Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

Ez mind szép és jó,de lesznek AAA exkluzívok? ;)
Látszik,hogy nagyon igyekszik az xbox és valahol ez a maximum,amit jelenleg nyújtani tudnak a felhasználóknak. Remélem a következō generációban rálépnek a Sony nyakára,nehogy nekem elkényelmeskedjenek a japánok

Life, Uh, Finds A Way

(#2) Hopkins95


Hopkins95
addikt

Halleluja! :C Persze még mindig azt mondom, hogy hiszem ha látom, mert pl. hogy van az kedves Microsoft, hogy míg a Playstationon játszható a Fortnite natívan egér + billentyűzettel, addig Xboxon nem? :U

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#3) Xaels


Xaels
félisten

Erre a MP Balance dologra kíváncsi lennék, hogy fogják megoldani.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#4) oriic válasza Xaels (#3) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Igen, ez az ami az én fantáziámat is izgatja. Főleg a technikai háttere, hogy akarják megoldani a dolgot. (Speciális device ID?)

Live-Die-Respawn

(#5) mcwolf79 válasza Xaels (#3) üzenetére


mcwolf79
veterán

+1
Mert ha összeeresztik a két brigádot akkor azért fog menni a nyígás, hogy az egeresek szénné alázzák a kontrolleres bénákat.
Tudom, most jön majd néhány zseni, aki majd azzal jön, hogy kontrollerrel is ugyanúgy tud játszani,mint egér+bill.-tel. Hisziapiszi, az ilyenek bele se kezdjenek a dolog bizonygatásába, mert bullshit :U

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#6) RudY válasza Hopkins95 (#2) üzenetére


RudY
addikt

Az úgy van, hogy a fejlesztőkre van/lesz bízva az aránytalanság megoldása. Mint ahogy PS-nél sem örül minden kontis az egerezős ellenfélnek. Esetleg ott azt már megoldotta az Epic?

Microsoft also offers some guidance on the impact mouse and keyboard support might have for competitive multiplayer titles. It notes that it's entirely up to developers on how they want to utilize mouse and keyboard support, emphasizing that the presence of mouse and keyboard can be detected, meaning a developer could potentially lock players to specific playlists based on their inputs to preserve balance.

Microsoft encourages developers to monitor how mouse and keyboard players compete against gamepad players and make adjustments where necessary, while "highly suggesting" that use of mouse and keyboard should be used in separate matchmaking rules.

[ Szerkesztve ]

(#7) mike1334


mike1334
veterán

Jöhetnek a Total War-ok :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#8) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Veszélyes vizekre evez mind a két konzolgyártó, ha natívan akarják támogatni az egér+bill kombót.
Én mondjuk örülnék neki, de szerintem többen nem támogatják, mint amennyire ezt sokan gondolják.

(#9) oriic válasza ProEvoFan (#8) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Érdekes dolog egyébként. PS4-en ugye a Fortnite natívan támogatja egér-billentyűzetet. Amíg volt gépem kipróbáltam, és érezhetően jobban ment a meccs a kontrolleresek ellen.

Live-Die-Respawn

(#10) Xaels válasza mcwolf79 (#5) üzenetére


Xaels
félisten

Engem nem ez a fele érdekel. Inkább az, hogy milyen megoldásokat akarnak eszközölni. Ha szétszedik a játékosokat akkor ugye az adott platform játékosbázisát fogják megosztani és ezzel csökkentik a "szerverek" és az elérhető játékosok számát ami nem tesz jót. Ha cserébe crossplatformosítanának, hogy a kieső játékosokat mondjuk a PC-sekkel pótolják akkor meg ugye jönnek a csalók és az egyéb kellemetlen hozadékok is. A PC-sek cserébe kapnának egy csomó játékost amivel olyan címek mint a COD baromira jól járnának azon a platformon. Azok akik vettek Xim-et és örültek a teljesítményüknek, azokat ha átdobja majd olyan szerverre ahol csak olyanokkal tudnak játszani mint ők azok viszont nagyon rosszul fognak járni mert elfogy a teljesítmény és szűkebb lesz a lehetőség. Hogy fogják megoldani, ha valaki úgy dönt inkább visszamegy kontrollerrel játszani, de előtte már átkerült a M&K-osok közé a Xim miatt?

