Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29) strogov válasza ZeGa01 (#28) üzenetére


strogov
senior tag

Nyugalmi pulzust elég jól mér (kategóriájában). Nem (csak) a pontossággal van gond hanem a sebességével, és a mintavételi gyakorisággal ... a kettő persze összefügg. Röviden: amit edzésen mér az alapján nem lehet edzeni. Persze nézheted, hogy milyen szép értékeket ír ki, de ha elhiszed, és ez alapján edzel akkor azzal nagyon rosszul jársz. És innentől értelmetlen az egész a 110+ edzésmóddal együtt. Ez nem hobbi, vagy profi kérdés. Egy hobbi sportolónak persze nem gond ha 1-2 másodpercet késik az érték, annyit egy régi futógép is hoz, de itt nem ritkán egy percről (gyk. 60 másodperc) van szó.

Amikor sétálok az utcán, és nézem a madarakat akkor piszkosul nem érdekel, hogy 30-60 másodperccel később veszi fel a valós pulzust. De egyébként amikor a madarakat nézem akkor a pulzusom se érdekel.
Viszont amikor edzek (és érdekel a pulzusom) akkor nálam 1-1,5 perc a gyors intervallum, és addig tart a lassú ameddig határérték alá nem megy a pulzusom. Ilyen intervallumoknál (ami egyébként általános) semmit sem ér, hogy 30-60 másodperc múlva majd jól mutatja a pulzust. Vagy pl. a teljes intervallum alatt "befagy", mert nem hiszi el, hogy elindultam. Hobbi sportolóként nekem 10. intervallumnál már bőven 180+ a pulzusom. Nagyon vékony a határ aközött, hogy rosszul leszek és vége az edzésnek (vagy rosszabb), vagy simán lemegy a következő lassú.
Ezek a karpercek alkalmatlanok edzésre. Akkor mutatják jól a pulzust amikor senkit sem érdekel. Ha szívrohamod van akkor se jó, hogy nem jelzi mert nem vagy sport módban, és csak lassan "fogadja el", hogy felment a pulzus. Kicsit dramatizálva mire szól már a mentőben kellene lenned.

Edzésen stoppernek meg a korábbi mi band-ek is tökéletesek ... vagy bármelyik másik okos karperec.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.