Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Z_A_P


Z_A_P
addikt

viszont ez nekünk csak akkor működött, amikor 120 Hz-re állítottuk a képfrissítési rátát

Es azt hogy allitod? :F

OK

(#2) #72042496 válasza Z_A_P (#1) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ezt nem a tévén, ahnem a PC-n állították szerintem, mert tudtommal úgy tesztelik ezeket, mint egy monitort.

(#3) aginor


aginor
addikt

És most sincs leírva, hogy hány zónás a háttérvillágítás.. :C
Grat, ilyen egy jó szakmai cikk.. :R

u.i.: megkerestem nektek, nyugodtan beírhatjátok a cikkbe: 1344 zóna

[ Szerkesztve ]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#4) Mr President


Mr President
senior tag

A tévé mellé járó, napenergiával is tölthető távirányító dizájnos, apró, alig néhány gombot tartalmazó eszköz. Szerintünk jobb lett volna egy olyan darab, amely nem ennyire dizájnos, de funkcionálisabb.

Nekem egy páréves qled tv-m van, és személy szerint nagyon szeretem, hogy nem egy gombhalmaz a távirányító. Pont annyi gomb van rajta amivel mindent is lehet vezérelni, sose éreztem, hogy jó lenne még pár gomb rá.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#5) háncsoló


háncsoló
csendes tag

Vegyétek, vigyétek! :DD Ennyit 1 tévéért? Soha.

(#6) aginor válasza háncsoló (#5) üzenetére


aginor
addikt

Egy miniled tv-ért.. :C

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#7) zooly


zooly
aktív tag

100% biztos, hogy nem 12000:1 a nativ kontrasztarany, max ket olyan terulet kozt amik mogott mar eltero ledek vannak. Az lehet csaloka, hogy ezeknel mar nem kapcsolhato ki teljesen a local dimming.

[ Szerkesztve ]

https://www.ratingraph.com/

(#8) Niky_92


Niky_92
csendes tag

A teszt szerint VA paneles, valójában ADS paneles, ami IPS.

(#9) bteebi válasza aginor (#3) üzenetére


bteebi
veterán

Ez engem is érdekelt volna. Nem kevés az 1344... de azért nem is olyan brutál sok.

Tetszik amúgy, de mivel kb. feleennyiért lehet venni ugyanekkora OLED-et, ezért ilyet jó eséllyel sohase vennék. Mert ha még konkrétan tönkre is menne az OLED - aminek azért a legtöbb esetben érdemben jobb a képe -, akkor max. veszek helyette egy másikat, és akkor ugyanott vagyok, mintha egy ilyet vettem volna. :U Persze hosszú, pláne nagyon hosszú távon (10+ év) pusztán anyagilag valószínűleg jobban járna az ember ezzel a TV-vel, már ha pl. napi 8-10 órát megy rajta az Eszmeralda vagy az Ezo TV.

#8: Jobban kijönne a matek. VA-nak alapvetően jobb a feketéje. Egyúttal azt is megmagyarázná, hogy hogy lett ilyen jó ennél a VA-nál a betekintési szög. :DDD

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#10) #72042496 válasza bteebi (#9) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ennek az elődmodelljét is meg lehet venni a feléből és még marad is. Majd ennek is lemegy az ára. (Jövőre az QN95D pedig újra drága lesz a megjelenéskor.)

[ Szerkesztve ]

(#11) bteebi válasza #72042496 (#10) üzenetére


bteebi
veterán

Nyilván lesz ettől olcsóbb - és muszáj is neki, mert ez brutál sok. Kb. feleennyiért amúgy már egész jó "biztonságos OLED-pótlék" lehetne.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#12) aginor válasza bteebi (#9) üzenetére


aginor
addikt

B2-ből több, mint kettőt lehet ennyiért venni. No comment..
Soha nem vennék ilyet egy rendes OLED helyett, mert a zónák miatt a felhősödést megszüntetni soha nem lehet. A miniled egy kompromisszumos technológia, aminek szerintem csak alacsonyabb fajlagos ár mellett van létjogosultsága.