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#11) Hopkins95 válasza RudY (#6) üzenetére


Hopkins95
addikt

Meg van oldva. Ha bedugod a billentyűzetet és az egeret a konzolba, akkor kiveszi neked az aim assisstot.

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#12) oriic válasza Xaels (#10) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"Ha szétszedik a játékosokat akkor ugye az adott platform játékosbázisát fogják megosztani és ezzel csökkentik a "szerverek" és az elérhető játékosok számát ami nem tesz jót."

Nem vagyok benne biztos, hogy ezt meglépik. (mármint a teljes szétszedést.) Ok hogy jön a támogatás, de ez szerény véleményem szerint nem jelenti azt, hogy több ezer, több 10 ezer ember fog egyszerre egérrel-billentyűvel játszani.

Ha meg csak 1-2 ezren váltanak kontrollerről, annak meg az lesz az eredménye, hogy nem lesz kivel játszani.

Live-Die-Respawn

(#13) Xaels válasza oriic (#12) üzenetére


Xaels
félisten

Igen pont ezt próbálom fejtegetni. De ha meg nem szedik szét őket akkor meg lehet hosszútávon vesztenek sok játékost.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#14) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

Ha fel lép a szerverre 2 "egeres" akkor egyik megy A csapathoz, a másik B csapathoz. Egyszerū,de nagyszerū

Life, Uh, Finds A Way

(#15) oriic válasza hombre[EU] (#14) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Egy party-ban/csapatban lévő ismerősöket meg szétdobja? Abból megint csak hőbörgés lenne szerintem.

Live-Die-Respawn

(#16) ProEvoFan válasza Xaels (#10) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Igen, ezek az égető problémák.Az meg szemétség, ha a játék fejlesztőire van bízva a lehetőség.Lesz benne natív egér támogatás vagy nem?Ha belerakom, akkor megosztom a közösséget, ha szétakarom választani a kontrollereseket az egeresektől, meg a plusz szerver fenntartása...megéri ez nekünk?...teszik majd fel maguknak a kérdést.Mi meg csak sírunk megint ha jönnek a fizetős tartalmak...

(#17) b. válasza mcwolf79 (#5) üzenetére


b.
félisten

Így is tele van XIM mel az egész COD-BF multibrigád.Ott még csak nem is tudod, hogy azzal tolja itt legalább látni lehet vagy láttatni lehet a dolgot.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#18) tuki2200 válasza hombre[EU] (#14) üzenetére


tuki2200
senior tag

PS-en nem igy mukodik, siman omlesztve vannak az emberek ahol van bill+eger tamogatas, tonkre is teszik a jatekokat tele vannak panaszokkal a kulfoldi forumok...

[ Szerkesztve ]

(#19) ProEvoFan válasza b. (#17) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

De kinek van kedve játszani natív egeresek ellen?
Amit nem látok az nem fáj elven jobb is ha nem tudom milyen eszközzel lőnek le.

(#20) hombre[EU] válasza oriic (#15) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Van egy érzésem,hogy mi itt most összesen többet gondolkodtunk a problémán,mint amennyit az MS és a fejlesztōk fognak :D

Life, Uh, Finds A Way

(#21) oriic válasza hombre[EU] (#20) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nincs ezzel gond, jó agyalni értelmes userekkel az ilyeneken, aztán ha meg hivatalos lesz a dolog és a gyakorlatban is kipróbáljuk, akkor meglátjuk végül kinek a tippje/ötlete valósul meg. :R

Live-Die-Respawn

(#22) hombre[EU] válasza tuki2200 (#18) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Tudom,hogy mūködik. Én granturismozok kontrollerrel és ott is vannak kormányosok. Én úgy veszem fel a dolgokat,hogy ezzel csak motiválnak,hogy jobb legyek :K

