Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rajd


rajd
tag

Mi Mix4-ben megnézném....

(#2) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Már rég várom,most viszont meglepett,h ilyen hamar... :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#3) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Olyan megoldásokkal rukkolnak elő, hogy hihetetlen! :D Az ember csak kapkodja a fejét, mindenki meg fogja találni a magának való kamera elhelyezést. :))

Sic Parvis Magna

(#4) Obyboy


Obyboy
addikt

Ez alapján gyakorlatilag bármilyen szenzor elhelyezhető a kijelző mögött és végre megszünnek a noccsos telefonok. :C
Gratt Oppo és Xiaomi, Kína már nem másol, Kína újat alkot.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#5) cinemazealot válasza Obyboy (#4) üzenetére


cinemazealot
addikt

Hmm... ízlelgessük egy kicsit... jönnek az olyan eszközök (notebook, tévé), amiknek a kamerája ott van, de mi nem is látjuk, így nem is tudunk róla, hogy esetleg vesznek minket? Ajjaj... lesz még itt baj... :U

[ Szerkesztve ]

(#6) snorbi82 válasza cinemazealot (#5) üzenetére


snorbi82
senior tag

Mondjuk tv-t letiltod a tűzfalon...
Notebook.. Hmmm. Ott már azért érdekesebb a kérdés... :)

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#7) #04430080


#04430080
törölt tag

Úgy néz ki, az értelmes elrendezés Samsung S9 -nél tetőzött, azóta meg tart az ámokfutás.

[ Szerkesztve ]

(#8) enginev3.0 válasza cinemazealot (#5) üzenetére


enginev3.0
félisten

Engem aztán nézhetnek, nem zavar :N

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#9) szente válasza enginev3.0 (#8) üzenetére


szente
addikt

Ja, tök mindegy, hogy a Tinderen küldöm el a p*csöm, vagy a kínaiaknak. :D
Elnézést...

(#10) enginev3.0 válasza szente (#9) üzenetére


enginev3.0
félisten

Miért, most őszintén mit látnak? Speciel nálam semmit

Ha meg ebből csinálnak való világot hát hajrá, nem lesz túl izgalmas :D

A telefonom is lehallgat, mert ha beszélek valamiről, akkor utána már olyan reklámokat dob fel, de ettől még nem dobom ki

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#11) pusszycat válasza enginev3.0 (#8) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Jó,de én szégyenlős vagyok... :DDD

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#12) Kasya


Kasya
nagyúr

Ha nekik van, nem jelenti azt hogy masnak nincs. A kerdes, hogy mennyire mukodokepes (minoseg es megbizhatosag tekinteteben), hogy a nagyok is bevallaljak.

(#13) Teal'C válasza cinemazealot (#5) üzenetére


Teal'C
addikt

Az feltünt hogy ott ki kell kapcsolnia pixeleket hogy a kamera kilásson? Másrészt mikor az emberek nagy százaléka a facebook-on éli az életét és orba szájba teszik ki a képeket videókat akkor nem mend1. Ráadásul a telefont ha leteszed max a menyezet látszik.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#14) Griff55


Griff55
senior tag

Na erre vártam már :D
Végre nem notch meg nem ez az abszurd kiemelkedő kamerás hülyeség. Remélem hamarosan kiforrott lesz a technológia. Az under display ujjlenyomat olvasók után csak idő kérdése volt ennek is a megjelenése.

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#15) vince


vince
őstag

Igazán hiánypótló a kínai nyelvű infografika, köszönjük a nép nevében :DDD

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#16) Máté94 válasza vince (#15) üzenetére


Máté94
addikt

(#17) macman507


macman507
aktív tag

Már vártam ezt láthatatlan kamerát. A videócsevegéshez jól jön, de mi a bánatért a képernyő tetejére tették? Így megint furán nem a másikra néz majd az ember, hanem fölé. Kb. a képernyő felső harmadába kéne tenni és szerintem sokkal jobb lenne.

