Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  SB Live!>Audigy

Hozzászólások

(#1) Thom!


Thom!
veterán

Most a HWSW-n megy a téma csak az ott megadott linkek nem igazán működnek.Szóval az Audigy 1 fölspécizett Live! Majd olvassátok el és megértitek. Ha vki tud a driverhez megfelelő linket azt nagyon meghálálnám.:)

(#2) Egon


Egon
nagyúr

Oda van írva az is, hogy erősen kacsagyanús a dolog... Augusztusi driver?!? Nem tartom valószínűnek, hogy igaz lenne, de ki tudja...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#3) McJames válasza Thom! (#1) üzenetére


McJames
senior tag

Bocs Maya, de mit olvassunk el?
Amúgy persze, hogy az Audigy az EMU10K1 ''fölspécizett'' utódja.
Kérdés max., hogy mit takar a ''fölspécizés''. Engem speciel nem zavar, ha kiderül, hogy csak softwares fejlesztés volt (amúgy az EMU firmware-je ugye átírható), ha igaz, hogy - többek között - 4×-es számítási teljesítményjavulás tapasztalható. Ugyanis ezt elérni is kemény (agy)munka, amit (ugyanúgy) meg kell fizetni, mintha a teljes chipet áttervezték (volna?).

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#4) Joseph válasza Thom! (#1) üzenetére


Joseph
tag

Hi Maya!

Itt van amit keresel, de ne várj tőle sokat!

http://www.warp2search.net/article.php?sid=3337&mode=thread&order=0

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentö példának.

(#5) Thom!


Thom!
veterán

Csak 1 gond, hogy nem tudom leszedni DAP-pal.:( (Unknown)

(#6) PeliScan


PeliScan
addikt

Azért ha vkinek sikerül sikerül, feltétlenül írjon ide, vagy küldjön egy mélt lécciléccilécci! :)

Mivel én is boldog(?) Live! tulaj vagyok. :))

(#7) Peet


Peet
senior tag

Én is olvastam, igaz lehet, bár nem éri meg. Ott is valami olyat írtak, hogy sok értelme nincs mert csak szoftveresen emulálja, akkor meg mi értelme???????

(#8) PeliScan válasza Peet (#7) üzenetére


PeliScan
addikt

Nade elhangzott 4xes gyorsulás is... :) Vki aki járatosabb..? Már két ember szomjazik a tudásra!! :))

(#9) Peet válasza PeliScan (#8) üzenetére


Peet
senior tag

Akit érdekelnek a részletek annak itt van a link:

http://www3.telus.net/henryho/sblive2audigy

(#10) PeliScan válasza Peet (#9) üzenetére


PeliScan
addikt

off
Télleg, aztóta megvetted a Toshibát, gigasok kessel, vagy nem találtál? :)
on

(#11) Márton


Márton
nagyúr

Nekem csak egy kerdesem lenne:

- probaltatok mar win2k alatt? mennyire stabil?
- 4hangszoros cuccok (pl windvd) is mennek rendesen?
- ASIO hasznalhato-e vegre? (pl. vegas4)
- miert jon 200byte/sec-cel a driver? :)

Ja, ez 4 :)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#12) Peet válasza PeliScan (#10) üzenetére


Peet
senior tag

Nem találtam 1612-est, így 1712-est vettem. Hááát jó is meg nem is. Nincs összehasonlítási alapom ugyan, de lejátsza a DVD-ket! :DDD Ez van!

(#13) Peet válasza Márton (#11) üzenetére


Peet
senior tag

Hogy miért 200byte/s nem tudom, talán azért, hogy ne töltsd le. Az alatta lévő 178megás file sohase jön le 200byte/s-el! :(

(#14) Louie


Louie
tag

Ha valaki már próbálta, akkor pls írjon már róla pár szót, milyen?

Asus P4P800 Deluxe, P4-3,2Ghz HT, 2GB RAM, 80+400+160 giga Seagate és Samsung, Sapphire 3850 HD AGP, Pinnacle PCTV 310i, SB Audigy 2 ZS, Optiarc író, és még ami nem fér ide

(#15) Sidaries válasza Peet (#13) üzenetére


Sidaries
őstag

Dehogynem! Már a 12Megásból is lejött 60%. Igaz egész este ment. :)) Szerintem kihagyom.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#16) DummyBoy


DummyBoy
senior tag

Halihó!

