Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) moha21 válasza raus (#591) üzenetére


moha21
addikt

Jajj mennyi ilyet olvastam már...vhol fentebb írtam, hogy minden a Tesla generátorra vezethető vissza..>

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#602) fordfairlane válasza raus (#591) üzenetére


fordfairlane
veterán

100 millió Watt nem olyan sok ám, a solti Kossuth adó 2 MW (Mega = millió). Egyébként 6-13 Hz-nél tudod te, mekkora hosszú egy lambda/2-es antenna? Jó hosszú. Az hogyhogy nem látszik egy műholdképen sem? És hogyhogy az agyunkat befolyásolja, de kimutatni semmiféle műszer nem tudja?

Egyébként az alapvető kérdés, hogy te honnan veszed, hogy ez az egész igaz? Csak mert valaki leírta, aki ilyen rendszerbíráló formának tűnik?

x gon' give it to ya

(#603) Kassadin válasza Peethy (#594) üzenetére


Kassadin
addikt

Égessük meg máglyán az összes magyart.

[ Szerkesztve ]

(#604) Peethy válasza Kassadin (#603) üzenetére


Peethy
őstag

Látom megértetted a mondandód lényegét. De ha gondolod, kifejtem: buta nép vagyunk, mert ha még adatott is egy kicsi eszünk, azt is vagy az országunk belső szétbomlasztására, vagy az ilyen elméletek ápolására fordítjuk. Lásd, itt a demokrácia, semmit nem tudunk kezdeni vele, nekünk mindig minden rossz, legyen szó akár az oroszokról, akár a Nyugatról. Most büszkék vagyunk a Nobel-díjasainkra, de arról megfeledkezünk, hogy pont mi üldöztük el őket, és emiatt kellett (1 kivételével) mindenkinek külföldön kutatnia.

Magyar vagyok, soha nem fogok külföldre menni dolgozni/lakni/adózni/építeni másik országot, de az "okos vagyok mert magyar vagyok" mondatoktól a falramászok.

Nem akartam ilyen hosszan kifejteni, mert nem ide kapcsolódik, de inkább megtettem.

[ Szerkesztve ]

(#605) Kassadin válasza Peethy (#604) üzenetére


Kassadin
addikt

Amiket leírtál, azokkal eddig is tisztában voltam, ma is ez megy.

"Magyar vagyok, soha nem fogok külföldre menni dolgozni/lakni/adózni/építeni másik országot."

Ebben te ne legyél olyan biztos szerintem. Sok változás lesz itt még mire lejár királyunk uralma. Természetesen negatív értelemben.

[ Szerkesztve ]

(#606) Peethy válasza Kassadin (#605) üzenetére


Peethy
őstag

Igen, ezek a szándékaim. 2 éve egyre erősebben félek, hogy nem tudom eszerint leélni az életem.. mint mondtam, nem véletlenül nem akartam ennyire kifejteni, nem sok köze van a témához. Én azért remélem, a dolgok olyan irányba fordulnak, hogy mind én, mind a leendő családom egy jó helyen élhet. Politikai állástól függetlenül, a dolgok nem épp ilyen irányba haladnak...

Hogy összekössem mindezt a Zeitgeist-tel: egy válság nélküli világban nem terjednek az ilyen szélsőségben, csak ilyen időszakban, amikor mindenképpen kell valakit hibáztatni.

[ Szerkesztve ]

(#607) Kassadin válasza Peethy (#606) üzenetére


Kassadin
addikt

Külföldön már érdekes módon már lecsengett a válság, mi meg próbálunk belőle kievickélni? :F Akkor hogy is van ez? Vicc ez az egész politikus bagázs, teljesen lényegtelen hogy narancs vagy pipacs, csak lopd szét az országod ez ami számít.

(#608) #48613632 válasza Peethy (#604) üzenetére


#48613632
törölt tag

Nos, a magyarságtudat, a nemzeti büszkeség, az egészséges nacionalizmus az nem objektivitás kérdése, soha nem is volt.
Nem kevés nemzet létezik a világon, aki a valóságtól elrugaszkodottan, mindenek fölé emeli saját népét, és azt most tényleg hagyjuk ki, hogy ennek mennyi alapja van.
Lásd pl USA, IL, F, hogy a legnagyobb nacionalista országokat említsem.