A cinikusok és/vagy apatikus emberek ilyenkor mindig előjönnek és jönnek a hülye dumával, hogy nekik nincs titkolni-, vagy szégyellnivalójuk, nekik ugyan nincs semmi értékes adat, vagy bármi a gépen, se a házban, se sehol, hát persze :D
Jó dolog az ilyen technika, de legalább lássuk be, hogy megvan a hátránya is, ráadásul nem is elhanyagolható. Még összeesküvőnek se kell lenni, csak bele kell gondolni kicsit.
De inkább nem is megyek bele ebbe jobban..

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#18) Máté94 válasza macman507 (#17) üzenetére


Máté94
addikt

Most úgy csinálsz, mintha nem lenne most is kamera az előlapon... :U

(#19) Kampó válasza szente (#9) üzenetére


Kampó
senior tag

ez vitt mindet :D :D :D

AMD volt AMD van AMD lesz

(#20) jFox


jFox
őstag

Ez jó ötlet. Támogatom. :K
Már féltem, hogy csak noccsos telefonok lesznek a jövőben. Vagy méregdrága mechanikus megoldások.
Mondjuk ennek még nem tudjuk az árát....

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#21) joey04 válasza Teal'C (#13) üzenetére


joey04
titán

Az emberek a facebookra csak azt teszik ki, amit menőnek tartatank, hogy azt mutassák kifelé, milyen fasza életük van. ez nem csak azt látná. ;)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#22) judas13


judas13
addikt

👍

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#23) DS39 válasza #04430080 (#7) üzenetére


DS39
nagyúr

szerintem is. annyi kávát mindenki elbírna.

(#24) vicze válasza Kasya (#12) üzenetére


vicze
félisten

Mindenkinek van/lehet aki megveszi a kijelző gyártójától. Nyilván nem véletlen az egyszerre megjelenés, most lett elérhető a prototípus a gyártótól és nem fecsérelték az időt na.

(#25) e-korban válasza cinemazealot (#5) üzenetére


e-korban
csendes tag

Állítólag a samsung már készített ilyen tvt. Volt is balhé belőle. 😀😀😀

(#26) kekedi válasza macman507 (#17) üzenetére


kekedi
senior tag

"de mi a bánatért a képernyő tetejére tették?"

Ahogy előttem is írták. A pixeleket kikapcsolják egy pár sorban mikor a kamera aktív. Te se úgy fotózod magad, hogy a kamera és az arcod közé beraksz egy mennyezeti csillárt( ami még világít is). Ez pont ugyan olyan.

Az meg elég hülyén fog kinézni ha mondjuk középen (de a felső harmadban is) lesz egy fekete lyuk szelfinél. (mert hogy ott kapcsolja ki a pixeleket, hogy "lásson" szerencsétlen kamera.

(#27) aelod válasza macman507 (#17) üzenetére


aelod
veterán

És szerinted azok akik meg akarnak figyelni eddig nem tették meg távolról a kamerát és a mikrofont használva. Túl van ez lihegve. Inkább örüljünk, hogy ha ez gyártás érett lesz akkor eltűnik az a telibevert noccs.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#28) Xaels válasza pusszycat (#2) üzenetére


Xaels
félisten

Engem az lepett meg, hogy ennyit kellett várni rá az OLED panelek világában.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#29) confuser válasza Teal'C (#13) üzenetére


confuser
senior tag

Én is a "nézzenek ha akarnak" táborban vagyok, de az hogy csak kikapcsolt pixeleknél működik, semmit sem véd. Kikapcsolt kijelzőnél minden pixel ki van kapcsolva, akkor meg nem látod hogy hol van kamera/vesz-e épp.

(#30) Emericus Max válasza confuser (#29) üzenetére


Emericus Max
tag

Gondolom az aksi gyorsabb merülése, vagy valami azért indikálja hogy a kamera folyamatosan megy a háttérben. Még akkor is ha az adott háttérfolyamat nem jelenik meg sehol a user számára. Nem tudom, de ez az állandó kémkedés minden tech cég részéről biztos hogy nem jó, ha mindegy az adott egyénnek ha nem.

