Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Alwares


Alwares
aktív tag

Annyiban egészíteném ki a cikket, hogy ha bekapcsoljuk a battery savert lekapcsolt a chat-ről (Facebook és Live) is.

(#2) Воланд válasza Alwares (#1) üzenetére


Воланд
titán

Manuálisan vissza lehet jelentkezni?

(igen, lusta vagyok megnézni. :DDD )

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3) dr. Kind válasza Alwares (#1) üzenetére


dr. Kind
aktív tag

Köszi, ezt bele is írom :R

(#4) engusz


engusz
veterán

Nagyon szuper ez a funkcio, kellett, mint egy falat kenyer. Viszont sokkal tovabb lehetett volna gondolni. Pl. az ejszakai orakban aktivalodhatna magatol, hogy olyankor is vedje az akkumulatort, amikor hosszu orakon at nem nyulsz hozza (mert pl. alszol).

A kivancsisag kedveert kiprobaltam mennyit bir az Omnia 7-es, ha folyamatosan aktivalva van az akkumulator vedelem. 2 nap, 8 ora utan meg volt 28%, ami szerinte meg 6 orara lett volna elegendo. Meggyozo adatok.

[ Szerkesztve ]

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#5) Blyan válasza Воланд (#2) üzenetére


Blyan
félisten

Nem lehet. Can't connect to chat.

(#4) engusz

Airplane mód és nem merül szinte semmit.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#6) kcsa válasza Blyan (#5) üzenetére


kcsa
veterán

Nekem Optimus7 esetén szerintem egy kanyival se fogyaszt kevesebbet a kijelző :) Nem mindegyik telefon amoledes...

szerk: nem válasznak szántam sorry

Integrale: 4mp ;>

[ Szerkesztve ]

(#7) Integrale


Integrale
veterán

Úgy tudom hogy tft képernyőnél teljesen mindegy a háttér színe!
javitsatok ki ha tévedek

"Bad reklám is reklám too"

(#8) engusz válasza Blyan (#5) üzenetére


engusz
veterán

Az aiplane mod nem erre valo. Es ha be van kapcsolva, akkor nem tudnak hivni. Meg nem is aktivalodik automatikusan. Tehet egyaltalan nem tudod vele azt megvalositani, amit hianyolok a WP7-bol.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#9) Blyan


Blyan
félisten

Srácok, minden kijelző kevesebbet fogyaszt fekete háttérnél, csak a Samoled a legkevesebbet.

(#8) engusz

Egyénileg függ a dolog, engem ne keressen senki éjszaka. :)
A másik meg, szépen bekapcsolod magadnak a BSavert és reggel meg leveszed, na (bár én pl mindig töltőre rakom)?

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#10) Integrale válasza engusz (#8) üzenetére


Integrale
veterán

bezzeg w.m alá volt program hogy levegye hálózatról a megadott időben

"Bad reklám is reklám too"

(#11) kcsa válasza Blyan (#9) üzenetére


kcsa
veterán

első találat google:

Schindler found that white required 22.6 watts, while black came in a tad higher at 23.2 watts. With a 20-inch (50.8-centimeter) LCD, black required 6 percent more energy than white.

második találat:

LCD Monitors are less sensitive to color, some studies show that white uses 6% less energy whilst other show that there is no difference at all between colors.

keressek még? :)

(#12) Blyan válasza kcsa (#11) üzenetére


Blyan
félisten

Én ebből indultam ki [link]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#13) engusz válasza Blyan (#9) üzenetére


engusz
veterán

Oke, de miert kell manualisan aktivalnom? Megtehetne a telefon magatol is. Es akkor en se raknam minden este toltore, csak ket naponta. :K

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#14) Blyan válasza engusz (#13) üzenetére


Blyan
félisten

Sok mindent megtehetne magától... ugye belátod. De írd meg a wp7 feedback-re, talán megcsinálják, mert ötletnek nem rossz. :)

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#15) kcsa válasza engusz (#13) üzenetére


kcsa
veterán

Megteszi magától, ha bizonyos % alá merül az akku, bekapcsol a battery saver

Most olvastam, hogy ez a cikkben is szerepel, fix 20%

[ Szerkesztve ]

(#16) kcsa válasza Blyan (#12) üzenetére


kcsa
veterán

Ez energiafogyasztásról nem mutat értéket. Itt ugye arról van szó, hogy hány candela fényerőt látsz a képernyőn 50% fényerőn fekete/fehér kép illetve 100% fényerőn fekete/fehér kép esetén.