Kb hasonló példa ... Te, mikor a barátnődről beszélsz, nyilván Ő a legszebb, legokosabb, legaranyosabb ... stb. Érdekes, ezt valahol mindenki elfogadja, pedig lehet, hogy egy bűnronda valaki (bocs látatlanba is, csakis a példa kedvéért mondom) aki adott esetben 3 általánossal vigéckedik.
De ha az országodról, a hazádról beszélsz, ez miért nem elfogadható? De továbbmegyek. Aki esetleg ilyen nézeteket vall, azt miért kell rögtön a náci, vagy helytelenül fasiszta kategóriába sorolni? Esetleg idióta, primitív szélsőjobbosnak titulálni, pusztán mert szereti hazáját, és ebből kifolyólag esetleg túlzásokba esik, mikor erről beszél?
Igenis, ha én a hazámról mesélek, akkor hajlamos vagyok túlzásokba esni, vagy inkább a szépet és jót előtérbe helyezni a sok szarral szemben. És ez így jó, max nálunk kevésbé elfogadott.
De hidd el, más országokban ez elfogadott, sőt egyenesen megkövetelt.

(#609) fordfairlane válasza Peethy (#604) üzenetére


fordfairlane
veterán

Nem vagyunk buta nép, csak pesszimista, és szeretjük önostorozni magunkat. Ahogy te is épp ezt teszed. :D

x gon' give it to ya

(#610) Peethy válasza fordfairlane (#609) üzenetére


Peethy
őstag

Szerintem az önostorozás kategóriája a "jaj Trianon" és nem a "jaj, min kéne változtatni". Persze ez is nézőpont kérdése ;)

pitepeti71: nagyon jó ez a hozzáállás, de azért ha a barátnődnek/feleségednek van egy bizonyos hibája, akkor megpróbálsz vele beszélni erről, esetleg felhívni rá a figyelmét, főleg ha lehet rajta változtatni. A (haza)szeretet nem csak az állandó öntömjénezésben nyilvánulhat meg (lásd: Ady Endre versei). Bár kétségkívül értem, és egyet is értek sok szempontból azzal, amit mondasz :) Itt is az árnyalás a mérvadó, hogy képes vagyok-e mindkettőt látni.

[ Szerkesztve ]

(#611) fordfairlane válasza Peethy (#610) üzenetére


fordfairlane
veterán

Már miért lenne az önostorozás kategóriája a "jaj Trianon"? :F Az max. az önsajnálat kategória, bár ha belegondolok, hogy a németeknek is trauma volt a világháborúk utáni területvesztés, nem látok semmi meglepőt a "Trianonozásban" sem.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#612) Peethy válasza fordfairlane (#611) üzenetére


Peethy
őstag

Arra fogni mindent, és képtelennek lenni továbblépni, az mi lenne? Szerencsétlenségünk és jelenlegi - sok szempontból negatív - helyzetünk erre fogni, és minden középpontjába ezt állítani szerintem az.

Traumának trauma, és nem is meglepő, hogy felemlegetik sok helyen, inkább csak az, hogy még mindig ott keressük a problémákra a megoldásokra, na nekem ez a furcsa. Fájó pont, de nemrég olvastam egy 1930-as évekbeli politikus nyilatkozatát (nem emlékszem a névre):

"Mi mindig akkor hanyagoltuk a Trianon témát, amikor beszélni kellett volna róla, de olyankor is beszéltünk róla, amikor nem kellett volna." (Arra vonatkozott, hogy bizonyos reformokat azért nem vittek végbe, mert Trianon volt a középpontban. Ma is jellemző az ilyen a magyar politikában.)

[ Szerkesztve ]

(#613) bullseye válasza fordfairlane (#611) üzenetére


bullseye
addikt

trauma, vagy feldolgozhatatlan trauma? Azért a nyugati oldal elfejlődgetett az USA terror alatt. Igaz, utána egyesültek. De attól tartok nálunk már az sem lenne megoldás, ha valami csoda folytán minden területet visszakapnánk (de nem kerülnénk osztrák uralom alá), sőt akár minden irányban a valaha volt legkülső határaink lennének az újak. Mert akkor jönne, a "jajj, eddig mennyit szenvedtünk, most már a sebek begyógyíthatatlanok" felvonás.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#614) Kassadin válasza fordfairlane (#611) üzenetére


Kassadin
addikt

Nem az a baj, hogy olyanok emlegetik Trianont, akik nem is éltek akkor, ergo semmi hatással nem volt rájuk? Mert ez a jellemző. :U

(#615) fordfairlane válasza Peethy (#612) üzenetére


fordfairlane
veterán

Tisztában vagyok azzal, hogy a haladó szellemiségű internacionalizmus nem tud megbirkózni a Trianon jelenséggel, ezeket a vitákat én már 5-10 éve lefolytattam, és ez a része nem érdekel, de nem is erről volt szó. Arról írtál, hogy mi gyakorlatilag egy selejt nép vagyunk, mert, mert csak, mert trianonozunk, ahelyet, hogy mondjuk nem trianonoznánk, hanem mondjuk betonoznánk a te házad alapját, vagy éltetnénk a népek örök barátságát, vagy mittomén. Mindegy, csak kussoljunk, mert téged ez a dolog zavar, mert azt hiszed, hogyha ez nem létezne, akkor mi micsoda szuper ország lehetnénk. A kárpáti tigris, vagy fene tudja, micsoda. De nem, ez az álnok trianonozás, ez mindenhol ott ólálkodik, belopakodik a munkahelyekre, és megakadályoz minket abban, hogy Kelet-Európa Svájca legyünk. Jól értem? Persze, hogy jól értem, hisz ismerem a jelenséget.