(#31) Emericus Max válasza Emericus Max (#30) üzenetére


Emericus Max
tag

Annó ugye a kinect érzékelőkkel is ez a probléma az xbox-nál, hogy állandóan ott figyel egy kamera és mozgásérzékelő a TV tetején. Isten tudja, hogy használják-e kémkedésre vagy nem. Tűzfalon tilthatod a TV-nél, de vajon az IP TV set top box ill. az xbox, ahol ugye folyamatos szélessávú net kapcsolat van nem továbbít adatot? Nem hiném, hogy ezeket csak úgy tilthatod a tűzfalon, anélkül hogy az online funkciókat is tiltanád...

(#32) Divinity válasza confuser (#29) üzenetére


Divinity
őstag

Én pl általában vagy zsebben vagy képernyővel lefelé tartom az asztalon. Azt vehetik nyugodtan :D

Egyébként ugye az Android Q ad lehetőséget arra, hogy szűkítsd a hozzéférést arra ha nyitva van az app. Tehát ha valakit annyira égetn egy ilyen probléma akkor Q alapú /e/ ROM és máris teljesen kézben van tartva minden. (látszólag)

[ Szerkesztve ]

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#33) weberzolee válasza Obyboy (#4) üzenetére


weberzolee
aktív tag

Kína már nem másol, Kína újat alkot.

Eléggé valószínű, hogy a többi nem kínai nagy gyártó is ugyanúgy dolgozik a lehetőségen. Csak Kína imád ELSŐ -zni. Nem vagyok fotós, de tudom hogy a képalkotáshoz fény kell, amit az optika gyűjt össze a szenzornak. Az OLED panel soha nem lesz optika, azért mert átmegy rajta a fény egy része. Nem nehéz kitalálni, hogy a képek minősége milyen lesz, és azzal a minőséggel csak Kína mer promózni. Szerintem jó ideig a Samsung se fog elsőzni a Galaxy Fold -os bakija után. Egy technológia ne azért kerüljön piacra mert első akar lenni egy gyártó, hanem mert készen áll a felhasználásra, funkciójában jobb mint az előző (de minimum nem visszalépés). Na a kijelző mögötti ujjnyomolvasó is pont ilyen,. Igaz hogy funkciójában visszalépés (lassabb, pontatlanabb), de legalább lehetett vele elsőzni. A többi gyártó meg kényszerből használja, mert a felhasználónak is a hűha faktor számít, nem a teljesítmény. Kompromisszumos, de legalább hűha...

(#34) Dean92


Dean92
csendes tag

hát áttanulmányozva az infografikát azt kell mondjam egész érdekes...főleg ez a rész:
您可以使用裝置上提供的國際..... :D :D

(#35) Lami66 válasza Dean92 (#34) üzenetére


Lami66
őstag

Az lenne érdekes, ha nem lehetne.

(#36) forgonati válasza confuser (#29) üzenetére


forgonati
őstag

És akkor ugyanott vagy mint a régebbi telefonoknál, a klasszikus szelfi kamerával. Ott sem tudhattad hogy mikor aktív. Ráadásul ott még használat közben is aktív lehetett a szelfi kamera, nem tudhattad. Ennél legalább akkor tudni fogod, mert ki kell kapcsolnia a pixeleket. Akkor mivel is lesz ez rosszabb mint a klasszikus megoldás? Semmivel.

Keelah Se'lai!

(#37) DraXoN válasza weberzolee (#33) üzenetére


DraXoN
addikt

a kijelző mögött is lehet az optika.
a modern szenzorok meg rendkívül fényérzékenyek, az optika egyik-másik típusnál inkább a fény irányítása miatt kell, hogy megfelelő területre érkezzen be.

technikailag nem gond, hogy a kijelző mögött van, 2 gond lehet vele jelenleg:
1. a panel fényét a kamera előtt ki kell kapcsolni jelenleg (amíg legalábbis nem oldják meg azt, hogy a fény csak egy irányba szivárogjon ki az oled panelből..
2. még ha áttetsző is a panel, nem teljesen, bizonyos szinten veszthet a fényáteresztő képességből, illetve csökkenti a "felbontást", mert tökéletesen áttetsző panelok nincsenek, az oled pixelek vezetékelése még ha vékony is, a kamera mérete miatt torzíthat a képen.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#38) confuser válasza forgonati (#36) üzenetére


confuser
senior tag

Jogos :D

(#39) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Ez jó hír már csak tényleg az kellene, hogy faltól falig legyen a kijelző... :D
Hajrá Xiaomi csak így tovább... ha kell még rólam adat küldjetek egy exel táblát és kitöltöm visszaküldöm. :D

(#40) weberzolee válasza DraXoN (#37) üzenetére


weberzolee
aktív tag

igazából a 2. felvetésedre céloztam, csak nem fejtettem ki ennyire részletesen :). A szenzor előtt nyilván van optika ahogy azt a lenti képis mutatja.

