Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hopkins95


Hopkins95
addikt

:Y Na végre! :C Így már egyre nagyobb értelmet kap a dolog, minél több játék fogja támogatni.

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#2) maximilian4


maximilian4
addikt

Én múltkor kipróbáltam (mondom csak kipróbáltam) a fortnite-ot bill. + egérrel. Noname bill. + steelseries egér teljes mértékben működött. Ugyan olyan volt játszani mint pc-n. Menüben rendesen előjött az egér és bill. beállítások. Gombokat simán testre lehet szabni, sensit is. Lassan tényleg nem lesz értelme gaming pc-t venni, mikor egy videókártya árából 4k képes masinát kapsz, ami évekig támogatva lesz játékokkal. Ráadásul én kifejezetten örülök neki hogy nem kell a grafikai beállításokkal kínlódni. Még akkor is ha esetleg egy high end pc-n szebb a látványvilág. Nem érdekel.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#3) dunc válasza maximilian4 (#2) üzenetére


dunc
nagyúr

Egyetértek, egy szuper kis fix hardver "apró" pénzből. (egy közepes vga árából) Mondjuk a pc játék ideje szép lassan le fog járni!

(#4) tuki2200


tuki2200
senior tag

A konzolosoknak mégegy érv az Xbox ellen...a PC-seknek viszont jo lehetoseg, de ezzel a fő konkurenciatol nemhiszem, hogy eltudnak csabitani szamottevo playert mert igy a kontrolleres playerek nagyon sz*pni fognak minden multi game-be, a PC-sek meg eddig is MS platformon voltak... szoval nem ertem....

[ Szerkesztve ]

(#5) maximilian4 válasza tuki2200 (#4) üzenetére


maximilian4
addikt

Ez baromság. Kontroller után mikor bill. egérrel játszottam xboxon, kizárólag bill. + egeresekkel találkoztam. Esélyem nem volt, főleg úgy hogy egy jó ideje csak kontrollerrel játszok. Meg lehet ezt ügyesen oldani. Főleg crossplatform játékoknál. A rendszer egyből észleli a perifériát, amint bedugtam a fortnite egyből figyelmeztetett, meg crossplatform engedélyezésére kért. Nem véletlenül.

Maxi

(#6) Bird válasza tuki2200 (#4) üzenetére


Bird
addikt

Nem fognak szopni a joypadosok, mert ők nem kerülhetnek össze a szintiboyokkal....

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#7) mad1


mad1
veterán

Eger billre visszaterve:
Most komolyan,miert nem xbox classicnal volt ez elerheto?
Nem tudtak 1 szkriptet irni ra?(Hogy menjen az eger+bill rajta)

[ Szerkesztve ]

Ne szemetelj ! = Steam

(#8) AMD Power válasza tuki2200 (#4) üzenetére


AMD Power
titán

Bill + egeresek eleve nem is "talalkozhatnak" kontis jatekosokkal.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9) joey04


joey04
titán

Helyes, jó az irány, remélem követik őket minél többen. :R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#10) #78687232


#78687232
törölt tag

Halo Wars-nak már az elején kapnia kellett volna támogatást és nyugodtan jöhetnének stratégiai játékok.

(#11) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Nincs Xbox-om, de ez szerintem tök jó. Remélem a következő generációban alap lesz már mindegyik gyártónál a natív bill+egér támogatás. Jobban mondva az, hogy a fejlesztők is veszik a fáradtságot és lehet majd konzolon is játszani így. Simán meg lehet oldani, hogy periféria szerint dobjon össze emberekkel a rendszer.

Sic Parvis Magna

(#12) AMD Power válasza #78687232 (#10) üzenetére


AMD Power
titán

En ezt latod Tamogatnam!! :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#13) szupermacs


szupermacs
veterán

Na ez a Gears 5 egyre várósabb így. :C

(#14) dunc válasza szupermacs (#13) üzenetére


dunc
nagyúr

Ráadásul Game Passba! :))

(#15) Shing válasza maximilian4 (#2) üzenetére


Shing
őstag

Attól függ mikor veszed a konzolt. Van 2-3 éved és alig fog megjelenni rá vmi a mostani generációkból kiindulva. (2021 next-gen megjelenés kb.)

