Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Sapphire ati...Érdekesség (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Enemy


Enemy
aktív tag

Van egy kártyám amivel már jóideje bajlódok ... Sapphire Ati 9500 .MEgnéztem a cég oldalán a kártyát .. Ilyen kártyát ők ne is gyártottak.. A 9500 as uk teljesen másképp néz ki... Én ezt bulk ként kaptam. de akkor ez hamis.???
A kártya full ugy néz ki mit a club 9500-as. De a ramok 3 n. sak . AClub on 2003 -as bios van . Az enyémen 2002.10 havi. az eredetivel jobban megy a kártya . A Clubossal lassabb.

„Ragaszkodni a dühödhöz pont olyan, mintha mérget innál, és azt várnád, hogy a másik haljon meg tőle.” (Buddha)

(#2) SLi válasza Enemy (#1) üzenetére


SLi
tag

probáltad áthackelni?

(#3) Enemy


Enemy
aktív tag

Probáltam de az XP elfekszik .. A 8 futoszalagot be tudom kapcsolni de winme,win98alatt megfagy........Ilyet ne vegyetek.....

„Ragaszkodni a dühödhöz pont olyan, mintha mérget innál, és azt várnád, hogy a másik haljon meg tőle.” (Buddha)

(#4) beeboy válasza Enemy (#3) üzenetére


beeboy
addikt

sorry, segítőkész vagyok, de minek indítasz 3 topikot is (legalábbis ennyit láttam eddig) a 8 pipeline-s kártyaproblémádról?
Egyre is válaszolnak - sok segítőkész ember van itt.

bocsi

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#5) Enemy


Enemy
aktív tag

Sorry

„Ragaszkodni a dühödhöz pont olyan, mintha mérget innál, és azt várnád, hogy a másik haljon meg tőle.” (Buddha)

(#6) beeboy válasza beeboy (#4) üzenetére


beeboy
addikt

amúgy meg annyi, hogy nem tökéletes a chip, azért lett 9500-s
NEM MINDEN 9500-s kvázi 9700 v. 9700pro!!!

Átvágva nem érezheted magad, azt kaptál a pénzedért amit vettél.

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#7) Polesz válasza Enemy (#1) üzenetére


Polesz
addikt

A képernyő tulajdonságok->speciális alatt van ATi info, ott kiírja, hogy ki gyártotta a kártyát.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#8) Polesz válasza Polesz (#7) üzenetére


Polesz
addikt

Amúgy Powered by Ati van a cooleren?

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#9) Enemy


Enemy
aktív tag

Igazatok van mért is ne lenne.

de probálkozik az ember..

„Ragaszkodni a dühödhöz pont olyan, mintha mérget innál, és azt várnád, hogy a másik haljon meg tőle.” (Buddha)

(#10) Enemy


Enemy
aktív tag

Csak atifelirat diszeleg...
A kártya adatok között szerpel pár megprobálom hétfőn beirni......
ne nem egy uj topicba hanem ebbe itt ni.

„Ragaszkodni a dühödhöz pont olyan, mintha mérget innál, és azt várnád, hogy a másik haljon meg tőle.” (Buddha)

(#11) Polesz válasza Enemy (#10) üzenetére


Polesz
addikt

Lehet, hogy eredeti BBA ATi-t kaptál. Nekem eredeti 8500LE van és szintén Sapphire gyártmány.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#12) erdoke válasza Polesz (#11) üzenetére


erdoke
titán

Igen mára Sapphire a BBA kártyák jelentős részét gyártja. Meglepő módon a Sapphire PBA kártyák borzasztóan hasonlítanak a referenciának kikiáltott BBA-kra. :D

A legjobb aláírás a héten

(#13) Neo.


Neo.
csendes tag

Na szép!

Üdv minden fórumozónak! Új vagyok.

Van egy Sapphire Radeon 9500 Pro 128-asom, de MINDEN oprendszer fagy tőle! Már azt hittem, én csinálok rosszul valamit, de megláttam ezt a topicot.

A történet: van egy _vadonat új_ P4 konfigom és benne ez a Radeon. Először Built By ATI volt sima 9500. Abit SR7-8X alaplappal. Fagy. Jó, mondom úgyis kell valakinek a lap, vettem egy ASUS P4G8X Deluxe-t (elég menő cucc 60 rugó) - fagy. Jó, mondom kártya szar, garis, visszavisz, csere Sapphire 9500 PRO-ra. Fagy. Hát... kész!