Amikor tv-t vettünk, akkor asszony ennyivel intézte el a kérdést, amikor bizonygattam neki, hogy a miniled sem rossz technológia: ugyanannyi pénzért melyiket vennéd? Mondtam OLED. Így azt vettünk. :DDD

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#13) Gicz válasza Niky_92 (#8) üzenetére


Gicz
addikt

hdtvtest szerint VA paneles, 2700:1 natív kontraszttal.

(#14) bteebi válasza aginor (#12) üzenetére


bteebi
veterán

"Soha nem vennék ilyet egy rendes OLED helyett, mert a zónák miatt a felhősödést megszüntetni soha nem lehet."

Azért a TV eredeti funkciójára, TV csatornák nézéséhez alapvetően ideálisabb ez. A QD-OLED-eket baromi gyorsan be lehet égetni (nagyon meglepődtem rajta), de azért a WOLED-eknél is megoldható.

Nálunk meg simán lehet, hogy napi szinten menne 6-8 órát is, és gyakran van olyan, hogy TV-zés közben alszunk el (van inaktivitás figyelő, de nem egyszer ébredtem már arra, hogy NAS-ról lejátszás után visszalépett a program mappájába; annál mintha nem működne, csak TV-zésnél). Az OLED ehhez fogalmazzunk úgy, hogy nem optimális. Pixel eltolás ide, pixelfrissítés oda.

A felhősödés pedig 1000 zóna fölött azért már közel se annyira mérvadó. (Ennél a TV-nél az 1344 zóna 2,9×2,9 centis kockáknak feleltethető meg, az meg 2-3 méterről már nem olyan nagy.) Nyilván nem OLED szint, de cserébe kb. ütheted-vághatod, és nem lesz baja.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#15) Kiskutya válasza bteebi (#14) üzenetére


Kiskutya
veterán

Nekem hisense oled van 65a9g ha jól tudom lg c1 panel van benne. Simán megy napi 6 órát és hagyományos tv-nézés elég nagy része. Több mint 1 éve és semmi beégés! Aki egyszer már nézett oled tv-t főleg sötétben az nem hinném hogy lecserélné qled-re vagy miniledre!

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#16) bteebi válasza Kiskutya (#15) üzenetére


bteebi
veterán

Nem kérdés, hogy jobb-e az OLED képe. Nyilván SOKKAL jobb. Biztos, hogy nincs beégés nálatok? Egy év alatt persze LG panellel nem feltétlenül kell összejönnie, de az, hogy alapból nem (nagyon) látható, R-G-B hátterek mellett már lehet, hogy (valami) látszódna. Mondjuk normális, visszafogottabb fényerő, és azért időnként váltogatott csatornák nézése mellett évekig működőképes lehet.

Hisense-em amúgy nekem is van, szintén 65"-os, de az "csak" QD-LCD ("QLED").

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#17) Kiskutya válasza bteebi (#16) üzenetére


Kiskutya
veterán

Szemmel nincs látható beégés nagyítóval meg nem fogom keresni. :D :D Annyi hogy hagyományos tvnézésnél automatán van a fényerő. Minden egyéb maxon megy!

hmm...

(#18) Gicz válasza bteebi (#16) üzenetére


Gicz
addikt

Szerintem azoknál van beégés, akik 100% fényerőn használják. reddit is ezzel van tele, akik beégést postolnak mindnél kiderült, hogy 100% fényerő és megy pc módban ott a tálca meg az ikonok beégve.

Nekem volt egy ec930v-m első szériás oled, plazmáról váltottam 2 évesen vettem kb, és 6 évet használtam. Eleinte vigyáztam rá mint a hímestojásra. ST60 plazmán 1 óra natgeo és már ghostingolt a sárga téglalap logo egy 10 percet.

