Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) total90


total90
veterán

Kiütöm a közfalat, aztán eladom a vesém, veszek egy projektort és nézem nagyban a YouTube-ot :))

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#2) moonman válasza total90 (#1) üzenetére


moonman
titán

nem érdemes, olyan szar a bitráta, hogy 720p-ben jobban néz ki.

(#3) wolruf


wolruf
őstag

Végre kihasználhatom a felszerelésem :DDD

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#4) hemaka


hemaka
nagyúr

parasztvakítás :D

(#5) oO7


oO7
őstag

ahoz képest, hogy egy lapcsaládba tartoztok, nem igazán figyeltek egymás híreire... és amúgy sem teljesen értem ennek a hírnek mi köze a mobilokhoz...

amúgymeg mint ahogy az itcafe -s hírnél is írtam (meg ahogy már itt moonman is) egy normális bitrátájú 720p -s videóval jobban jár az ember mint ezzel...

(#6) BiP válasza moonman (#2) üzenetére


BiP
nagyúr

Ezt néztem én is. Így nem sok értelme van.

(#7) No-kia válasza moonman (#2) üzenetére


No-kia
őstag

igen, sokkal jobb 720p-ben, papíron jobban mutatnak az adatok

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#8) P00By


P00By
nagyúr

Sok értelme van :)

(#9) D@niel


D@niel
addikt

Megkérdezhetem, hogy aki vizsgálta mennyivel jobb minőségű így 4k-ban a youtube, mint 720, vagy 1080p-ben, hány colos tv-n kereste a differenciát? :U

A microsoft szerint '12-re a tv-k 2/3-a képes lesz internetezésre,a 720p-s videók is már erősen a tv-s youtube-olást célozzák/célozták meg.

Az új mobile youtube 2 féle opciót foglal magában: van egy eredeti minőség, illetve egy high quality verzió. 720p-t miért is is hoznának fel lehetőségként, ha ekkora device-okon nem, vagy nehezen látszódik a különbség.

BWM M3 Coupé-t kevesen tesztelnek városi forgalomban...

[ Szerkesztve ]

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#10) No-kia válasza D@niel (#9) üzenetére


No-kia
őstag

17 colon rosszabba 4k, és 32" én nem vettem észre semmi különöset, sőt..

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#11) D@niel válasza No-kia (#10) üzenetére


D@niel
addikt

17"-on nem is lesz különbség. Mivel nagyobb kiterjesztésűek így 4k-ban a videók -a pontos felbontás 4096 x 3072-, kis megjelenítőn a részletesség sűrűsödik, épp ezért látszódik rosszabbnak a minőség, mint jobbnak.
Nagy felbontású fényképezőknél ugyanez a helyzet: nagy megapixellel készült képeket sem kis megjelenítőn fognak visszanézni, mert nem jön vissza részletesség.

YouTube 4k-s videókat 4k-s projektorokon kell nézni, ott fog látszódni a minőség.

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#12) No-kia válasza D@niel (#11) üzenetére


No-kia
őstag

igen ezzel tisztában vagyok, de várj, meg is nézem, hoyg melyik ismerősömnekis van ilyenje..

hm, senkinek

vetítsük imaxben... jaaaaah , h ott sincs....

és visszatérve az előző hszemhez, semmi értelmét nem ltáom

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#13) D@niel válasza No-kia (#12) üzenetére


D@niel
addikt

Zihuatanejoban az emberek többsége azt mondja: felesleges a YouTube, faluban úgy is csak 2 embernek van pc-je, de nekik sincs internet előfizetésük...

Amíg nem látod a minőséget természetes, hogy feleslegesnek fogod tartani.

Sokan nem látják értelmét a smartphone-oknak sem, míg tömegek milliói napi szinten használja munkavégzés, szórakozás céljából. Most akkor magyarázzák meg nekik, hogy bizony kitudják használni a lehetőségeit a mobiljuknak, felesleges időpocséklás lenne.