Ezek szerint 2 kártya 2 alaplappal is fagy. A tünet a következő. (elsősorban XP-n próbálkoztam, de le lett tesztelve több oprendszeren is - ugyanaz)

Grafika megy (DX8-as játék) egyszercsak kép megmerevedik, hang loop-olva megy tovább. 10-15 mp múlva desktop visszajön 640x480 16 színűben és közli, hogy a Win eszközhibát érzékelt és helyreállt, induljak újra. Reboot két óráig semmi, aztán megint. Van, hogy 10 percenként csinálja. Marha idegesítő. Az event log aszongya, hogy ''az eszközvezérlő (ati2dvag) végtelen ciklusba állt be, ez általában az eszköz hibáját jelzi vagy, hogy az illesztőprogram nem megfelelően programozza a hardvert''

Mielőtt rákérdeznétek: Catalyst 3.4 van fent, DX9.0a (sima 9.0 állítólag bugos), XPSP1 tehát mindenből a legújabb. A BIOS-t az elképzelhető összes beállítással végigpróbáltuk, előbb utóbb mindegyikkel fagy.

Ha valaki találkozott már hasonló jelenséggel, esetleg tudja rá a megoldást, megköszönném, ha megosztaná velem a tudását.

(Azt azért nem szeretném elhinni, hogy egymás után két hibás kártyát vettem...)

üdv

(#14) Out válasza Neo. (#13) üzenetére


Out
addikt

En talalkoztam ilyen hibaval, annak alaplapcsere lett a vege......

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#15) erdoke válasza Neo. (#13) üzenetére


erdoke
titán

Próbáltál játszani az AGP 8X-4X-rel is? Próbáld fix 4X-re állítani. Ha nem megy:
Húzd újra az XP-t, SP1a, aztán chipset drivers, és a végén a Catalyst 3.5.

A legjobb aláírás a héten

(#16) Neo.


Neo.
csendes tag

Volt 4X, 8X, de mondom MINDEN BIOS beállítással csinálja, ergo nem attól függ. XP-t kb 28-szor telepítettem újra (mások miatt is)

Más 5let kéne... de azért köszi ezeket is.

(#17) Neo.


Neo.
csendes tag

Ja és nem csak játék közben. Van, hogy simán a desktop-ról rúg le... :-(

(#18) Bálintosz válasza Neo. (#17) üzenetére


Bálintosz
senior tag

Egyszerű válasz: tápcsere

Xelo vagyok.... GanXta aXta maAAXta...

(#19) Neo.


Neo.
csendes tag

Még egyszerűbb válasz: megvolt. Most 400W Codegen. :-) Még valaki? Please

(#20) pengin válasza Neo. (#19) üzenetére


pengin
csendes tag

Szerintem futtas vegig egy mem tesztet. :U

b.

(#21) L3zl13 válasza Neo. (#19) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Én egy 400 Wattos Codegennel nem zárnám ki egyértelműen a táphiba lehetőségét.
Ha van rá lehetőséged, hogy külön befektetés nélkül kipróbáld egy harmadik (lehetőleg márkás) táppal is akkor tedd meg.

Aki hülye, haljon meg!

(#22) Neo.


Neo.
csendes tag

Memóriát szereztem máshonnan és azzal is csinálta. Az érdekes, hogy járt benne egyszer egy Inno3D GeF4 Ti4200 és azzal nem volt gondja. Radeon is járt más gépben, ott se nagyon jött elő, igaz az régebbi AGP4X alaplap volt.

(#23) pit


pit
tag

Sziasztok!
Ugyanezzel a problémával küszködtem én is!
A GYORSÍRÁS kikapcsolása oldotta meg a problémát! /nálam!/
De azért próba cseresznye!
Ja, a smartgart-ban van!

(#24) Neo. válasza pit (#23) üzenetére


Neo.
csendes tag

smartgart-ban én is kipróbáltam már kikapcsolni minden extra gyorsítást, és stabilabbnak is tűnt egy ideig, de az első fagyásnál eldurrant az agyam. Emellett nem volt még valami levéve? BIOS AGP4X, vagy ilyesmi...?

