Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Hi!

Van ez a progi: Bővebben: link

Ezzel elméletileg az arra alkalmas mobilokkal irányíthatod a számítógépedet akárhonnan neten keresztül. Tehát akárhol vagy, ha nálad van a mobilod, rá tudsz kapcsolódni a gépedre, és azt bővölsz rajta, amit akarsz...

Ugye milyen jól hangzik? :))

Nos már csak a működésére kéne rájönni, bár már kezdem kapisgálni.
Annyi biztos, hogy a masinádon el kell indítanod a server részét, a klienst pedig fel kell töltened a telódra, és annak segítségével tudsz kapcsolódni a számítógépen futtatott szerverhez...

A többire egyelőre még nem jöttem rá, de várom az ötleteket, mindenképp ki szeretném próbálni ezt a funkciót!

Ja meg még azt kéne kideríteni, hogy ez vajon mennyibe kerül?, mármint a mobil milyen kapcsolatot vesz igénybe ehhez a művelethez...

mod: Gyanítom, hogy a GPRS-t használja hozzá, akkor pedig ez sajna drága mulatság lesz... :(

[Szerkesztve]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#2) Papa-Georgo


Papa-Georgo
senior tag

Én egy 6600-án használok Puppet mastert, de gondolom uan az lehet.

BT-n csatlakozik gépre, majd különféle progikat irányíthatsz vele, vagy a desktopot követed, és egeret rajta. Nekem ment remekül.

Amúgy volt ilyen topik...

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#3) Papa-Georgo válasza A_ScHuLcZ (#1) üzenetére


Papa-Georgo
senior tag

hja, most olvastam amit írtál... :B

Én progim is tudja, hogy GPRS-n kapcsolódsz....normál GPRS tarifa, mondjuk nálam ált. díjas, szal nem tom...Ha desktopot irányítod, akkor ugye képek amiket fogadsz, kb. annyi lehet, ha meg csak progikat akkor meg szinte 0. Sztem pár száz FT, de nem ismerem tarifákat annyira, ált. fizetés a legjobb erre, abba sztem bőven belefér...

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#4) X-COM válasza Papa-Georgo (#2) üzenetére


X-COM
nagyúr

az oké, de gondolom jelen esetben kilométerekről is lehet szó.

egyébként kipróbáltad már? nem lehet nagy ördöngősség.
van help is Bővebben: link

amúgy nincs ebben semmi varázslat windowsos mobileszközökben is van ts client.

Egyébként mit gondoltál hogy zajlik az adatcsere? sms-ben?:)

[Szerkesztve]

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#5) Papa-Georgo válasza X-COM (#4) üzenetére


Papa-Georgo
senior tag

''az oké, de gondolom jelen esetben kilométerekről is lehet szó.''

Eztet nem értem? Mien kilóméterek?

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#6) X-COM válasza Papa-Georgo (#5) üzenetére


X-COM
nagyúr

hát monnyuk nem a bt esetében lévő kb 10 méter, hanem monnyuk kenyából

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#7) Papa-Georgo válasza X-COM (#6) üzenetére


Papa-Georgo
senior tag

hja :DD

Arra meg GPRS, de azt is írtam, sztem :D

amúgy kenyából drága dolog a GPRS... :))

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#8) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

gprs-nek hogy vannak a tarifái?

Még sose használtam, ma vettem új telót vodánál, előtte a fasza kis nokia 5510 volt már 3 éve :))

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#9) X-COM válasza Papa-Georgo (#7) üzenetére


X-COM
nagyúr

ja, de mikor írtam az még nem volt meg

voda gprs: nézd meg az oldalon a tarifákat, gondolom van nekik párfélefajta

[Szerkesztve]

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#10) Papa-Georgo válasza A_ScHuLcZ (#8) üzenetére


Papa-Georgo
senior tag

Bővebben: link

Sztem...

Izé, mostmár pre paidre is érvényes szal no para... :D

[Szerkesztve]

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#11) A_ScHuLcZ válasza Papa-Georgo (#10) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

és szted ez a remote dolog mennyire veszi igénybe a netet?

Tehát a forgalom mennyi lehet?

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#12) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Ja és még 1 kérdés:

Én amit még nagyon szeretnék gprs-en keresztül, az az msn használata.
Viszont úgy gondolom, az nem fogyaszt túl sokat, tehát az olcsó lenne, nem?

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#13) Papa-Georgo válasza A_ScHuLcZ (#11) üzenetére


Papa-Georgo
senior tag

Mondom, nem vagyok mérvadó, csak sacc/kávéram mondom...

Sztem pár mega, talán max. 10-20 :F

Nemtom pontosan,ugye attól függ mit csinálsz, csak parancssorból progikat irányítasz, vagy desktopot nézegeted, mert az ugye mindig újabb képlettöltés, sztem....az viszi talán.