Life, Uh, Finds A Way

(#23) b. válasza ProEvoFan (#19) üzenetére


b.
félisten

Szerintem jobb ha nyilvános a dolog. Akár kaphatnának jelölést a nevük mellé satöbbi. Nekem pont fordítva van, ha tudnám, hogy lelő és látnám ,hogy mivel, lehet nyugodtabb lennék, nem nyomkodnám a report gombot.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#24) hombre[EU] válasza oriic (#21) üzenetére


hombre[EU]
veterán

+1
Szerény véleményem szerint nincs nagy hátrányban egy tapasztalt kontrolleres. Összvissz 5-6 évet pc-n gameltem cod2,cod4 és rengeteget haloztam+MW2 kontrollerrel. Meg lehet tanulni ugyanolyan precízen célozni, a gyorsaság az egér felé billenti a mérleget viszont a finom testmozgásnál verhetetlen az analóg billentyūzettel szemben. Improvise.Adapt.Overcome

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#25) Medocsabi válasza mike1334 (#7) üzenetére


Medocsabi
addikt

Istenem de király lenne ha a stratégiákat emulálnák a konzolra! :K Jelenleg kb csak Starcraft2, meg pár egyéb stratégia miatt van a noti.

(#26) oriic válasza Medocsabi (#25) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Age of Empires sorozat varhato szerintem.

Live-Die-Respawn

(#27) Wesder válasza oriic (#26) üzenetére


Wesder
félisten

Dota2 lenne jó meg LoL.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#28) Xaels válasza Medocsabi (#25) üzenetére


Xaels
félisten

Szerintem ezt ha akarták volna eddig is megoldották volna...

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#29) RudY válasza ProEvoFan (#19) üzenetére


RudY
addikt

Igazándiból rengeteg az olyan pasmag, akinek hiába van a legprofibb kombója, akkor is levered kontival, mert furmányos vagy. :DDD
Nálam ez erősen hangulatfüggő, van hogy esek-kelek és fel se veszem... de ha éppen klimaxolok, akkor kimaxolom szépséges nyelvünk legcifrábbjait is, már a 2. respawn után. :D

(#30) Medocsabi válasza Xaels (#28) üzenetére


Medocsabi
addikt

Hát igen. Azért is mondom hogy jó lenne :K Mekkora előny lenne a konkurens konzolokkal szemben! Bár az a tapasztalat, hogy pont nem a vásárlói érdekek domilnálnak, beszéljünk bármelyik konzolról.

(#31) oriic válasza Wesder (#27) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Szerintem azok pont nem Xbox-ra valók. UWP-s kiadás meg biztosan nem lesz belőlük.

Live-Die-Respawn

(#32) Wesder válasza oriic (#31) üzenetére


Wesder
félisten

Pedig simán lehetne velük promózni a natív egèr+bill támogatást szerintem.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#33) [CsuCsu] válasza oriic (#31) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Szerintem siman johetnek konzolra. Nyilvan nem kontrollerrel jatszik az ember, de a hasonlo lepesek egy univerzalis gaming platform iranyaba mutatnanak. Dota megy asztalon egerrel, utana kitolod Forzat a TV-re.

Szamomra, mint felhasznalonak, tokmindegy, hogy minek hivjak a dobozt ami futtatja a szoftvert. Az Xbox is egy PC.

[ Szerkesztve ]

(#34) Raysen623


Raysen623
addikt

Szerény véleményem szerint ha engedélyezik az egér+bill kombót, akkor konzolon is hullaszag lesz az FPS multi lövöldékben. Én speciel megvettem a BF1-et leárazva (már bánom) és egészen elképesztő ami ott megy. Erre visszaraktam az SWBF 1-et, de ott meg 5 perc alatt letekernek minden pályát. Töröltem is mind a kettő játékot és jó időre befejeztem az EA lövöldéket.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#35) Hopkins95 válasza Raysen623 (#34) üzenetére


Hopkins95
addikt

Ez azért nem igaz szerintem, mert a Fortnite az egyetlen játék talán a Playstationon ami natívan támogatja és tessék, az a legnépszerűbb játék... :U

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#36) Anaren91


Anaren91
senior tag

Apa kezdődik. Alig várom így a külön xbox ssd meg most ezen egér és billentyűzet után, hogy mikor jön az xbox külső vga, külső ram, extra proci, és egyéb dolgok, csakhogy egyes emberek itt is kiélhessék pénzköltési vagyaikat, nameg, hogy nekem van a legjobb.. Remélem Sony nem száll be ebbe.

