Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#108280) #94529552 válasza Hmmm1 (#108255) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem előzi be se a KS, se az MU7000-est a KU6400. Az rtings amcsi tesztjeire sem mindig szabad alapozni, lásd a KU6000 PLS panelekről se volt korrekt infójuk.

(#108287) KD6-3.7


KD6-3.7
őstag

Hat az a poen, hogy bekotottem a Hitachi FullHD 40 colos TV-t a KU6000 helyere es azt kell, hogy mondjam sokkal szebb rajta a film! :O Mindjart sirok! Eskuszom a fekete szinte is jobb! :Y
Lehet leteszek en errol a 4K dologrol meg HDR baromsagrol es keresek valami franko FHD-t.

(#108292) Donki Hóte válasza Keszeg_82 (#108277) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Próbáld ki a dolgot úgy is, hogy pár akadós filmet átmásolsz egy pendrive-ra és arról próbálod meg lejátszani.

Ha a pendrive-ról jó a lejátszás, akkor mégiscsak a külső HDD-vel van a gond.

Nekem a KU6000 TV gond nélkül játssza le az FHD és a 4K anyagokat is, bár eddig csak pendrive-ról próbáltam :R

Mindjárt kipróbálom HDD-ről is, mert azt tényleg nem próbáltam ki eddig...

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#108293) Apa+Fia válasza Keszeg_82 (#108277) üzenetére


Apa+Fia
aktív tag

Szia! Nekem ilyen gondom nincs 50" ku6000 van hdd-ről simán lejátssza a filmeket fhd 4k, és nas-rol is megy akadás nélkül. ;)

Apa csak 1 van!

(#108296) KD6-3.7


KD6-3.7
őstag

Amugy az durva, hogy a £190-os Hitachi szerintem jobb kepet ad - ismetlem, szerintem - mint a KU6000-es!
Az utobbin millio allihatasi lehetoseg volt. Az olcso TV-n ramentem a Mozi modra azt kesz. Szuper a kep, semmi akadas a filmlejatszasnal, gondolok itt erre a 24p dologra. Kellemesen csalodtam most!

(#108301) PuMbA válasza KD6-3.7 (#108296) üzenetére


PuMbA
titán

Samsung-nál a Film mód ugyanez :) Ha a Hitachi VA paneles, akkor szebb lehet, mint a KU6000.

(#108309) KD6-3.7 válasza Motion_Blur (#108307) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Jaja KU6400 mar tuti jo! Az egyetlen buko most a KU6000 55"

(#108311) Kerni62


Kerni62
tag

MM- ben pont az 55"ku6000 akciós. Tudják mit kell kiszórni a gyanutlannak!

(#108377) KD6-3.7 válasza Motion_Blur (#108371) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Fu hat igy videon keresztul is brutalisan jobb a kepe, mint az en KU6000-esmenk volt! :Y

(#108386) KD6-3.7 válasza PuMbA (#108383) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Fu nagyon sok idot toltottem az allitgatassal! Sok oldalt, youtube videot, forumot atolvastam! Aztan az rtings fele adatokat hasznaltam fel.
Tenyleg gyenge az a KU6000 55". Szemmel lathato, egyertelmu kulonbseg van a VA es Samsung fele IPS panel kozt. A Samsung a nappaliban volt, a Hitachi a haloszobaban. Este, ha a nappalis filmezest befejeztem, felmentem a haloba es meg ott neztem valamit, mindig meglepodtem, hogy milyen jo kepe van ennek a kis TV-nek. Furcsallottam is sokszor, de nem eset le a dolog.

(#108397) ricsik


ricsik
őstag

Találtam egy használható oldalt az új szériákról.
Egy kis rendrakás tehát az oldal szerint:

- 2016 KU6000 = 2017 MU6-os széria
- 2016 KS7000, KS8000, KS9000 = 2017 MU7000, MU8000, MU9000 mindkettő ugyan azt a Quantum Dot technológiát használja
- 2017 új széria Q7000, Q8000, Q9000. MU-hoz képest nagyobb fényerő és betekintési szög, továbbá új QD technológia. Az egész Q szeriát az OLED elleni harcra fejlesztették, azokhoz mért árral szerintem.

Még egy oldal.