Ugyanakkor nem veszed figyelembe, hogy ezek az azonosulási pontok egy nép életében fontosak. Mi nem vagyunk gyarmatosítók, az utóbbi néhányszár évben inkább negatív hatások éltek minket. Nekünk ezek az azonosulási pontjaink, akár tetszik a haladó értelmiségnek, akár nem. Ezek a kollektív tudat, a nemzeti karakter részei. Semmivel sem rosszabbak, mint pl. az íreké, a katalánoké vagy a lengyeleké, aki Észak Írország, az elvesztett önállóság vagy a II. VH alatti szétrablás miatt "siránkoznak", ahelyett, hogy könnyes szemmel az oroszok, spanyolok, angolok nyakába borulnának, hogy utána minden energiájukat pl. mikroprocesszorgyártásba fektessék.

Vagy mit szólnátok, ha azt mondanám, hogy a zsidók ne siránkozzanak, örüljenek, hogy van országuk? Én lennék a nem is mondom, mekkora hibás.

Semmivel sem vagyunk rosszabbak a környező országok nemzeteinél. Egy fikarcnyival sem különbek nálunk, legfeljebb mások, mint mi.

Maradjunk annyiban, hogy csak annyian hisznek a mi népünk kiválasztottságunkban, ami nem töltene meg egy nagyobb ír kocsmát sem, úgyhogy ez messze nem akkora tragédia, mint amilyennek próbálod beállítani.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#616) fordfairlane válasza bullseye (#613) üzenetére


fordfairlane
veterán

Áhh, hosszú, politika, nincs kedvem magyarázkodni.

x gon' give it to ya

(#617) fordfairlane válasza Kassadin (#614) üzenetére


fordfairlane
veterán

Szerintem keveset emlegetik. Az lenne a jó, ha többször emlegetnék! :))

x gon' give it to ya

(#618) Kassadin válasza fordfairlane (#617) üzenetére


Kassadin
addikt

Miért emlegessék? Visszacsatolják majd a volt nagy Mo. területeit ha sokszor emlegetik? Ugyanis mindig ezen megy a sírás, hogy mennyire más lenne az ország. Lemerem fogadni hogy trianonnak is köze van ahhoz hogy utálnak minket mint a sz*rt a környező országokban. Természetesen nem a magyarokra gondolok.

(#619) fordfairlane válasza Kassadin (#618) üzenetére


fordfairlane
veterán

Nálatok miért okoz idegzsábát ez a Trianon dolog? Tényleg azt hiszitek, ha nem trianonoznának, akkor olyan nagyon más lenne?

x gon' give it to ya

(#620) Kassadin válasza fordfairlane (#619) üzenetére


Kassadin
addikt

Tényleg azt hiszed hogy ha mindenki vesszen trianonról beszélne, akkor olyan nagyon más lenne? Egyáltalán egy 30 éves felnőtt embernek mi a retek köze van trianonhoz? Esetleg a nagyszülei/szülei élték át minden hátrányát, talán ők még jogosan fel is háborodhattak ha szétszakadt a családjuk emiatt például. A történelmet mindig a győztesek írják, fölösleges is ezen pörögni, van ebben az országban ennél sokkal nagyobb probléma is, minthogy nincsen adriánk meg hogy hiányoznak a népességből a határon túliak.

[ Szerkesztve ]

(#621) bullseye válasza fordfairlane (#619) üzenetére


bullseye
addikt

nálam nem okoz, és nem is maga az emlékezés, vagy felemlegetés a baj. a Trianonozás számomra az, hogy "Ez az ország nem ér semmit így felharmadolva, ne is csináljunk semmit, amitől jobb lenne bármi, amíg helyre nem áll a rend. Aki ehelyett fejlesztené az országot (pláne a külkapcsolatokat!), vagy csak nem annyira és naponta annyi ideig szomorú ahogy ÉN megmondtam, az meg hazaáruló"

1849 után 1867-ig tartott a dackorszak. Trianon után elmaradt, inkább remény volt (Hiszek egy Istenben, hiszek egy hazában...) és siker eleinte, majd 45/47 után nem lehetett kibeszélni a dolgot, így most kéne. De most már kéne! És igen, ehhez a "bal" oldalnak meg nem kéne folyton óbégatni az irredentizmusról, de jobbnak is oda kéne figyelnie arra, hogy sokszor pont azoknak ártanak, akiknek az érdekében felszólalnak vagy csak balhéznak.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#622) fordfairlane válasza bullseye (#621) üzenetére


fordfairlane
veterán

És igen, ehhez a "bal" oldalnak meg nem kéne folyton óbégatni az irredentizmusról, de jobbnak is oda kéne figyelnie arra, hogy sokszor pont azoknak ártanak, akiknek az érdekében felszólalnak vagy csak balhéznak.

