Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:35:14

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi8 összefoglaló
(kódnév: dipper)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20051) Steve1207 válasza lovas93 (#20050) üzenetére


Steve1207
veterán

Csak átnyomtad szerintem, hogy az legyen az alapértelmezett lejátszó videóknál és azért hívja meg abban.

.

(#20052) Knife.McL válasza lovas93 (#20050) üzenetére


Knife.McL
tag

Szia!
Ha Global stabil, akkor nálad is az lehet, hogy letiltja a MI Video Playert. Vagy az áruházban, vagy az alkalmazások között újra engedélyezni kell. Sajnos azonban nem sokáig lesz bent, mert újra letiltja egy idő után, hiába próbáltam eddig újratelepíteni, vagy frissíteni, folyton ez van.

Az élet olyan mint az ásás. Néha hátráltat egy-két gyökér, de annak jól odab***ol az ásóval, aztán haladsz tovább.

(#20053) lovas93 válasza Knife.McL (#20052) üzenetére


lovas93
tag

Play áruházban kellett engedélyezni... Eszembe sem jutott, hogy letilthat valamit. Most egyelőre jó így. Köszönöm a segítséget. :)

(#20054) IG55


IG55
senior tag

Prohoz átlátszó szilikon tokot hol találok Mo-n?
Köszi!

(#20055) vigyorgó


vigyorgó
tag

Sziasztok!
Valami uniós rendelkezésnek köszönhetően pár éve nem lehet gyárilag beépített hívásrögzítő funkcióval rendelkező telefont vásárolni.Ennek is köszönhető hogy nem cseréltem még le a Xiaomi RN5 telefonomat. Pár év használat után viszont kezdenek előjönni gondok a készülékkel, úgyhogy ha akarom ha nem muszáj lesz lecserélnem.
Ezért azt szeretném tudni, hogy melyik az az utolsó xiaomi "csúcsmobil" amiben még gyárilag benne van a hívás rögzítő funkció. :Rnem szeretek használt műszaki dolgokat vásárolni, de sajnos kénytelen leszek ezen funkció miatt, amihez ragaszkodom. :K

[ Szerkesztve ]

(#20056) g_g_g válasza vigyorgó (#20055) üzenetére


g_g_g
Topikgazda

Minden olyan Xiaomi-n van hívás rögzítés, melyekre elérhető az EU stabil vagy fejlesztői ROM.
Hogy tudd használni ilyen ROM-mal a telefont bootloader nyitás kell hozzá.
Ha ezt nem szeretnéd, akkor lehet próbálkozni a Play-en lévő hívásrögzítő alkalmazásokkal, de nincs garancia, hogy bármelyikkel is jó lesz.

(#20057) vigyorgó válasza g_g_g (#20056) üzenetére


vigyorgó
tag

Sajnos nem kaptam választ a kérdésemre. :B

(#20058) amargo válasza vigyorgó (#20057) üzenetére


amargo
addikt

xiaomi 12 pro

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#20059) nrg_52 válasza vigyorgó (#20057) üzenetére


nrg_52
addikt

Miert is nem?:U

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#20060) vigyorgó válasza amargo (#20058) üzenetére


vigyorgó
tag

Ez egy tavaly kijött telefon. Kizárt hogy ez a funkció benne legyen:

(#20061) vigyorgó válasza nrg_52 (#20059) üzenetére


vigyorgó
tag

Már gyárilag beépített hívásrögzítővel rendelkező konkrét telefon típusra vagyok kíváncsi ahogy amargo beírta. Sajnos úgy néz ki ő nem tudja mire vagyok kíváncsi. Talán valahol az mi9 környékén még benne lehet ez a funkció, most érdeklődöm más csatornán. Nem tudok romolni. Aki meg nem ért hozzá az tönkreteheti a telefont.