Aztán ahogy öregedett már nem ért szinte semmit, 60-as oled fény, az utolsó 2 évében napi 8-10 órát ment, akár egy csatornával, pl comedy, háttér tévézésnek.

Semmi beégés nem volt rajta, se szürkével, se bármilyen alapszínnel.

Van egy 65" LG C2-m tv-nek meg egy 42" C2 monitornak. A 65C2 30-as oledfényen olyan fényerőt ad, mint a régi ec930 kb 80-on. Bőven elég nappal tv-zni, és iylen 30-40-es fényerőn a reggeltől estig CNN-sem tenne árt. Rtings testen max fényerővel megy a beégés teszt.

A 42 C2-t mivel monitornak használom, csak 20-as fényerőn használom munkára, napi 8 órát, excel, mysql, ez még csak 1 hónapja van meg kb, de egyelőre 0 beégés, este pedig játék HDR-ben 100-as fényerőn.

[ Szerkesztve ]

(#19) Karolac válasza bteebi (#16) üzenetére


Karolac
csendes tag

Amióta megjelent az LG65C1x, napi max. 4 órát megy, plusz (heti 2 alkalom) ha a PS5 is belép, esetleg további 1-2 órát jelent. Nincs rajta beégés. Ez tény, nem hit kérdés.

(#20) Sinesol


Sinesol
veterán

Várható volt az eredmény, külföldi nagyobb házimozis topikokban mindenhol ajánlott tv, a relative kevés top kategóriás lcd panelesek egyike. Egyébként a fald miniledek miatt pont tökmindegy, hogy ha ips is, a kontraszt biztosan nagyon jó, miközben a betekintési szöggel sem lesz probléma.

[ Szerkesztve ]

(#21) aginor válasza bteebi (#14) üzenetére


aginor
addikt

"TV csatornák nézéséhez alapvetően ideálisabb ez." - nem feltétlenül. Ha folyamatosan egy csatornát akartok nézni, amin van logó, vagy valamilyen állandó képelem, akkor igaz lehet, de ha váltogatjátok a csatornákat, akkor már nem biztos.
Amúgy nincs bajom a miniled technológiával (mi is majdnem azt vettünk), de hasonló árban én magamnak nem választanám, és a legtöbb embernek nem is ajánlanám. Ennél a tévénél sem a teljesítményével van a baj, hanem az árazással. Számomra úgy néz ki a dolog, hogy miniled kompromisszumos, de cserébe legyen látványosan olcsóbb, mint egy hasonló kategóriájú, ugyanakkora oled készülék.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#22) Secretknight válasza Niky_92 (#8) üzenetére


Secretknight
aktív tag

Az egy nagyon faja panel.Van ADS paneles samum és szerintem piszkosul jól ötvözték az ips színorgiáját a va előnyeivel. A sok samsung tv-m közül nekem ennek tetszik a leginkább a képe (szubjektív).

(#23) bteebi válasza Kiskutya (#17) üzenetére


bteebi
veterán

#17-19: Örülök a pozitív tapasztalatoknak. :K Nem mondom, hogy nagyon félek a visszafordíthatatlan beégéstől, de egy kicsit azért tartok tőle. Ebben a QD-OLED gyengélkedése lepett meg; azt várná az ember, hogy jobb lesz ebben is, mint a WOLED, aztán meg közel se.

Az EC930V egyébként az egyik valaha volt legszebb TV. :)

Nyilvánvaló amúgy, hogy elsősorban a magas fényerő vág oda az OLED-nek, amit eleve rühellek; nálunk mindig eléggé le van véve a fényerő, ne égesse a retinámat. A 65"-os Hisense-ünk elvileg tud 1000 nitet peakben, meg talán 600-at teljes képernyőn. Default beállítás mellett, full fehér képernyőn zavaróan zavaróan világos, kb. mint egy erősebb fénysugárzó (bő 1 m2-en...).

