Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Routeres adslmegosztás-gondog (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Kabal


Kabal
csendes tag

A következő gondom van:
2 gép, Repotec Routerrel összekötve, 512-es ADSL, WinXP mind2n

-miért felezi meg az egyik gépen a netsebességet még akkor is, ha a másik gép nincs bekapcsolva és a router ledjei sem jelzik azt, hogy aktív, vagyis jelen lenne???

(#2) Vaanhool


Vaanhool
tag

Úgy tűnik, ez a készülék sajátossága. Egy ezt beállító opciót kell keresned a konfigmenüben, ha nincs, akkor együtt kell vele élned.

Esetleg kiadhatnak egy frissített firmware-t ...

(#3) BlackAillas válasza Vaanhool (#2) üzenetére


BlackAillas
csendes tag

Hi!

van egy kis problémánk: egy routerrel össze van kötve 3 szg., plusz ehhez van egy adsl előfizetésünk. Jelenleg a router nem fix ip-kel dolgozik, ezáltal van minden gépen net (szerintünk). De viszont, ha mondjuk akarunk warcraftozni egyet, nem tudunk pl. belépni egy olyan játékba amit valamelyikünk csinált. Ez meg azért van (szerintünk), mert nem fix ip-k vannak. Hogy lehetne a netet is meg a játékot is összehozni, úgy hogy müködjön?

Tudnátok segíteni ez ügyben?

(#4) Gismo válasza BlackAillas (#3) üzenetére


Gismo
addikt

A router megkapja az adsl-hez szükséges dinamikus IP-t és onnantól megy a net! Sztem a gépeknek be lehet állítani statikus IP-t! De próba cseresznye!

(#5) Gismo válasza Kabal (#1) üzenetére


Gismo
addikt

Ezt elég sok router csinálja! Együtt kell vele élni! De ha pl jáccasz akkor nem veszed észre a különbséget! Hagyd úgy és jóvan!

(#6) elektro válasza BlackAillas (#3) üzenetére


elektro
aktív tag

oszd ki az ip címeket mint a sima lan-nál,alapértelmezett átjárónak és elsődleges dns-nek írd be a router ip címét.
nekem így hibátlanul mükszik

(#8) Batman


Batman
őstag

Hali!!

A következő lenne a problémám!
Adott egy enternet internekapcsolat és egy router.
A routert 192.168.1.1-en érem el a gép a 192.168.1.2-n van így mukszik is faszan a gép latja a routert tudom kinfigolni.
A gond ,hogy nem tudom beállítani hogy legyen net,a routeren beállítottam hogy pppo-nal kapcsolodok bekérte a felhasznalot jelszot amit be is állítottam ,de nem kapcsolodik a netre.
A status-ban azt irja ,hogy disconnect és egyszerűen nem jövök rá mi a hiba.
Plzzzz segítsetek elég sűrgős lenne , karácsonyi meglepi a net az unokatesomnak.

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#9) Batman


Batman
őstag

up

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#10) Szeke válasza Batman (#8) üzenetére


Szeke
senior tag

A routerbe (meg amúgyis) azt kell beírni felhasználónévnek, hogy foka@axelero.hu, ha a foka userneved és axelero a szolgáltatód. A password meg password.
Lehet, hogy ez világos volt neked is, de azért leírtam :)

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#11) Batman válasza Szeke (#10) üzenetére


Batman
őstag

köszi , mar rajöttem , le se irom mit rontottam el mert iszonyat lama dolgot és mindenki rajtam röhögne :P

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#12) Szeke válasza Batman (#11) üzenetére


Szeke
senior tag

OK. Ma én is hasonlóan jártam, 3 és fél óra szenvedés után kiderült, hogy csak a videokártya ventije nem ment. Szóval előfordul az ilyen ;)

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#13) Beck18 válasza Batman (#11) üzenetére


Beck18
tag

én azért kiváncsi lennék ... mert itt is van 1 router és holnap kéne belőnöm:)
szal kiváncsian várom mi volt a gond.

For Whom The Bell Tolls

(#14) Beck18


Beck18
tag

Na, nálam is bekövetkezett a baj ...
adott egy adsl net hozzáférés, micronet router és a gép.
Modemből azt a kábelt ami eddig a közvetlenül a gépbe ment bekötöttem a router wan portjába, routert pedig patch kábellel összekötöttem a géppel.
192.168.1.1 cimen routert elérem, saját háló műxik, gép a 192.168.1.2-n van, beállítom a usernamet, passw.t beállítom h. dinamikus IP-vel történik a net hozzáférés.. aztán connect. Majd dob egy 678as errort... eccerüen nem megy...

For Whom The Bell Tolls

(#15) Beck18 válasza Beck18 (#14) üzenetére


Beck18
tag

úgy tűnik megoldódott...