[ Szerkesztve ]

(#20062) nrg_52 válasza vigyorgó (#20061) üzenetére


nrg_52
addikt

mi 8-am van abban mar nem volt a globalban emlekeim szerint. Viszont megnezed melyikre van EU-rom az egyebkent is sokkal elhetobb, mint a global szerintem, beszel egyet tetszolegesen, nyitod a bootloadert, rapattintod az eu romot es van beepitett hivasrogzitesed.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#20063) vigyorgó válasza nrg_52 (#20062) üzenetére


vigyorgó
tag

Most néztem YouTube on fenn van ez a bootloader nyitás lépésről lépésre. Akkor lehet hogy rászánom magam. Köszönöm!
A lényeg hogy ezzel az eu rom telepítéssel a feltöltött fotón lévő hívásrögzítés jelenjen meg. Ez alapból meg fog történni ezzel az eu rom telepítéssel minden esetben?

(#20064) nrg_52 válasza vigyorgó (#20063) üzenetére


nrg_52
addikt

mi8-on es poco f3-om is eu romot hasznalok, mindkettonel menubol valaszthato a hivasrogzites.

[ Szerkesztve ]

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#20065) amargo válasza vigyorgó (#20060) üzenetére


amargo
addikt

pedig benne van az eu rom-ban, ahogyan írták is :)
itt a gyárilag szót nehéz értelmezni, mert a Kína verzió telefon is gyári és a globál verzió-s is, de az utóbbiban nincs benne csak, ha nem eu rom-ot raksz fel.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#20066) vigyorgó


vigyorgó
tag

Megvan a megoldás. Érdemes volt beírnom. Továbbra sem fogok romolni. Kínlódjon vele a.... ;]
Attól veszek telefont aki már feltette a telefonra ezt az eu romot, és a hívásrögzítő funkció elérhető. :C köszönöm mindenkinek a segítséget :R

(#20067) g_g_g válasza vigyorgó (#20066) üzenetére


g_g_g
Topikgazda

Szívesen, tehát mégis az EU ROM lett a megoldás.

(#20068) kuksa90


kuksa90
őstag

Öööö... anyának global van zárt bootloaderrel, és hibátlanul rögzít.
Az enyém meg mindenképp.

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#20069) g_g_g válasza kuksa90 (#20068) üzenetére


g_g_g
Topikgazda

Ez azért van, mert abban a Global verzióban még a MIUI tárcsázó van, nem a Google féle.
Nem tudom mikortól, de sajnos a Global ROM-okból elhagyták szép lassan a MIUI tárcsázót és a a Google félében meg már nincs hívásrögzítés.

(#20070) Steve1207 válasza g_g_g (#20069) üzenetére


Steve1207
veterán

Már nem mai móka, úgy két éve lett bejelentve, hogy google tárcsázók lesznek.
Global Rom: gyári globalban nincs már, de global eu-ban még cserélik tudtommal a miui-ra.

.

(#20071) hdtomi


hdtomi
senior tag

Edigitálnál lett véve a Mi 8-asom, 3 hónap után eladta az első tulajdonosa nekem, biztos nem nyúlt hozzá és benne van a hívásrögzítés. Lehet úgy kellett bekapcsolni a menüben, de azóta automatikusan teszi a dolgát. Többek között ezért sem cserélném le :)

Mi 8 & Mi Band 6 (+ Lumia 950) - Windows 10 Home 64-bit - Philips 52PFL9606 & Panasonic DP-UB824EGK

(#20072) xy.zsolt válasza vigyorgó (#20066) üzenetére


xy.zsolt
őstag

megnéztem a menüben és bekapcsolható a call recording...külön számokra vagy automatikusan az összesre. Eu dev van még az enyémen. :K .... és nem adom el ;]

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#20073) ElGatto


ElGatto
aktív tag

Sziasztok!

Hétvégén voltam prágában és a mobil adatforgalommal egész végig kűzdeni kellett. Az automatikus mobilszolgáltató választás ahogy kiértem a határon felmondta a szolgálatot. Kézi beállítással vagy sikerült vagy nem. Leginkább mindíg a többedik szolgáltató kiválasztására jutottam valamire 2* legalább közölte, h nem sikerült csatlakozni vagy regisztrálnia a hálózatra. (o2, telekom, voda, orange stb.)

Tapasztaltatok ti is hasonlót, vagy ez egyedi? Van rá megoldás?

Ami furcsa, hogy visszaérve Mo, ujra minden tökéletes lett, de ez akkor is gáz.

