Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  S-video kábelt, 7méter honnan? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Peat;)


Peat;)
veterán

Szóval adott egy sapphire 9800, aminek a tv-outja kicsit furcsa mert csak az s-video kábellel működik,de azzal nagyon jó a képe és az s-videoban ugye nincsenek zavar jelek mint coaxnál. Coaxxal (vagy koax? ) a kártya egy vibráló szörnyűséget dob ki a tv-re(két tévé, két kábel, két s-video-koax átalakítóval volt kipróbálva). Tehát hol tudok én ilyen kábelt venni (pénz nem számít, tudom hogy drága, 5-10e között van valahol) aminek mindkét vége s-video csatlakozós(sok kis tüske:) ) . Köszi!

(#2) Casement


Casement
tag

Nekem médiamárktból lett 10 méteres, nem volt aranyárban. :DDD

(#3) Peat;) válasza Casement (#2) üzenetére


Peat;)
veterán

Ez nagyon jó hír közel van, ugye mindkét vége s-video? Atid van neked is? Akár már holnap megveszem. Mennit kértek érte?

(#4) Casement válasza Peat;) (#3) üzenetére


Casement
tag

Persze, sima s-video mindkét vége, de nekem nem ATI-ra, hanem mpeg dekóderre van dugva, nem hiszem hogy ez gond, mert elvileg szabványosak ezek. Bár a videokártyának lehetnek trükkjei de akkor adnak átalakító csatlakozót hozzá. Az árára nem emlékszem, néhány ezer forint volt (talán 7 alatt, de nem biztos), a minőségéről meg nem tudok nyilatkozni mert filmnél nemigen látszik. :)

(#5) Szaky


Szaky
tag

Sziasztok... azt mondod, hogy erezhetoen jobb a kep az S-videos kabellel? En sajat keszitesu vastagabbik fajta (arnyekolt) koaxot hasznalok, RCA csatlakozokkal, de nincs vibralas... S-video kabel az arnyekolva van???

(#6) Peat;) válasza Casement (#4) üzenetére


Peat;)
veterán

Köszi a segítségedet!

(#7) Casement válasza Szaky (#5) üzenetére


Casement
tag

Elvileg jobb a kompozitnál, mivel külön megy a fényesség illetve a színjel, ezt nem tudom sem megcáfolni, sem megerősíteni, mivel a tévénken csak úgy látszanak a színek, ha összekötöm ezeket a csatlakozónál. :DDD Így nekem kompozitként működik.
Emlékeim szerint árnyékolva van, bár már rég szereltem ilyet.

(#8) Peat;) válasza Szaky (#5) üzenetére


Peat;)
veterán

S-videonál nincs egy deka zavarjel sem ezért gondolom árnyékolt. Ha atid van és adtak hozzá s-video kábelt is(1,5 métereset szoktak, semmire nem elég) akkor próbáld ki, ha nincs kérj valakitől kölcsön. Szerintem mindenképp van minőségbeli javulás, mert van 9200 a másik gépben és az sem olyan szép koaxxal mint a 9800 s-videoval. Ha van a tévéden s-video in is mindenképp érdemes és úgy biztos jó a minőség, de ha nincs és kell átalakító azzal is meg kell nézni mi a helyzet, lehet hogy ront rajta, nemtom.

(#9) Szatír válasza Szaky (#5) üzenetére


Szatír
aktív tag

RC6-s kábelre gondolsz ugye ?

Osztozzatok és uralkodjatok... Fido (1987-2005) soha nem feledlek

(#10) Peat;)


Peat;)
veterán

off
na de jó hogy a Band of brothers összes része megvan nekem:) ,azzal lesz kipróbálva ha kapok
on

(#11) zsiga667 válasza Peat;) (#10) üzenetére


zsiga667
addikt

OFF
Nekem is. :D Díszdobozban... :DDD
ON

(#12) Peat;) válasza zsiga667 (#11) üzenetére


Peat;)
veterán

off
Még csak a 2. rész végéig jutottam, elég hm.. hiteles és nagyon jó.., bár vannak olyan durvább részek amit kihagyhattak volna(3. részbe belenéztem és kitántorog a katona a fél szemével és szétroncsolt térdeivel..., nekem ez már kicsit sok volt)
Na hagyom az offolást elvégre én nyitottam ezt a topikot :DDD
on

(#13) Casement válasza Peat;) (#12) üzenetére


Casement
tag

Szerintem nyugodtan offolhatunk, a témát már kibeszéltük... :DDD
A filmhez meg annyit, hogy jobb ez így, mint a régi háborús filmekben, ahol semmit nem számított aki meghalt és nem is történt vele semmi, csak eldőlt csendben. Minél közelebb áll a valósághoz a film, annál több néző gondolkodik el esetleg azon, hogy a háború nem a hősiességről szól, mint a mesében, hanem hogy ki éli túl... Aki meghalt annak olyan mindegy, hogy ki győz a végén (Heller rulez).