Egy PC-t összeraksz, az alap alkatrészek elegendőek 5-10 évre. Ha abból indulunk ki, hogy egy 2011-es I5-2500k elég így 8 év után, 8GB RAM-al. Táp, gépház, HDD, alaplap nyílván maradhat még tovább. Egyedül GPU-t kell cserélgetni, azt meg kibírod.

Szóval jól hangzik a konzol, csak nem jelenik meg rá minden játék, a generáció végén kevesebb ideig bírja mint egy PC, nincs teljes visszafelé kompatibilás vagy be kell érni korábbi (~720P low-medium szóval X360) minőséggel, stb.
Semmi sincs ingyen, a konzol sem egy atombiztos választás sajnos.

(#16) arty


arty
veterán

az gyébként is döglöttebb xbox lobbyk (kevesebb eladott gép -> kevesebb játékos) tovább szegmentálódnak ...

gratulálok MS :W :U

shing: 5-10 évre pc, persze :)
2012-ben vettem a 2500k-t, 8g ramot és már 2017-ben is kevés volt időnként (akkor váltottam le)
videokártyát meg 2 évente azért "kell" cserélgetni, legalábbis pécén elég nehéz ellenállni az options menüben csalogató magasabb részletesség ígéretének ;)

a tény, hogy sajnos ez a gen közepi konzolfejlesztés elcseszte az "5+ évig elég egy konzol" sztorit :(

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#17) Sontir Fel


Sontir Fel
őstag

ha ez elterjed, akkor koporsó szeg lesz a gameing pc vonalon... legalábbis nálam :C

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#18) Bird válasza Sontir Fel (#17) üzenetére


Bird
addikt

Nemcsak nálad... Sokan váltanak már most is, a nextgen kivégzi majd a pc gaming vonalat, de meg is érdemlik az elszállt vga, ram, stb. áraikkal...

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#19) dunc válasza Bird (#18) üzenetére


dunc
nagyúr

+1

(#20) saelin válasza 30z.Samu (#11) üzenetére


saelin
veterán

Na de most komolyan! Mennyi munka lehet bele rakni egy plusz periféria támogatását? Le merem fogadni hogy a devkitek nagyrésze támogatja, csak kiveszik vagy letiltják a kész termékben a funkciót.
Ellenben egy multis játékban már nem ár egy kis munkát is ölni, mert úgy ugrik a fair play ha a kettőt összeengedik.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#21) maximilian4 válasza Shing (#15) üzenetére


maximilian4
addikt

"Egyedül GPU-t kell cserélgetni, azt meg kibírod."

Nem. Nem bírom ki. Nem fogok cserélgetni semmit. Meg egy normális gpu 2 forint, nem de bár?
Én megveszem a konzolt egy felsőközépkategóriás videókártya árából megjelenéskor és elvagyok évekig. Nem cserélek semmit, nem állítgatok semmit. Van egy konzolom, van egy arra optimalizált játékom, letöltöm vagy berakom és kész.

Maxi

(#22) mad1 válasza maximilian4 (#21) üzenetére


mad1
veterán

John Woo presents Stranglehold
Anno itt beszeltuk hogy nem eleg 1 gb rendszermemo sot az emberek lazadoztak :)
Es nem sokkal szebbek a jatekok belteren. Akkor csak mi vagyunk atverve nem? Ha Strangleholdot most adnak ki w10 en hat persze hogy az optimalizalas nem 1gb dramra hanem10x ere lenne beallitva.
En is vettem 1 pst ,meg 1 notit azt öröma bodottá.

