetesen egy A64 3.2+ venice
Szóval ha nálad mükszik a prescotton akkor nálam vígan fagyoskodna majd alatta a cpu-m.:)) (lehet, hogy akkor lecserélem a gyári hűtőt, mondjuk csak annyi bajom van vele, hogy pörög rajta egy venti :B )

:) Have Fun

(#38) Darla


Darla
tag

Sziasztok!

Én is egy ilyen hűtőben gondolkodom, de engem a mérete aggaszt a leginkább. Ha jól olvastam az adatokat, akkor ez a borda 15 cm magas. Nem tudom beférne-e a házamba(Casetek ck1020-5c). Nektek ilyen problémátok nem volt? Mindenkinek befért vígan?

(#39) csapos2 válasza Darla (#38) üzenetére


csapos2
addikt

Üdv!
Szabványos házba be kell,hogy férjen.Azt nézd meg,hogy ott ahol a hűtő lesz nincs e valami merevítés a házban,mert attól esetleg nem férne el.
Egyébként nem vígan de el kell férnie.

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#40) Darla válasza csapos2 (#39) üzenetére


Darla
tag

Nem merevítés van hanem egy műanyag ventilátortartó keret(vagy mi). [link]
Igaz, kivehető, de nem szeretném, mert ventit akarok rakni bele. Egy már most is van benne(kettőt lehet beletenni). A passzív hűtésű videokarira vigyáz ;)
Szóval nem szeretném kivenni. Nincs valakinek ilyen háza a tisztelt hozzászólók közt?

(#41) csapos2 válasza Darla (#40) üzenetére


csapos2
addikt

Ez a keret lehet vagy 2,5cm széles,de ha az nem is a venti biztosan lesz annyi.Azt pedig a ház szélességéből veszi el.Szerintem,ha nem akarod kivenni ezt a keretet,akkor kicsi az esélye annak,hogy elférjen mellette egy ninja.

Egyébként a legegyszerűbb dolog,ha megméred a helyet :)

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#42) csapos2 válasza Hapcis (#35) üzenetére


csapos2
addikt

Üdv!
Kérésed parancs :D persze nem utolsó szempont volt,hogy engem is érdekelt a dolog.

Mérési körülmények: A ház elejében egy 12-es silent blade venti 5V-on járatva,ami befele viszi a levegőt,szűrőn keresztül.A ház oldalában egy nyílás ami az aljától a ninja tetejéig húzódik kb.12 cm szélességben.Ez is 5V-on hűti a vga-t.Fent a Zen-en is van egy 12-es 5V-on,ez a tetőn lévő nyíláson át szellőzteti kifele a meleget.

Mivel a gép átépítés alatt áll,így elősször az oldala nélkül ment.Ekkor 47 fok fölé nem ment.Rátettem az oldalát,felment 58-ig és ott megállt.

Egy kép azoknak akik vizuális típusúak:[link]
Terhelés nélkül ment a dolog,mivel nekem nem szempont,hogy játék közben ne legyen hangja a gépnek,viszont éjszakai netezéshez,kiváló.

Egyébként pedig itt [link] megtalálsz minden hivatalos infot.(Én is ez alapján döntöttem a ninja mellett :D )

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#43) DeadMeat


DeadMeat
veterán

Sziasztok
Kerdesem elsosorban A64 tulajokhoz szolna:Kulon felfogatasa van a hutonek,mint pl a zalmanoknak,vagy okelmet is a gyari kerethez kell rogziteni?

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#44) KRi2


KRi2
aktív tag

Nekem antec sonata házam van (ami picivel szélesebb az átlagnál),meg gigabyte k8nf9 lapom ,és viigan elfér a házban a ninnya. Igaz szépen beteriiti az üres teret. Én vásár elött méretre vagdostam meg origamiztam egy ninjaméretű dobozt ,hogy lássam hogy fogja érezni magát..

A64-es felfogatásba nem vagyok hullabiztos ,sztem a gyári ,ami az alaplaphoz van keret arra is rámenne (4 patent). De én bizti-ami-bizti kicseréltem arra amit a ninjához adtak.

[Szerkesztve]

||| | || ||||| | ||| ||

(#45) DeadMeat válasza KRi2 (#44) üzenetére


DeadMeat
veterán

Csak azert kerdem,mert mobil procim van,amin gyarilag nincs sisak,igy nem jo nekem az a huto,amit a gyari keretre kell rogziteni :(

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#46) l_bandi válasza DeadMeat (#43) üzenetére


l_bandi
csendes tag

Hi! Nem a gyári keretetre kell rakni, adnak hozzá egy nekivalót, azt is 2 csavarral kell felfogatni mint a gyárit.

(Még annyit hozzátennék hogy sztem elég nehéz feltenni a hűtőt mert a laprugói rohadt erősek, nekem 2 haver segített rátenni. Ja és még a venitfelszerelés se semmi... De a lényeg jól hűűűűt.)

[Szerkesztve]

(#47) Hapcis válasza csapos2 (#42) üzenetére


Hapcis
tag

Köszönöm! :R
..nagyon tetszik az eredmény meg a hűtő is.. valamelyik nap aztszem szerzek egy ilyen ''kicsikét''
:))

:) Have Fun

(#48) Ser


Ser
tag

Hali!

Nem akartam új témát nyitni, ha már van itt egy megfelelő című..

Éppen cpu hütő vásárlása előtt állok, és nagyon fáj a fogam egy ninjára.. Nah most, nem tudom, hogy megfelelő lenne-e nekem..?!

775ös Pentium 4 530 gondolkodik a gépembe, ami gyárilag 3,06 ghz-es.. Nah most ez eddig röhögve ment fel 3,9 Ghzre gyári hütővel! Ettől függetlenül gyári értékeken használom a megfelelő hűtés hiánya miatt!

A lényeg az lenne, hogy egy ilyen kis ninjával, mondjuk stabilan 3,6 ghz-en tudnám használni a prockómat? Esetleg passzívba.. :F

Várok hosszászólásokat, véleményeket és tapasztalokat!! :C

(#49) Ser


Ser
tag

UP

(#50) Ser


Ser
tag

UP :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.