(#20074) Smiro válasza ElGatto (#20073) üzenetére


Smiro
senior tag

LTE/UMTS auto van beállítva? Nálam ilyen gond soha nem volt, pedig elég sűrűn voltam külföldön az elmúlt években is, annál nagyobb távolságra is.

(#20075) ElGatto válasza Smiro (#20074) üzenetére


ElGatto
aktív tag

Hi, ez hol is van ez a beállítás?
Sim kártyán bellül? A preferált hálózat? az 4G előnyben alatta van a Mobilszolgáltató -> Elsődleges hálózatválasztás automatikus ebben az esetben nem talált semmit.
Amikor kikapcsoltam és manuálisan próbáltam választani akkor is problémái voltak. :W

(#20076) Leon77 válasza Steve1207 (#20070) üzenetére


Leon77
őstag

Nekem gyári global van és benne van a hívásrögzítő és működik is rendesen.

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#20077) xy.zsolt válasza Leon77 (#20076) üzenetére


xy.zsolt
őstag

A végén kiderül, hogy az összes MI8 tud hívásrögzítést csak pont az övéből törlődött ;]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#20078) Steve1207 válasza xy.zsolt (#20077) üzenetére


Steve1207
veterán

Mindegyik tud, ha nem frissíted ;] Google tárcsázóról volt szó, amelyikben van felvétel ott a miui féle van gyárilag és már nem kapta meg a frissítést. De ez régió függő, pont az Mi8 volt a határvonalon a frissítésekkel, simánál és Pro-nál is volt panasz gyári rendszeren, hogy már a google van, másnak meg semmi változás.
EU romokban ezért cserélik alapvetően a dialer és contact app-ot 12.5-től (de lehet már a 12.2-nél is eszközölték egy két készüléknél a tárcsázó cserét.)

.

(#20079) Smiro válasza ElGatto (#20075) üzenetére


Smiro
senior tag

Beállítások-Telefonról-Összes jellemző-Belső tárhely 5X- és ahol a kártya van telefon adatai - és ott a preferált hálózat típusok. Figyelni kell, hogy a Volte működjön, ha átállítod.

(#20080) ElGatto válasza Smiro (#20079) üzenetére


ElGatto
aktív tag

Olyan van, hogy lte/td-scdma/umts, de itt nem lehet autót állítani semmiből.
plusz nálam a volte ki van kapcsolva és nem is tudom váltani.
jó így? vagy pont ezért nem működött?

(#20081) SOAD19


SOAD19
addikt

Sziasztok!

Muterom sikeresen elhagyta a töltőjét. Ha jól látom, MDY-10-EF-es a gyári töltője?! A gigatel mennyire ajánlott bolt? Vagy honnan lehetne beszerezni legolcsóbban?

(#20082) janeszgol válasza SOAD19 (#20081) üzenetére


janeszgol
félisten

Vedd innen: [link]

Találatok még: [link]
Megbízható: Xiaomi-store.hu, MobileHome, Árumánia. DE a Gigatel is jó.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#20083) SOAD19 válasza janeszgol (#20082) üzenetére


SOAD19
addikt

Köszi! Akkor ez is ajánlott, mármint az első linkedben szereplő Shop? Néztem, hogy valami szürkeimportos webshop lehet. De ha megbízható, akkor miért is ne.

(#20084) Leon77 válasza SOAD19 (#20083) üzenetére


Leon77
őstag

Nekem évek óta ugreen van qc3, olyan jó, hogy többet is vettem belőle.

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#20085) vigyorgó


vigyorgó
tag

Sziasztok!
Hogyan tudom a jegyzeteket átmenteni régi Xiaomimról?

(#20086) Steve1207 válasza vigyorgó (#20085) üzenetére


Steve1207
veterán

Ha az mi fiók szinkronizálás be van kapcsolva akkor visszaszinkronizálja az account alapján.

.

(#20087) creed33 válasza Steve1207 (#20086) üzenetére


creed33
aktív tag

Már sikerült köszönöm :R

(#20088) attiati


attiati
veterán

Netfogyasztás mérésnél be lehet valahogy állítani, hogy ne hó elejétől hó végéig nézze az időszakot, hanem mondjuk a hónap 20. napjától következő hó 20. napjáig?

