Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) LámaZ


LámaZ
addikt

Érdekes hozzáállás, hogy eldobunk egy ismert márkanevet, és új köntösben lépünk a fogyasztók elé.

Legyen minden jó!

(#2) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Engem az sem érdekel, ha Kacsapöcs Győzőnek hívják a rendszert, csak egy valóban egyszerű és használható cuccot hozzanak össze. Bár szerintem akkor járnánk a legjobban, ha felkérnék a HTC-t,hogy ne csak egy saját kezelőfelületet húzzanak a meglévő öregre, hanem írják át az egészet. De ahogy elnézem a HTC most el van foglalva az Androiddal.

[ Szerkesztve ]

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#3) Integra


Integra
titán

az a baj, hogy már ránézésre is üvölt, hogy semmi új nem lesz benne, hol van itt a multitáccs, multitaszking...
marad az apple, a palm és az android

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4) gabi81 válasza LámaZ (#1) üzenetére


gabi81
tag

a'la nvidia.

just believe in yourself

(#5) AS válasza Integra (#3) üzenetére


AS
félisten

Windwos 7 mobile ezt alpol tudni fogja.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#6) gabor85


gabor85
őstag

korlátit :)

(#7) Integra válasza AS (#5) üzenetére


Integra
titán

hiszem ha látom..
10 év lemaradást kéne behozniuk, csodákban nem hiszek sajnos

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#8) kokyt válasza Integra (#7) üzenetére


kokyt
senior tag

A kérdés nem az, hogy meg tudják-e csinálni, hanem az hogy hogyan. Biztos hogy számottevő lesz a fejlődés, de én akkor hiszem el hogy jó irányba mennek, amikor a kezembe kerül, és használom. Addig meg marad a remény :)

(#9) skajwa


skajwa
senior tag

Ha ugyanezt a vonalat viszik tovább a 7-tel is hiába az "forradalmi" névváltoztatás. :)

Egy kis referencia: http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=103706

(#10) erdoke válasza Integra (#3) üzenetére


erdoke
titán

Nekem nem kell multitács a telefonos eszközömbe, mert azt csak két kézzel lehet használni. Párszor már példálóztam vele, de megismétlem: Nem szívesen állnék meg félpercenként egy frankfurti reptéren, miközben az egyik kezemmel a táskámat húzom...
Multitaszking meg most is van, almához viszonyítva egyenesen rengeteg.

Re (#7)
Más telefonos mobil eszközök 10 éve tudnak multitácst és multitászkingot? :Y

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#11) joey04 válasza erdoke (#10) üzenetére


joey04
titán

ilyen esetekre ott van a dupla bökés.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#12) majom2


majom2
senior tag

ekkora balféket mint ez a microsoft... megtalálták a megoldást a problémákra... :))
hát igen, így jár az aki közel tíz évig szinte semmit nem fejleszt csak a markát tartja. nem baj, aki eddig nem vett iphone-t, az majd vesz magának androidot. ha van normális alternatíva akkor akár magukra is gyújthatják az épületet.

[ Szerkesztve ]

(#13) majom2 válasza erdoke (#10) üzenetére


majom2
senior tag

pedig ezt hívják fejlődésnek. az iphone volt a multitaccs főpróbája, és sikeresnek ítéltetett. innentől nem kérdés h utánozni kell-e.
a másik h időszerű lenne megvállni az idejétmúlt stylus-tól, de ehhez persze sokat kéne dolgozni.

az android sem oldotta még meg ezeket a feladatokat, de őket legalább képesnek tartom erre. a ms-t nem.

(#14) invidia


invidia
tag

"ilyen esetekre ott van a dupla bökés."
és ehhez miért is kell multitouch?

"hol van itt a (...) multitaszking..."
azthiszem nem a wm nek kell bemutatni a multitaskot

Nem vagyok egyetlen márka elkötelezett híve sem, de zavar kicsit ez az elvakult MS köpködés.

Kétségtelen, hogy az eddig egyeduralkodó WM az új feltörekvő márkák mellett vesztett népszerűségéből, és kénytelen fejleszteni vagy alulmarad...de ez nekünk juzereknek mindig jó, kell a verseny.

invidia

(#15) joey04 válasza invidia (#14) üzenetére


joey04
titán

áh :W
ha egy kézzel használja, és nem megy úgy a multitouch (ami pedig nem egy ördöngős dolog de mindegy) akkor dupla bökéssel is nagyíthat, így ez nem lehet kifogás a multitouch ellen. ha mind a 2 kéz szabad, akkor meg sokkal kényelmesebb.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#16) erdoke válasza majom2 (#13) üzenetére


erdoke
titán

Én nem használok stylust, úgyhogy ezt rossz helyre küldted. Mellesleg láttam már emberkét, aki kb. kétszeres sebességgel gépelt magyar karaktereket stylus-szal viszonylag kis billentyűzeten, mint amire szifonon bárki is képes lesz valaha. Angol nyelven ShapeWriter-rel is simán meg lehet verni, bár ez utóbbi szifonra is elérhető (kíváncsi lennék, mennyien használják a főleg angolul gépelők közül, nálunk pl. egyetlen szifonos kolléga sem).
Dupla bökés működik multitouch nélkül is (sőt, vannak alternatív megoldások is), eszem ágában nincs két kézzel használni egy telefonos mobil eszközt. Biztosan vannak még páran, akik esetenként kesztyűben, vagy akik körömmel, de többnyire egy kézzel akarják/tudják használni a taperolós kijelzőt. Nekik kiválóan megfelelhet egy folyamatosan fejlesztett, rezisztív, és multitács nélküli képernyő. Ha a MS is simán csak beáll a (divat)sorba, valóban nem sok jövőt jósolok nekik a WinMo-val, vagy akárminek is keresztelik át.

