Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gyuribácsi88

30.000 forintot megérne, többet nem.

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#2) KatonaT válasza gyuribácsi88 (#1) üzenetére


KatonaT
aktív tag

Ez elég relatív dolog :)
Minden annyit ér amennyiért megveszik :)
Te lehet hogy 30-at szánnál rá de valakinek pedig ennyiért is jó árban van!
Szerintem jó kis gép!

(#3) ryke1 válasza gyuribácsi88 (#1) üzenetére


ryke1
tag

Itt 127 euro

"Az akadályok azok az ijesztő dolgok, amiket akkor látsz, ha szemedet leveszed a célról" - Curt Carlson

(#4) zotyesz66


zotyesz66
őstag

Nálam több mint egy éve megy egy kistesó (NSA 210), semmi panaszom nem lehet rá, legfeljebb a kis ventit tartom túl zajosnak benne. Megy rajta a Transmission kliens, arra azért kíváncsi vagyok, hogy erre a nagyra föl lehet-e mókolni?

[ Szerkesztve ]

(#5) szilagyiv


szilagyiv
senior tag

Nekem 310-em van, teszi a dolgát. Az árát bőven megérte. Ha többet tudtam volna szánni NAS-ra, Synology-t vettem volna (DSM miatt főleg).
Ja igen, a gyári vetilátort az első héten kiiktattam, mert darálta saját kábelét. Nélküle 46 °C a rendszerhőmérséklet, és csend van (na jó, a winyó halkan duruzsol).

(#6) Nyeste86


Nyeste86
csendes tag

Egy LG 42 LM620S típusú tévéhez csatlakoztatnám úgy, hogy ez az eszköz egy USB kapun keresztül kapcsolódna. A TV látná a DLNA kapcsolaton keresztül a winchestert ami erre a berendezésre van kötve?
Illetve megoldható az, hogy torrent klienst futtasson ez a NAS?

Válaszokat előre is köszi. :R

(#7) sutszi válasza KatonaT (#2) üzenetére


sutszi
veterán

Már sokszor láttam itt ezt leírva(talán már én is írtam) de rájöttem, hogy nagyon nagy hülyeség...
Attól még nem feltétlenül éri meg az árát valami mert megveszik...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#8) zotyesz66 válasza Nyeste86 (#6) üzenetére


zotyesz66
őstag

A TV-t dugnád rá USB-n? Nem tudom, lehetséges-e ilyen... Mivel viszont van rajta Ethernet csati (mármint a TV-n is), én inkább ebbe dugnám, persze routeren keresztül.
Nálunk Xbox-on keresztül megy a DLNA. lát mindent, ami a winchesteren van, persze nem játszik le mindent.

[ Szerkesztve ]

(#9) mepet


mepet
addikt

Ha ma vennék NAS-t, biztos nem spórolnék rajta... Anno a legolcsóbbat választottam (Netgear Stora), azóta is csak a szívás van vele...

(#10) larryking


larryking
senior tag

Nekem NSA 320-van és amit a cikk nem említ, hogy viszonylag komoly mysql van rajta, mely csomagból telepíthető, vagy az emule kliens. Használható timecapsul-nak. Nagyon komoly kis cucc.
Ami viszon nem tetszik, vagy lehet csak én vagyok láma, hogy a DLNA ( townky) kliens nem enged tekerni a philips tvm-en. Az előző nas ( netgear ready duo ) engedett. Illetve, hogy a gyári torrent csak 10 torrent egyidejű futtatását engedi. De telepíthető transmission, amely hibátlan.

[ Szerkesztve ]

"We'll meet you where the lights are...."

(#11) Nyeste86 válasza zotyesz66 (#8) üzenetére


Nyeste86
csendes tag

Ez a felállás jelenleg is, a Netgear routeremre van dugva egy combosabb HDD. Azon van torrent kliens is (routeren persze). De így a TV-nek a sajátos szoftvere miatt az Etherneten keresztül "streamelt" filmekbe, zenékbe nem lehet beletekerni, vagy ugrani. Egy általa meghatározott egységet ugrik át a film hosszától függően.

A cél az hogy egy olyan médium-ról tudjam streamelni a videóket lehetőleg az USB kapunk keresztül, amire tudok torrentezni. Az hogy a PC-t ne kelljen bekapcsolni már csak extra. De érted a gondom. :U

(#12) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Korrekt teszt, vártam már egy hasonlót.
Bár szívesen vennék valami összehasonlítást a tesztben említett Netgear, mondjuk egy DLINK DNS-320L vagy 325 meg 1-2 nevesebb gyártó (QNAP, Synology) belépő szintű nas-áról.
Az úgy többet mutatna.

