Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SCSI HDD DOS módban? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Norbyte


Norbyte
tag

Sziasztok.
Volna egy komoly problémám. Remélem tudtok segíteni.
Adott egy ASUS P2L97-S alaplap, integrált Adaptec PCI SCSI vezérlővel, a proci PII-300.
A gépben van 1 állandó winchester, NTFS NT4-gyel. Egy másik vinyót is mellé tettem, hogy arra csináljak majd image-eket PowerQuest-tel. A PowerQuest DOS módban dolgozik, közvetlen lemezhozzáféréssel, tehát kell a DOS. Floppy nem jó, mert ne, látja a meghajtókat.
Gondoltam, hogy megformázom a 2-ik vinyót NTFS/FAT formátumra rendszernek (command.com) és onnét azt csinálok vele amit akarok.
De. NT alól az egyik format.com-mal lehet formázni, de nem lehet rendszernek, a másikkal lehet rendszert létrehozni, de nem NT alól, úgy viszont nem látni a meghajtókat.

Remélem érthető voltam. Várom az ötleteket.
Sziasz.

(#2) andropov


andropov
csendes tag

A Win98 floppy tele van SCSI drajverrel. Az se latja? Probaltal a floppy-ra SCSI drajvert rakni? (A net tele van win98/egyeb indito lemezekkel, csak ra kell keresni pl google-ban.)

andropov

(#3) Krix válasza Norbyte (#1) üzenetére


Krix
őstag

A DriveImage csinál magának rendszerlemezt. Nekem azzal működött.

If it is not broken then don't fix it!

(#4) guest


guest
veterán

adaptec DOS-os driver (és még sok más):
http://www.adaptec.com/worldwide/support/driverdetail.html?sess=no&cat=%2fOperating+System%2fMicrosoft+DOS&filekey=7800_fms303_disk1.exe

igen ez 1 sor

prohardver vendég

(#5) Norbyte válasza Krix (#3) üzenetére


Norbyte
tag

Azzal próbáltam, alapból nem látja a meghajtókat, nem lehet bóklászni rajtuk, de azt tudja, hogy vannak, mert megtalálja a driveokat. Az Image progi hibát ír ki a vinyókra és orvosolni akarja (én + nem).
A sima '98 indító lemezen tényleg vannak SCSI driverek?

(#6) guest


guest
veterán

Figyelj, az NT4 particio ha NTFS azt csak abból látod és ami a klónozást illeti csaka a fizikai meghajtót kell hogy lássad, fájlrendszert nem!

prohardver vendég

(#7) McJames válasza Norbyte (#5) üzenetére


McJames
senior tag

Igen, a Win98 indítólemezén vannak SCSI driverek (HDD-hez, CD-hez is).

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SCSI HDD DOS módban? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.