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#37) Blaze13


Blaze13
tag

En nagyon remelem,hogy ha tenyleg meglepik ezt, akkor az egeresek teljesen el lesznek szeparalva a kontrolleresektol.. mar ami most megy R6-ban a xim apex es hasonlo adapterek miatt az borzalom, egy kontrolleres soha nem fog tudni olyan precizen es gyorsan celozni/mozogni, mint egy egeres.. es sajnos a report semmit nem er..

(#38) Anaren91 válasza Blaze13 (#37) üzenetére


Anaren91
senior tag

De hát a xim az egy mindenki számára megvásárolható dolog, ergo nem csít, és legális.... Mint mondjuk a kokain.....

[ Szerkesztve ]

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#39) #71043776 válasza Anaren91 (#36) üzenetére


#71043776
törölt tag

Komolyan? Mert a Razer kiad külön perifériákat, már plusz prociról meg memóriáról kell írni? Ajánlom figyelmedbe a cikkben szereplő képeket. Bármilyen egér+billentyűzet működik (mint a PS-en). A játék készítőjétől függ, hogy mennyire és hogyan működik (mint a PS-en). Eddig is voltak drága kiegészítők (mint a PS-hez). Téged még mindig nagyon zavar a választási lehetőség, és hogy az Xbox nem egy másik PS...

(#40) mike1334 válasza #71043776 (#39) üzenetére


mike1334
veterán

Biztos részvényes :DDD

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#41) Anaren91 válasza #71043776 (#39) üzenetére


Anaren91
senior tag

Nem, én nem amiatt látom már bele ebbe azt amit, mert most a Microsoft engedélyezi az egeret, meg a razer kiad külön xbox perifériákat. Hanem mert mióta konzol létezik az volt a lényeg, hogy egyen hardver van, egyen perifériákkal, egyenlő esélyekkel. Tudom vannak különböző tvk különböző latency vel meg a ping meg... De azok közel sem nyújtottak akkora előnyt mint egy egér pl. És ha ennyi év után ( és mert már kínjukban nem tudnak kit magukhoz csábítani)most a Microsoft behasalt a lehetséges, hardver áraktól pc ről konzolra vándorló vevők rinyalasanak, hogy hát de kontrollerrel nem lehet játszani, akkor előbb utóbb elő fog állni különböző hardver kiegészítőkkel is, mert ők már megszokták, hogy évente, két évente valamiért zsebbe kell nyúlni és vígan fizetnek azért, hogy 144 Hz el meg Freesyncel meg fasz tudja milyen, átlag konzolos számára haszontalan ( amennyiben ez ugye felárral jár) featureoket kiélvezhessek. És nem, nem akarok osszelegózható konzolokat, meg egeresek ellen játszani, meg évente konzolra költeni. Ez volt a konzol lényege, hogy megvetted oszt 6-10 évig játékra koltottel csak.

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#42) mike1334 válasza Anaren91 (#41) üzenetére


mike1334
veterán

PS-en aki akart eddig is vett xim-et, nem? Most az 500 forintos egér is pont ugyanannyira jó lesz (nem kötelező Razert venni). Te csak a negatívumot látod benne, én meg pl azt, hogy jöhetnek a stratégiák, pl a Total War sorozat. Ha PS hír alatt lenne, akkor menne az örömködés, hogy megint mennyivel jobb a PS, mint az Xbox....
És én nem bánom, ha kivált egy xbox egy pc-t...kb semmibe se kerülne az MS-nek, hogy feldobjon rá egy officet. Ezzel az otthoni használat nagy részét le is fedné (netezni, filemt nézni eddig is lehetett rajta).