Látható is, hogy az amoledes galaxy s2 feketénél nulla cd fényerőt ad le, hiszen nem is működik lényegében akkor. az lcd (iphone pl) minden esetben ad fényt, hiszen a világítás akkor is megy, ha fekete a kép.

ezért van az, hogy a tft esetében szinte mindegy mi van a képen, hiszen a háttérvilágítás (a nagy fogyasztó) fix.

(#17) Blyan válasza kcsa (#16) üzenetére


Blyan
félisten

Nem mindegy, viszont hogy mekkora a háttérvilágítás mértéke, azért ebben kiegyezhetünk, ugye?
Az LCD tv-nél azért nem számít igazán, mert a sokkal kevésbé statikus tartalommal rendelkezik (mindig változik a kijelző teljes terjedelmében), mint egy telefon kijelzője (a WP7, amirőlg meg beszélünk eleve fehér vagy fekete háttérrel rendelkezik, ergo nem mindegy, hogy a menüben kolbászolva a kijelző 60%-a fehérben vagy feketében pompázik).

Szerintem.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#18) kcsa válasza Blyan (#17) üzenetére


kcsa
veterán

Természetesen nem mindegy.
Notebookon is ha leveszed a fényerőt, jelentősen tovább üzemel akkuról, de nem befolyásolja (érdemben) az, hogy fekete vagy fehér képet/dokumentumot nézel rajta.

De ez nem egyenlő azzal, hogy fekete kép esetén kisebb/nagyobb a fogyasztás.

Ha belegondolsz amúgy reális is, hogy fekete esetén LCD fogyasztása magasabb, hiszen pont ahhoz kell áram, hogy elzárja a fény (háttérvilágítás) útját a szemed felé.

(#19) Blyan válasza kcsa (#18) üzenetére


Blyan
félisten

És mivel zárja el?

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#20) kcsa válasza Blyan (#19) üzenetére


kcsa
veterán

Twisted nematic displays contain liquid crystals that twist and untwist at varying degrees to allow light to pass through. When no voltage is applied to a TN liquid crystal cell, polarized light passes through the 90-degrees twisted LC layer. In proportion to the voltage applied, the liquid crystals untwist changing the polarization and blocking the light's path. By properly adjusting the level of the voltage almost any grey level or transmission can be achieved.

Forrás: Wikipedia

(#21) kcsa válasza kcsa (#20) üzenetére


kcsa
veterán

Mondjuk ha tovább olvasod, látható hogy a VA panelek pont fordítva működnek, de VA paneles mobil nem tudom van-e. IPS pedig nem egyértelmű számomra. De sima standard TN panelnél ez a helyzet.

(#22) moonman válasza engusz (#4) üzenetére


moonman
titán

ejszaka a legtobb ember tolti, ekkor nincs ertelme a battery saver-nek. akkor mar ido- es lication-fuggo profilok.

azzal meg kiegeszitenem a cikket, hogy azok a hatterben futo szolgaltatasok automatikusan letiltasra kerulnek, amelyekhez tartozo app nincs megnyitva ket hetig. (settings-applications-background tasks).

(#23) moonman válasza Blyan (#17) üzenetére


moonman
titán

hagyomanyos LCD-nel teljesen mindegy, hogy #000000 vagy #ffffff, a hattervilagitas allando.

(#24) Blyan


Blyan
félisten

Rendben srácok, megvettem. :)

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#25) Gusztáv válasza moonman (#22) üzenetére


Gusztáv
addikt

Én akkor szoktam tölteni, ha lemerül. Így nem minden este dugom töltőre. Szóval én is értékelném, ha be lehetne állítani időpontot, hogy mikortól meddig működjön. Alapvetően nagyon 5letes funkció.

