Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Angel1981


Angel1981
veterán

Kíváncsian várom, hajrá SONY! :R

(#2) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Speckói jó, csak egy rendes kijelzőt rakjanak már végre vele könyörgök! :U

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#3) johnahex


johnahex
tag

lehet rövidebb a tajvani gyártó csúcsmodelljénél, de a sony zl nagyobb kijelzővel is kisebb :W :W
ezek a gyártók direkt nem akarnak jót csinálni

(#4) satz18


satz18
őstag

Az irány jó lehetne, de csak akkor, ha mondjuk az akku miatt vastagabb lenne, és nem 4 óra lenne az üzemidő, mint a Z esetében.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#5) McSpy


McSpy
őstag

Jó lenne ez ha tényleg valami jó akksit tennének bele,de majd a kinaiak csinálnak bele :K :D

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#6) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Ez ugy nez ki mint egy ember koldok nelkul.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#7) h3lios


h3lios
addikt

Király csinálnak még 1 csúcsmodellt, aztán még 1-et és egy évben 4-5 csúcsteló közül nem tudja a csóró vásárló eldönteni h melyiket vegye.

B-tag: H3lios#2825

(#8) Deck


Deck
titán

A cikkből lemaradt, hogy:

Adreno 320-as lesz benne és 32GB beépített tárhelye lesz. Várható megjelenése valamikor 2013 közepe.

Forrás: [link]

Reméljük memóriakártyával bővíthető lesz. Víz,por,ütésálló lesz. Valami jó kijelző. És valami jó nagy akksit kap :)

[ Szerkesztve ]

PS5

(#9) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Még lehetne kompaktabb, de jó az irány. IPS kijelző, és 3000 mAh akksi kéne bele. :))

<< Heimdal >>

(#10) Deck válasza h3lios (#7) üzenetére


Deck
titán

Ezzel egyetértek. Nem kéne ennyi telefont kiadniuk és főleg nem, évente több új csúcskészüléket.

PS5

(#11) DIEGO15 válasza Deck (#8) üzenetére


DIEGO15
őstag

és amikor felébredsz... :)

(#12) fatal`


fatal`
titán

És a normális középkategóriás, idei modellek mikor érkeznek? Mostmár tényleg unalmas a sok tepsi.

(#13) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

kijelzo, es valami normalis felulet kellene (akar aosp) a gyari ramzabalo korcs helyett.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#14) raper válasza Deck (#10) üzenetére


raper
senior tag

A készülékek már nincsenek több évre méretezve. Így simán belefér az évenkénti váltás. A vevő meg bajlódjon vele.

(#15) fkrinya válasza fatal` (#12) üzenetére


fkrinya
tag

Az xperia P utódjáról pl lehet tudni valamit?

(#16) Robertoq


Robertoq
őstag

Tehát az aktuális csúcsmodell (Z) fél évig (se) lesz a trónon? Miért kell x havonta újabb és újabb csúcs modellt kiadni, pont ennek fordítottja miatt is sikeres a S, Note, iPhone

(#17) vipnolf


vipnolf
aktív tag

nem tetszik (dizájn)
az 1,8 Ghz x4 viszont igen.

4gb ramot és IPS panelt bele.

viszont ami érdekes, hogy így irtó nagynak tűnik a kijelző feletti sáv.
én lehet hogy inkább az 5"t venném. tartalomfogyasztani jobb, telefonálni meg mindegy h 4,8 vagy 5"
olyan S utáni Ion hatása van. Ami ugyan akkoriban csúcsmodell lett, de mégsem durrant akkorát. Szerintem most is ez várható.

XPERIA PRO, DELL INSPIRON 16 PLUS

(#18) Deck válasza fkrinya (#15) üzenetére


Deck
titán

Van róla. Xperia SP lesz a neve :)

"Forrásunk újabb részleteket derített ki “HuaShan” kódnevű Xperia SP (C530x) készülékről. Ahogy azt korábban is írtuk, az Xperia SP Qualcomm Snapdragon S4 Pro MSM8960T lapkakészleten, 1,7 Ghz-es kétmagos CPU-val, és Adreno 320-as grafikus chippel felszerelve, valamint 720p HD felbontású kijelzővel érkezik majd.

