Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) bteebi válasza Sinesol (#48) üzenetére


bteebi
veterán

Az én Hisense-em azt hiszem csak 150 zónás. És igazából nem nagyon értem a FALD-ját. Sok esetben, pl. a Gravitynél abszolút nem látszik a local dimming (valószínűleg túl heterogén hozzá a kép), de pl. feliratoknál meg nagyon szarul tud kinézni.

Ezzel együtt szerintem is túl van lihegve a blooming most már. Vagyis mondjuk 500-1000 zóna fölött valószínűleg tényleg csak elvétve lehet zavaró.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#52) aginor válasza gandalf (#41) üzenetére


aginor
addikt

Én láttam 576 zónűs 27" monitort. Nem szabad csodát várnia miniledtől. Egyes esetekben irtó jó minőséget tudnak produkálni, míg vannak olyan szituk, amikor csak nézek, hogy mi ez a sz*r.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#53) bteebi válasza aginor (#52) üzenetére


bteebi
veterán

Mondjuk monitort nagyon közelről nézel (legalábbis szerintem gyakorlatilag mindenkinek jobban kitölti a látómezejét, mint egy TV), szóval ott sokkal inkább kijönnek a local dimming hibái nagyobb zónaszám esetében is. Az 576 amúgy már sajnos elég jónak számít a FALD-nál (persze nem feltétlenül microLED-nél).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#54) Reggie0 válasza aginor (#3) üzenetére


Reggie0
félisten

Se egy fekete,szurke,rgb uniformitas teszt.

(#55) Reggie0 válasza #72042496 (#38) üzenetére


Reggie0
félisten

Amin en legjobban megrokonyodtem, hogy az osztott kepernyos hasznalathoz el kell fogadni a licenc felteteleket, ahhoz meg internetre kell dugni a TV-t.... Az elmult 20 evben hogy lehetett, hogy mas gyartoknal a buta TV tudta mindenfele szerzodgetes nelkul?

[ Szerkesztve ]

(#56) bteebi válasza Reggie0 (#55) üzenetére


bteebi
veterán

Azok még annyira buták voltak, hogy nem gondoltak arra, hogy ezt is egy rendes szerződésbe kellene foglalni. Egy olyan szerződésbe, amit nem olvasol el, viszont elfogadod benne, hogy odaadod nekik az egyik vesédet, ha kérik, nyugodtan kémkedhetnek utánad, tárolhatnak random adatokat a LAN-odon, és persze bányászhatnak a TV-den dogeciont.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#57) gandalf válasza Gicz (#45) üzenetére


gandalf
tag

ezen is tök fekete a fekete, nem vitázni kivántam..elötte lg 4k-s tv-m volt, annak a fekete nem volt feketze, látom a külömbséget :) a köv. majd oled lesz ha megérem, csak abból nem is volt kisebb verzio ahol vásároltam, 55 col felett nehéz berakni a szobámba..

Gandalf The Grey

(#58) gandalf válasza Gicz (#49) üzenetére


gandalf
tag

neked nézhetetlen, nekem meg kiváló...egy kurva jó lcd-n semmivel nem rosszabb az émény mint egy jó oleden, kinek mi :) a telefon-t csak oledest veszek, de egy kurva jó ips képernyön is gyönyörü a kép..ha ennyire egyértelmü lenne az oled nonplus ultrasága csak azt gyártanának gondolom :)
a szemed a tizedét nem látja a 8millió zónának, parasztvakitás az egész :)

Gandalf The Grey

(#59) Gicz válasza gandalf (#58) üzenetére


Gicz
addikt

igen, ennyire egyértelmű, csak LCD-t töredék áron lehet gyártani. Ezért gyártanak LCD-t. IPS-t főleg ne keverd ide, az majdnem a legalja :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.