Laci

(#26) Tyren


Tyren
aktív tag

Az a háttérkép színe dolog szerintem megérne egy kis kiegészítést, hogy csak akkor ha amoled kijelzős a telónk. Ezt az oldalt azért nem a teljesen amatőrök olvassák, aki itt van, az inkább pont az ilyen kis részleteket szeretné tudni (szerintem).
Anno eléggé ment a haox a neten, hogy használj fekete hátterű google-t, mert azzal megmented a Földet... Hát had ne mondjam, hogy mennyire hülyeség volt...

''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

(#27) Pantal


Pantal
senior tag

Hasznos kis dolog, az biztos.

(#28) Idiofil


Idiofil
aktív tag

Minden nap használom a Battery Savert...Ha nem ülök gép (és thunderbird) előtt, akkor bekapcsolom, felesleges, hogy 2 helyen óbégasson, hogy e-mail érkezett..Éjjelre szintén bekapcsolom, felesleges, hogy hajnal 1kor megérkezzenek a hírlevelek. Reggel frissítés és minden jó ;)
Ha teljesen odafigyelek, akkor 3 nap, ha csak úgy nagyjából, akkor is meg van a 2 nap simán..GPS, böngészés, teló/sms/net 1 nap...Bár telón a GPS/böngészés alkalmi dolog...Ja, optimus 7 a műszer ;)

"Those who want respect, give respect"

(#29) Blyan válasza Idiofil (#28) üzenetére


Blyan
félisten

Az egész jó.
Nekem még sosem ment többet töltő nélkül 26 óránál többet. :DDD

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#30) moonman válasza Idiofil (#28) üzenetére


moonman
titán

én meg nem izzadok azon, hogy mikor fog lemerülni alattam, hanem ahogy hazaérek rádobom a töltőre. problem solved. :)

lényegében amikor itthon vagyok, mindig töltőn van, így nem ér meglepetés, ha esetleg indulni kell valahová, a telefon meg épp merülőben van. és persze éjszaka is töltőn szokott lenni. hálistennek a li-ion akksikat akkor és annyit tölti az ember, ahogy csak akarja.

[ Szerkesztve ]

(#31) Blyan válasza moonman (#30) üzenetére


Blyan
félisten

Engem sem érdekel túlzottan, itthon meg melóhelyen is töltőn van.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#32) moonman válasza Blyan (#31) üzenetére


moonman
titán

ott mondjuk nem, mert sűrűn mászkálok el a helyemről.

(#33) Maxentius


Maxentius
addikt

A screenshoton az a 7 nap nagyon odavág... :D Egyébként tényleg lehetne automata, de az elgondolás jó.

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#34) Sequoyah


Sequoyah
tag

Ha nagyon spórolni kell, ki kell kapcsolni a 3G-t és az adatforgalmat, úgy drasztikusan csökken a fogyasztás, már-már airplane mód szintre, miközben telefonon elérhető maradsz.

(#35) Idiofil válasza Sequoyah (#34) üzenetére


Idiofil
aktív tag

Ja. És milyen pazar úgy használni egy soksok 10ezres telefont, hogy minden ki van kapcsolva, csak tel+sms....ennyi erővel legyen olyan progi, ami a 4''os kijelzőből csak 2''osat csinál, mert hát a nagy screen hogy eszi az akksit...:P
Ez a lényege, hogy 3g, meg adatforgalom. Nem találtam még főképernyőre kirakható kapcsolót (ahogy az androidnál van), mert minden nethasználat előtt a főképernyőn egy kapcsolót átpöckölni még mindig sokkal egyszerűbb, mint menüben mászkálni...
Az adatformalom és a 3 g is ON, és teljesen jól használható vagy kb 2 napig...
Természetesen minden este alszok, ezért ha kell, rárakom töltőre...