Épp a hétvégén akartam kipróbálni, de a telus.net-es oldal eltűnt ...

Ha valaki lenne olyan szives elküldeni hogy mi volt rajta :)

Ha megvan az egész oldal akkor ok, ha nem akkor a 2 driver linkje is elég lenne!

Lécciléccilécci :)

Előre is TNX!

Life is shor...

(#17) DummyBoy


DummyBoy
senior tag

Halihó!

Nnna ... kipróbáltam ...

Megy mint állat :)

A hangja szép, tökéletesen ment minden , csak egyedül a MediaCenter Go! gyorsindítópultja nem akart ... bár ez lehet hogy csak nálam ilyen.

EAX be majd teszt ... Unreal2, Freelancer, BF1942, Americas Army és társai ...
Mind szépen és jól szólt , bár igaz hogy csak 4.1-es rendszerem van :(
(És nem is biztos hogy mindben van EAX támogatás :)
Ráadásul az Audigy2 software csomagját telepíti fel és semmi gond nem volt vele magyar XP prof alatt!

Sőt! Az Unreal2 híres arról hogy EAX bekapcs után nem a legjobban megy ... diafilmet csinál a játékból és hasonlók ... :)

Nekem tökéletesen ment minden :)

Komolyabb tesztel nem tudok szolgálni, ezek csak saját tapasztalatok!
Kiusérletező kedvűeknek ajánlom, egy próbát megér (Chipmunk effekt rulez :)

Life is shor...

(#18) emre33


emre33
addikt

megvan vkinek még ez a driver? vagy honnan lehet letölteni ?

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#19) Lidi


Lidi
aktív tag

Elég sok gondom volt mostanában a kártyámmal ( oem 0220 -as ... ) de végre szól, mert sikerült elkérnem a cd-t bátyámtól.

A kérdés az lenne, hogy van értelme felrakni az audigy2 drivert hozzá ?
Miben lenne jobb a kártya ettől ?

(#20) Raymond válasza Lidi (#19) üzenetére


Raymond
félisten

Akkor valahogy megoszthatnad a CD-t Nimda, monstre es (ha jol emlekszem) Marcee kollegakkal.... :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#21) Lidi válasza Raymond (#20) üzenetére


Lidi
aktív tag

Megosztom én ha kell nekik. Vagy ha tudsz vmi FTP -t, (kb 50 mega szerintem ami lényeges a cdből ) akkor szivesen felnyomom vhová.....

(#22) Nimda válasza Lidi (#21) üzenetére


Nimda
addikt

Hát nagyon nagyon megköszönném!:))

(#23) Lidi válasza Nimda (#22) üzenetére


Lidi
aktív tag

Kéne beszélnünk akkor vmikor, pl messengeren. Keress rám, cimem az adataimnál.....

(#24) Nimda válasza Lidi (#23) üzenetére


Nimda
addikt

Ne hari csak a biztonság kedvéért megkérdezem,helyes a cimed?Ldi van Lidi helyett,és a te karid 4.1-es ha jól olvastam,nekem pedig 5.1-es digital van.Vagy ez driver szempontjából mindegy?Ha megerösitesz,akkor válaszolok és megbeszéljük,bár nincs messengerem,sem ICQ-m.Túl lassú ezekhez a kapcsolatom!:)
ThX!

(#25) Lidi


Lidi
aktív tag

Uppsss, az adatoknál a régi kártyám van még. Az új az 5.1 digital 0220 -as sorozatból a 228 -as. A cimem nem elirás, tényleg LDI . Nemtom milyen neted van, de pl messengert én szöveges chatre használom, nem hangátvitelre, arra azért csak nem lassú a neted.