A kijelző méretét korábban 4,6″-ra saccoltuk, forrásunk szerint ez már biztosra vehető. Az Xperia SP készülék mind a négy oldalát egy alumínium keret ötvözi, a készülék hátulja azonban műanyag lesz. HuaShan 8 megapixeles Exmor RS kamera szenzorral és 8GB belső memóriával büszkélkedhet, de ha ez utóbbi kevés lenne, microSD memória kártyával további tárhelyre tehetünk szert.

A hírek szerint a készülék alsó átlátszó sávját testreszabhatjuk aszerint, hogy különböző értesítésekre különböző színekkel figyelmeztessen.

Az Xperia SP nem a legkönnyebb telefonok közé tartozik a maga 155 grammjával. A telefon mérete 130,6 x 67,1 x 9,98 mm. Előreláthatólag a jövő heti MWC-n jelenti be a Sony Mobile."

Magyar Forrás: [link]
Hivatalos Forrás: [link]

Vélhetően hamarosan bejelentik.. Nagyon várós készülék :K

[ Szerkesztve ]

PS5

(#19) Szakiii válasza Robertoq (#16) üzenetére


Szakiii
addikt

Pont ezt akartam én is írni, épp hogy kijön a mostani csúcsmodell és már tolják ki a következőt..

(#20) Cyberpunk válasza vipnolf (#17) üzenetére


Cyberpunk
félisten

4GB RAM? :Y És minek? :DDD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#21) jagelo


jagelo
aktív tag

Ngyon szép telo :) :) várom

(#22) jagelo válasza Cyberpunk (#20) üzenetére


jagelo
aktív tag

Ez is baj vagy mi?? :)

(#23) pezs89 válasza Cyberpunk (#20) üzenetére


pezs89
tag

Hogy 20 alkalmazást lehessen egyszerre párhuzamosan használni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#24) PearCyp


PearCyp
tag

nekem a következővel van a problémám; a Sony kijelentette, hogy a jövőben nem kívánnak a belépő szintű katergóriába szánt készülékeket a piacra dobni, tehát legtöbb készülékük prémium kategóriás lesz. Ez alapjaiba véve egyáltalán nem probléma, viszont a prémium készülékek most már nagyon ritkák, hogy 4,7' alatt lennének. Szerintem minőségi, erős, szép telefont nem csak ilyen méretben lehet, gondoljunk az Xperia Mini és Mini Pro, illetve Ray készülékekre. Ez a 3 készülék közül egyik sem belépőszintű volt szerény véleményem szerint, hiszen (főleg a Ray) minőségi anyagokból, profin összeszerelve kerültek piacra, korrekt hardverrel, kompakt méretben.

Személyeskedés; érvelési hiba, a szónok nem az ellenfél gondolataival, állításával vitázik, hanem személyét minősíti, bírálja.

(#25) Cyberpunk válasza jagelo (#22) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Felőlem mehet, csak megmosolyogtató, vagy inkább emésztenem kell még. ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#26) Deck válasza PearCyp (#24) üzenetére


Deck
titán

Xperia SP 4,6-os lesz :) Feljebb írtam. De viszont nem nagyon kéne ennél nagyobb kijelzős.

PS5

(#27) Yokayee válasza Cyberpunk (#2) üzenetére


Yokayee
tag

Csatlakozom. Végre sikerült kézbe fogni egy xperia z-t, és sajnos elég fakó volt a kijelzöje, pedig amúgy netezni tényleg nagyon jó, elképesztően élesek voltak a legapróbb betűk is.

(#28) AS


AS
félisten

Ez a válasz a HTC one-ra. Igaz biztos sima TFT lesz ez is..