Tehát mégsem akkora görény a Samsung, ahogy gondoltam, jó kis sorozat lesz az az MU a középosztályban.
:C

[ Szerkesztve ]

(#108398) #65755648 válasza ricsik (#108397) üzenetére


#65755648
törölt tag

Kár, hogy az MU7-8-9 széria a valós tesztek szerint mindenben gyengébb a KS7-8-9-nél. A Q7 széria is épphogy csak tudja hozni a KS-ek, szintjét, vagy még az sem:
"The Samsung KS8000 is the predecessor to this year's Q7F. Surprisingly, it performs better than the new QLED TV in a lot of tests. Both contrast and peak brightness measure well above what the Q7F was able to output, especially in SDR. " -Rtings
Ráadásul az MU széria a KS árában jött, a Q7 meg sokkal drágábban. Nagyon nagy áresésnek kell jönnie hogy elkezdje megérni az új szériákból vásárolni. Egyelőre mindenki maradjon a régieknél sztem.
Abból pedig egyik legjobb vétel a KU6000-es, kivéve 55"-ban, amiről kiderült hogy PLS paneles és nem VA mint a többi méret. A 6400 nem sokkal jobb (kivéve 55"-ban, mert az már szintén VA), akkor már inkább érdemesebb KS7-et venni, ami már érezhető előrelépés és sztem az igazi bestbuy. És nem, nem csak azért mondom mert én is ezt vettem :D

(#108416) #94529552 válasza sandró60 (#108390) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem varázsszám az, csak már mindenki el akarja kerülni a KU6000-et, a panel lottó miatt. A KS7 és KS8-at pedig kevesen engedhetik meg maguknak, a köztes modellek meg íveltek, és azok a falon se jól mutatnak.
A jóféle 100Hz-es FHD-nek már nincs itt értéke.

(#108501) Boost3er válasza PuMbA (#108499) üzenetére


Boost3er
tag

Sajnos igy igaz, ahogy mondod. Tegnap voltam média marktba direkt a 43 as méretet neztem ki, erre latszodott is a különbség es mondtak is, hogy kb 3 hónapja mar ips (pls) a 43 as méret is, illetve meg is koccogtattak a képet, hogy bizonyítsák, bár erre semmi szükség nem volt anélkül is bőven látványos volt a különbség sajnos. Igy vettem egy 40 es KU6000, szep a kepe, viszont néha tenyleg meg akad a tv, de összeségében ilyen ár mellett ez nem zavaró. Az lenne a kérdésem, hogy ha jol tudom azon is elérhető a PIP az antenna saját tunerre van csatlakoztatva megis azt írja, hogy nem elérhető mi lehet a baj?

(#108506) Motion_Blur válasza savoo (#108504) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Igen, tudom, de ugye kijött a hír hogy az LG fog beszállítani a Samsungnak IPS-t, és nem volt egyértelmű hogy erre irányul-e a kérdésed vagy a PLS paneles KU6000-es sztorira :B

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#108526) PuMbA válasza Motion_Blur (#108523) üzenetére


PuMbA
titán

Gondolom minél drágább az áru, annál többe kerül a gari. Nekem 4 év prémium gari csak 20k volt a KU6000-re, azaz összesen így 5 év :)

[ Szerkesztve ]

(#108534) PuMbA válasza forcegt (#108533) üzenetére


PuMbA
titán

60Hz-es TV a KU6000, tehát TV adásnál nem működik a Motion Plus, csak 24, 25, 29 és 30 fps-es videóknál :) De megnéztem egyébként, kikapcsolva is csinálja.

[ Szerkesztve ]

(#108539) Gizmo94 válasza savoo (#108538) üzenetére


Gizmo94
veterán

Ha minden igaz, lehet, hogy mégis referálhatok majd róla, mert éppen hívott a t-s ismerősöm, hogy (nem értettem, de nem érdekes) de mégis van még tv. mert amikor rögzítve lett a szerződés, akkor még volt, tehát van tv, bár készlet már nincs. (az majd lesz, mert jön még belőle telekomhoz, gondolom hegyekben áll a kinti raktárakban) :D = full káosz. Nekem gyakorlatilag kb. mindegy, de. Szóval: ha kapok egy 55"KU6000-es tv-t ebből a tékom katyvaszból, akkor garantáltan megcsapkodom a panelt és megmondom, hogy milyen panel, de szerintem PLS lesz, mert az 55" KU6000-nél szerintem kb. mind az. Legalábbis egyetlen egyet sem láttam weben ami nem az lenne. Hogy mennyire jó vagy nem, azt is megírom, bár amennyiért ilyen extrahűségbonus meg platina akármiben adják, annyiért kb. ha képet ad, már jó.