[ Szerkesztve ]

Ne szemetelj ! = Steam

(#23) Sontir Fel válasza Bird (#18) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Ámen.
i7 4790km van, a 1070esemet eladtam tobbert, mint amennyiert vettem 2 eve, most egy 1060 3gbos peldannyal kuzdok. Gyerekeim szuletese ota, komolyabb game mar nem is fer bele a napjaimba, max ilyen world of tanks, ships stb... tokeletes lesz egy konzol, meg valami noti :C

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#24) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

ha esetleg a Destiny 1 is bekerülne a listába, már küldeném is a vesémet ajándékként a cégnek :))

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#25) mad1 válasza - = Zk = - (#24) üzenetére


mad1
veterán

Es a 2nel mit adtal? A 2 golyód mi? :D

Viccet felreteve,ennyire bejott? A2 nem rossz nem rossz de 1edul nem allnek neki.
Titanfallokat t meg siman single be is. :))

[ Szerkesztve ]

Ne szemetelj ! = Steam

(#26) Silεncε válasza arty (#16) üzenetére


Silεncε
őstag

Multiban a 2500k-dat el is felejtheted, oda már több kell. Singleben el lehet vele lenni, de a játékosok nagy többsége nem single only játékos. Tetszik az út amerre az MS elindult, elkezdtek hallgatni a vásárlókra, egyedül a cloud gaminget nem vagyok hajlandó lenyelni és ebből nem ia engedek. Úgyhogy hajrá, én szurkolok! :D

(#27) Hopkins95 válasza Silεncε (#26) üzenetére


Hopkins95
addikt

Mi a baj az i5-2500k-val? OC-zva még a Battlefield V multiplayerrel is jól megbírkózik. Szerintem nagyon jó még ma is, én biztos nem cserélném le egyelőre. És az említett játék extra nagy gépigényű, a többi nem igényel ilyen erős hardvert.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#28) - = Zk = - válasza mad1 (#25) üzenetére


- = Zk = -
félisten

fél vesémet :C....

igen, nagyon bejött... semmi közösködés, csak az egyszemélyes kommandó :)) ezért is várom az Anthem-et :B

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#29) tuki2200 válasza Bird (#6) üzenetére


tuki2200
senior tag

Errol egyelore nincs szo, az MS azt nyilatkozta a fejlesztokre van bizva ez a dolog, szoval vagy szet lesznek valasztva, vagy nem...

"Microsoft suggesting developers to have separate matchmaking lists for the two groups but also encouraging them to see how keyboard-mouse players compete against controller players and tweak accordingly."

[ Szerkesztve ]

(#30) AMD Power válasza Bird (#18) üzenetére


AMD Power
titán

Ez ponzosan igy van. Egy percig nem fogom sajnalni azt a pofatlan pc "ipart/folyamatot" ami itt az elmult par evben kialakult. 100k vga eppen csak medium grafikan szalado jatekokkal. Azt 1 ev mulva mar semmire nem jo tendencia.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#31) Bird válasza AMD Power (#30) üzenetére


Bird
addikt

Elszaladt a ló az egész iparággal. Minden ami gamer az RGB ledes- csillámpónis (mára már az e-sport jelző is kezd megjelenni), tehát ezért (is) feláras termék. A hülyének nézés megy.... A minimum 5 évre építek full extrás gépet megbukott, ha 3-4 évente nem cserélsz vga-t kompromisszumokra kényszerülsz. Illetve, ha égeti a zsebedet pénz és rosszkor cserélsz belefuthatsz fiaskókba (lásd RTX mizéria). A konzolgyártók rájöttek, hogy tömegek ábrándultak ki a gamer pck pénznyelő/ hülyének nézős "fényűző" világából. Szerencsére mára van más sokkal jobb alternatíva és gyanítom a jövőben még inkább ez lesz az új irány. Szerencsére a pénzünkkel szavazunk. :R

tuki2200: Biztos lehetsz benne, hogy így lesz... Sokszor feljött már ez a téma.

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#32) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

PUBG nem kap egér-bill támogatást

"Hi everyone,

As an FYI, the information in this advertisement is false and our game was incorrectly listed.

We have flagged this with Razer and expect this to be fixed soon.