Mondjuk lassú kapcsolattal élvezet lesz áttölteni a drivert :)

[Szerkesztve]

(#26) Nimda válasza Lidi (#25) üzenetére


Nimda
addikt

Rendben és köszi!:)Szóval nekem egy 229-es karim van,erre is jó a drivered?Egy másik Live! topikban leirtam pontosan mi a problémám,de gondolom sejted!:U
A netem tényleg lassú,GPRS!Nem éppen letöltésre való!:))
Messem nincs mert töröltem a rendszerböl (zabálná a megákat)sorry!:)De a letöltést meg tudom máshol is oldani ha felteszed valahova!
Thx!

(#27) Lidi válasza Nimda (#26) üzenetére


Lidi
aktív tag

Belenéztem a driverben levő ctcomp.dat fileba, és ott csak 228 -ig láttam a számokat, szóval szerintem ez rajtad nem segitene. Ha tudnánk a kártyád ID -jét, akkor át tudnám neked irni a drivert. Persze kisérletezni is lehet. Ha átmegy a driver ( kb 40Mb ) akkor utána csak a ctcopm file-ban kell irogatni a számokat addig mig fel nem megy. Ha gondolod megpróbálhatjuk. ( de csak este otthonrol, mert ott vannak a cuccok )

Vagy most jutott eszembe, hogy ha van egy telepitőd ( akármilyen 5.1 -es kártyához ) akkor azt is átirhatnánk próbából. És akkor nem is kellene 40 megát áttölteni.

(#28) Tonyo


Tonyo
őstag

ezt láttátok már?Elvileg Live-ra is működikBővebben: link

(#29) Tonyo


Tonyo
őstag

ezt láttátok már?Elvileg Live-ra is működikBővebben: link
mod:bocs 2×ment el:B


[Szerkesztve]

(#30) Nimda válasza Lidi (#27) üzenetére


Nimda
addikt

Huh!és az ID-t honnan tudhatom meg?:FEgyébként a cd amit adtak hozzá,megvan csak ugyebár nem lát semmilyen kártyát!Ez is jó lenne?
Igen az este letöltés szempontjából jó lenne,mert akkor dolizom és onnan le tudnék bármit tölteni,de viszont nem tudok ide bejelentkezni,+semmilyen chatoldalra,mert le vagyok korlátozva!:(

(#31) Nimda válasza Nimda (#30) üzenetére


Nimda
addikt

Én is belenéztem a hozzáadott cd data könyvtárába,és valóban nálam is csak 228-ig van file!Most már tuti,hogy szar a cd!

Bár ebben nincs ctcomp.dat file!

[Szerkesztve]

(#32) Lidi válasza Nimda (#30) üzenetére


Lidi
aktív tag

Hát az ID -t szerintem sajna sehonnan. De ha egy kis mázlink van, akkor csak eggyel nagyobb mint az enyém, és működni fog.

Az audigy drivert néztem én is, csak azt nem tudom, hogy milben lenne nekem jobb, ha azt felraknám egy livera ?

(#33) Ger|


Ger|
aktív tag

nekem ami cd-t adtak hozzá, annak a driveréhez alapból az van írva, hogy audigy/live!, még a vezérlőpultba is. Hankgkártyához meg asszem annyi hogy emu10kvalami audio processzor meg creative játékport.

PCI-s IDE kártyát vennék amire rá lehet kötni vinyót vagy cd meghajtót!

(#34) Nimda válasza Ger| (#33) üzenetére


Nimda
addikt

Nekem csak sima Live!van ráirva!Nem adnád kölcsön?:))

(#35) Protezis válasza Tonyo (#28) üzenetére


Protezis
őstag

Tudom, régi hsz, de sikerült valakinek ez a mod?
Konkrétan live modra gondolok. Jobb, vagy rosszabb lett?

(#36) Lidi válasza Protezis (#35) üzenetére


Lidi
aktív tag

Én próbáltam, de az 5 -ből, csak 4 hangszóró szolt.... szóval nem feszegettem tovább a dolgot.

(#37) Protezis válasza Lidi (#36) üzenetére


Protezis
őstag

A #28-ban linkelt oldalon lévőt próbáltad?

