Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) siofok


siofok
őstag

sziasztok abba kéne segitség hogy a gépembe most lett rakva 1 sata winyó,amin a rendszer van,+rekbe sztem volna rakni 1 40gb maxtort.de amikor a 40-es rekket visszarakom,akkor arrol akar bebootolni a gép mindig.asus p4p800-as alaplaprol van szó.ha valaki tudna segitteni hogy a biosba hogy kell beállitani,vagy a rekkbe ami van winyó azt kell -e átjamperolni,vagy mit csináljak?eddig az egyetlen megoldás az volt,hogy amikor visszaraktam a rekket, a biosba átkellet állitani a hard disk drivet.légyszi segítsetek!az angol tudásom gyatra,ugyhogy a biosos ötleteket szó szerint légyszi.előre is köszi

OnePlus nord 2t

(#2) micro válasza siofok (#1) üzenetére


micro
addikt

A biosban be lehet állítani, hogy melyik legyen az a hdd amiről bootoljon.

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#3) micro válasza siofok (#1) üzenetére


micro
addikt

Na? Sikerült valamit összehozni?

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#4) Maladar válasza siofok (#1) üzenetére


Maladar
tag

Helló! Nekem a sata vinyó a raid vezérlőn van (msi lap), ha teszek keretbe is vinyót, akkor úgy hajlandó a satarol indulni ha a biosban azt állítom be hogy SCSI-ról induljon.

(#5) #72042496 válasza siofok (#1) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nálam Asus lapnál le van tiltva a ''First Boot Device'', a ''Second Boot Device'' és a ''Third Boot Device'' is (Disabled), igy azokat nem nézi, a boot lefolyása is gyosabb lesz. Találsz egy ''Other Boot Device'' fület, azt kapcsold be, ott fogja látni a S-ATA vinyót.

Amúgy az átjumperolás is segithet, nézd meg ''Master''-en van-e a 40 gigás, ha igen, rakd át ''Slave''-re.

(#6) siofok válasza #72042496 (#5) üzenetére


siofok
őstag

nekem nincsa biosba olyan hogy ''outheer boot device''sajna.vagy nem jó helyen keresem,de mondjuk mindenhol megnéztem.meg ez a first,second,third számokkal vannak jelölve ugye?legalábbis a szó eleje?:)angol tudásom nulla.bocsi.mert ott nekem még van engedélyezve a floppy,meg valami yukon akármi.a 40-es vinyón meg hiába rakom át a jumpert ua-z a helyzet.

OnePlus nord 2t

(#7) siofok válasza siofok (#6) üzenetére


siofok
őstag

ja,és ha be van rakva a rack,akkor a rendszer is majdnem dupla idő alatt indul el.ha nincs bent,akkor kb 2-szer megy végig a csík,ha bentvan a rack akkor vagy hatszor

OnePlus nord 2t

(#8) gergo84


gergo84
aktív tag

Nos vettem egy mezei 40gb-s satát. beraktam a gépbe. bekötöttem. az alaplap egyböl felismerte kiirta a nevét. a winxp is a lemezmeghajtóknál jelezte hogy van uj winyo, tulajdonságoknál nuku particio meg inicializálás, gondolom particionálni kellene majd formázni.....megakadtam. (az intézöben még nincs uj meghajtó)
amikor elinditottam a gépet és bejött az a rész ahol a sata cuccok vannak felsorolva, megnyomtam a tabot asszem, bejött valami panel, ''create array'' valami ilyesmik voltak oda irogatva, ott kéne valamit kreálni?
amugy nem tudtam kiválsztani semmit...

én nem akarok rá rendszert installálni, csak kiegészitöként akarom használni.
zenének filmnek, játéknak stb..

(#9) gergo84


gergo84
aktív tag

Ja a winyo hátulján nincs jumper felrakva, lehet kéne rá?

(#10) chop válasza gergo84 (#8) üzenetére


chop
őstag

latja a vinyot, de megse?
a ''create array'' megitelesem szerint a raidre vontakozik, az perpill nem kell neked, szal ne piszkald

(#11) gergo84


gergo84
aktív tag

igy van
ha tulajdonságokban rákattizok a ''kötetek'' fülre:
lemez: lemez 1
tipus: alapvetö
állapot: online
particio stilusa: fö rendszertöltö rekord (mbr)
kapacitás: 38201 mb
szabad t.: 38201 mb
foglalt l.: 0 mb

(#12) gergo84


gergo84
aktív tag

de alul van valmi táblázat szerüség, ott nem jelenik meg kötet, a régi winyomnál igen. probáltam azt, hogy winxp telepitek, s majd az leformázza meg ilyenek, de az is csak a régit látja...

(#13) gergo84


gergo84
aktív tag

a bioszban semmit nem tudok állítani, de ott is megjelenik és berakja második winyonak...

(#14) gergo84


gergo84
aktív tag

meg van mit kell csinálni. ''moonman'' megmondta.
sajátgép/kezelés/lemezkezelés/... innét már pofon egyszerü

(#15) _cirmos_ válasza siofok (#1) üzenetére


_cirmos_
őstag

a bios-ban a first boot device-ot állítsd scsi-ra.

(#16) siofok válasza _cirmos_ (#15) üzenetére


siofok
őstag

szia
a first... a boot device priority menübe van ugye?
az a 1st boot device?ot csak ezek vannak:1st floppy
3m-maxtor 6y120mo
sm-hl-dt-st rw/dvd
yukon pxe
disable.

OnePlus nord 2t

(#17) chop válasza gergo84 (#14) üzenetére


chop
őstag

hurra:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.