Bár a teszből kiderül, hogy jó kis cucc z a ZyXEL is csak pl. kíváncsi lennék, hogy a Dlink DNS-320L-hez képest indokolja-e a 1.5x-es árat.

(#13) larryking válasza BaLee (#12) üzenetére


larryking
senior tag

Már csak a felépítés miatt is. a zyxel 1,6 Ghz/512Mb, Dlink 1.06Ghz/256Mb ha jól tudom. De még az NSA 320 is erősebb a dlink-nél.

[ Szerkesztve ]

"We'll meet you where the lights are...."

(#14) KatonaT válasza sutszi (#7) üzenetére


KatonaT
aktív tag

Persze ebben is van igazság!
Viszont ez sem reális állítás "30.000 forintot megérne, többet nem."
Ha nekem nincs szükségem egy CRT TV-re akkor nekem 2 FT-t nem ér meg hiába ér többet.....

(#15) zotyesz66 válasza Nyeste86 (#11) üzenetére


zotyesz66
őstag

Nekem nincs "okos" TV-m, egy kis Brazos PC van a tévén filmnézésre, meg a másik tévén az xbox. Persze az xbox is csak léptetni tud, de ez nekünk annyira nem gond, a másik meg wifin keresztül csatlakozik, ott meg ezért nem játszik a beletekerés. :)

(#16) maxsoft válasza Nyeste86 (#11) üzenetére


maxsoft
tag

NAS = Network Attached Storage
Tehát csakis hálózaton keresztül érheted el, nem pedig USB kapun.
Ez a nas röhögve viszi a transmission-t, tehát mehet rajta a letöltés a belső vagy külső (USB) merevlemezre,
amit utána elérhetsz sima win (samba) vagy nfs megosztáson keresztül.
Vagy akár DLNA servert is tehetsz rá (Twonky helyett MiniDLNA) és akkor mehet azon is, bár én nagyon nem szeretem a DLNA-t.
Remélem érthető volt. :)

(#17) Egon


Egon
nagyúr

Nem tudom milyen komponensekkel teszteltétek a másolás sebességét: nekem a kistesó (320) is tud ennyit (na jó, olvasásban valamelyest lassabb), az adatlapomon levő konfigról másolva, egy Asus RT-N16-os routeren keresztül, S-FTP CAT6-os kábellal bekötve (a NAS és a router között pedig a NAS-hoz kapott, kb. 1 méteres CAT5E kábel van). Nagy fájlokkal (5-10 GB), Total Commanderrel másolva jöttek ezek az eredmények.
A nagy NAS-topicban levő beszámolók alapján, 70 MByte/sec feletti írás-értékek is elérhetőek.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#18) Nyeste86 válasza maxsoft (#16) üzenetére


Nyeste86
csendes tag

Köszi a választ. A probléma továbbra is fennáll. USB kapun kell kapcsolódnia a TV-hez egy olyan eszköznek amit Ethernetről kapja a megosztásokat, torrent fájlokat stb. A cél hogy a letöltés után ne kelljen használni a PC-t és hogy a TV tudja tisztességgel olvasni a filmeket, ne léptesse hanem valóban tekerje, ugorjon megfelelő fejezetre stb. És ezt jelenleg csak USB kapun tudja, hiába a többszörös firmware frissítéseknek...

[ Szerkesztve ]

(#19) kcsa


kcsa
veterán

310-esem van. De hogy a gyári torrent kliens csak 10 torrentet tudjon egyszerre összesen, azért az gáz. De stabilnak stabil :)

(#20) Tonyk válasza larryking (#10) üzenetére


Tonyk
veterán

Tekerés: mit értesz alatta? Nálam a samsung tv + nsa320 tud tekerni. Igaz nem úgy mint egy video, hanem 10 másodperces vagy 1 perces lépésekben.
Transmission: még mindig csak ffp-s hegesztős megoldás van rá? Igaz még azt se próbáltam :)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#21) maxsoft válasza Nyeste86 (#18) üzenetére


maxsoft
tag

Akkor esetleg próbálj valami androidos kis médialejátszós kütyüt használni.
Persze annak is látnia kell legalább egy megosztást.
Persze a legegyszerűbb megoldás egy jó Médialejátszó beszerzése. :)

(#22) kcsa válasza Nyeste86 (#18) üzenetére


kcsa
veterán

Ha létezik is ilyen eszköz, nem lesz olcsóbb mint egy zyxel 310+legolcsóbb ethernetes médialejátszó, ami cserébe a feliratokat is hibátlanul kezeli :)

(#23) maxsoft válasza Tonyk (#20) üzenetére


maxsoft
tag

Az ffp-t már HDD-re is fel tudja tolni. :)
Én teljes megelégedéssel használom. :)
Egyébként max 1 óra alatt egy kezdő is feltudja okosítani a NAS-t. :)
Külön fórum van rá.