(#14) zsiga667 válasza Casement (#13) üzenetére


zsiga667
addikt

Pontosan. Teljesen reális, hogy ha valakit elkap egy flak88-as lőszer, annak sanyi... Még örülhet, hogy csak mondjuk az egyik lábát szakítja le tőből... Egyébként meg minden nap ugyanezt látom a híradóban, akkor egy filmben mért ne? Így legalább a hülye amcsi kissrácoknak is eljut az agyáig, hogy ha valakit fejbelőnek, az meghal, nem pedig röhögve továbbsétál, mint egy harmadrangú Dolph Lundgren-féle akciófilmben...

(#15) vfo7 válasza Peat;) (#8) üzenetére


vfo7
senior tag

Ha szabvány 75ohmos koaxxal vezeted a kompozitot a TV-be gyakorlatilag nincs látható különbség az s-video és a kompozit kép között. Nekem 15 méter koax lóg a 9000 aiw kompozit kimenetén és a kép hibátlan, igaz az antennaboltban vettem a koaxot és magam forrasztottam mindkét végére fémházas RCA dugókat. A jó minőségő átvitelhez az kell, hogy ne legyen illesztetlenség a videokártya és a TV AV-bemenete között, mert ha van, akkor szellemképes, mosott, vagy sötét lesz a kép.

S-video kábellel általában nem célszerű 10 méternél messzebbre vinni a jelet, mert illesztetlenség léphet fel.

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#16) Casement válasza zsiga667 (#14) üzenetére


Casement
tag

És ehhez hozzátehetjük, hogy annak a tudatosítása sem árt, ha már erre a hírek képtelenek, hogy a ''súlyos sérült'' az nem olyan, hogy jajdejó, nem halt meg, kicsit fekszik a pihepuhában, aztán szalad tovább. Hanem akit a filmen látsz és nincs meg mindenje, de elhurcolják orvoshoz és megmentik.

(#17) Peat;) válasza vfo7 (#15) üzenetére


Peat;)
veterán

Kösz az infot, sajna a koax nekem nem megy már írtam (a 9200-essel megy, nem én vagyok a béna, annak nagyon szép képe van, szerintem a 9800-ason nem jó valami, sapphire csodagyártmány ott a minőség nem igazán fontos, a 9200 powercolor és sokkal minőségibb már a csomagolás is) A hosszúságról annyit tudok hogy egy ismerősnek 10m -essel gf4mx gond nélkül megy, remélem nekem is így lesz.

(#18) zsiga667 válasza Peat;) (#17) üzenetére


zsiga667
addikt

Gagyi a 9800 TV-kimenete? Én tudom, hogy mi kell neked! FX5900! Cserélünk? :DDD

(#19) Peat;)


Peat;)
veterán

Arról a filmről annyit hogy amcsik tuti hogy annit látnak belőle: de jó, mi hősök voltunk!!! Miközben elég sok német srácot széjjel lőttek ugye, azt is akinél nem volt fegyver.A világháború felelőségét nem a nemzetre kell kenni hanem egy jóval szűkebb csoportra, de nekem a filmből úgy tűnt EDDIG hogy aki német és egyenruha van rajta bummm..(2. részben dumált két katona, amcsi-fritz de utána a másik amcsi széjjel lőtte őket és senki nem szólt hogy ezt nem kellett volna, ami elég rossz példa az amcsiknak akik/amik egy része már lassan egy külön veszélyes állatfajnak nyilvánítható)

(#20) Peat;) válasza zsiga667 (#18) üzenetére


Peat;)
veterán

No azt azér nem:) , de azt elismerem hogy bármilyen noname nvidiát láttam eddig azon mind ment a tv-out ahogy kell, a minőség más kérdés gf2 mx-ek elég vacak képet dobnak a tv-re, fx-ekkel már nincs baj. Atiból meg naponta hallani hogy elszállt, nem megy, *ar. Én megúsztem ennyivel egyenlőre, ez még kibírható és szerencsére garanciám is van. Szóval a karid és 30ezer és rögtön viheted ;] (forint nem lej :D )