[ Szerkesztve ]

(#108580) PuMbA válasza FollowTheORI (#108578) üzenetére


PuMbA
titán

Hihetetlen, hogy mit szenved a Samsung ezzel a távirányítóval a nagyobb kategóriás TV-knél, mintha a drágább árba nem férne bele... Szerencsére a KU6000-hez még a régit adják, amin minden fontos dolog rajta van :)

[ Szerkesztve ]

(#108582) Motion_Blur válasza FollowTheORI (#108581) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Jaja, simán wifin nem hozza be az app a szerviz menüt. Venni fogok majd egy régivágású távirányítót, viszont ami a KU6000-hez is jár, 10e Ft...

Amúgy egészen megszoktam már ezt a kis görcsöt.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#108583) savoo válasza nexus6 (#108572) üzenetére


savoo
addikt

Na akkor már gondolom egy darab VA paneles sincs az országban a a KU6000-ből...
Én is a telekomnál fogom venni mert lesz rá egy csomó kedvezményem, de az 55 colos PLS hírek után úgy voltam vele, hogy fájó szívvel, de inkább az 50est veszem, de gondolom már azok sem VAk..

[ Szerkesztve ]

(#108595) Gizmo94 válasza nexus6 (#108572) üzenetére


Gizmo94
veterán

Nyugodtan lehet VA paneles a tv-d attól, hogy az AUO panelje van benne, ami egyébként pár teszten jobban szerepelt, mint a Samsung gyári VA panelje. Ha villámlásszerű villanásokat tapasztalsz a kopogtatás környékén, akkor mindenképpen VA a panel, mert a PLS nem csinál semmit. Nem nyomkodni kell, hanem megkoppantani finoman. :) nem kell félni, semmi baja sem lesz tőle. Egyébként az 55"-os szérián kívül a KU6000 sorozat paneljei leginkább VA-k, így a tiéd is az lesz szerintem.
Továbbá ha megnézzük, a PLS panel sem ördögtől valóan szar, mert pl. játékra egyértelműen jobb, tehát aki gamer céllal főleg játszani használja a tv-t, annak előnyösebb. A PLS ráadásul nem sima IPS, hanem valamit dobott rajta a Samsung, mert teszteken jobban teljesít a normál IPS-hez képest. A PLS mellett szól a jobb válaszidő, a nagyobb betekintési szög, a természetesebb színek. Ellene szól az alacsonyabb kontraszt és a kevésbé direkt fekete megjelenítés.

savoo Lehet bőven VA paneles az országban, de ha vársz pár napot, akkor garantáltan szétütögetem a telekomtól érkező 55"KU6000 panelját és megírom mire számíthatsz a tés tévéktől. :)
Btw sosem volt még tv-ben IPS-panelesem, de monitorban meg csak az, igaz nem a Samsung, hanem a Dell modelljeiből, de tökéletesen elégedett voltam és vagyok vele. HD filmeket nézve is hibátlannak mondanám, így valóban kíváncsi vagyok majd a KU6000-re.
Hiába adja nagyon olcsón a telekom, de leginkább azért rendeltem meg, mert kifejezetten kíváncsi vagyok egy ilyen általánosan leszólt és sárbatiport készülékre, hogy valóban megérdemli ezt a szintű átkot vagy sem. :D
Mit lehet veszíteni? Ha tetszik, jó, ha nem, amennyibe került, annyiért szerintem hamar eladható. :)

[ Szerkesztve ]

(#108677) Gizmo94 válasza patow (#108676) üzenetére


Gizmo94
veterán

A "gnóm" távirányító megnevezés azt a forgatós pár gombosat takarja? :) Azt ha nem jár a tv-hez, hol és mennyiért lehet beszerezni? Valaki megnézne egy modellszámot, aki kapott a KU6400-hoz? Ha jól láttam, ahhoz jár. Bár más országokban érdekes módon a KU6000-hez is jár... Az tulajdonképpen valami fejlettebb eszköz, mint a normál alap Samsung táv? Sajnos azt hiszem, hogy a H6400 smart "tojás" távirányítója, ami pointeres, nem lesz használható a KU6000-hez.

[ Szerkesztve ]

(#108679) Batib válasza Gizmo94 (#108677) üzenetére


Batib
őstag

TM1640A
Amazonon kapható, vagy keress meg!
Bár a KU6000-nél nem tudom működik-e minden funkció.