(#25) Neo.


Neo.
csendes tag

Amúgy elképzelhető, hogy egy neves számtech-boltban (nem akarok reklámot csinálni nekik, Ferenc krt. 36.) ''hamis'' kártyát vegyen az ember? Nem tudom, jól értettem-e az előzőekben: olyan, hogy Sapphire Radeon 9500 PRO 128 nincs is? PBA, zacsiban vettem, ventin szép Ati logo díszeleg...

(#26) sti válasza Neo. (#19) üzenetére


sti
tag

400W Codegen=Max 180-200W teljesítmény én is a tápra szavazok

(#27) Klye


Klye
csendes tag

Nem tudtok jó Geforce 4 ti oldalakat(magyar(??????????????

AMD Athlon XP.................kell ennél több? :-)

(#28) Ploszi


Ploszi
senior tag

szerintem adj az AGP slotnak egy tizeddel magasabb feszültséget, láttam már tőle csodát! :)

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#29) pit


pit
tag

Az AGP feszultséget minimumra kell venni!
Egyébként nekem a harmadik radeon lett jó.
Az agp- 4-8x- az nálam a fagyás szempontjából mindegy volt.

(#30) pit


pit
tag

JA!
És nekem sem akarták kicserélni, csak némi fenyegetés árán!
Azt mondták, hogy kicsi a táp!!??
Bevittem az egészet tesztelésre, és ezek után lett a három csere!
Konfig: p4g8x, 3.06 P4, ENERMAX 420 W-os táp!!

(#31) Ploszi


Ploszi
senior tag

miért is kellene az AGP feszt minimumra venni??

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#32) Ploszi


Ploszi
senior tag

nekem az első és igen kiváló Radeon9500öm megy már a harmadik tipusu alaplapban és semmi gond nem volt vele, AGP fesz 2.6V! te meg már a 3ik kártyát cseréled vissza hmmm..

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#33) pit


pit
tag

Nem mindegy milyen a vas a kártya mellett.
Egy erős gép jobban kihajtja a kártyát és az ugye tuning nélkül is jobban melegszik. Arról meg nem is beszélve, hogy a sapphire gagyi hűtőjének semmi köze a gpu-hoz. Nem ér a keret miatt hozzá!!! A keletkezett részt vastag szilikonnal pótolták. Nekem 9700pro verzió volt sapphirban, (legalábbis úgy adták el) a mostanival semmi gondom, de ez TACHYON.

(#34) Ploszi


Ploszi
senior tag

igaz, hogy nekem nem P4, hanem egy 2.2GHz-en menő XP adja az anyagot, meg ez powermagic kártya, a blokk jól illeszkedik, de volt már rajta vízhűtéses blokk is, mind a kettővel tökéletesen ment, a memokon kis alu bordák vannak, méfg ebben a nyári disznó meléegben is megy rendesen 9700Pro órajelen :DDD

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#35) Viktor77


Viktor77
titán

Sziasztok!

Nekem is Sapphire 9700Pro-m van és semmi bajom vele (oem).Minden extra nélkül megy 350-690-et 3GHZ-es proc mellet!
Úgyhogy Sapphire-ról jót vagy semmit!!!

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#36) Neo.


Neo.
csendes tag

Konfigom: ASUS P4G8X Deluxe, 2x256 DDR (ValueRAM+Seitec), P4 2.4b GHZ.

Most feljebb vagy lejjebb? Ne őrítsetek! Most vigyem vissza, hogy ez is szar! Ki fognak már tagadni... :-)

(#37) Gábor vitéz


Gábor vitéz
tag

A Sapphire 9800 oem változatáról mit tudtok? Azzal nincs gond?

Vetkőzz szépen Tündérke! A kívánság az kívánság!... (o)(o) XD

(#38) najnhend válasza Viktor77 (#35) üzenetére


najnhend
tag

Megnyerted a lottót?

Abit NF7-S,AMD 2500+,2x256MB DDR333 Infineon,HIS 9500pro,80GB IBM,Spire Whisperrock lV,LG T710P,Jazz J-2126B

(#39) sebela válasza Enemy (#1) üzenetére


sebela
aktív tag

Nekem is ilyenem van.Volt valamilyen hír(itt a PH!-n), hogy a Sapphire előhozott rev1.0-ás NYÁK-kal készülő kártyákat .A tied olyan.