Amúgy nem is annyira a TV nézéstől félnék OLED-nél, hanem a bénaságainktól, hogy pl. elalszunk a TV előtt, és mondjuk 3-5 órára ottmarad ugyanaz a kép (nem tudom, mennyi idő után kapcsol ki fixen a kép).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#24) mad823 válasza aginor (#21) üzenetére


mad823
őstag

Az igazság az, hogy mindkét technológiának megvannak az előnyei és hátrányai, emiatt nem lehet azt mondani, hogy az egyiknek mindenképpen olcsóbbnak kéne lennie a másiknál.

(#25) aginor válasza mad823 (#24) üzenetére


aginor
addikt

"mindkét technológiának megvannak az előnyei és hátrányai" - ez igaz, ez már szerintem nem: "nem lehet azt mondani, hogy az egyiknek mindenképpen olcsóbbnak kéne lennie".
A miniled előnye (lehet, a paneltől függően) a nagyobb csúcs fényerő, a beégésre való hajlam hiánya, nagy modularitás (elvégre bármilyen panel mögé lehet local dimming fald világítást tenni) és az alacsonyabb ár a bejáratott technológiák miatt. Hátránya egyértelműen a képminőség, ami a kontrasztban és a feketében nyilvánul meg. Emiatt a képminősége nem konstans. Egyes tartalmakban akár jobb is lehet, mint egy oled esetében, de ha vegyes sötét képet nézünk, akkor viszont a kanyarban sincs.

bteebi: LG b2 esetében ha áll a kép, akkor egy percen belül képernyő kimélő üzemmódba lép, ha pedig folyamatosan változik a tartalom (megy tovább a műsor/film), akkor eleve nincs mitől félni.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#26) Gicz válasza bteebi (#23) üzenetére


Gicz
addikt

Van bennük védelem, eleve mondjuk beállítasz 2 órás időzítőt, plusz ha a kép nem változik 2-3 percig, ergo otthagytad a netflix menüt, youtubot, stb, akkor brutál mód leveszi a fényerőt, majd ha érzi hogy változott a kép, akkor visszateszi. Nem kell tőle félni.

(#27) Niky_92 válasza Gicz (#13) üzenetére


Niky_92
csendes tag

Rtings szerint nem az, displayspecs szerint sem.

(#28) Niky_92 válasza Secretknight (#22) üzenetére


Niky_92
csendes tag

Nekem nem jött be az ADS paneles q95td, bloomingolt mint a fene. Sötét jeleneteknél minden fátyolos volt.
Mini lednél nyilván jó az ADS panel csak az a baj, hogy a samsung nem tud jó algoritmust írni a zónák vezérléséhez vagy idővel egy frissítéssel elb@ssza.

[ Szerkesztve ]

(#29) Gicz válasza Niky_92 (#27) üzenetére


Gicz
addikt

Akkor ez az ADS valami összvér megoldás, mert a 2700:1 kontraszt azt IPS-nek nagyon sok, több mint 2x annyi mint bármelyik IPS, MVA-hoz meg kicsit kevés, azokból a jobbak tudnak 6-7000:1 kontrasztot is, Samunál pl a Q60-as Qledek natívban hoznak ilyen kontrasztot.

[ Szerkesztve ]

(#30) Secretknight válasza Niky_92 (#28) üzenetére


Secretknight
aktív tag

Szóval...igazad lehet ,mert jó ideje már csak lg oledet veszek...ami maradt samu az a családban maradt pl. ez a ads paneles is.Engem nagyon megvett az oled.

(#31) fene_vad


fene_vad
senior tag

"az említett "csoda képfeldolgozó chip" elméletileg képes az alacsonyabb felbontású anyagok felskálázására, azonban azt tapasztaltuk, hogy ez a valóságban nem igazán működik, még az AI sem képes pixeleket leakasztani a semmiből, csak úgy."

Valaki elmagyarázná nekem, hogy egy 720p anyagot miért tud egy tízéves TV gyönyörűen megjeleníteni az FHD panelen, és miért jelent ez most megoldhatatlan gondot a mai tévéknek 4K panelen?