Sorry for any confusion!"

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#33) Bird válasza oriic (#32) üzenetére


Bird
addikt

Ez így marketing szempontból elég cikire sikeredett. :)

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#34) oriic válasza Bird (#33) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Finoman szólva. :D

Live-Die-Respawn

(#35) gyuribácsi88 válasza Bird (#18) üzenetére

Több mint 10 éve temetik a pc gaminget, aztán aki normálisan akar fps-t játszani azok végül itt kötnek ki, akár csak én, 10 év konzolozás után. A hardver drágább, a játék olcsóbb, és nincs psn/xlive előfizetés, cserébe úgy játszol ahogy akarsz, olyan grafon, annyi Hz-en, olyan perifériákkal ami neked megfelel, a lehetőségek tárháza végtelen. Annyi a negatívum hogy nincsenek minőségi ex címek, de ezekre egy konzolt fenntartani már nem luxus szerintem (szerintem).

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#36) Scholes9 válasza gyuribácsi88 (#35) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Ma meg már ott tartunk, hogy a PC fenntartása luxus egy konzol mellett :) Az meg már rég megdőlt, hogy konzolon játszani drágább. Pont fordítva van.

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#37) gyuribácsi88 válasza Scholes9 (#36) üzenetére

Kinek mi a luxus, nekem az lenne luxus ha évente másik mobiltelefont vennék 3-400 ezer forintért. De valahogy ez sose luxus, meg macbook-ot venni 6-700 ezerért, viszont 300K-ért pc-t venni az. 👀

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#38) Bird válasza gyuribácsi88 (#37) üzenetére


Bird
addikt

Inkább nem....

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#39) arty válasza gyuribácsi88 (#35) üzenetére


arty
veterán

"normálisan akar fps-t játszani"

csalókkal?
vagy mi a "normális" jelentése?

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#40) Deck válasza arty (#39) üzenetére


Deck
titán

Pc-n csalókkal fps-t játszani biztos nagyon fasza. Vagy ha csak 60fps-el tudsz futtatni egy lövöldözős játékot a másik meg 144fps-el akkor máris előnyben van. Fizetni kell keményen, hogy ugyanannyi eséllyel indulj de persze csalók akkor is lesznek.

PS5

(#41) tuki2200 válasza gyuribácsi88 (#37) üzenetére


tuki2200
senior tag

Aki evente vesz uj telefont, eladja a tavalyi modelljét ami igy ér is valamennyit, igy az uj telefonra minimalisat kell potolni...

(#42) 30z.Samu válasza tuki2200 (#41) üzenetére


30z.Samu
félisten

PC-vel ugyanez van, ha rendszeresen karbantartod. Megveszed az alkatrészt, mondjuk 1 év múlva eladod és a kiszemelt utód árának megvan mondjuk a fele. Meg egyébként sem kell csúcshardver egy játék futtatásához. Ha valaki 4K-ban akar játszani, az megint más kérdés, meg nem is tudom hogy jelenleg mennyire elterjedt a gamer-ek körében a 4K. PC-zést is lehet ésszerű kereteken között is csinálni, de az tény és való hogy újonnan jelenleg rohadt drágák a hardverek. Viszont ha valamelyik konzolnál kitalálnák végre, hogy használhatsz rendesen billentyűzetet meg egeret akkor szerintem sok PC-s elgondolkodna a platformváltáson.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#43) joey04 válasza Scholes9 (#36) üzenetére


joey04
titán

Játszani lehet, hogy olcsóbb, de azt ne felejtsük el, hogy azért konzol mellett is kell PC vagy laptop, ami ha nem valami dzsunka szar, és minőségi alkatrészekből van, az nem 90-120k-s tescós förmedvény. Mondom ezt konzol tulajként! Azért van konzolom, mert laptopot használok, de ha asztalai PC-m lenne, akkor biztos inkább beletenném a pénzt, és gamer PC-t építenék, mert hosszabb távon olcsóbb és nagyobb a szabadság is.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#44) eeXaa válasza Bird (#18) üzenetére


eeXaa
addikt

...hahaha :N ez sohasem fog megtörténni. ;)

(#36) Scholes9: :D röhög a vakbelem, kérlek folytasd...