Ha követnélek egészen hazáig, megtartanál?

(#40) Specnaz


Specnaz
csendes tag

Hi!Nem tudja valaki,hogy hol lehet Ati Sapphire Radeon 9500 PRO-t venni bruttó 45.000 körül?

(#41) Gábor vitéz válasza Specnaz (#40) üzenetére


Gábor vitéz
tag

Ennyiért nem kapsz prót. Szerintem.

Vetkőzz szépen Tündérke! A kívánság az kívánság!... (o)(o) XD

(#42) BobMaster válasza Neo. (#36) üzenetére


BobMaster
senior tag

jól értelmezem, két különböző ram van a masinában?

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#43) Specnaz


Specnaz
csendes tag

Hercules Ati Radeon az mennyivel pontban egy sapphirenál 9500 pro,3dmark2k1-ben?

(#44) asztek válasza Ploszi (#34) üzenetére


asztek
csendes tag

Helo
Ploszi, neked Powermagic 9500 pro-d van? Itt az egyik cikkben azt írták, hogy a Powermagic a 9700-as referencia NYÁK-kal szerelte a 9500-asait. Neked milyen van? Megvan a 256 bites memória sín?
köszönöm
Ja és mennyiért vetted? Lehet még valahol valahogy hozzájutni?

(#45) asztek


asztek
csendes tag

Kösz, visszaolvastam.
Az első rész tárgytalan.

(#46) Neo. válasza BobMaster (#42) üzenetére


Neo.
csendes tag

Igen, egy Seitec és egy ValueRAM (kis ideig csak ez volt, aztán kapta a Seitec-et)

De próbáltam már vagy 25 féle rammal, nagyon úgy néz ki, hogy semmi köze hozzá.

Amit tettem, hogy feljebb állítottam az AGP Voltage-t 1.6V-ra.

1.5V (default), 1.6V, 1.7V közül lehet választani. 1.7-et nem akartam rögtön, nehogy megsüssem. Okozhat bajt amúgy?

(#47) Neo. válasza BobMaster (#42) üzenetére


Neo.
csendes tag

Igen, egy Seitec és egy ValueRAM (kis ideig csak ez volt, aztán kapta a Seitec-et)

De próbáltam már vagy 25 féle rammal, nagyon úgy néz ki, hogy semmi köze hozzá.

Amit tettem, hogy feljebb állítottam az AGP Voltage-t 1.6V-ra.

1.5V (default), 1.6V, 1.7V közül lehet választani. 1.7-et nem akartam rögtön, nehogy megsüssem. Okozhat bajt amúgy?

Ja és kivettem SMARTGART-ban a gyorsírást. Így és 1.6V-on egyelőre nem fagy. De ez idő kérdése, hogy kiderüljön.

(#48) StaChys válasza Neo. (#47) üzenetére


StaChys
tag

Hello,
Nekem is volt hasonló problémám, csak nálam a hang is szagattot a sok fagyás mellett (egy MP3-t nme tudtam meghallagatni :( rendesen), ja és az egy ASUS TUCL2-c lap volt Club3d R8500-el.
Szoval nálam az lett a megoldás, hogy kikapcsoltam a BIOS-ban az 'APIC MODE' nevű menüpontot, ami abban a 'POWER' fül alatt található (más lapokban azt hiszem valami 'MPS level' a neve és a 16-os nál nagyobb IRQ-kat engedélyezi), aztán WinXp reinstall, és láss csodát :O
Nem tudom hogy ez használhaztó e abban az uj alaplapban, de nekem a probléma kisértetiesen hasonlit az enyémhez.

(#49) Neo. válasza StaChys (#48) üzenetére


Neo.
csendes tag

Kellenek az IRQ-k. (meg van tömve a gép)

Nem szaggat és nem is lassú, egyszerűen ilyenkor megszűnik működni. Bár - lekopogom - amióta 1.6V-on megy gyorsírás nélkül még semmi baja nem volt...

(#50) Neo.


Neo.
csendes tag

Most látom, megjelent a Catalyst 3.6 (pár bugfix :-)


[L]http://mirror.ati.com/support/drivers/winxp/radeon-ml.html[/L]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Sapphire ati...Érdekesség (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.