Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sonky


Sonky
aktív tag

Coolink Swif2 Ventit tegyél rá. Ha a szobádban 20-22C lenne tökéletes lenne a hűtő. Nekem is volt a Mugen2 Előtt ilyenem jó kis hűtő és halk.

Egy legenda vagyok.

(#2) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Alap dolgokhoz nem tűnik rossz választásnak. Mennyibe került?

(#3) Chosen


Chosen
addikt

Egy pár képet még feltehetnél, hogy milyen felszerelve, tartozékai stb. Ha már címlapos az írás.

(#4) gtamate2


gtamate2
veterán

Ugyan ilyen hűtőm van, de sajnos ennél is gyengébb, egy Q8200-at húztam 3ghz-re és olyan 70 fok szokott lenni terhelés alatt, friss pasztával. Bár nekem a gépembe nincs ventillátor, szóval remélem az lesz a hunyó.

*Sn0w

(#5) total90


total90
veterán

Kb. TX3 szinten van ez a hűtő. Megjelenésekor elolvastam néhány tesztet róla, de nem igazán nyerte el a tetszésem :U Az írás meg okés, de több kép színesebbé tette volna ;)

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#6) killer1203 válasza total90 (#5) üzenetére


killer1203
senior tag

Nekem is ilyen hűtőm van, egy TX2-őt cseréltem le erre és sokkal jobban hűt mint a tx2, nemhinném hogy a TX3 jobblenne.

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#7) agemate


agemate
addikt

Képek hamarosan :K 7.5k volt az Ipon Computer-nél. Én úgy hallottam, a Hyper 212+-al van párban, azért is vettem ezt. A TX3 elvileg sokkal gyengébb és hangosabb.

(#8) finest


finest
őstag

Nekem is ilyen hűtőm van. A TX2-nél lényegesen jobb. Nálam AC F12-es hűtő van rajta. Az viszont igaz, h a Phenom II 965-höz csak 3800Mhz-ig elég.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#9) agemate válasza finest (#8) üzenetére


agemate
addikt

Neked milyen hőfokaid vannak? Hány volton megy a procid?

(#10) finest válasza agemate (#9) üzenetére


finest
őstag

Vcore 1.425v, cpu nb 1.2v, játék köznen a magok 65 fokon voltak a legmagasabbak, a kupaknál mindig ca. 5 fokkal kevesebb. Jelenleg 47 fok a cpu a ca. 30 fokos szobában...
Mondjuk primeot nem futtatnék ma, bár amúgy sem szoktam.
kép

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#11) agemate válasza finest (#10) üzenetére


agemate
addikt

Hát ezek elég magas értékek :Y Próbálj meg kevesebb feszültséget adni neki!
Nálam most 32°C-osak a magok úgy, hogy nem megy a procin lévő és az oldalsó venti. A szobában 27°C-os párás levegő van. Mindjárt nézek hőfokokat játék alatt is így, passzívan.

[ Szerkesztve ]

(#12) agemate válasza agemate (#11) üzenetére


agemate
addikt

Korrigálnék, megy a venti, csak az AOD azt írta, hogy 0rpm. Na mindegy, mindjárt lekapcsolom és mérek egyet..

(#13) z00li


z00li
senior tag

Én is szemeztem ezzel a hűtővel, de feleslegesen erős lett volna a 45w-os procimhoz. Egyébként a hűtős topikban elég gyakran szokták ajánlani, szóval nem egy rossz darab. :N

(#14) finest válasza agemate (#11) üzenetére


finest
őstag

Igazából nincs kedvem kitesztelni, h mennyi 3800Mhz-hez a minimum fesz. Az érdekesség kedvéért 1.4-re, és 1.15-re levettem a feszből, ez összesen mínusz 2 fokot jelent. A venti automatán megy, gondolom ezért fordul elő, h 65 fokig is felmegy a hő. Nem hiszem, h izgulnom kéne miatta, az átlag CPU hő 60 fok alatt volt.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#15) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Sziasztok!

Adataimnál látható az X2 550 BE-m, amit ez a hűtő a 4 magot aktiválva is épp jelenleg (idle) 38 C-n tart a Red Scorpion gyári légkavarójával. (procinak alap 1.35V van adva, nb-nek 1.125V, c&q aktív)
Korábban néztem prime-ot vele 4 maggal de ha jól emlékszem, akkor sem nagyon ment 50 C fölé :F ..igaz, a házamban elöl is van venti, és hátul is, lehet, hogy ez is sokat számít, illetve én 3500Mhz-en tesztelgettem..