Szerintem ezen nem nagyon van mit kibeszélni terápia gyanánt. Egyszerűen sok idő kell hozzá, hogy ne legyen a történelmünk jelentős eseménye, vagy hogy csak az "egyik" legyen. Az kell, hogy legyenek más jelentős történelmi események. Valahol ott van '48 - '56 között, ugyanakkora a jelentősége, mint a másik kettőnek. Szerintem tökéletesen beleillik a sorba, még akkor is, ha ez egyeseknek nem tetszik.

Az, hogy irredenta reakciókat vált ki, azon nincs mit csodálkozni. Inkább az gyerekes gondolat, hogy ha nem beszélnénk róla, akkor megszűnne létezni, mint probléma, és akkor nem lennének más ideológiai törésvonalak. Dehogynem lennének. Ha más nem, hát az Újpest - FTC ellentét. :)

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#623) #48613632 válasza fordfairlane (#622) üzenetére


#48613632
törölt tag

teljesen egyetértek veled, nem beszélve arról, hogy a trianon érzés nem generációs kérdés, még kevésbé függ attól, hogy átélted e vagy sem.
ugye sokszor elhangzik, hogy a háborút a győztesek írják. no igen, talán kevésbé fájna a dolog, ha valami középkori stílusú területfoglalósdiban alulmaradtunk volna, teszem azt a nagy római birodalom ellenében, és most a területek nagy része olaszországhoz tartozna (elméleti síkon csak persze, hiszen nem vagyunk szomszédosak)
másfelől mégiscsak több mint 1000 éve vagyunk itt, én speciel idősebb vagyok, mint szlotákia, ehhez képest arrafelé már történelmet írnak a dicső múltról, amihez persze az égvilágon semmi közünk. ugyanez elmondható a románokról is, kicsit más körítésben, és a dolog visszársága az, hogy ez ellen az égvilágon kívül senki sem tiltakozik úniószerte, ám ha mi esetleg megnyikkanunk, hogy nagy-magyarorzság, akkor már jön a nácizás.
szóval az összképet nézve fordított a megítélés, mindezek mellett trianon jogossága is erősen vitatott, politikailag azonban az - ez van, ezt kell szeretni - "észérveken" kívül nem sok minden hangzik el mellette.
azután azt sem árt figyelembe venni, hogy jó száz évvel ezelőtt európa vezető gazdasága voltunk, érdemes tanulmányozni az 1900 körüli, ilyen jellegű térképeket, gazdaságunk és iparunk anglia gazdaságával és iparával volt hasonlatos.
"A történelmi Magyarország területe 282 ezer km2-ről (Horvátország nélkül) 93 ezer km2-re, lakossága 18 millió főről 7,5 millió főre csökkent. Hozzávetőleg 3,3 millió magyar került a szomszédos országokhoz, 63 vármegye közül mindössze 10 maradt érintetlen.
A kialakuló gazdasági, társadalmi válság, hosszú időre megpecsételte hazánk sorsát. A magyar gazdaság a birodalom piac - és nyersanyagviszonyaira épült. Az áruforgalom és a pénzrendszer szinte belkereskedelmi jelleggel zajlott. Az új feltételek közé kényszerült Magyarország nem élhetett kellő külkereskedelmi forgalom, önálló vámrendszer és saját pénz nélkül.
A mezőgazdasági termelés visszaesett, a gazdaság megbénult. Az alacsony termelési szint, az infláció természetszerűleg nagyfokú munkanélküliséget, az életszínvonal csökkenését eredményezte.
Magyarország nyersanyagbázisa jó részét elvesztette, az állatállomány, az erdők, bányák, termőföldek, kőolaj és az infrastruktúra (vasút, közutak) nagy része a szomszédos országokhoz került. Az Osztrák-Magyar Monarchiához méretezett ipari kapacitás nyersanyag nélkül maradt.
Hazánk külkereskedelemre utalt országgá vált. Foglalkoztatási gondok keletkeztek: a gazdaság már nem volt képes felszívni a falusi munkaerőt"

... fentebb közvetlen hatásai trianonnak, tehát itt nem arról van szó, hogy siránkozunk, mert eddig 3x annyi földet kapálhattunk, hanem arról, hogy lassan európa csicskái vagyunk, holott eleddig nem voltunk senkire rászorulva. és ez azért nem mindegy ...