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#108680) Gizmo94 válasza Batib (#108679) üzenetére


Gizmo94
veterán

Köszi az infot. :R Amazon bejáratott hely, amint nézem, nem is drága. :) Egyébként érdemes megvenni ezt a távot, ad plusz funkciókat, vagy egyszerűbb a navigálás vele? Gondolom megy a KU60000- rel is, mert Dél-Amerikában és az USA-ban ezt a távot adják hozzá. Magyarországon érdekes módon az alap távval van forgalomban. Még nem szállította a Telekom a tv-t, csak egy mailt dobtak, hogy 30 napon belül fogják ( LOL :D ) így egyelőre csak nézelődés szintjén vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#108682) Gizmo94 válasza Daffni2 (#108681) üzenetére


Gizmo94
veterán

Elírtam, de javítottam, a KU6000-et akartam írni. Ahhoz otthon nem ez van, csak a normál.

(#108683) Batib válasza Gizmo94 (#108680) üzenetére


Batib
őstag

Nem tudom, nincs Ku-s tévém. Azt sem tudom, hogy van-e neki BT-s része. Az infrás része működtet sok régebbi tévét is (nem csak ki-bekapcs) de ott én nem találtam extra dolgot. Viszont a KU6000-ben szerintem nincs BT modul.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#108685) Gizmo94 válasza Batib (#108683) üzenetére


Gizmo94
veterán

Igen, a KU6000-ben nincs Bluetooth sajna. Így a BT-s táv elvileg nem jó hozzá. Bár olvastam néhány fórumon, hogy a szervizmenüben be lehet kapcsolni a BT-t, mint letiltott funkciót, de ezt amíg nincs tv nem tudom tesztelni.
Az a baj, hogy hiába azonos a típus de országonként teljesen eltérő lehet ugyanaz a modell több ponton is, mert nem csak a panellel variál a Samsung...

opti06 Köszi, megjegyzem ezt a típust. Pl. ez is segítség volt, hogy van sima infrás és BT-s verzió is, mert ezt sem tudtam... Még jó, hogy nem vettem ész nélkül, nézegethetném szorgalmasan, ahogy nem csinál semmit. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#108701) Gizmo94 válasza PuMbA (#108699) üzenetére


Gizmo94
veterán

Sejtettem, hogy így valahogy lehet, marketingvakítás ez a sok elnevezés. Pont Dell monitorom van ami ezek szerint AH-IPS... Szép képe van amúgy, jók a színei, a kontrasztja sem rossz. Ha a KU6000 is hozza azt a szintet, jó lesz az szódával, óccsoért. :D

sityupityu Pedig az VA sajátosság. IPS nem villan.

(#108719) Gizmo94 válasza Devil Smile (#108714) üzenetére


Gizmo94
veterán

Tapasztalatok? Mennyire vagy megelégedve vele úgy összességében? Én is ilyet rendeltem, de még nem kaptam meg. :D

ludnik Ez konkrét megfogalmazása volt a kérdésnek. Őszintén remélem, hogy nem annyira szar a KU6000. :D Amúgy az LG 55UH615 is IPS paneles, tehát ha a KU6000 úgymond "szar" emiatt, akkor a másik jelölted az LG UH615 is ugyanakkora szar lesz. :)

[ Szerkesztve ]

(#108725) Gizmo94 válasza ludnik (#108722) üzenetére


Gizmo94
veterán

Nézd. Nyilván egy belépőkategóriás tv, tehát csodákat nem kell várni tőle. A kategóriája miatt eleve nem a csúcsminőséget képviseli, de kérdés, hogy ki mit vár egy tv-től. Itt többen használnak csúcs vagy felső középkategóriás tv-ket, így nekik nyilván guano az egész. Továbbá PLS paneles, ami a vadállat kiemelt kontraszt és a mély fekete rajongóinál diszkvalifikálja. Viszont egy sercegő oldalbavagdosós crt után meg akkora flash lehet, amit a legjobb kolumbiai anyaggal se tudna elérni senki. Tehát ez erősen relatív. :DDD
A magam részéről nem várok katartikus élményt tőle, de nagyon kíváncsi vagyok rá, mert nem volt még IPS paneles tv-m. Monitorom van, azt nem hányom le naponta, az rendben van. Viszont a szakértők itt értenek a tévékhez nyilván, tehát ne becsüljük le a véleményüket.
Én pl. a rakás negatív komment hatására rendeltem meg pont az 55" KU6000-et, mert kíváncsi vagyok, hogy valóban akkora retek-e. Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy a Samsung egy orbitális szutyokkal égetné magát a középkategória alján, bár a Galaxy note 7-ek explozív magatartása után azért szkeptikus vagyok. Cserébe nagyon kíváncsi, mert mindig érdekeltek a ledegradált technikák. :DDD