(#32) #72042496 válasza fene_vad (#31) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ma sem okoz gondot, maximum a nagyobb tévéken adott távolságból könnyebb észrevenni, ha gyengébb minőségű az anyag.

#33 aginor
FHD panelen sem natívban megy.

[ Szerkesztve ]

(#33) aginor válasza fene_vad (#31) üzenetére


aginor
addikt

Mert azon natív felbontáson megy az anyag, míg egy 4k kijelzőn nem, így interpolálni, vagy igazítani kell, ami nem azonos pixelleosztás esetén képminőség romlást okoz.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#34) aginor válasza #72042496 (#32) üzenetére


aginor
addikt

Ez igaz, de nem is volt róla szó, hogy azon jó a megjelenítés (vagy csak én nem láttam). Amúgy jó móka ez, mert a képarány sem mindegy. Elvileg az FHD x2 = 4k x2 = 8k-nak felfogható, de a képpontszám itt sem feltétlenül stimmel. FHD 1920*1080 x2 = 3840*2160 (UHD), míg a 4K 4096*2160. A TV-k általában UHD felbontást használnak, amit a marketingesek 4k-nak hazudnak. Ellenben így egy 1080p adás 1:1 arányban nagyítható, kisebb minőségromlással, mintha valódi 4K lenne a kijelző.
A 720p és a 1080p viszont nem skálázható fel 1:1 arányban, emiatt egy 700p forrás 1080p kijelzőn történő lejátszása képminőség romlást fog okozni.

[ Szerkesztve ]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#35) #72042496 válasza aginor (#34) üzenetére


#72042496
törölt tag

"de nem is volt róla szó, hogy azon jó a megjelenítés (vagy csak én nem láttam)"

Pedig ezt írta, a végét én emeltem ki:
"egy 720p anyagot miért tud egy tízéves TV gyönyörűen megjeleníteni az FHD panelen"

De szerintem nincs sok ebben a témában, mert minden további nélkül fölskálázzák ezeket a tévék. :)

[ Szerkesztve ]

(#36) aginor válasza #72042496 (#35) üzenetére


aginor
addikt

Igazad van, valóban ott volt, úgy látszik, hogy figyelmetlen voltam. :B

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#37) fene_vad válasza #72042496 (#32) üzenetére


fene_vad
senior tag

sajnos nem így van, tavaly vettem egy TCL c25-t, és ha a forrás 4k volt, akkor tökéletes volt a kép, FHD szódával elment, az alatt viszont katasztrofális. Le lett cserélve egy LG UP8110-ra, aminek már majdnem olyan jó a felskálázása, mint a régi 10 éves LG LM620s-emnek...

(#38) #72042496 válasza fene_vad (#37) üzenetére


#72042496
törölt tag

Akkor más merítésből vannak az eltérő tapasztalataink, az általad írt modelleket nem ismerem. Ezt a Samsungot se, ráadásul mint tévégyártó számomra kifejezetten ellenszenves, ettől függetlenül nagyon elcsodálkoznék, ha egy QN95-ön ilyen probléma lenne.

[ Szerkesztve ]

(#39) pengwin válasza fene_vad (#37) üzenetére


pengwin
addikt

Egy 720p anyag ma is normálisan néz ki 1080p panelen... de ha a panel natív felbontása sokkal magasabb akkor az nagyon könnyen előhozza az alacsony minőségű forrásanyag hibáit, szóval ma már kell valamilyen felskálázási megoldás. Erre nem volt semmi szükség 10 évvel ezelőtt. Ezek az algoritmusok sokkal jobban működnek, ha az anyag és a panel felbontásai jó arányban vannak: pl. 720p anyag lehet jobban fog skálázódni 1440p-re, mint egy 1080p anyag, az 1080p pedig többnyire szépen skálázódik 4K-ra, mert a 4K pont 4*1080p, az 1440p meg 4*720p.