(#624) Depression válasza #48613632 (#578) üzenetére


Depression
veterán

Kérj kölcsön párszáz tonna törmeléket, emeltesd fel a házad fölé, engedd szabadon esni, és majd lesd meg, miért nem oldalra dölnek a falak.
De ha ez neked drága lenne, akkor csak annyit higgy el, hogy a szabadon eső emeleteket égott a világon semmi nem tudná felfogni/eltéríteni, és lefelé zuhanva egyre nagyobb lesz a zuhanó tömeg.
Egy robbantásnál alul roskad meg az épület, itt viszont szisztematikusan felülről kezdve szépen egyenesen lebomlott az egész.
Lényeg az, hogy itt most nem pici épületekről van szó, nagy tömeg, nagy lendület, mint egy vonat kontra ember a sínen.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#625) #48613632 válasza Depression (#624) üzenetére


#48613632
törölt tag

ne legyél már ennyire korlátolt, ahhoz, hogy az fentről pontosan függőlegesen hulljon alá, minden sarokponton és élen pontosan ugyanazon az időben kell, hogy a szerkezet megroggyon, tizedmásodperces pontossággal, szóval kérj kölcsön te törmeléket a házad fölé, ha nincs képzelőerőd :)

(#626) raus válasza Peethy (#594) üzenetére


raus
aktív tag

Ha te ilyen kategorikusan megmondoember vagy akkor biztos többet tudsz nalam, en szeretem megvizsgalni a dolgokat olvasni roluk aztan majd összeall a kep vagy elvetem. De teny az hogy a hivatalos "eszaki feny vizsgalata magasfrekvencias radiosugarzassal" tudomanyos sztori nem felel meg a valosagnak a HAARP eseteben. Mert mas orszagokban is vizsgaljak az ionoszferat de kb 1.000 - 10.000Watt energiaszintü radiosugarzassal. Erdekes teny hogy a Haditengereszet, a Legierö es a Hadsereg a projekt tulaja. A projektet pedig az APTI (ARCO Power
Technologies Inc.) epitette aki kizarolagos tulajdonosa a Nikola Tesla es Bernard J. Eastlund szabadalmainak amelyek kimondottan az ionoszfera elektromos haztartasanak durva megpiszkalasarol szolnak, szo szerint idöjaraskontrollrol, szeizmikus szarakodasrol es "nem halalos" fegyverviselesröl.

A magyarokrol pedig annyit hogy "MAG-AR" azaz a mag nepe, ha te nem tudod ezt akkor nem is erted hogy miröl beszelek. Vaknak kell lenni ahhoz hogy ne vedd eszre hogy a Karpat-medence modernkori törtenelmi esemenyei csak egyröl szolnak a magyarsag elveszelyteseröl.

(#627) Peethy válasza raus (#626) üzenetére


Peethy
őstag

Talán inkább én is maradok a sírvaröhögős smile-nál :K

pitepeti71: a mai világban soha nem lesz olyan, hogy nem leszünk rászorulva senkire. Ebben a globalizált világban teljesen felesleges önellátó országról beszélni. Trianonnál pedig nem lehet más hozzáállás, mint az "ez van, ezt kell szeretni". Változni nem fog, ez a múlt, gáz, hogy így volt, de azzal kell élnünk amink van. Például 10millió polgártársunkkal és közel 100ezer km2-nyi területtel.

fordfairlane: a Trianon egy másik hozzászólásom része volt, nem volt köze ahhoz, amit előtte írtam. Elismerem, túloztam, és nem igazán arra gondoltam, amit te írtál. Ugyanakkor az egészséges önkép és nacionalizmus szerintem megvalósítható a felsőbbrendűségi tudat nélkül is. Lásd Svédországot, ahol az emberek nagyon jól elvannak, és az IKEA összes áruházában a svéd kultúrát terjesztik, mert büszkék rá. De nem szoktad azt hallani, hogy a svédek mennyivel felsőbbrendűek, mint a magyarok.

Ezzel ellentétben kedves barátunk azt írta, hogy "mi magyarok amugy is a bögyükben vagyunk, mert nalunk az esz es a kepesseg hogy atlassunk a szitan", ami úgy ahogy van, nem igaz. Nem vagyunk jobbak senkinél csak azért, mert magyarok vagyunk, de lehetünk büszkék rá, hogy rosszabbak sem vagyunk, erre gondolok.