Devil Smile Ez a végén egy igen nyomós érv. :D Helyesen cselekedtél, mert ahogy írod, ha üres kézzel mégy haza, a végén lehet, hogy tv helyett valami edénykészletet nézegethetnél. :DDD Azért egy kis tesztelésnek ha aláveted az új szerzeményt pláne mozizással, kíváncsi lennék a véleményedre. ;)

[ Szerkesztve ]

(#108791) KD6-3.7 válasza Vistaboy (#108787) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Szerintem senki nem mondta, hogy a 6-os szeria kerulendo. Meg tavaly talan. Most mar "sajnos" ajanlott lett, mivel a jo FHD kipergett a konkurecia TV-i pedig ebben az arszegmensben rosszabbak.
Mozgas megjelenitseben nem a legjobbak a KU6-os modellek, de szodaval elmegy. Sokan eszre sem veszik es azt sem tudjak mirol van szo.
Ajanlott modell a KU6400 vagy, ha erre nincs keret akkor a KU6000. Az idei modellek a megjelent tesztek alapjan kozel azonos specifikacioval birnak, mint a tavalyiak, viszont joval magasabb a kezdo aruk.
Best buy volt a KS7000 a hibai ellenere is (levalo hatlap, koszos, pixel hibas LCD) viszont ez mar felsobb kategoria.
Aki a hivatalos, rendes HDR-t akarja, annak KS7000 ala nem szabad menni. KU6000-6400 csak reszben tud megjeleniteni belole, elobbi kb. Semennyit az alacsony fenyero es szeles szinter hianya miat. Fogadni fogadja a jelet es ennyi.

Valaki bovithetne, ujithatna az osszefoglalot!

[ Szerkesztve ]

(#108793) PuMbA válasza KD6-3.7 (#108791) üzenetére


PuMbA
titán

Azt azért megjegyezném, hogy csak a KU6000 nem tud nagy színtért, a KU6400 már tudja :) Ez az egyetlen különbség a kettőjük között a minőségbeliken és az összeszerelésen kívül, illetve a VA panel biztossága, ahogy mostanában módosultak a dolgok.

[ Szerkesztve ]

(#108794) KD6-3.7 válasza PuMbA (#108793) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Irtam, hogy utobbi (KU6000) nem tudja a HDR-t megfeleoen megjeleniteni. Keves a fenyero, nincs szeles szinter.

(#108802) PuMbA válasza #94529552 (#108800) üzenetére


PuMbA
titán

Az edge led miatt akkor a felhősödése is jobb, mint a KU6000-é. A fényerő pedig egyre inkább érdekes dolog, mert KU6000-ren láttam olyan HDR-t, hogy kiégett a szemem, pedig ez még "csak" 400 cd/m2.

[ Szerkesztve ]

(#108843) PuMbA válasza Motion_Blur (#108840) üzenetére


PuMbA
titán

Ezek szerint KU6400-en alapból a Film mód nincs annyira közel a kalibrálthoz, mint KU6000-ren :)

(#108808) Motion_Blur: Ilyenek a TV-k valamiért, talán majd egy frissítés helyre teszi.

(#108835) Flashget: A Film mód tulajdonsága még az, hogy teljesen kikapcsol mindenféle eco módot és háttérfény variálást :)

[ Szerkesztve ]

(#108844) PuMbA válasza PuMbA (#108843) üzenetére


PuMbA
titán

Samsung Samsung...az előbbi eset miatt néztem KS7000-ről és KS7500-ről Film mód alatti eltéréseket a kalibrációs beállításokhoz képest és a KU6000 és a K5500-hoz képest ezek a drágább TV-k például nagyon pontatlanok :) A többi Képmód pedig még nagyobb eltéréseket mutat. Érdekes, hogy minél drágább TV-t veszel, annál jobban érdemes kalibrálni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#108947) Gizmo94