(#24) kcsa válasza maxsoft (#23) üzenetére


kcsa
veterán

Nem érzem magam kezdőnek (de linuxban az vagyok), mindenesetre szájbarágós leírást nem találtam anno, de ha van ilyen, megoszthatnád velem plz :) (310-re)

(#25) maxsoft válasza kcsa (#24) üzenetére


maxsoft
tag

[link]

Leírás

[ Szerkesztve ]

(#26) Tonyk válasza maxsoft (#23) üzenetére


Tonyk
veterán

Kezdőnek mondjuk nem nevezném magam :) , de még eddig nem éreztem szükségét.

Bár érdekelne ez az ffps mókolás, ha csak próba erejéig is.
A HDD-s csomagot láttam, hogy 95MB. Ez lecseréli az egész hóbelevancot?
Eltávolítani meg tényleg csak annyi, hogy törlöm a hdd-ről a ffp-s megosztást? :F

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#27) kcsa válasza maxsoft (#25) üzenetére


kcsa
veterán

Köszi, még csak a régebbi 210-es cikket olvastam, hétvégén végigzongorázom ezt.

(#28) Nyeste86 válasza Tonyk (#20) üzenetére


Nyeste86
csendes tag

Pont ez a baj. Gyári állapotában az alap firmware-el tudta az Ethernet streamelt videókat úgy tekerni mint a VHS szalagos videókat :DDD Meg léptetni a részek között az MKV fájlokban, illetve több hangsávot is tudott kezelni. Mivle az LG akkora tróger hogy nem akarja ezt a problémát kijavítani, így egy ilyen megoldás után nézek.

(#29) shteer


shteer
titán

jó kis cucc, ahogy a nálam dolgozó legkisebb tesója is, a 210-es

kösz a tesztet, csak hálózati másolási sebesség miatt lenne érdemes váltanom feljebb

ventit kiiktattam én is, nyárra kap majd egy másikat, halkat

legújabb transmission ffp-vel, lg 42ld751 tv-vel 2-3x pörgetés is van, valamint a "csúszkás léptetést" is eszi

A ZyXEL nem kínálja kis NAS-ait gyárilag beépített merevlemezekkel.
310-et lehet kapni beépített 500-assal ;)

..szerintem jónak tűnik

(#30) nikilauda válasza kcsa (#27) üzenetére


nikilauda
senior tag

A 210-es és a 310-es leírásából ki lehet hámozni és könnyen feltelepíthető. Bár én pendrive-ra tettem, de már hónapok óta tökéletesen üzemel. Ja, én sem értek a linuxhoz.

(#31) Egon válasza shteer (#29) üzenetére


Egon
nagyúr

Na igen, a venti...
Az NSA-320-asban egy teljesen szabvány csatlakozóval a nyák-ra kötött, 60*60*10 mm-es venti teljesít szolgálatot. Alacsony fordulatszámon hangtalan, de némi másolás után előszeretettel csavarja fel magát 2000 RPM fölé, ahol már csúnya hangja van.
Először próbáltam keresni a helyére valamit, de sajnos a kialakításból adódóan, nem lehet 25 mm vastag légkavarót belerakni (15 mm-es biztosan elfér, ellenben egy 20 mm-es beszerelése erősen necces). Vékonyabb kivitelben pedig sajnos csak meglehetősen hangosnak tűnő ventik voltak elérhetők.
Így azt a megoldást választottam, hogy kapott egy Zalman potmétert (hevert egy a fiókban), ami elfért a dobozban (bár csak a nyák főlé, fejjel lefelé betolva).
Jelenéeg 1650-1700 RPM körül pörög, és a belehelyezett - meglepően halk - vinyókon kívül, semmi hangja sincs (pedig meglehetősen érzékeny vagyok a zajra: a médialejátszóra kötött 2 TB-os külső vinyó hangja is idegesített idle állapotban).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#32) shteer válasza Egon (#31) üzenetére


shteer
titán

én is le fogom szabályozni a noiseblockert. ha most passzívban nem melegszik, egy kis szellő elég lesz neki

engem ennek is zavart a hangja a 320avvs-sel, így venti ki, 10erx bele és a házimozi sub mögé elrejtve :)

..szerintem jónak tűnik

(#33) cecil


cecil
aktív tag

szerintetek megéri 2x2Tb vinyóval 200euro -ért? +20euro szállítás...
Az NSA320 mennyivel tud kevesebbet?
Otthon felhasználásra.