(#38) uzsz


uzsz
senior tag

Most szedegetem le a cuccokat, de mielőtt nekiugrok kíváncsi lennék hogy másnak sikerült-e. Konkrétan milyen javulst hoz ha sikerül? Nekem live5.1 digital-om van.

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#39) Lidi válasza Protezis (#37) üzenetére


Lidi
aktív tag

igen

(#40) Protezis válasza uzsz (#38) üzenetére


Protezis
őstag

Én leszedte, kipróbáltam. Egyedül a frissítés részét nem csináltam meg. Hang működött is, de se mixer, se equalizer, se semmi nem jött be, azt írta, hogy nem támogatott hardvereszköz. Egyedül THX, vagy EAX console jött be, már nem emlékszem.
AudioHQ működött. A fene se érti. :F

(#41) uzsz válasza Protezis (#40) üzenetére


uzsz
senior tag

1általán érdemes szarozni vele?

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#42) Protezis válasza uzsz (#41) üzenetére


Protezis
őstag

Olyan állapotban, ahogy nekem sikerült felraknom, nem igazán volt jó. De ha neked sikerül az összes funkciót működésre bírnod (surround mixer stb.) akkor szerintem érdemes.
Ha a CD lejött már, akkor tuti kipróbálnám a helyedben.

(#43) TrollBalint válasza Protezis (#42) üzenetére


TrollBalint
addikt

Pontosan melyik drivert kell leszedni ehhez a modhoz? mert elkezdtem egy iso-t de az több, mint 500 mega és valami 3 napig szedné a flashget:(

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#44) uzsz válasza TrollBalint (#43) üzenetére


uzsz
senior tag

Aaaaz az én is azt szedtem le 2napig 1ezkedtem a főnökömmel, hogy haadd maradjon a gép, de lejött!!!!!!!!!!!!



[Szerkesztve]

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#45) Protezis


Protezis
őstag

Igen, én is azt szedtem le. + a patchet, + az equalizer valamit, + valami másik patchet. Asszem 2 van az oldalon.

(#46) TrollBalint


TrollBalint
addikt

az a jó, hogy most két napig nem leszek, de azt hiszem , hogy hétvégén leszedem ami még hátra van (flasget már majdnem felét leszedte) aztán felrakom, ha tudom. az eredeti drivert nem tudtam feltenni, mert most kx driver van fent, és valahogy nem tudtam leszedni :)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#47) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Hogy a fenébe lehet beállítani, hogy 6 hangszóróval menjen ez a live kari.
Mert állandóan visszaáll 2hangszóróra.
De ha átállítom 8hangszóróra akkor megyen.. habár mintha az sem volna teljesen dolby digital. ...de miért csak 7. en megyen a power dvd....

A media plaxer is csak simán stereoba használj az 5.1 es filmeket.
Jah a creativ beállításaiban jó a hangfalteszt, ott külön külön megyen normálisan minden hangdoboz. vagyis ott működik az 5.1

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#48) Protezis válasza Vangelis (#47) üzenetére


Protezis
őstag

Te most Audigy drivert használsz, vagy az eredetit?

(#49) Vangelis válasza Protezis (#48) üzenetére


Vangelis
nagyúr

A gyári van rajta és nem az enyém. unokaöcsémé.
Ma toltam be neki.:DDD:DDD

[Szerkesztve]

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#50) Protezis válasza Vangelis (#49) üzenetére


Protezis
őstag

Akkor gondolom ez a 7.1-es verzió.
A creative surround mixerben lent advanced mode, fent speakers, és a menüből válaszd ki a megfelelő konfigurációt (fejhallgató, 2ch stb.)
Ha EAX-ot is állítasz, akkor figyelj, hogy minden egyes kimeneti módhoz külön-külön elmenti a beállítást.
Amúgy alternatív megoldásnak javaslom a kX drivert: Bővebben: link , bár sanos EAX-ot nem támogatja. De ez nem igazán érdekel. Hangja határozottan jobb :)

Mod: Nem tudom, itt állítottad -e a hangszórókat. Ha igen, akkor passz. kX-et próbáld meg

[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  SB Live!>Audigy
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.