[ Szerkesztve ]

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#14) total90 válasza moonman (#2) üzenetére


total90
veterán

...de hát hát amúgy megy full maxon minden váze, a minőség meg kit érdekel :DDD

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#15) BiP válasza D@niel (#11) üzenetére


BiP
nagyúr

Na, ezt nem értem. Ha én most speciel 1680x1050-ben nézek egy 4k-s videót, az miért is néz ki szarabbul, mintha egy 720p-s vagy 1080p-s videót néznék?

Azt értem, hogy a 4K minősége egy 4K-s megjelenítőn érződne igazán, és kisebb kijelzőn nem jön ki a valódi előnye. Csak azt nem értem, hogy ha kisebb megjelenítőn nézem, akkor mitől lesz szarabb, mint egy kisebb felbontású videó?

[ Szerkesztve ]

(#16) D@niel válasza BiP (#15) üzenetére


D@niel
addikt

Nem néz ki rosszabbul szerintem egy 15"-os monitoron a 4k-s videó, mint egy 720p-s, sőt... Az előbb még egyszer meg is figyeltem: 2mp alatt észrevettem, hogy 4k-ban jobb, mint 720pixelben, nem is kellett kiraknom full screen-be se.

Úgy értettem hogy rosszabb lesz, hogy a 4k-s projektorral -de mondhatok 56"-os tv-t is- a minőség jobb, mint ugyanaz a 4k-s videó pl. 17"-os monitoron. Nem a kisebb felbontású videóval szemben lesz rosszabb, hanem a device-ok közötti eltérés végett.

Másrészt: az ilyen technikai megoldásokat mindig a felszereltséghez kell viszonyítani: kvázi egy NFS underground a játékhoz mérten erős konfigurációval a legjobb grafikai részletességgel és felbontással jobb, mint egy NFS most wanted gyengébb felszereltségű PC-n, minimális grafikai beállításokkal.

Amikor filmeket töltök, pusztán azért keresem meg a legjobb minőségben, mert projektoromon ténylegesen kijön a szó szoros értelmében vett minőség.

[ Szerkesztve ]

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#17) moonman válasza D@niel (#9) üzenetére


moonman
titán

24" 1920×1200

(#18) Spancho


Spancho
őstag

azért egy Linket megérdemelt volna :)
Amúgy itt az első videó a: "Life in the Garden (4k resolution)" original-ba kinek megy normálisan lassulás mentesen ? e5200 + hd4770 nem bírja rendesen. 1080 meg alatta vigan elfut de az original opciónál kb 10fps a videó (legalább is kb :D )

[ Szerkesztve ]

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#19) No-kia válasza D@niel (#13) üzenetére


No-kia
őstag

jó, az egy dlog h én nem látom a minőséget, ezt el is fogadom, olyan ez mint h nem értem miért vesz vki 15 milliós BMW-t, mikor én anyniból egy régi nissan skyline-t vennék, sok-sok jósággal, és még javításokra is maradna.. de hát mások vagyok, ez egyértelmű

csak itt én olyat se látok, aki látná a minőséget , jóh lehet 5 v múlva nekem is lesz ilyen projektorom és akkor szégyelni fogom ezt a hsz-t :D:D mert ugyebár 4 éve aztmondtam h elég a 160-as winyó is , minek 500, most meg a 3 TB se elég :DDD

ebből azt akartam mondanim, h ez csak az én véleményem, másnak még lehet h jó meg fasza

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#20) moonman válasza D@niel (#16) üzenetére


moonman
titán

"meg is figyeltem: 2mp alatt észrevettem, hogy 4k-ban jobb, mint 720pixelben"

én úgy gondolom, egész jó méretű monitorral és felbontással büszkélkedhetem, hát...