[ Szerkesztve ]

(#628) TheShow válasza raus (#626) üzenetére

Ez olyan, mint a Száguldó erőd című filmben, hogy a műhold a fegyver, és egy sugárral földrengést gerjesztenek, és ezzel tartják sakkban a világot? Mert ha igen, akkor én egészen addig biztonságban érzem magam, amíg Steven Seagal él. Úgyis lerúg minden gonoszarcú világuralomratörőt. Bár most mintha kicsit elhízott volna, szóval biztos lelassult kicsit. 1%-ban mégis félek...

(#629) emvy válasza raus (#626) üzenetére


emvy
nagyúr

Nikola Tesla szabadalmai?

A szabadalmak szerinted 100 evig vedettseget nyujtanak? :)

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#630) #48613632 válasza Peethy (#627) üzenetére


#48613632
törölt tag

Peethy, én arra gondoltam, hogy ha a gazdasági stabilitásunk megmarad európa közepén, akkor most a szopott farok jobbik végén állunk :)
Értsd a G8 esetleg G9 lenne, vagy teljesen más szám, e tekintetben pedig oly módon lennénk másra rászorulva, mint amennyire most a vezető gazdaságok ránk vannak, vagyis nekünk is kellene az olcsó munkaerő.
na ez a nem mindegy :) persze, pillanatnyilag nem tehetünk semmit, sőt megkockáztatom, soha nem is fogunk már, de azért én ennek az ellenkezőjében bízok, valamint hiszek. logikus következményként azonban valóban nem tudom elképzelni a nagy-magyarország valamikori visszaállítását. sajnos :(

(#631) Peethy válasza #48613632 (#630) üzenetére


Peethy
őstag

Ez csakis tudatos és hosszútávú reformok véghezvitelével lehetséges. Ám ha megnézzük, hogy ahány kormány, annyiféleképpen kezdik előről országunk talpraállítását, rájövünk, hogy ez nem fog menni. Majd ha lesz nemzeti konszenzus ilyen ügyekben, akkor lehet gondolkozni hosszútávú projekteken, ameddig azonban mindenki csak a saját javát nézi, addig mindenkinek egyre rosszabb lesz. Én mindenesetre reménykedem :)

(#632) raus válasza emvy (#629) üzenetére


raus
aktív tag

helo envy fejtsd ki legyszi ezt jobban, nem ertem. Vedettseg, 100 ev..

(#633) Depression válasza raus (#626) üzenetére


Depression
veterán

Ha már minden összeesküvés elméletet figyelembe lehet venni, meg ilyeneket, akkor sokkal inkább hiszek a sanctuary tudományos sorozatnak, mely szerint Tesla egy zseniális vámpír, és a célja a Föld feletti uralom.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#634) emvy válasza raus (#632) üzenetére


emvy
nagyúr

Te nem erted, aki atlat a szitan, mint magas IQ-ju magyar? :)

Csak arrol van szo, hogy ha Tesla szabadalmaztatott valamit 100 evvel ezelott, azt te ma szabadon felhasznalhatod, mivel tudomanyterulettol fuggoen a szabadalmak elevulnek. Jellemzoen 20 ev utan barki felhasznalhatja a kozolt eredmenyeket.

Ezert irtam, hogy biztos nem igaz, hogy valamelyik ceg Tesla szabadalmainak kizarolagos tulajdonosa :)

while (!sleep) sheep++;

(#635) raus válasza raus (#632) üzenetére


raus
aktív tag

Az vilagos hogy Tesla joval megelözte a korat es kiröhögtek sok szabadalma es gondolata es talalmanya miatt. De teny hogy Marconi elött 3 evvel mar a Central Parkban egy tavon radiotaviranyitasu hajomodellel jatszott, a radiozast pedig megis Marconinak tulajdonitjak. De a legfontosabb hogy amikor a (Wardenclyffe Tower 1901–1917)-t egy tornyot New York allamban kezdett epiteni es azt allitotta hogy informaciot es egyben szabad korlatlan energiat tud sugarozni majd vele akkor az epitkezest tamogato J.P.Morgan nevü kögazdag bibsi azonnal megvonta a tamogatast töle. Ez volt az a szabadalom es elmelet amivel az ionoszfera gerjesztesevel lehet energiahoz jutni. Mert mar akkor tuti biztos volt hogy a köolaj alapu gazdasag tesz jot az Illuminati celnak es nem a szabad, korlatlan energia. A Morgan csalad egyebkent tagja a 13 Illuminati csaladnak.

(#636) Peethy válasza raus (#635) üzenetére


Peethy
őstag

Dan Brown és Indiana Jones elbújhat melletted.