(#21) zsiga667 válasza Peat;) (#20) üzenetére


zsiga667
addikt

:t

(#22) Peat;) válasza zsiga667 (#21) üzenetére


Peat;)
veterán

unreal 2004 demoban bármikor rendelkezésre állok, ha már itt öltegeted a nyelvedet a képembe:)

(#23) zsiga667 válasza Peat;) (#22) üzenetére


zsiga667
addikt

Szar dolog egy hulladék kártyával filmet nézni... Sajnállak... :DDD

Szerk.: Majd valamikor lejátsszuk, csak most lusta vagyok, meg nem csúszik az egér... :B

[Szerkesztve]

(#24) Peat;) válasza zsiga667 (#23) üzenetére


Peat;)
veterán

ok, bár nekem fenn sincs jelenleg :DDD ,de a telepítője megvan valahol, szóval csak szóljál majd az ennek szánt topikban :P

(#25) zsiga667 válasza Peat;) (#24) üzenetére


zsiga667
addikt

Aha! Szóval csak jár a szád, aztán meg gyorsan uninstallálod, mi? ;] :DDD :DD :C

(#26) Peat;) válasza zsiga667 (#25) üzenetére


Peat;)
veterán

Ahogy szólsz nekem 5perc és mehet is :t Pl. holnap asszem egész nap otthon leszek...

[Szerkesztve]

(#27) zsiga667 válasza Peat;) (#26) üzenetére


zsiga667
addikt

Akkó' holnap... ;]
Melyik pálya? :F

(#28) vfo7 válasza Peat;) (#17) üzenetére


vfo7
senior tag

Minden ati-nak van kompozit kimenete. Ha megnézed, az S-video csatlakozóján több lyuk van, mint ahány pöcök az s-video kábel dugóján. A fölső-középső az, ahol kijön a kompozit jel és a kártyához általában mellékelnek egy átalakítódugót. Ha nincs dugód, marad a fusi: a koax végére két rövid és kellő átmérőjű huzaldarabot kell forrasztani, egyiket a fenti lyukba, a másikat a testpontba kell dugni, a végeit a koaxxal összeforrasztani és máris kész a kompozit kimenet. Ha nincs rá érkezésed, akkor nagyritkán lehet kapni külön is átalakító dugót.

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#29) Peat;) válasza zsiga667 (#27) üzenetére


Peat;)
veterán

Mivel demo és ha kevesen lennénk akkor csak a DM jöhet szóba, holnap kb. mikor? Nem ülök egész nap a gép előtt, 15:00 körül ha írok az ut2004demo-s topikba megfelel? Ha nem lennék holnap akkor elszállt a netem és nem én! (szolgáltatóváltás volt és ma az első nap hogy megy)
(off elindult a far cry messiás hosszú útja a gépem felé:) on)

(#30) Peat;) válasza vfo7 (#28) üzenetére


Peat;)
veterán

Köszi, azthiszem ezt már vágja a bátyám, tegnap is forraszgatott valamit:) . Majd vele vetetem meg, ő ért hozzá én meg mondom hogy hol van ilyen.
Köszi mégegyszer még én is értem kb. amit írsz ami nagy szó:) .

(#31) vfo7 válasza Peat;) (#19) üzenetére


vfo7
senior tag

A németek a keleti háború 4 éve során (1941-1945) kb. 6 millió orosz katonát ejtettek fogságba, és közülük 2 millió élte túl a fogságot. Ebben a számban nincs benne a kb. 4,5 millió zsidó, akit Lengyelországban, ill. Oroszországban megöltek. Az amerikaiak kb.1,5 millió német katonát ejtettek fogságba és kb. 20 ezer halt meg közülük.

Mielőtt véleményt alkotunk, érdemes a tényeknek is utána nézni.

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#32) zsiga667 válasza Peat;) (#29) üzenetére


zsiga667
addikt

Nemtom, hogy mikor leszek, ha minden OK, akkor valamikor délután megyek ramot venni, egyébként fent vagyok egész nap. ICQ-n keress meg, ha PH!-n nem vagyok.
DM? Na jó, legyen... De aztán egy fun-menet ONS+csirke botok? :)

OFF
Merre lax? Pest? Nincs kedved kiírni cd-re/dvd-re? :U:P
ON

(#33) zsiga667 válasza vfo7 (#31) üzenetére


zsiga667
addikt

Ez igaz, de erre csak azt mondanám, amit az Exploited : Fuck the U.S.A. ... :)

(#34) vfo7 válasza zsiga667 (#33) üzenetére


vfo7
senior tag

Az amerikaiakat nem támadta meg a szárazföldön hárommillió német hadüzenet nélkül. Pearl Harbournál kb. 2,5 ezer ember halt meg. Egyszerűen szerencséjük volt és melyik az a hülye ország, amelyik nem használja ki a mázliját?