(gyári droidom van)

(#20089) xy.zsolt válasza attiati (#20088) üzenetére


xy.zsolt
őstag

biztos van erre 1000+1 app

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#20090) Alemida válasza attiati (#20088) üzenetére


Alemida
tag

Adatforgalmi beállítások->
Adat-előfizetés->
Számlázási időszak kezdete

(#20091) attiati válasza Alemida (#20090) üzenetére


attiati
veterán

nincs adatforgalmi beállítások menüpont
miui 12.0.3.0 stabil

kapcsolat és megosztás / adathasználat van helyette és ott lehet állítani az időszakot: tegnap, ma, múlt hónapban, ebben a hónapban

Fent van a nova launcher, de nem hiszem, hogy alapfunkciókat eltüntetne, az inkább csak designbeli különbséget okoz.

[ Szerkesztve ]

(#20092) Alemida válasza attiati (#20091) üzenetére


Alemida
tag

Keresd a Biztonság nevű appot, ha megnyitottad görgess le, ott keresd az Adathasználatot, azt megnyitod jobb felül bökj a beállítások fogaskerékre és ott lesz az Adat-előfizetés.

(#20093) attiati válasza Alemida (#20092) üzenetére


attiati
veterán

Köszi :R

(#20094) huliganboy


huliganboy
addikt

Sziasztok!

Rég jártam erre. Mi8 pro!
Hogyan tudom újraflashelni, úgy hogy lehető legalaposabban végig legyen gyalúlva minden?

Bootloader nyitva
Root van bár a magisk nem nyilik meg meghülyült
TWRP van

Továbbra is szeretném a fentiek megtartását!

Köszönöm

(#20095) g_g_g válasza huliganboy (#20094) üzenetére


g_g_g
Topikgazda

Én ilyenkor azt csinálom, hogy a ROM-ot pc-re másolom.
Aztán TWRP-ben Wipe - Advanced Wipe és az usb otg kivételével mindent bepilálok, futtatom.
Ha ez megvolt, akkor format data.
Majd a telefont pc-vel összekötöm, rámásolom a ROM-ot és az install menüpontból telepítem.
Utána Magisk telepítés és miegymás.

(#20096) huliganboy válasza huliganboy (#20094) üzenetére


huliganboy
addikt

Fastboot gyalul a legjobban mindent ha jól rémlik és olvasom is...
Ha a 20.9.3 eu devet akarom felrakni ezek közül melyik fastboot rom szükséges?

https://xiaomirom.com/en/rom/mi-8-pro-equuleus-global-fastboot-recovery-rom/#download-mi-8-pro-stable-fastboot-rom

Köszönöm

(#20097) huliganboy válasza g_g_g (#20095) üzenetére


huliganboy
addikt

Oh... Akkor a twrp is tud teljes tiszta telepítést? A fastboot nem alaposabb? Ott olvasom, hogy újra húzza a partíciókat is.. Lehet szegénynek az jobb lenne nem?

Köszi

(#20098) g_g_g válasza huliganboy (#20097) üzenetére


g_g_g
Topikgazda

Ennyire nem vagyok képben, hogy az általam leírt verzió es a fastboot verzió között pontosan milyen különbségek vannak.
Szerintem ha EU dev. lenne majd telepítve, akkor a TWRP-s módszert javasolnám, hidd el az is gyalul rendesen.

(#20099) xy.zsolt válasza huliganboy (#20096) üzenetére


xy.zsolt
őstag

jó választás a 20.9.3 eu dev :K ....nálam 2éve hibátlan

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#20100) huliganboy válasza g_g_g (#20098) üzenetére


huliganboy
addikt

Köszi próbálkozom! Régrbben ez ment csuklóbol! :B :R

#20099xy.zsolt
Nem tudom miért kb másfél évente teljesen összeszarja magát a rendszer. A névjegyzék nem elérhető, kb mint ha nem tudna írni a flashre lahol minden még a hálózat is!
Így lesz a 20.9.4. et próbáltam korábban de az akkut szívta, így is már cseréltem akksit de ez is gyengus! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.