Fentiek szerint az így készült kép tisztább és élesebb mint egy lyukkamera (optika nélküli kamera) esetén. Van a világon még olyan kamera ami nem tartalmaz optikát? Mert ha a szelfikamerák ilyenek (kétlem) akkor OK, egyébként meg BullShit...Ennyi erővel mondhatnák, hogy szebb lesz mintha egy 5éves rajzolná...

(#41) Teal'C válasza confuser (#29) üzenetére


Teal'C
addikt

Ez igaz de kikapcsolt kijelzővel mit fog látni???

a zsebed
a táskád
az asztallapod
a mennyezeted
esetleg ha autós tartóban van akkor téged

Az ágyban fekve nem irányítom magamra a telót ;]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#42) Luck Dragon

Én örülök ennek a fejlesztésnek. Várom a készülékeket amik már ezzel az újítással jönnek.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#43) DraXoN válasza Teal'C (#41) üzenetére


DraXoN
addikt

ugyan azt látja majd mint a mostani kamerák...
de ha zavar a telefonban levő, akkor zavarjon a bankautomatás, a boltos, a térfigyelő, a .. a.. a... (körbe vagyunk véve velük, szó szerint)
de a képpel kevesebb infó nyerhető ... de legalábbis más, a hang viszont mindig tud "figyelni" ... mondjuk nem egyszerű, ha adatlimites a nettcsomag hamar kiderül ha kukkolnak...

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#44) Teal'C válasza DraXoN (#43) üzenetére


Teal'C
addikt

Engem egy cseppet sem zavar. Az 5. Hsz re írtam még előzőleg. Abból fakad a hozzászólásom.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#45) pusszycat válasza Divinity (#32) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

"Én pl általában vagy zsebben vagy képernyővel lefelé tartom az asztalon. Azt vehetik nyugodtan " -de jó vagy 1 kamerát leforgatsz,három meg a hátán az nem számít. :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#46) Divinity válasza pusszycat (#45) üzenetére


Divinity
őstag

Alapvetően nem azért fordítom le. :U Sőt, semmi köze hozzá. Mindössze a nem látszik az előlapi kamera így működhet thread-re reagáltam.

Egyébként a Pixelemen hátul is csak 1 van :P

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#47) Narancskoma


Narancskoma
tag

Egy képminőségre azért kíváncsi lennék.

(#48) Stevo80a


Stevo80a
kezdő

Mintha a hatterhatalom nem hasznalta volna eddig....

(#49) S@s


S@s
tag

Hát most még nem nagyon tudom elképzelni, hogy olyan minőségű képet vagy videót tud készíteni mint az eddigiek. :U Amúgy hajrá... felőlem jöhet. :C ( persze ha megoldják tényleg használatra alkalmasra )

[ Szerkesztve ]

S@s

(#50) cuccos19


cuccos19
tag

A szelfi kamerákban amúgy miért nincsen autofókusz? Legalábbis az általam nézegetett középkategóriában? Azzal is lehetne valamit javítani a képminőségen, gondolnám én.

Egyébként ha már kukkolás, akkor a laptopból, "egybegépből" csak olyant vennék, aminek retesz van a kamerája előtt (a fekete szigszalag hatékony, csak kissé sufni tuning feeling). :)

Keresek FrankenPad projecthez 4:3-as T61 alaplapot integrált Intel X3100 IGP-vel: 42w7872 (Penryn/Merom) vagy 42w7648 (Merom). Link: http://t61.wikispaces.com/home#motherboards Továbbá 15colos T60-ashoz kifogástalan IPS Flexview kijelzőt, 1600x1200 felbontás előnyben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.