Amúgy sztem előbb BT-n próblád ki, aztán ha télleg látod értelmét akkor GPSR-n, mert nemtom mi értelme lehet annyira...távoli irányítás...most kenyából mért akarsz winampot futtatni otthon...Nah, ezt te tudod, de sztem előbb BT, aztán ha ok, akkor GPRS. Ha meg GPRS akkor vmi havi csomag...abban van 200mb, abba meg belefér simán, én gépről neteztem vele, abban elment simán böngészéshez, ehhez sem mehet több, akkor.

Sztem. :U

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#14) A_ScHuLcZ válasza Papa-Georgo (#13) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Nekem már az is tökéletes lenne, ha találnék ilyen progit BT-re, de eddig nem sikerült. Csak olyan progi van, amivel úgy tudom irányítani a gépet, hogy közben látnom kell a monitort...

Nekem pedig feltétlen olyan kellene, aminél a teló képes megjeleníteni azt, amit csinálok a számítógépen, tehát az asztal egy részét pl. Ez azért olyan fontos, mert általában a ház másik felén vagyok, és nem akarok folyton átrohangászni 10percenként, hogy leellenőrizzem a gépen, amit akarok.

Tehát ha vkinek van tudomása olyan progiról, amivel BT-n keresztül tudok ilyen kapcsolatot létesíteni a szgéppel, az ne habozzon, írja le bátran, nagyon hálás lennék érte.

Ja a teló, amire kellene: SE K700i

Köszi! :)

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#15) Papa-Georgo válasza A_ScHuLcZ (#14) üzenetére


Papa-Georgo
senior tag

ejjj...

N6600ra tudnék....

K700i-re problémásabb, azt nem ismerem annyira....nemtom az csak java, vagy vmi normálisabb cucc is megy rajta?

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#16) A_ScHuLcZ válasza Papa-Georgo (#15) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Csak Java2.

Nokia 6600-nak nem tetszik a kinézete, pedig gondolkoztam rajta...

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#17) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

#14 vki?

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#18) Papa-Georgo válasza A_ScHuLcZ (#17) üzenetére


Papa-Georgo
senior tag

ami linket adtál az elsőben, az mért nem jó?

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#19) Papa-Georgo


Papa-Georgo
senior tag

Áhhh..látom, itt a bibi: '' The Remote Desktop for Mobiles is a software designed for GSM mobile phones which support GPRS services and can be executing a Java (J2ME) applications''

Hát, nemtudom, hogy mien progik vannak még, amik java+ilyet tudnak, series 60alá tudom, h van, java-val nem foglalkoztam, mert az nem érdekelt, olyan lenne jó aki igen. Ha van egy kis vállalkozó kedved, no meg mánid, akkor ezzel is próbálkozhatsz, itt csak GPRS-t kell fizetned...:U

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#20) A_ScHuLcZ válasza Papa-Georgo (#19) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Igen, de azt rendesen :C

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#21) Papa-Georgo válasza A_ScHuLcZ (#20) üzenetére


Papa-Georgo
senior tag

szvsz..3000 pár száz ft... mihez képest? Esetleg meggondolandó, bár te tod, utánna GPRS-t másra is tod használni, minden csak nézőpont kérdése ;]

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#22) A_ScHuLcZ válasza Papa-Georgo (#21) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

De én ezen kívül nem akarom másra használni, ha kell otthon van gyors net, ott megkeresem ami kell. De nappal néha rá szeretnék nézni a gépre, azért kellene ez a progi. Ráadásul a ház másik felében szoktam tartózkodni, nem ott, ahol a gépem van. Ezért lenne jó a BT-s megoldás...

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#23) Papa-Georgo válasza A_ScHuLcZ (#22) üzenetére


Papa-Georgo
senior tag

Hát, akkor tizenpárezer local creditért veszel egy 7650-est, azon van symbian+BT, rárakod azt a progit, ami képes erre BT-n keresztül és máris megy :C

Persze gondolom nem szeretnél megválni K700-asodtól :B

Én ebben többet nem tudok segíteni, ne haragudj, Java témában, nem vagyok annyira otthon, esetleg keress itt a PH!-n Java programozókat, azok biztos többet tudnak ezzel kapcsolatban.

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#24) sziszegőII válasza Papa-Georgo (#23) üzenetére


sziszegőII
tag

Szia!

Esetleg tudnál egy linket adni ahonnan beszerezhető az a progi a Bt-n keresztül a géppel kommunkiál.
7650-el ez müxik? Az is Symbianos teló

Hp Pavilion zv5380 noti. A64 3200 1g ram, 80g hddm dvd-rw stb stb

(#25) Papa-Georgo válasza sziszegőII (#24) üzenetére


Papa-Georgo
senior tag

Sztem itt keresgélj:

Bővebben: link
Bővebben: link

Név: Puppet Master

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#26) Papa-Georgo válasza sziszegőII (#24) üzenetére


Papa-Georgo
senior tag

Müxik rajta is, elküldtemmailben.

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.