4k vs 720p
4k vs 720p

(#21) D@niel válasza moonman (#20) üzenetére


D@niel
addikt

Ha ráközelítesz a két képre, látszódik, hogy 720p-n elmosódottnak tűnnek a vonalak 4k-val szemben, azon pedig érdesnek (darabosnak). Ez az érdesség jelenti azt, hogy nem tud kellően megjelenni a részletesség, mondjuk úgy "tömörítettnek" látszódik (valójában is az, amikor csinálnak egy város részről egy óriási méretű, több ezer megapixeles képet, és feltöltik egy kicsit lebutítottabb változatban-de még így is hatalamas méretű, ha csak megjeleníted / kirakod teljes képernyőre nehezen mondod meg, hogy óriási méretű a kép, inkább bele kell menni a részletekbe, és látszódni fognak az aprólékosságok, éles vonalak). Visszajutunk oda amit hangsúlyozok: nem eléggé kompatibilis a megjelenítő. Láttam okostelefonon 20mpx-eles képet, rázoomoltam, nem éreztem különbséget, homályos volt, nem elég éles, hasonlók.

[ Szerkesztve ]

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#22) Lotusomega


Lotusomega
senior tag

És ezt min nézem meg? :U

(#23) moonman válasza D@niel (#21) üzenetére


moonman
titán

tehát ha a nem kicsi monitoromon széthullik a kép, a nem gyenge gépem meg szétszakad a dekódolásban, akkor az "elmondhatjuk, hogy ilyenünk is van"-on kívül mire is jó?

[ Szerkesztve ]

(#24) kaller1 válasza Lotusomega (#22) üzenetére


kaller1
veterán

És milyen sávszél kell a folyamatos nézéshez? :)

.::> <::.

(#25) D@niel válasza moonman (#23) üzenetére


D@niel
addikt

Arra, hogy aki ki tudja használni, biztosan használni is fogja. Mások pedig hanyagolják ha nem látják értemét, végül is nem arról van szó, hogy most már minden videó 4k-ban megy...
Nem kell rányomni és voálá.

Sávszél: 20megás neten folyamatosan megy. Ez a sebesség ma már belépő szintnek számít.

Nyilván kissé változott a XXI. század technológiai filozófiája: először legyen meg a lehetőség, majd aztán a piac képes ár, elterjedtség. Ez itt a gond.

[ Szerkesztve ]

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#26) moonman válasza D@niel (#25) üzenetére


moonman
titán

"Sávszél: 20megás neten folyamatosan megy."

nem a sávszélességemmel van a baj, hanem a gépem szakad meg a dekódolás alatt. 1080p röccenésmentesen fut.

(#27) D@niel válasza moonman (#26) üzenetére


D@niel
addikt

#24-re írtam.

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#28) Lirion válasza D@niel (#25) üzenetére


Lirion
addikt

Tudlak irigyelni, ha nálad a 20 megás net a belépőszint.. nem mindenki lakik olyan helyen, ahol ez elérhető, van, ahol az 5-10 mega a csúcs.. és nyugatabbra sem jobb a helyzet, sőt. Kis hazánk sávszélben eléggé előkelő helyen áll.

(#29) kaller1 válasza Lirion (#28) üzenetére


kaller1
veterán

Ezt én is meg tudom erősíteni. Itt 15 mega a max, és jelenleg ott tartunk, hogy 2 hónapot kell várnom a bekötésre. :W

.::> <::.

(#30) zazahoho válasza total90 (#1) üzenetére


zazahoho
őstag

ott a pont :D

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#31) No-kia válasza D@niel (#25) üzenetére


No-kia
őstag

belépőszintnek? hozzád költözhetek? vagy merre felé laksz?odaköltözök..

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#32) D@niel válasza No-kia (#31) üzenetére


D@niel
addikt

Augusztustól 1 hónapig nem lesz pw a wifimen. 4.-en lakom, földszinten is bejön mobillal.

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#33) moonman válasza D@niel (#32) üzenetére


moonman
titán

20 megás net a világon sehol nem számít belépőszintnek.