[ Szerkesztve ]

(#45) arty válasza joey04 (#43) üzenetére


arty
veterán

nem olcsóbb, hiszen:
drága a hw
drága az OS
day1 a pécés játék is drága, ráadásul day5 nem tudod eladni, ha nem jön be/végigtoltad/stb
nem tudsz használtan játékot venni és "csencselni" :D

a nagy szabadság pedig lassan visszahúzza a 20 évvel ezelőtti káoszba a pécét, ahonnan épp jött volna kifelé... a sokféle, szarabbnál szarabb digit disztrib platform, az idióta windowsfrissítések, az intelnvidia "monopólium", az egyre inkább teret nyerő f2p/game as service játékok (persze ez konzolon is alakul :( ).

95 óta van pécém, mindig egész tűrhető hardverrel bírtam, de kezd NAGYON taszítani a platform.
ezzel együtt nem szeretem a két konzolgyárost se (az N betűs harmadikat pedig kimondottan gyűlölöm), de ha választás elé kerülnék .... a MAI "tudásom" alapján a pécét dobnám.

jelenleg nincs választási kényszer, annyi h a pécére nem költök és alig-alig játszok rajta.

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#46) AMD Power válasza arty (#45) üzenetére


AMD Power
titán

En is 1995 kezdtem a PC vilgot. Foleg asztali gepeim voltak. Most van egy netezesre,film nezesre tokeletes notim ami semmi helyet nem foglal, egy Xbox ami szinten semmi helyet nem foglal. Nem kell pc asztal ,szek stb.... arrol nem is beszelve,hogy nincs torrentezes meg crack valo szenvedes. Minden jatek full alom szep grafikan fut es beton stabil. Ez nekem maga a tokeletesseg! :)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#47) Bird válasza AMD Power (#46) üzenetére


Bird
addikt

Szívemből szóltàl, nàlam dettó ugyanez.... Csak én 1993-ban kezdtem es tavaly tettem le a pct.:)

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#48) gyuribácsi88 válasza AMD Power (#46) üzenetére

"nincs torrentezes meg crack valo szenvedes"

Ha eredeti játékokat vettél volna, talán nem kellett volna szenvedni. Nem is értem ezt hogy gondolhattad egy érvnek...

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#49) Bird válasza gyuribácsi88 (#48) üzenetére


Bird
addikt

Látom sikerült megfogni a lényeget... :R

Én speciel eredetei játékokat vettem az 2000-es évek eleje óta és mégis a konzolnál kötöttem ki, mert egyszerűen meguntam az állandó fejlesztgetést, meg ami ezzel jár... Egyszerűen belefáradtam és kiábrándultam a pc-s világból. Nem vagyunk egyformák, mások véleményét is el kellene tudni fogni.... :R

PEACE!

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#50) joey04 válasza arty (#45) üzenetére


joey04
titán

de. olcsóbb. egy xox 160 ha éppen nincs akció, a játékok valamivel drágábbak, évente elmegy 30k live-ra ha nem veszünk akcióban, és akkor még kell venni egy laptopot (vagy pc-t), ami ha nem dzsunka és nem valami fosch tn paneles kijelző, és minőségi anyagokból van, valamint ssd meg normális billentyűzet, azt sem nagyon kapod meg 200 alatt. gamer gép meg kijön 350-ből kb, ami még jobb is, mint az xox. proci terén nem ngyon van újdonság, 3 évente kell kb új vga, de ezt a ráfordítást meg bőven kiadja a gold, meg a játékok ára közti különbség. de ez nem konzol vs pc összehasonlítás, csak az árakban. szimplán olcsóbb a gamer élet pc-n, ennyi. ettől még a legtöbb embernek manapság valóban jobb választás a konzol, én is konzolos vagyok már.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.