For Whom The Bell Tolls

(#16) Beck18


Beck18
tag

Vannak még gondok:)
A net mindkét gépen megy, ezzel no prob., deee nevezzük 1es gépnek látja a 2est, irni/olvasni lehet a meghajtót. Viszont a 2-es gép nem látja az 1est ''nincs jogosultság'' szöveget dob ki. Párszor már lefutott a hálózat beállitás varázsló, de kevés sikerrel. Eddig egyszer sikerült elérni h. a 2es lássa az 1est, de sajna azóta se akarja ... Ami érdekes h. az 1es gépen fut apache webszerver, és ha a 2es gépen az explorerben beirom az 1es gép ip-jét akkor a webszerver nyitólapot behozza...
pingelések is megtörténtek ...
Mindkét gépen megcsináltam sajátgépen belül a meghajtók megosztását...
vk.nek 5let?

szerk: mindkét gépen ua. xp fut.

[Szerkesztve]

For Whom The Bell Tolls

(#17) monca1


monca1
csendes tag

Tűzfal? Beállítodtad?

monca1

(#18) Beck18 válasza monca1 (#17) üzenetére


Beck18
tag

annyira beállítottam h. inkább uninstalloztam is hátha segit, de nem... xp tűzfalat is kilőttem.

For Whom The Bell Tolls

(#19) beater


beater
csendes tag

Sziasztok!
Adott 2 gép. ST Lab routerral. Internet megy, de a 2 gép nem is látja egymást a hálózaton.
Workgroup-ban van mind a kettő.
ping megvolt és OK. Internet security beállítva.

help me plz.

beater

(#20) monca1 válasza beater (#19) üzenetére


monca1
csendes tag

Meghajtókat megosztottad?
Ha igen a router konfigban LAN Settings - LAN IP
- IP Address:192.198.2.1
- IP Subnet Mask:255.255.255.0
- DHCP server: Enabled
- Lease Time: Forever
DHCP Server - Start IP:192.168.2.100
-End IP:192.168.2.200
Így működnie kell!

[Szerkesztve]

monca1

(#21) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Akkor én is elsírom a bánatom:

Adott egy LinkSys router (WRT54G) + egy ADSL kapcsolat. Az ADSL modem egy D-Link DSL-360T.

Rendesen összekötve, beállítva minden. Adott egy számítógép, ami WLAN-on keresztül szeretne beszélgetni a routerrel. Ez többnyire sikerül is, azonban néhány oldalt nem hoz be ilyenkor a gép. Tehát ilyen ''fél'' internetkapcsolat van csak, bizonyos weboldalak mennek, bizonyos weboldalak nem, MSN Messenger nem megy.

Ugyanakkor pl. a PH! megy, most is így írok ide. Meg is tudom pingelni a másik gépet.

Tegnap pl. teljesen jól működött minden, de ma dél óta gondok vannak. Tegnapelőtt szintén hasonló problémákkal találkoztam.

Mi a túró lehet? :F

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#22) bLaCkDoGoNe válasza bLaCkDoGoNe (#21) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Most megjavult... pedig hozzá sem nyúltam. A fene sem érti ezt...

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#23) beater válasza monca1 (#20) üzenetére


beater
csendes tag

Beállítottam ahogy leírtad, de így sem megy. A routeren megjelennek a Clientek, de
a hálózati helyekben nem jelenik meg semmi. IP-et hogy kell állítani? Hálózati varázslót milyen beállításokkal kell futtatni? Szerintem már végigjártam az összes beállítást, azért akarok csont ugyanúgy beállítani mintent, ahogy másnál műxik.

thx

(#24) Beck18 válasza beater (#23) üzenetére


Beck18
tag

Nekem is hasonló gondom volt. 2 gép routerrel, net megy, gépeket pingelni lehet, viszont nem lehet belépni 1ről másikra megosztások ellenére ... minden varázsló futott már a gépen eredmény nélkül. A megoldás az volt h, XP reinstall mind2n... utána egyből látták egymást.

[Szerkesztve]

For Whom The Bell Tolls

(#25) steve@prhw válasza beater (#23) üzenetére


steve@prhw
őstag

Ez windows feature... Nem szeret DC nélkül lenni... Lehet próbálkozni a hosts állomány szerkesztésével, persze ehhez be kell lőni a dhcp-ben a statikus IP-t a gépeknek MAC cím alapján, ez valamennyit segít.

A legbiztosabb (szintén statikus ip-vel) a hálózati meghajtó csatlakoztatása, \\ipcím\megosztás módszerrel.

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#26) Darth


Darth
csendes tag

hali!

Nekem is volna egy kérdésem. Hálózatokban még kezdő vagyok. Összekéne kapcsolnom 3 gépet, router-el. Idáig megy is, csak a router konfigurálásnál vannak problémáim. Letudná írni valaki, hogyan kell rendesen összerakni egy ilyen hálózatot? az elejétől a végéig. Nagyon megköszönném!! jah, és sürgős lenne!!:F :(

Darth Sith, The Dark Lord Of The Sith - Star Wars Rulez!

(#27) steve@prhw válasza Darth (#26) üzenetére


steve@prhw
őstag

Bővebben: link

Itt kivesézgettük, mondjuk Dlink routerre, ADSL netre, nemtom, neked milyen van. Nézz körül, több topic is foglalkozik ilyesmivel.

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Routeres adslmegosztás-gondog (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.