(#34) dedike válasza D@niel (#25) üzenetére


dedike
addikt

20megás neten folyamatosan megy. Ez a sebesség ma már belépő szintnek számít.

Vicces ember vagy Te... :))

(20 mega, belépőszint...az...én a 10-nek örülök, mint majom a farkának...)

Jó szerencsét!

(#35) Alex123


Alex123
senior tag

Nincs ezzel semmi gond... :)

Ezzel a felbontással pl. prezentációra, óriás kivetítőkre (sport közv., koncertek, stb...) nyomulnak és nem az otthoni, már-már "etalon" 42"-ra...

Ennyi, van létjogosultsága DE: a méret a lényeg! :DD

(#36) Esmein válasza moonman (#33) üzenetére


Esmein
nagyúr

Meg itten a UK-be is zsebbe kell nyulni a 20 megas netert. Esetleg Svedorszag civilizalt teruletein...

Vagy lehet ugy ertette a belepo szintet, hogy ahol az epuletbe lep be, ott 20 megas a net, nala a negyediken meg 100... sose tudni.

[ Szerkesztve ]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#37) Prof01 válasza No-kia (#31) üzenetére


Prof01
veterán

Net miatt költöznél el? ezgázz :D :U

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#38) Karma válasza moonman (#33) üzenetére


Karma
félisten

Dél-Korea 100 megabittel van összekötve.

“All nothings are not equal.”

(#39) No-kia válasza Prof01 (#37) üzenetére


No-kia
őstag

nem, gondolom van 4k projektora is,... meg nagy fala, meg ugye a jutubos videók :DDD

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#40) kelekyle


kelekyle
őstag

Amúgy egy nagy fos semmire se jó... 1080p bőven elég a másik meg, hogy most kipróbáltam több géppel mindegyiken Win7 futott és erős gépek de mindegyiken egy kicsit akadozott (bár lehet, hogy csak az én ultra "fps érzékeny" szememet zavarja) a film szvsz a flash hardveres gyorsítása nem 100%os de ez van 1080p a legjobb gyorsan bejön és szép minőség és nem is akadzoik....meg hát a fullHDs megjelenítő eszközömre ez is teljesen jó :)

Xbox: MarkokaZj33 █ Steam: kLe

(#41) h-yle


h-yle
addikt

Pff már az 1080p is fos volt, esetleg annak kellett volna adni még pár megát a bitrátájához először. Megtanulhatnák az emberek, hogy a jóminőségű felskálázott 720p video mindig jobb mint a fos 1080, vagy 12k. Inkább legyen kevésbé éles, mint sormintás...

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#42) Spancho


Spancho
őstag

Franciában, japánban stb... mind 100körüli netek vannak :)
Budapesten UPC-nél már tényleg 15-20 a belépő szint. 60 van nekem is ,szomszédoknak 120as :P
A T csak a kábelével jobb ,de sok a gond mert a tv is a modemről megy az az iptv-s baszás ami elqrja az egészet és zabálja a netet. És ott a 20 is nagynak számit még budapesten is.
(és olyan alacsony feltöltéseket raknak be mellé hogy...)
Vidékre meg gondolom azt viszik amit tudnak ,nem törik magukat , ha csak 1-2 féle alacsony net van azt is megveszik mert nem lesz más :D

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#43) xxxbence


xxxbence
csendes tag

mar alig vartam :P

(#44) PuMbA


PuMbA
titán

Blogukban írják: "We always want videos on YouTube to be available in the highest quality possible"

Aha közben meg egy nagy fos az egész. Ilyen szar 4k-s videókra pazarolják a tárhelyet,milyen amatőrök dolgozhatnak ott. Ezt is csak azért csinálták,hogy elmondhassák,hogy náluk már van 4K. Én mindjárt csinálok egy oldalt amire meg teszek fel felskálázott 8K-s videót és akkor nyertem.