(#34) Egon válasza cecil (#33) üzenetére


Egon
nagyúr

Az kb. 60K, bőven megér ennyit (feltéve ha vadiúj, garanciás).
Az NSA-320 egy kicsit gyengébb harveresen (1.6 GHz-es proci helyett csak 1.2 Ghz-es van benne), nincs rajta 3.0-s USB, illetve a net felőli tartalom-elérés jobban támogatott a nagytesóban.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#35) cecil válasza Egon (#34) üzenetére


cecil
aktív tag

Vadi új, boltból.
A 325-ös mondjuk csak 20euróval drágább, tehát annyit megér.

Köszi!

(#36) larryking válasza Egon (#34) üzenetére


larryking
senior tag

Ez a net felőli tartalom elérése, ezzel mire gondolsz. Mindent elérek távolról egy noip címmel.

"We'll meet you where the lights are...."

(#37) konyi79 válasza Nyeste86 (#6) üzenetére


konyi79
addikt

Nekem 310-van sony tv-vel. Gond nélkül teker, 1.5x lejátszás is megy hanggal. Nem a nas, a tv lesz ott a ludas

(#38) larryking válasza konyi79 (#37) üzenetére


larryking
senior tag

Nem a nas, hanem a Townky, mert az imént ment fel a minidlna ffp-re, és ott teker ugyan az a tv. Csak egy megoldandó lenne, flac-t nem játszik.

"We'll meet you where the lights are...."

(#39) konyi79 válasza larryking (#38) üzenetére


konyi79
addikt

Fura, mert nálam is a Townky látja el a médiaszervert, és mégis megy.
Flac-cal ha a tv-nek van gondja külső pc-re tudsz telepíteni olyan médiaszervert, ami átkonvertálja (pl serviio). Bár ez elég szükségmegoldás, ha pc-t is kell bevonni.

[ Szerkesztve ]

(#40) larryking válasza konyi79 (#39) üzenetére


larryking
senior tag

Én sem értem, de így van. Lehet valahol ezt configolni?

"We'll meet you where the lights are...."

(#41) konyi79 válasza larryking (#40) üzenetére


konyi79
addikt

A Townkynak van némi felülete, bár nem foglalkoztam vele. Ilyet nem hiszem lehet állítani.

(#42) HeavyToys válasza szilagyiv (#5) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Szia!

Láttam NSA310-esed van, azt szeretném kérdezni, hogy Transmission feltehető erre is mint a régebbieknél is?

Válaszodat köszönöm előre is!

Üdv!

(#43) larryking válasza HeavyToys (#42) üzenetére


larryking
senior tag

Igen fel, van is róla írás itt az oldalon.

"We'll meet you where the lights are...."

(#44) ZeUS2140


ZeUS2140
aktív tag

Egy kis ótvar pc egy linux-al kicsit olcsóbban kijön nem?
Amúgy aki nem akar bajlódni vele annak biztos megéri.

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#45) larryking válasza ZeUS2140 (#44) üzenetére


larryking
senior tag

Nem hinném, hogy fogyasztásban vagy sebességben megverné egy kicsi ótvar pc. Ez erre lett kitalálva, a pc pedig nem.

"We'll meet you where the lights are...."

(#46) Syd69


Syd69
aktív tag

Nekem tetszik :C

Alma

(#47) Egon válasza larryking (#36) üzenetére


Egon
nagyúr

HTML felületen, igen.
Úgy tudom van valami beépített program a 325-ösben, amivel egyszerűbben, kultúráltabban lehet elérni bizonyos tartalmakat (lehet hogy csak a zenéket, nem emlékszem) a netről.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#48) szilagyiv válasza HeavyToys (#42) üzenetére


szilagyiv
senior tag

Eddig még nem néztem utána, a "gyári" letöltőklienst használom és végülis az is megfelel a célnak (kissé butácska, de viszi).

(#49) kovee01 válasza gyuribácsi88 (#1) üzenetére


kovee01
tag

Teljesen egyetértek. Túl vannak árazva ezek a termékek, és nem egyedi hogy így felhúzzák az árakat, más gyártók is így áraznak sajnos. Micro servert lehetne belőle venni...

Kérdezz bátran, szervizben is dolgozom, ha tudok segítek! kovee01 felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#50) Egon válasza kovee01 (#49) üzenetére


Egon
nagyúr

Nézted mostanság a mikroszerver árakat? 100K egy N40L, csak szólok...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.