[ Szerkesztve ]

(#637) Gergő_ válasza raus (#626) üzenetére


Gergő_
őstag

Elég ködös ez a H.A.A.R.P., talán 50 éven belül kiderül egyszer, hogy mi célt szolgál valójában.Az öe elméletek hívei hisznek benne, hgy az hidegháború atomkorszakát leváltó új korszak, időjárást befolyásoló fegyvere.
Vannak ködös foltok a történelemben. Pl a Holdra szálláskor hirtelen bekövetkezett 5 órás adásszünet vagy pl Elvis halála.
Tesla munkássága és szabadalmai az igazi rejtélyek. Csak annak aki szereti az összeesküvés-elméleteket: [link]

(#638) #48613632 válasza Gergő_ (#637) üzenetére


#48613632
törölt tag

Jó de ez nem úgy működik, hogy van egy csomó összeesküvés elmélet, mi ezekben hiszünk és ez a mi klubunk :)

Hanem vannak események, melyek a háttérben, a nyilvánosság kizárásával zajlanak, ok-okozati összefüggésekkel.
ennek mintájára nyilván egy kupac fals öe-szerű történet is kering, de nyilván nem kell mindent megenni.

(#639) Raucher válasza #48613632 (#638) üzenetére


Raucher
tag

..ennek mintájára nyilván egy kupac fals öe-szerű történet is kering, de nyilván nem kell mindent megenni.

Csak nincs reális mérlegelési lehetőség, hogy melyik az elképzelhető.
Megnéztem az egyik H.A.A.R.P. filmet. Azt amit az egyik "tudományos" csatorna logója díszített. Szerintem sírva-röhögtek rajta azok, akik valóban tudják milyen célt szolgál a berendezés. Az egyik magyarázó ábrán 90 fokban megtörik az elektromágneses jel.
Egyszerűen megoldották a problémát, odarajzoltak egy tükör szerű valamit.
A gyakorlatban erre viszont nagyon kíváncsi lennék. Mármint a hogyanra.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#640) Gergő_ válasza Raucher (#639) üzenetére


Gergő_
őstag

Az ionoszfrérárra gondolsz mint tükörre, mert azt tényleg úgy viselkedik és ki is használja az emberiség jóideje, rövidhullámú rádiózás amiről még én is tudok....
A haarp képes 'megpengetni' ezt a réteget az alacsony frekvenciával, igazán nem tudom ennek milyen következményei vannak és pontosan milyen összefüggésben áll a belső képlékeny maggal, de érdekel a téma. Szívesen veszem, ha valaki kijavít, de csak értelmesen. :R (Úgy látom, hogy a topikban elég sok egymondatos párszavas emberke van, pedig jó vita lehetne)

(#641) Raucher válasza Gergő_ (#640) üzenetére


Raucher
tag

Az ionoszfrérárra gondolsz mint tükörre, mert azt tényleg úgy viselkedik és ki is használja az emberiség jóideje, rövidhullámú rádiózás amiről még én is tudok....

Pontosan.
De alapvető eltérés van a két felhasználás között.
A rádióadóknál vízszintesen sugározzák ki a teljesítményt. A légkör (homorú)tükör módjára viselkedik.
A H izénél függőlegesen tolják fel a teljesítményt. Tehát 180 fokban kell visszaverődnie a teljesítmény nagy részének. A másik oldalon maga a föld képlékeny anyaga jelentheti a tükröt. (utalás van a filmben erre, mert a megépítés helyén vékonyabb a földkéreg)
Az egész inkább egy lézerre hasonlít, csak a fény helyett elektromágneses hullámokkal operálnak.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#642) raus


raus
aktív tag

Akit erdekel szivesen elküldöm a HAARP-rol szolo könyvet PDF-ben van es angol.
Hat igen a tudomanyos dokucsatornak altal teritett informacio is resze a "fösodor" medianak. Mar meg sem nezem ezeket, vagy csak kinomban mert nincs mas. Vagy a dinokrol, krokodilokrol, capakrol van szo vagy az öserdö allatvilagarol. Alternativ mediakat kell olvasni es kutatni. DE nagyon sok a felrevezetes meg a halandzsa a neten is. Jo nagy szürövel kell nezni mindent. A HAARP körül tenyleg nem stimmel sok minden, az energiaszint amivel jatszanak, a projekt titkossaga, hogy közben mar sunyiban epült meg kettö antenna-tömb, egy Grönlandon egy pedig Norvegiaban. Hasonlo energiaszintüek.
Egy Nemetorszagban müködö hivatalos tudomanyos obszervatorium 30 Wattos radioadoval vizsgalja az ionoszferat...
Csak a HARRP 1 pedig 100millio Wattal...
Belinkelek egy videot. Egy irani srac keszitette a telojaval. 2008 11.23.-an tette fel a netre. Farsi nyelven irta a kommentet egy masik srac meg angol feliratot csinalt hozza. A lenyeg: "egy kis halaszvarosban lakik Bandar Lenge-ben valahol a perzsa öböl menten. 2 heten keresztül földrengesek voltak azon a területen kb Richter 3-mas erössegüek, ez idö alatt az ocean vize mintha elenk piros szinüre valtozott volna es sok elpusztult halat, tengeri elölenyt vetett partra a viz, sok közülük mintha megegett volna. Par napra ra egtelen büdösseg lepte el a varost, csatornaszag szerü valami. A hivatalos helyi mediak szerint egy mergezö tengeri algafajtol ered. Majd felszolitottak a lakossagot hogy ne fogyassza a helyi fogasu halfajtakat. Meg sosem talakozott ezzel az algaval pedig 27 eve ott el. Miközben az ocean vize furcsa elenk vörösre valtozott es közben ujra es ujra rengett a föld azt hitte hogy esetleg valami tengermelyi vulkan keszül kitörni. Sikerült neki a telojaval felvenni amit latott amikor kint voltak a tengeren"