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#43) twi452 válasza mike1334 (#42) üzenetére


twi452
senior tag

És jópár már megjelent játéknál is sokkal kényelmesebb lenne az egér+bill.
Pl. Jurassic world evolution, zoo tycoon, cities skyline(szerettem volna játszani vele box-on is de fél órát bírtam kontrollerrel annyira "fárasztó" csak a kezelése)
De ott a war thunder early most.. szörnyű repülni kontrollerrel az egeres irányításhoz képest. Az egy dolog, hogy autopilot módban követi a befogott ellenfelet árkádban.. viszont ha simán magad akarod követni akkor az instructor valami elbaszott módon vezeti a gépet a "kurzorod" után, teljesen más mint pc-n érzésre olyan 60%-át tudod talán kihozni a gépekből a pc-hez képest.
Persze lehet választani direkt irányítást is amit joystick-hoz ajánlanak ott rajtad múlik minden de repüljön kontrollerrel így direktben az aki csak szopni akar vagy robot ujjai vannak :D

[ Szerkesztve ]

(#44) GreatL


GreatL
őstag

Ha eddig stabil volt az Xbox a Razer termékei garantáltan beverik a szöget a koporsójába. A 2. Deathadder egeremet ki tudták cserélni más márkára miután meghalt, a Blackwidow-val meg életem végéig özvegy maradok mert simán csak szar a drivere.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#45) saelin válasza b. (#23) üzenetére


saelin
veterán

Egy ximet vagy valami átalakítót használót a gép ugyan úgy kontrolleresnek vesz. Szóval lehet ott lenne a neve mellett egy kontroller ikon, de közben egért szorongat.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#46) #71043776 válasza Anaren91 (#41) üzenetére


#71043776
törölt tag

Kb. egy hete már elmondtad ugyanezt, én meg válaszoltam, de nem reagáltál. Bemásolom egy részét: "ha megnézed, hogy mikor jelentek meg az újabb generációk, akkor max. kihúzni tudtad 10 évig. Például a PS1, PS2 és a PS3 között 6 év telt el. Az előző generáció végén meg már meglátszott a konzolok kora, gyenge grafika, instabil és alacsony framerate, butított játékmenet. Ha erre vágysz, akkor a mostaniakkal is megteheted majd." Erre csak ezt tudom mondani. Sem a Pro, sem az X nem kötelező.

"egyen perifériákkal, egyenlő esélyekkel"
A kezdetektől fogva vannak külön kontrollerek, ezt nem is értem, hogy honnan szeded. Nem csak NES-re, de még Atarira is. Most is vannak, PS4-re van 125£-os Razer kontroller is. Némelyikkel könnyebb lőni, vagy célozni.

Nem "kínjukban hasalnak be", hanem olyan szolgáltatásokat nyújtanak, amiket a Sony nem. Most annyi lesz a különbség, hogy míg a PS-en továbbra is minden egeres kontrolleresként fog látszani, Xbox-on a fejlesztők megoldhatják, hogy külön játszhassanak, kiemelve az egeret, elkülönítve őket a többiektől vagy a segítségek kikapcsolásával egyenlő szintre hozhatják a játékosokat. Ilyesmi. Bár elvileg ezt a Sony sem akadályozza.

"144 Hz el meg Freesyncel meg fasz tudja milyen, átlag konzolos számára haszontalan "
Ez ismerős, anno ugyanez ment a 30 FPS-ről is (még mikor terjedt a "24 FPS-nél többet nem látsz"), meg a 720p-ről. Mert a játékmenet mindenek felett, még a PS2-es grafika is elég. Most az 1080p 30 FPS a bőven elég, a 4K 60 FPS meg felesleges. A PS5-nél mi lesz? Mit ne támogasson éppen aktuálisan a konzol, hogy ne legyen szerinted hülyeség? Vagy konzolhoz vegyünk tévét is? A Pro miatt miért nem kritizálod a Sony-t?