Gizmo94
veterán

Na leszállította a Telekom a sokat szidott UE55KU6000-es tv-t.
Egyelőre agyon nem variáltam, mert nem kifejezetten kellett. nyilván az igénytelen kategóriát képviselem, mert megítélésem szerint ez a tv jó. Ár-érték arányban mindenképpen. A feketéje nyilván nem megegyező a H6400 feketéjével, de nem sokban maradt el. Belépő kategóriás tv-ről beszélünk mindkettő esetében, tehát összehasonlító teszteket nem végeznék, nyilván a drágább modellek sokkal jobbak. Összhatást tekintve fullra tolva sd és hd adásoknál ( mondjuk telekom adás tehát azt tudjuk ugye...) is kissé "fénytelenebb" talán a képe, kevesebb a kontraszt, a fekete ugyan nem az a mélyfekete amibe szinte beleesel, de nem is szürke távolról sem. Youtube 4k-s videokat nézve viszont nekem, hangsúlyozom nekem, kiverte a szemem a kontraszt, próbáltam belekötni, de tényleg nagyon durván élénk és szép volt a kép, eltűnt az egész tv adásnál látható hátrány. A színei nagyon rendben vannak, kevésbé túlszaturáltak mint az eddigi Samsung tapasztalataimnál. Összegezve nem szar egyáltalán a fekete megjelenítés, ahogy a tv sem az. Így pár óra nézegetéssel azt tudom mondani, hogy megérte a kíváncsiság, ugyan nincs BT, stb. de kb. 150 ezret magasan megért ez a tv, simán megvenném újra így, ahogy már kipróbáltam, tökéletesen elégedett vagyok vele. :)

Szerk: egyetlen problémám adódott, hogy a Novatron Iamm NTD38 médiaboxot nem látja.. :( És fogalmam sincs, hogy miért nem. Bármelyik HDMI portba dugva azt dobja, hogy nincs jel, térjek vissza a forráshoz. Ugyanakkor a Dune HD Base 3.0-t kiválóan látja, és brutálisan szépek róla a normális méretű blu ray filmek.
Lövésem sincs, hogy miért nem lát jelet a Novatronról, mikor az bármelyik tv-be átdugva hibátlanul üzemel, csak a KU6000-nél nincs jel... :U
Ha valakinek erre lenne valami ötlete, hogy mit tudnék ezzel a problémával kezdeni, azt megköszönném. :)

(#108956) Gizmo94 válasza PuMbA (#108955) üzenetére


Gizmo94
veterán

Nálam még ennél kisebb különbség volt, pedig rohangáltam ide-oda rendesen a hasraesős sötétségben. :) Ami érdekes, hogy a H6400-nál tök sötétben látszik némi bevilágítás a panel sarkaitól, míg a KU6000-nél nulla... Tökéletesen homogén a fekete képe, csak egy árnyalattal világosabb, mint a H6400-é. Ennyi bőven belefér. :)

(#109047) PuMbA válasza bghistvan (#109046) üzenetére


PuMbA
titán

Nekem sincs bajom a KU6000 hangzásával. Én Normál módban használom, semmi mást sem állítottam el. Ennél jobb hangú TV-t még nem hallottam :) Legalább ebben van fejlődés.

[ Szerkesztve ]

(#109050) Boost3er válasza PuMbA (#109047) üzenetére


Boost3er
tag

Nem feltétlen erre a témára szeretnék reagálni, csak tőled szeretném kérdezni, hogy te is észre vetted (vagy neked is olyan), hogy filmeknél sötét jeleneteknél viszonylag nagy mértékű az elmosódás vagy olyan mintha szellem képes lenne vagy nem is tudom, hogy fogalmazzam meg, ha viszont világos jelenetek vannak pl. kint vannak az utcán a filmben és jó a megvilágítás akkor semmi ilyesmi nem tapasztalható. Ilyennel találkoztál már te is?
Esetleg akinek van még KU6000 tv-je megoszthatná velem, hogy ő tapasztalt-e ilyet :)
Köszönöm szépen:)

(#109053) Kerni62


Kerni62
tag

Sztem a hagszórok már minden tipusban egyformák. (K5500,KU6000,6400) Az euronixben a nagy zaj ellenére teszteltem a 6400-ast és q jól szólt. Egy hét múlva remélem itthon is élvezhetem!!! A kis kölyök persze trükközött mert szerinte a k sorozatnak nincs olyan jó hangja. Persze akkora farok volt, hogy még a K5500-ra is azt mindta, hogy UHD. Mi a fasznak alkalmaznak ilyet?