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#16) Louro


Louro
őstag

Már több, mint egy éve ez a hűtőm végzi a fagyasztást és hangja nincs még terhelés alatt sem.

Én csak ajánlani tudom. Anno 10-ért vettem, de nagyon megérte az árát.

Mess with the best / Die like the rest

(#17) Louro válasza Chosen (#3) üzenetére


Louro
őstag

Mindenféle lefogatót, pasztát, leírást, hatalmas csomagolásban. Tartozékokra semmi panasza nem lehet senkinek se.

Amikor kijött tényleg az X2-vel hasonlítgatták és nagyon nem egy szinten voltak, bárhol is írták fórumon, a tesztek alapján jobb volt mindenhol. Nagyon dícsérték itt az X2-öt, de a tesztek miatt inkább Xigmatek-et vettem és nem bántam meg. Az X2-re mindig volt valami panasz.

[ Szerkesztve ]

Mess with the best / Die like the rest

(#18) Louro


Louro
őstag

Bocsi, csak lejárt a szerkesztési idő. Hát igen, a tesztelő jól írta, hogy nem előnyős, ahogy ő szerelte be. Sokat számít milyen levegőt szív be. Nekem is úgy van,hogy párhuzamos a gép elejével és hátul fújja ki a levegőt. Próbáltam, hogy a tápra fújatom és így a táp ventije kitolja a meleget, de nem vált be. Gondoltam, hogy az északi híd bordájára fújatom a levegőt, ám ez se volt hatékony, mert a táp és a proci ventije között szinte már-már vákum alakulhatott volna ki :) Szóval előnyösebb a leírtak alapján beállítani.

Mess with the best / Die like the rest

(#19) malwy válasza total90 (#5) üzenetére


malwy
senior tag

Azért ez lényegesebben nagyobb kategóriájú hűtő. :((( :W Teljesítményben, árban egyaránt. :)

(#20) Sonky válasza total90 (#5) üzenetére


Sonky
aktív tag

Jü hűtő ez csak a gyári venti gagyi! Nagy a közepe és kicsi a lapát. SWiF2-vel nagyon jó!
Meg a szobájában 30Fok van. Átlag szobákban 20-22c fok!
Sokat számít ez! Meg a Phenom Elég melegedős+Sokat is eszik.

[ Szerkesztve ]

Egy legenda vagyok.

(#21) gabor85


gabor85
őstag

Crysis az inkább a VGA-t gyilkolja, nem?

(#22) kte0


kte0
tag

Jó cuccok. :Y :R

Üdv:kte0

(#23) agemate válasza gabor85 (#21) üzenetére


agemate
addikt

Direkt kis felbontásban nyomtam, hogy limit legyen, káb 70-80%-ban terhelte a procit. Nem nagyon van játék, ami ennél durvábban terhelné, FullHD-ben a GTA IV is ki volt békülve 60%-al.

(#24) agemate válasza agemate (#23) üzenetére


agemate
addikt

Van a hűtőhöz egy rászerelhető izé, ami a bordák közé rogzíthető és lefelé ível. Mi cél szolgál?

(#25) finest válasza agemate (#24) üzenetére


finest
őstag

Elvileg ráirányítaná a levegőt a processzor körüli kondikra. Mivel nagyon lazán kapcsolódik csak, én kihagytam.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#26) agemate válasza finest (#25) üzenetére


agemate
addikt

Értem, akkor jól gondoltam.

(#27) agemate


agemate
addikt

Ma 24-25°C-os szobában max 40°C, minimum 27°C-osak voltak a magok.

(#28) Sonky válasza agemate (#27) üzenetére


Sonky
aktív tag

Alakul:)

Egy legenda vagyok.

(#30) easy...rider


easy...rider
őstag

Azért lett zavaró az F12-vel, mert ilyen pozícióban a csapágyhangja előjön. Nem erre a pozícióra van kitalálva az a venti. Ilyenkor kicsit kicsúsznak a helyükről a lapátok, eztán nem úgy műkszik ahogy kéne.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.