Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Cray Tyler válasza Nunder (#50) üzenetére


Cray Tyler
senior tag

Nekem az volt a gondom az atommal, hogy a hulladékot valahol tárolni kell. Az meg nekem nem pálya. Valahogy unsatisfy érzés, hogy nem lehet megszabadulni tőle. Egy darabig divat volt, hogy a semmi fölé betonra parkoltatták a nukleáris hulladékkal teli kamionokat, aztán kivették alóluk a betont, a sok truck meg a hulladékkal együtt leesett a semmibe oszt kész. Na oszt olyan jól kész volt, hogy az engine a végtelenségig számolja a semmibe zuhanó kamionokat, ami fura teljesítmény-gondokhoz tud vezetni.

(#52) Cray Tyler


Cray Tyler
senior tag

Megnéztem pontosan:
- 1db 600m3/min oil node-ból
- 1db minimum 660/min sulfur node-ból
- 1db minimum 660/min coal node-ból
- turbo heavy fuel alt. recepttel (hogy ne kelljen a package-eléssel tökölni)
- compacted coal alt. recepttel

20 refinery (crude oil => oil residue + darálnivaló resin)
26,4 (vagyis 27) assembler (coal+sulfur => compacted coal)
21,33 (vagyis 22) refinery (residue+compacted coal => turbo heavy fuel)

Az annyimint 640 turbo (heavy) fuel per perc.

Az 142,22 (143) fuel generatorral 21,3GW áram (a 600 oil/min-ből). Az nem rossz.

Ha csővel hozod az olajat és conveyorokkal a szenet meg a ként, akkor ez így betonstabil. Puffert azért raknék a crude oil és az első refinery-k közé. Meg a fuel generatorok elé is.
Mindkét puffert egy 4x4x2-es tömbbe rakva 32x2400m3 tűréshatár van (az 76800m3). Az a 4,5m3/min-ös generátor fogyasztással 119,34 percig bírja ki az első vonal, és utána kezdi csak el égetni a nyersolaj puffert. Az még 128 percig kitart, így lesz 4 óra tartalék a rendszerben.

Annyi, hogy ezekhez pure node-ok kellenek, mert a normal még Mk3 minerrel sem tud csak 600/min anyagot felhozni. Nekünk meg 660 kell (coal is meg sulfur is). Az északi tájakon ez nem annyira gond (mindhárom pure sulfur ott van), de ha grasslanden kezdtél, akkor szép hosszú conveyorod lesz. Vagy hozod a ként vonattal, ahogy én is csináltam. Ha jól méretezed, akkor pont olyan megbízható, mint a conveyor.

[ Szerkesztve ]

(#53) asuspc96


asuspc96
senior tag

Helló!

Szeretnék érdeklődni, hogy vajon jól értelmezem-e itt a dolgokat...
Nos a problémám a következő, tegnap sikertesen megléptem a [Space Elevator] 3. szintjét. és utána nem is néztem hirtelenjébe, hogy mi kell a kövi szinthez, majd áthelyeztem, mert a nagy logisztikai átalakítások közepette útban volt.
Áthelyezés után belenéztem, hogy mi kell a kövi szinthez, és akkor látom, hogy:

Nos ha jól értelmezem a problémát, a hivatalos videójuk alapján ez majd csak ápr. 13.-án jön ki az early acces branchre ?
Mindaddig pedig csak experimentalban lehetne kipróbálni ? :F

Köszi előre is!

(#54) Kinblee válasza asuspc96 (#53) üzenetére


Kinblee
csendes tag

Igen, az experimentalba van meg benne, de most jön a rossz hir, ha kioldottad a tier 7-akkor ez a mentesed kuka, mert atalakitottak, ha van egy regebbi mentesed ahol meg nincs kioldva a tier 7 akko megusztad

(#55) asuspc96 válasza Kinblee (#54) üzenetére


asuspc96
senior tag

"most jön a rossz hir, ha kioldottad a tier 7-akkor ez a mentesed kuka"
És erről van valami hivatalos megerősített hír is amit ők adtak ki ?

[https://discord.gg/satisfactory] itt azt írják, hogy:

szóval nem veszik el a teljes, maximum a production line-ből eltűnik pár gép...azért ez megnyugtatóbb :DDD

[ Szerkesztve ]

(#56) Kinblee válasza asuspc96 (#55) üzenetére


Kinblee
csendes tag

Az en mentesemet kukazni kellett, kidobott a játék

(#57) Cray Tyler válasza asuspc96 (#55) üzenetére


Cray Tyler
senior tag

Megnéztem a mostani mentéseimet experimentalban, és semmiféle kuka nincs. Sőt, pl Mk3 miner egy olyan tier-be került exp.-ban, ami nincs unlockolva, de mivel a korábbi játék során egy másik tierben már unlockoltam, így hiába került be egy lockolt tier alá, mégis simán tudtam építeni Mk3 minert. Ez igaz volt a teljes nuclear tierre is. Tehát: amit most tudsz építeni, azt ez alapján U4 után is fogsz tudni.

Ami változott, hogy egyes endgame cuccok receptje módosult. Így pl a turbo motor üzem leállt, mert eddig kellett neki heat sink, most meg már cooling system kéne helyette, de a gyártósoron még a heat sink van bekötve neki. Így leállt a termelés. De ennyi. Ezeket meg ki lehet igazítani (a cooling system az = heat sink + rubber + water + nitrogen, tehát a turbo motor sor kapott egy plusz manufacturer lépcsőfokot).

Ami nekem jobban fájt, hogy ígérték, hogy az alumínium termelési láncon egyszerűsítenek, mert ott sok player elfárad és feladja. Ezzel szemben experimentalban nem nagyon láttam, hogy egyszerűsödött volna az alu lánc.

Viszont megérte megnézni, hogy hol lesz majd nitrogen node, hogy fel tudjak készülni a kitermelésre. Szerencsére az egyik a golden coast felett van nem sokkal (147/123 körül), az tökéletes lesz.

(#58) Tacsika


Tacsika
aktív tag

Doglődik a szerver, multi nélkül se megy :U

(#59) Amantius válasza Tacsika (#58) üzenetére


Amantius
senior tag

Gondolom mindenki karácsonyfát gyárt. Single-ben azóta nálam megy, nem emlékszem este mikor voltam bent.

Nagy gáz, kis szerencse!

(#60) Komplikato


Komplikato
veterán

We're upgrading to UNREAL ENGINE 5
Érdekes, hogy nem a grafikai rész a legnagyobb változás, hanem pl. a fizika.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.