itt

Lehet hogy a HAARP hatasa?

[ Szerkesztve ]

(#643) emvy válasza raus (#642) üzenetére


emvy
nagyúr

Te is read-only vagy? Szoval mi van Tesla szabadalmaival, amit 100 evig birtokolnak? :)

while (!sleep) sheep++;

(#644) Peethy válasza raus (#642) üzenetére


Peethy
őstag

Csak én nem látom a videón a vörös vizet? Egy tornádót látok, ami a vizet magasba emeli, így víztölcsér alakul ki. Ezen mit kell nézni? Hogy van egy piros csík a víz felett és ez azt jelenti, hogy egy 100millió wattos készüléket 12000 kilométerre beindítottak?

Alternativ mediakat kell olvasni es kutatni. DE nagyon sok a felrevezetes meg a halandzsa a neten is.

Mint például az a zseniális könyv, amit te ajánlasz nekünk. Elutasított tudósok végső próbálkozása, hogy pénzt szerezzenek.

HAARP körül tenyleg nem stimmel sok minden, az energiaszint amivel jatszanak, a projekt titkossaga...

Kár, hogy egyáltalán nem értesz ezekhez az energiaszintekhez, és ezért elég egyszerűen megeszed a "millió watt", "ezer tonna olaj" és egyéb kifejezéseket. A projekt meg talán azért titkos, mert a kutatóállomások versengenek egymással.. erre nem gondoltál? Egyébként sem értenéd, ha leírnák a működési elvét, így sem érted, amiről szó van, csak jól hangzik és leírod.

Az általad leírt dolgok egy B kategóriás katasztrófafilmben elmennek.

[ Szerkesztve ]

(#645) dabadab válasza Peethy (#644) üzenetére


dabadab
titán

A HAARP meg csak kulonosebben nem is titkos projekt, eleg rendszeresen publikalnak kutatasi adatokat, nyilt napokat tartanak, gyakornoki programjuk van stb [link]

DRM is theft

(#646) villamos


villamos
őstag

Pontosan a laikusok megtévesztésére, és a figyelemfelkeltés érdekében használnak ezek a "tudományos" anyagok prefixum nélküli mértékegységeket.
Pl. A vasúton 25kV -os a felsővezeték. A figyelmeztető táblákra mégsem ezt írják, hanem azt, hogy 25000Volt, így az emberekben jobban tudatosul hogy az milyen sok (mert az is), mert sok nulla van a végén.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#647) Depression válasza raus (#642) üzenetére


Depression
veterán

Én már 32 éve élek itt Miskolcon, és tavaly éreztem először földrengést itt. Pedig nekem 5 évvel több (azaz közel 20%-kal több) élettapasztalatom van.
Na, de azt nem gondoltam volna, hogy ezért is a haarp a felelős. Tényleg megijedtem, 2 napig depis voltam. Ezért akkor most beperelhetem őket? :)

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#648) Pug


Pug
veterán

Főleg a "cikkírónak", de mindenki másnak is ajánlom, érdemes az oldal alján lévő videót is megtekint ;)

(#649) Meridian


Meridian
senior tag

Hogy egy kis olajat dobjak a flame pislákoló parazsára...

ehhez mit szóltok:
[link]
}:)

(#650) dabadab válasza Meridian (#649) üzenetére


dabadab
titán

Ugyan ekore is lehet valami ostoba osszeeskuveset keriteni, ha valaki erre vagyik, de ahogy elneztem, egyreszt egy klasszikus, mult szazad kozepi kartellakciot dokumentalnak benne (nem veletlen, hogy a kartellezest torveny tiltja) masreszt meg azt, hogy a vasarolok jo resze hajlamosabb megvenni a gyengebb minosegu, de olcsobb termeket.

DRM is theft

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.