"Those who want respect, give respect"

(#36) Blyan válasza Idiofil (#35) üzenetére


Blyan
félisten

Csak olyan van, amit élő csempeként kikerül a főoldalra, és megnyomva egyből a hálózati menübe dob, ahol lehet kapcsolni.
A közvetlen hozzáférés nincs engedélyezve,így 3g toggle jellegű app nem lesz.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#37) Воланд válasza Idiofil (#35) üzenetére


Воланд
titán

[link]

Nem kapcsoló, de egyből a mobile network részre visz.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#38) Sequoyah válasza Idiofil (#35) üzenetére


Sequoyah
tag

Nem bírod ki net nélkül míg hazaérsz, hogy töltőre rakd a telót, mi? Még akkorse, ha 10 percig netezhetsz vele, aztán kikapcsol az egész, és akkor nemcsak neted nem lesz, de még az időt se fogna mutatni...

(#39) Blyan válasza Sequoyah (#38) üzenetére


Blyan
félisten

Azért van az Battery Saver, hogy ne kelljen lelőni az adatforgalmat, ami én pl sosem tettem meg.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#40) Idiofil válasza Sequoyah (#38) üzenetére


Idiofil
aktív tag

Blyan & woland_y2k: Jajaj, azt én is megtaláltam, de számomra akkor sem esik kézre, de attól függetlenül használom, mert még így is az a legjobb/leggyorsabb mód ezt kapcsolgatni...
Sequoyah: De, kibírom net nélkül...nem azt mondtam, hogy nem kell az embernek az eszét használni...természetesen én is hogy ha fontos hívást várok várok, akkor kikapcsolok mindent, ami eszi az akksit feleslegesen....De jelzem, 10 perc nem a világ vége, ergo akár le is merülhet, ha éppen fontos e-mailt várok és 2mp-enként frissítem az e-mail klienst....
Arra értettem, hogy használati idő 90%ára felesleges ezt kikapcsolni, mert megszűnik az előny, amivel egy A1018-astól megkülönbözteti...Abban a 10%ban, meg nem fogsz annyi akksiidőt nyerni, ami megérné a fáradozást....(az esetek döntő többségében)
Písz

[ Szerkesztve ]

"Those who want respect, give respect"

(#41) Sequoyah válasza Idiofil (#40) üzenetére


Sequoyah
tag

Nem is 90%-ban kapcsolok ki mindent róla, hanem pl nyaraláskor, amikor tudom, hogy legalább egy napig lehet nem jutok konnektorhoz, vagy azzal a 10%-kal még fél napot ki kéne valahogy húzni...
Nyilván az esetek 99%ban bőven elég a battery saver.

(#42) Idiofil válasza Sequoyah (#41) üzenetére


Idiofil
aktív tag

Persze, de manapság el kell fogadni, hogy 1-2 napnál további használati idő a használhatóság rovására megy már....
off: Telefonajánló topicban lehet olyat olvasni, hogy ilyet keresek: "GPS, nagy kijelző, gyors proci,pazar kamera, zenehallgatás, 3g és többet bírjon mint 1-2 nap...ja igen és ha lehet, akkor 30.000 alatt, de ha lehet garanciával...de a szín nem döntő...."
Nincs mese, a soksok extráért az üzemidővel (és persze pénzzel) fizetünk...

"Those who want respect, give respect"

(#43) Gusztáv válasza moonman (#30) üzenetére


Gusztáv
addikt

Nekem padlón van a konnektor, kényelmetlen minden bejövő hívásnál kihúzni a madzagot. Ha lenne olyan bölcsős töltő mint a BlackBerry-hez, az lenne a király. Nem tudom miért olyan nehéz a két kontaktust kivezetni a telefon aljára :F .

[ Szerkesztve ]

Laci

(#44) Danny750 válasza Blyan (#29) üzenetére


Danny750
őstag

Hát sajna a HTC-kben elég gyenge akksi van..........
Nekem is volt egy 7mozart-om és az omnia7-em 2x annyi ideig bírta ,sőt sokszor tovább is! :R
(szerencsére már a htc sem 1230-as meg 1300-as akksikat pakol az újabb készülékeibe! :C )

[ Szerkesztve ]

>>iLoveMyiPhone5s&BeatsSolo2<>AlFA&HoNdA&BmW<<

(#45) akosright


akosright
tag

Én úgy gondolom nem azért van a telefonom, hogy az aksi kímélése miatt ne használjam úgy ahogy akarom. Ezért én az alábbiak szerint gondolkodom és cselekszem: :)

[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.