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#35) Peat;) válasza vfo7 (#31) üzenetére


Peat;)
veterán

Ennyire pontosan nem, de tudom a tényeket, pont azt írom hogy bárki bármilyen embertelen attól még elvileg ember, akkor a film ne azt mutassa ahogy a katonákat kinyírják miközben lefegyverezték őket, mert a mai amcsi gyerekre ez tényleg káros lehet. A kommunizmusnak is mennyi áldozata volt/(van is még sajnos) de mi hülye emberek semmiből sem tanulunk:(
A film ettől még nagyon jó, a világháborúsból eddig a legjobb amit én láttam.

(#36) Peat;) válasza vfo7 (#34) üzenetére


Peat;)
veterán

A katonák csak eszközök amit gátlástalanul felhasználnak a nagyfejesek, ez van és lesz is ahogy elnézem.

(#37) Peat;) válasza zsiga667 (#32) üzenetére


Peat;)
veterán

OK, icq-t nem használok majd itt a ph-n beírok a demo-s topikba amikor jó nekem.
A cd-t nem tudom kiírni mert annyira közel sem siet a gépem felé, de azt meg tudom osztani veled hogy hol szállt fel a buszra:)

(#38) zsiga667 válasza Peat;) (#37) üzenetére


zsiga667
addikt

OK.
Jelenleg épp a full 2k4 dvd fogyasztja a sávszélességemet, és ez így lesz még legalább holnap délig... De utána megköszönném azt a buszmegállót... :DDD

(#39) Peat;) válasza zsiga667 (#38) üzenetére


Peat;)
veterán

Leírtam az oda vezető utat, ha nem találos írj vissza. Én mentem, majd holnap remélem összefutunk, bye.

(#40) jeges válasza Peat;) (#17) üzenetére


jeges
senior tag

még december-januárban vót hasonló porblémám, és én úgy oldottam meg, hogy házilag forrasztottam s-video-kompozit átalakítót, hozzácsatoltam egy szintén házi készítésű kompozit kábelt, és gyakorlatilag tökéletes a kép, nincs torzítás, nincsenek csíkok, stb. a kábel 15 m hosszú. :)
így a kártya s-video kimenetéről megyen a kép, de valójában kompozit jelet kap a tv. (nekem se ment s-video kábelről a színek bontása, fekete-fehér vót a kép)
vfo7 kollega hozzájárulását a projekthez utólag is újra köszönöm :)

hja, és a 4-tűs s-video árnyékolt, két tű a két jel, és két tű a föld, ezeket köll párokban ráforrasztani a kompozit csatlakozó (illetve lengőaljzat) jel és árnyék csatlakozóira. :)

nekem full bejött :)

(#41) vfo7 válasza Peat;) (#35) üzenetére


vfo7
senior tag

Igen :). Mindazonáltal szerintem nagyon fontos ismerni nemcsak a száraz tényeket, hanem kell egy mentáléis kép is arról a borzalomról, ami a háború, mert a híres mondás ma is érvényes: ''Aki nem ismeri a történelmet, arra lesz kárhoztatva, hogy megismételje''

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#42) vfo7 válasza jeges (#40) üzenetére


vfo7
senior tag

Örülök, hogy sikerült. :)

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#43) Peat;)


Peat;)
veterán

Köszi a segítséget mindenkitől, megvettem a MM-ban és megy is szépen. THX!
A topik felőlem ezennel zárható ha erre téved egy moderátor, de lehet hogy másnak is van ilyen problémája, bár a keresőt mostanában nem sokan használják(én sem:) )

(#44) Sefter válasza Peat;) (#43) üzenetére


Sefter
veterán

Mennyi volt a 10m-es?

Psn ID: sefter_hun

(#45) Peat;) válasza Sefter (#44) üzenetére


Peat;)
veterán

kb. 4000 (a blokk anyámnál maradt, ő fizetett :D ) . Van 15 méteres is az valamennyivel 4000 fölött asszem 4600huf. Ez a hama márka, és a kábeleknél van nem a számtech résznél!

(#46) Sefter válasza Peat;) (#45) üzenetére


Sefter
veterán

köszi

Psn ID: sefter_hun

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  S-video kábelt, 7méter honnan? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.