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#29) Robertoq válasza jagelo (#21) üzenetére


Robertoq
őstag

:W ugyanúgy néz ki megint mint mindig kellene újítani kicsit a sonynak ritka unalmas ez már komolyan mondom :C :C

(#30) Xaels


Xaels
félisten

Megragadták a Z tökeit rendesen, függetlenül még drágább is mint a várható konkurencia. Akkor ez a javított modell mennyibe is fog kerülni? A Sony meg ahelyett, hogy a specifikációs táblával domborít inkább a nevükhöz méltó innovatív megoldással rukkoljon elő.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#31) Wa2x_ válasza Yokayee (#27) üzenetére


Wa2x_
veterán

Én fogtam kezemben a Z-t és tényleg nagyon fakó, főleg a fekete az vicc.. de amúgy éles minden.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#32) jagelo


jagelo
aktív tag

Szerintem is a mai piacot egy kisebb kijelzős minőségi teloval lehetne feldobni :) de szerintem meg a xperia Z kijelzője inkább életszerű mint fako én most láttam élőben S3 at a tesomét hát szerintem az gáz inkább tiszta meseszerü az egész :) :) túlszaturált képet mutat szerintem nem kéne :DD

[ Szerkesztve ]

(#33) Cyberpunk válasza Yokayee (#27) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Valami jó IPS mehetne bele. Egyébként a pixel elrendezésből IPS technológiás az a kijelző is, de valami nagyon elavult fejlesztés lehet. Ami érthetetlen, mert ott vannak a tábláik PLS kijelzővel, akkor mobilban ezt miért nem? Fakó és rossz a betekintési szögei, ez az egy baj van velük csak. Amíg ez nem megoldott nem alternatíva nálam. Noha formára ezek tetszenek a legjobban.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#34) DIEGO15 válasza jagelo (#32) üzenetére


DIEGO15
őstag

xiaomi mi2-őt mindenkinek :D

(#35) fkrinya válasza Deck (#18) üzenetére


fkrinya
tag

Ja, hogy ez lesz az... :)
A készülékről tudtam, csak azt nem, hogy ez lesz az utód.
Köszi

(#36) Bilux válasza raper (#14) üzenetére


Bilux
veterán

4 mag 2 giga ram S3 LTE nincs évekre méretezve?
Elég baj...

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#37) vipnolf válasza Cyberpunk (#20) üzenetére


vipnolf
aktív tag

multitasking, egyre nagyobb appok stb. ramból sosem elég.

XPERIA PRO, DELL INSPIRON 16 PLUS

(#38) vipnolf válasza Robertoq (#29) üzenetére


vipnolf
aktív tag

a sony évente kidob egy totál új dizájnt amire mindenkinek leesik az álla ezért azért.
a konkurens gyártók hogyan is állnak a dizájn újítással?

XPERIA PRO, DELL INSPIRON 16 PLUS

(#39) pezs89 válasza Cyberpunk (#33) üzenetére


pezs89
tag

Plusz megdobni a P-ben megismert whitemagic-el, és voálá, kb kész lenne az egyik legf*szább kijelző vagy legalábbis méltó ellenfél lenne a konkurens SLCD, IPS kijelzőknek,

(#40) Deck válasza pezs89 (#39) üzenetére


Deck
titán

Xperia P kijelzője nagyon jó. Betekintési szögek is mindenhogy.

PS5

(#41) pezs89 válasza Deck (#40) üzenetére


pezs89
tag

Hát igen, nagyon jó + retina gyilkos :DDD. Kár, hogy nem erőltetik több modellben is, bár ha jól tudom 4 hüvelyk felett még nem megvalósítható, valahol mintha ilyet olvastam volna, de lehet, hogy fals információ.

Szerk: Mondjuk én már örülnék egy refurbished P-nek is, csak belső cserével 32 GB, S4 Pro, 2 GB ram, dehát álmodozni szabad. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#42) Cyberpunk válasza vipnolf (#37) üzenetére


Cyberpunk
félisten

De azért még se 4GB? Vagy te 5 játékot futtatsz egyszerre + 10 böngészőablak és egyéb dolgok? Nem túl életszerű ez nekem. Ez még PC-n is ritka egy átlag usernél, nem hogy mobilon. :D

Ha meg egy mobil alkalmazás sokat kér, akkor ott a programozóval van gond nem kicsi.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#43) Mr.Csizmás válasza Cyberpunk (#42) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ugyanaz lesz a tendencia, mint a pc-n, hogy a lusta retektoszkodo raeros programozok miatt kell egyre tobb ramot tenni a sw ala.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#44) raper válasza Bilux (#36) üzenetére


raper
senior tag

Ha engem kérdezel: Nem igazán.