[ Szerkesztve ]

(#109056) Attila0 válasza PuMbA (#109055) üzenetére


Attila0
őstag

Ezek szerint nem a watt számít! Ugyanis utánanéztem és elvileg a J5100-nak és a KU6000-nek is egyaránt 10-10 wattosak a hangkeltőik.

[ Szerkesztve ]

(#109064) Gizmo94 válasza sityupityu (#109051) üzenetére


Gizmo94
veterán

Hogy szoktad leválasztani? Mert én csak fogom és kihúzom a tv-ből amint átkapcsoltam róla, mint forrásról. Évek óta semmi baja egyiknek sem, van több is. Ja, mindegyik tv-n használom az equalizert egyéni módban. A KU6000-nek meglepően jó hangja van a H6400-hoz képest. Nyilván nem a hagszóró mérete dönthet, mert mindkettőé kis guano, inkább ezek szerint soft-firmware kérdése lehet.
Jó tv ez a lowcostos KU6000 amúgy. Tegnap éjjel néztem Aliens 1080p-t rajta, elég sötét movie, de tök rendben volt. Valaki kérdezte, bár nemigen volt időm rá most, de nálam nincs semmi probléma sötét jeleneteknél. Megy otthon orrba-szájba a tv, mindenki elégedett vele, jó vásárlás volt.

[ Szerkesztve ]

(#109078) Gizmo94 válasza KD6-3.7 (#109077) üzenetére


Gizmo94
veterán

Akkor a tiéddel valami gond lehetett, mert ami nálam kötött ki, az egyáltalán nem kékes, teljesen fekete a fekete, sötétben sem kékes. A fényerő 15, 10 alá le sem vettem még.
A Samsung pedig terel a kollégának küldött levelében, mert amit írtak, az SPVA az VA panel, a PLS meg IPS , és ez az utóbbi van a KU6000-ben, nem SPVA.
Ezzel együtt nem tapasztaltam sem kékes, sem olyan rossz feketét, mint amiről írsz.

[ Szerkesztve ]

(#109084) KD6-3.7


KD6-3.7
őstag

Hat akkor ti jol jartatok sracok!
A mostani VA paneles TV-hez kepest a KU6000 feketeje sotet kek volt. A mostanin kevesbe ut el a fekete sav a filmeknel a TV fekete keretetol.
Nekem igy utolag nagy csalodas volt a PLS paneles KU6000.
Janmeg akkor ezek szerint nekem az osszes TV-m sz*r, mert nalam egyiken sem volt a fekete olyan fekete, hogy ne usson el a TV keretetol sotet szobaban. Sztem az csak OLED-nel lehetseges. Max nagyon sotet szurkenek mondanam.
Es persze megfelelo beallitasok mellett!

[ Szerkesztve ]

(#109096) patow válasza Sirandrish (#109094) üzenetére


patow
senior tag

A H6400-hez szvsz igen ,erről váltottam én is KU6000-re de nekem nem jött be, ezért léptem feljebb KU6400-re ami már szerintem bizonyos tulajdonságokban jobb és van amiben ( pl mozgás) gyengébb ,mondjuk a KU6400 55" egy mérettel nagyobb mint a H6400-em volt tehát teljesen nem reális az összehasonlítás szerintem

(#109124) PuMbA válasza noby (#109123) üzenetére


PuMbA
titán

Itt, (KU6300=KU6000) legalább már 1000x feltették ez a kérdést egyébként, olyan 50 hozzászólásonként be is linkeltem. A háttérvilágítást 4-ről elállíthatod és a kis képeken lévőket pedig ne csináld meg, mert ahhoz már műszer kell.

[ Szerkesztve ]

(#109146) Viktoár


Viktoár
addikt

Sziasztok

Bátyámék vettek egy Samsung UE49KU6100WXXH tipusú tv-t. Nincs véletlenül ehhez a tipushoz is olyan jó kis leírás hogy mit milyen értékre érdemes beállítani rajta,mint amilyet nekem linkeltetek az KU6000-hez?

Vagy ugyanez vontakozik arra a tv-re is?

Üdv:Viktor

(#109147) KD6-3.7 válasza Viktoár (#109146) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Ugyan az! Mehet ra KU6000 beallitas!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.