Nincsenek összelegózható konzolok, egeresek ellen most is játszol, legfeljebb nem tudsz róla, és most sem kell évente konzolra költeni, az Xbox One S és a PS4 Slim is elég lesz a továbbiakban. Honnan szeded ezeket?

mike1334: Biztosan vannak itt részvényesek, mert nem csak az Xboxos híreknél megy a Sony a barátunk egy-egy epizódja, de a PC-s híreknél is néha... :)

(#47) DummyBoy


DummyBoy
senior tag

Az új Forzákban (sőt valahol még láttam, de most nem emlékszem hol) a leaderboardon és a rankingon meg lehet nézni ki mivel játszott, kontrollerrel vagy kormánnyal.

Nem multizom, ezért nem tudom, hogy van-e ilyen lehetőség (ez alapján nem lehet túl bonyolult) de valami olyasmi is rémlik, hogy külön lehet játékot indítani ezek megkötésével (controller only, wheel only, mixed.)

Szerintem ilyesmire lehet számítani a jövőben csak egér + bill vs controller dologban is.

A natív támogatás mindenféleképpen jó dolog, de ettől a Xim problémát nem oldja meg, hiszen a stathuszároknak nagy pofon lesz, hogy egy natív egér + bill kombó jobb mint a Xim, ezért ők úgyis a kontrolleres brigád ellen akarnak tovább nyomulni majd. Kiváncsi vagyok erre lép-e majd az MS valamit.

2 fajta ember használ jelenleg egér+bill kombót konzolon:

- Aki jobban szeret egérrel játszani és megteheti, hogy az asztalánál ott legyen a box - Ők boldogok lesznek, jobb támogatást kapnak, kevesebb kínlódás lesz majd a játékokkal

- És a stathuszárok, akik másképpen nem tudnak érvényesülni, ők valószínűleg szívják majd a fogukat, főleg ha az MS lép valamit végre az emulátorok ellen, különben maradnak majd ezek a pistikék a controlleres ligában, és semmi sem fog változni.

Én kiváncsian várom, hiszen natív egér+bill támogatás mellett jöhetnek olyan játékok is konzolra, amelyekhez kevés volt a kontroller. Meglátjuk mi lesz.

Life is shor...

(#48) Hopkins95 válasza Anaren91 (#41) üzenetére


Hopkins95
addikt

Haladni kell a korral(és a core-ral)! :)
Ettől még nem kell évente konzolra költened, nem tudom mi köze hozzá ennek. Sőt ha meglépik, a következő konzolnál lehet adnak valami alap egér + billentyűzetet is az alap kontroller mellé, szóval még lehet azt sem kéne megvenni.

Amúgy igazad van, ilyen alapon a 60 fps is tök fölösleges. Nem kell a következő konzolba több ram, SSD vagy SSHD is minek, a régiben sem az volt. Sőt, nem kell a HDR meg a 4K is, a régi konzoloknál sem volt, maradjunk meg egy szinten és jó az úgy. Ja és a Freesync sem, mert PC-s technológia és biztos valami ördögtől való dolog. Ja és nehogy már valaki egy 1440p-s monitoron merje használni a konzolját...

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#49) DummyBoy válasza Anaren91 (#41) üzenetére


DummyBoy
senior tag

No offense, de az egyen hardware / egyen periféria rész azért erősen megkérdőjelezhető, 360-on is Razer controllerem volt, most Elite, ott vannak még a kormányok, joystickok, arcade controllerek, nem is beszélve a SCUF-ról és társairól, akik külön iparágat hoztak létre eköré az "egyenperiféria" köré.

Én inkább azt mondanám, hogy plugandplay solution, a dobozban minden benne van, amire szükséged van a játékhoz. Ha akarod fejleszted, ha nem akarod akkor nem.

Ráadásul ha valaha játszottál konzolon multiplayert, akkor már játszottál egeresek ellen.

Inkább azért kellene üdvözölni ezt a megoldást, mert lehetőséget ad arra, hogy szétválasztható legyen a kontrolleres játékosok és a nem kontrolleres játékosok tábora.

Life is shor...

(#50) Raysen623 válasza Hopkins95 (#35) üzenetére


Raysen623
addikt

Nem mindenkinél az, de tény nagyon jól teljesít. Próbáltam korábban és meglepően jó volt a célzás kontrollerrel is, meg merem kockáztatni hogy a legjobb amivel eddig találkoztam.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.