(#45) fury71 válasza satz18 (#4) üzenetére


fury71
aktív tag

Tényleg jó lenne ha végre nagyobb teljesítményű akksit raknának a gyártók a telefonokba.

Viszont szálljatok már le a SXZ 4órás üzemidejéről, mert csak nagyon extrém használat mellett igaz, ha igaz. :W :W
Olvassatok már bele a Z topikba néha, az új tulajok mit írnak. A tesztben még az új Z akksija be sem állt. Az S3 is jobban merül az első pár napban, mint később.

Az élet valójában egyszerű, csak mi ragaszkodunk hozzá, hogy bonyolulttá tegyük.

(#46) Oppenheimer válasza Cyberpunk (#33) üzenetére


Oppenheimer
veterán

+1, ha már csúcsmodell, tegyenek bele rendes kijelzőt. Ne az alsó kategóriába se való elavult TFT-t bravia paraszvakítással. IPS-t vagy AMOLEDet bele, aztán hajlandó leszek figyelmet szentelni a Sony csúcsmodelljeinek. Addig kuka a részemről. :N

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#47) opr válasza Mr.Csizmás (#43) üzenetére


opr
veterán

Lyáállytelyóég! :DDD

Dolgoztál már valaha programozóként? Vagy legalább beszéltél már valakivel, aki programozóként dolgozik?

Elárulok egy titkot: A programozók nagyrészének hányingere van attól, ha fos minőségő kódot kell kiadnia a kezéből. Több okból is. Egyrészt nehezebben olvasható, másrészt debuggolni egy agyrém, harmadrsézt pedig presztízs okokból nagyon nem szivesen adunk ki fos munkát a kezünk alól.

És akkor megjelenik a herr kurvaintelligens projekt manager, aki szerint 9 nő kihord egy gyereket egy hónap alatt, és annak ellenére, hogy megmondják neki, hogy adott modul x idő alatt készíthető el normálisan, Ő bizony beközli, hogy az szopás, mert a megrendelőnek már beígérte tavajra.
Mivel -bármilyen meglepő- a programozók se szeretik elveszteni az állásukat, ezért ilyenkor jön a "Gányoljunk, Béláim!" felkiáltás, meg a mindegy, csak működjön, legalább a tesztgépen hozzáállás.
Aztán ilyet elég egyszer megjátszani, onnantól adott cég adott managerénél ez lesz a standard. Sajnos nagyon kicsi azoknak a cégeknek a száma, ahol ez nem így működik. (onnan jönnek általában a minőségi programok)

Amit írtál, tény: minél erősebb a hw, annál fosabb programokat gyártanak, de ez a fentebb említett okok miatt van. Minél erősebb a hw, annál jobban lehet gányolni, annál kevésbé kell figyelni az optimalizációra, mert megoldja erőből.

Sajnos amíg a cégek rá nem jönnek, hogy amit a fejlesztő mond, az attól függetlenül, hogy nem értik, nem baromság, hanem szakvélemény, és kéretik is úgy kezelni, addig változás ezen a téren nem lesz. :(

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#48) fatal` válasza Deck (#18) üzenetére


fatal`
titán

Ez inkább az S utódja a szintén tepsi kijelzővel...

[ Szerkesztve ]

(#49) vipnolf válasza Cyberpunk (#42) üzenetére


vipnolf
aktív tag

720p-n elégnek mondom a 2gbot, viszont nem tudom, 1080-pn mennyi plusz memóriát eszik az, hogy mondjuk a megjelenített információ(k) részletgazdagsága mennyire szól be egy idő után. gondolom egyre több progiból lesz fhd támogatott jó nagy felbontással. fene tudja mennyi ram fog kelleni, amikor minden app fhdban megy bele a memóriába.

XPERIA PRO, DELL INSPIRON 16 PLUS

(#50) Mr.Csizmás válasza opr (#47) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

na igen, gyk az utolso bekezdesre gondoltam :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.