[ Szerkesztve ]

(#45) gábbor


gábbor
tag

Tegnap leszedtem a videót firefox plugin segítségével(90 mega csak), és benyomtam Media Player Classic Home Cinema programba. Windows 7 alatt kékre fagyott a rendszer! :) Jót röhögtem. Hülyeség az egész.

(#46) #16820480 válasza Spancho (#42) üzenetére


#16820480
törölt tag

igen, csak ezt felejted el, hogy Budapest az nem csak az UPC meg digi szolgáltatási területeiből áll ugyanis ők is csak ott szolgáltatnak ilyen sebességet, ahova megéri kiépíteni hozzá a hardvert. tipikusan a lakótelepek és belváros ilyen (de például belvárosban az 5. kerületben csak t-home adsl van, és az is botrányos sebességgel/áron). nem kell azért vidékre menni, hogy mondjuk a fizikailag elérhető maximális sebesség is 5 megabit, vagy még kevesebb legyen. sőt, pont vidéken van néhány városban ennél sokkal nagyobb sávszélesség.

(#47) MuzikJunkie


MuzikJunkie
aktív tag

Hmm. Na kipróbáltam. Esprimo V5505-ön (4GB ram, Core2 T5850 CPU) szakadozott, mint a fene, de valóban éles, szép szerintem. Vén csókának minden szőrszála látszik. :DDD
720p esetében közelről már látok pixeleket ugyanennél a videónál, de legalább használható, akárcsak a 1080p.

Én azt mondom, hogy ez így netto felesleges és csak PR, hogy mire képes a jútjúb. Nem sok embernek van ehhez technikája otthon (különösen Magyarországon) de legalább majd elmondhatjuk az unokáinknak, hogy már éltünk, mikor tesztelték a 4k-t... Persze akkor már majd 20-30-40k lesz egy alap videó. :DDD

Nokia N73 - Nokia N82 - Nokia N95 - Nokia 5800 Xpress - Nokia N97 White - ZTE Blade - Motorola Defy - LG L9 - Galaxy SIII White - HTC Sensation - Motorola Atrix 2 - Vowney V5 - Xiaomi Redmi Note - OnePlus One - iPhone 6 Plus - iPhone 7 Plus - iPhone X - iPhone XS Max... (>‿◠)

(#48) MuzikJunkie válasza #16820480 (#46) üzenetére


MuzikJunkie
aktív tag

Le sem merem írni, mert mindig kinevetnek: 2mbites netet veszek a UPC-től havi 5400-ért... :W
Mi az oka? Az, hogy itt nálunk egyeduralkodó a UPC és ezzel tisztában van. ADSL solo és ezért még büntet is, mert szarok a vezetékes telefonra. :O
Nagyon haragszom rájuk, de vagy van ez, vagy mobilinternet. :((( Úgyhogy tehetetlen vagyok. :((

Nokia N73 - Nokia N82 - Nokia N95 - Nokia 5800 Xpress - Nokia N97 White - ZTE Blade - Motorola Defy - LG L9 - Galaxy SIII White - HTC Sensation - Motorola Atrix 2 - Vowney V5 - Xiaomi Redmi Note - OnePlus One - iPhone 6 Plus - iPhone 7 Plus - iPhone X - iPhone XS Max... (>‿◠)

(#49) dedike válasza Karma (#38) üzenetére


dedike
addikt

Ott meg éppen azért nem belépőszint a 20... :DDD

Jó szerencsét!

(#50) Male válasza moonman (#2) üzenetére


Male
nagyúr

Meglestem én is... hasonló a vélemény... a 720p átlagosan jobban néz ki, bár ott is erősen látszik, hogy túl van tömörítve, de a 4K-nál meg már olyan részletek tűnnek el a tömörítés miatt, ami a 720p-nél még megvolt (pl az öreg inggallérjának a szövet mintázata ami 720p-nél megvan).

2048x1152-ben néztem, szóval azért nem kis felbontásban (elvileg ezzel pont jó élesnek kéne lennie a 4K felbontásnak, mert 2:1 arányban kell összenyomni).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.