Ha valami olcsóbb TV-t veszel, akkor szerintem ezek az algoritmusok gyakran esnek áldozatul a fejlesztési költségek csökkentésének... szóval gyengébben fognak működni ha nincs szép kerek arányszám a forrásanyag és a panel felbontása között.

Üdv, pengwin

(#40) bteebi válasza pengwin (#39) üzenetére


bteebi
veterán

A 4K meg 9×720p, az is jó.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#41) gandalf válasza Kiskutya (#15) üzenetére


gandalf
tag

mert nem láttad ezt sötétben :D

Gandalf The Grey

(#42) gandalf


gandalf
tag

Nekem ilyen tv-m van, igaz 55-ös mert az fért be a szobába..magam is morfondiroztam egy oled és eközött, végül ez maradt...tök sötétben ha csak a fekete képet bámulnám, nem tudnám hol a tv, semmi bevilágitása nincs pl. meg is lepödtem mikor elöször próbálgattam. a fekete az fekete, tökéletes képe van, pláne ha jó az input anyag...

Gandalf The Grey

(#43) fene_vad válasza pengwin (#39) üzenetére


fene_vad
senior tag

leegyszerűsítem.

a 10+ éves középkategóriás FHD tévémen (4K kivételével) minden felbontású (1080p, 720p, SD, TV-adás) forrás szebb képet ad, mint a 2 említett új, középkategóriás tévémen.
Kb 3 méterről nézve, ideálisra kalibrált beállításokkal (és a képbeállítások teljes permutációjának kipróbálásával).

A felskálázó algoritmusoknak pont az a dolga, hogy eltérő arányú képppontok esetén is jó képet adjon, és nagyon úgy néz ki, hogy a 10 éves algoritmusok 10 éves hardveren jobban teljesítenek, mint a maiak, legalábbis középkategóriában, azon a 2 (egyébként ph-n is szétdicsért) tv-n amin teszteltem.

(#44) Niky_92 válasza gandalf (#41) üzenetére


Niky_92
csendes tag

Sötétben OLED ellen egyik mini-led tv-nek sincs esélye, világos szobában fordított a helyzet.

(#45) Gicz válasza gandalf (#42) üzenetére


Gicz
addikt

Ha csak fekete képet bámulsz, nyilván kikapcsolja a háttérvilágítást, persze h fekete. Oleden viszont akkor is tok fekete ha van más is a képen :)

(#46) Sinesol válasza Gicz (#45) üzenetére


Sinesol
veterán

A FALD ugye nem a semmiert van, szerintem az is ki tud kapcsolni fekete reszeket. Ha jol emlekszem 1300+ zónàs, az azert igencsak jo minosegre kèpes.

[ Szerkesztve ]

(#47) Gicz válasza Sinesol (#46) üzenetére


Gicz
addikt

Egyaltalan nem, brutal messze van egy oled 8 millió "zónájától" :)

(#48) Sinesol válasza Gicz (#47) üzenetére


Sinesol
veterán

Csak addig, amig totàl sötetben tèvèzel es akkor sem
olyan rossz azert a helyzet, kicsit tul van lihegve ez a blooming tèma. Öszinten szolva en meg a 4 eves va paneles tevemen is sok mindent elnèzegetek, nyilvan roszabb, mint a C2-es Oled, de böven èlhetö, a cikkben targyalt tv pedig szintekkel jobb nàla.
Igaz nalam altalaban nincs teljesen besötetitve, valami hatterfeny mindig van.

[ Szerkesztve ]

(#49) Gicz válasza Sinesol (#48) üzenetére


Gicz
addikt

Nyilván mindenkinek más a preferencia, nekem oled után már minden lcd nézhetetlen. Másnak meg más dologban van olyan igénye ami meg nekem nem érne semmit ;)

(#50) fahrii


fahrii
őstag

Jók ezek a listaárak. Ez a tv 600 körül elhozhato a Samsung webshopbol némi utánajárással. :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.