A legjobb aláírás a héten

(#17) Integra válasza erdoke (#10) üzenetére


Integra
titán

spec én a win2003se pda-m is tudom tollceruza nélkül használni, egy kézzel...
ájfón júzerek szerintem megőrülnének ha látnák, hogy lehetséges.. :DDD
én reptéren nem szoktam koslatás közben gépezni, inkább leülök egy ebéd és bor mellé és úgy netezek:)) de akkor meg már notebook ugye

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#18) erdoke válasza Integra (#17) üzenetére


erdoke
titán

Na ja, de amikor 40 perced van gépindulásig átszállásra mondjuk Frankfurtban, ez nehezen megoldható, különösen mert néha 20-25 perc csak az erős séta az egyik terminál (közeli) végéről a másik végére. ;)
Nekem havi 2-3 repülős utam van, szóval ez tényleg fontos.

A legjobb aláírás a héten

(#19) majom2 válasza erdoke (#18) üzenetére


majom2
senior tag

gyerekek, nem lehet ezeket a repteres példákat hanyagolni? vagy csak nekem tűnik felvágósnak egy kicsit?

(#20) majom2 válasza erdoke (#16) üzenetére


majom2
senior tag

nem konkrétan neked szántam, csak mint újítási lehetőség merült fel.

én a stylusnak már csak egy területet tudok elképzelni ahol még létjogosultsága lehet, ez pedig a kézírásfelismerés. az összes többinél egyszerűen idejétmúlt lett.
tudom miről beszélek, mert iphone előtt jó sokáig én is wm-t használtam, és hidd el használhatóságban ég és föld a kettő - ennek pedig semmi köze a divathoz. így utólag már viccesen hat ahogy látom a WM-es kollégákat akik körömheggyel próbálják eltalálni a 10x10 pixeles kis területeket. tökéletesen emlékszem még amikor én is ugyanezt ezt csináltam, de most már az ellenségemnek sem kívánnám :) de ugye ahhoz hogy el lehessen hagyni a stylus-t, alaposan át kéne tervezni a GUI-t, ami elég nagy munka lenne.
ráadásul most h így belegondolok... én anno még 320x240 4"-os pda-val osztottam meg a mindennapjaimat. a mostani pda-kal sokkal nehezebb lehet az élet, hiszen egyrészt jelentősen nőtt a felbontás, ezzel párhuzamosan csökkentek a kijelzők méretei, miközben a GUI-elemek nyilván változatlanok maradtak... uhh :(

a kapacitív kijelző sem egy megvetendő újítás, habár ennek előfeltétele az emberi ujjra tervezett felület. nem mondom h a kapacitív minden esetben jobb, mert ugye pl kesztyűben kezelhetetlen, de az esetek 98%-ban sokkal jobb megoldás a rezisztívnél.

(#21) joey04 válasza erdoke (#16) üzenetére


joey04
titán

Dupla bökés működik multitouch nélkül is
Mivel már másodszor írja le ezt valaki, belátom, hogy ezek szerint én nem írtam érthetően:
persze, hogy működik, hol írta bárki, hogy nem? A multitouch ellen az lett felhozva, hogy csak 2 kézzel lehet használni, nos az egyik, hogy nem, de mindegy. a másik, hogy attól, hogy van benne mt, még működik a dupla bökés, szóval a fent leírt helyzetben semmi hátrányod nem lenne a mt miatt, mert a mezei dupla bökést használhatod...
ha viszont nem vagy ilyen helyzetben, és szabad a 2 kezed, akkor kényelmesebb a multitouch.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#22) erdoke válasza majom2 (#19) üzenetére


erdoke
titán

Bocs, ha annak tűnik, pár év után nekem olyan mint vonatozni, eszembe se jut, hogy ezzel "fel lehet vágni". :F

Kicsit elmaradtál az újabb PDA-kkal... Majd egyszer nézz meg egy Touch Pro2-t videón, vagy itt egy Omnia II felület: [link]
Esetleg csekkolj egy Spb Mobile Shell 3-at, ami gyakorlatilag bármelyik újabb PDA-ra rámegy.

A legjobb aláírás a héten

(#23) AS válasza erdoke (#22) üzenetére


AS
félisten

Egy picit le van maradva:D Ha látná az én omniámat most:D

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#24) joey04 válasza AS (#23) üzenetére


joey04
titán

diamond 2-n próbáltam tf3d-t meg spb-t is, hát egyik sem egy álom, bár wm alatt ez a 2 a legjobb. az omnián lévő förtelmet meg elő se hozd, mármint a gyárit. napi szinten szoktam találkozni egy omniával, mindig elborzadok, amikor azon kell valamit állítgatnom. nem bonyolult, csak szar használni.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#25) kzoltann


kzoltann
aktív tag

Csak itt nézek, hogy mennyi gond van a winmo-val és én 9 hónap omnia használat mellett ezeket nem vettem észre.
A winmo-val az egyetlen gond az, hogy csak hozzáértő ember kezében válik igazán jó telefonná, de nekik(/nekünk) mindennapos használatra tökéletes sőt jobb, mint a többi rendszer.

(#26) AS válasza joey04 (#24) üzenetére


AS
félisten

Omnián jóval gyorsabb a spb 3.0 mint a HTC ken animáció tökéletes 0 szaggatás.

De nekem nem az van fen, Wm 6.5 rom (a legjobb megoldás ha ujal akarod kezelni jobb az érzékenység is) , Anzo skinel, Touch wiz menüvel , no vidget., phone es program todayel, rengeteg menüm újra van skinezve, meg még sok sok minden , majd majd egy videón mutatok be.
Ezért szeretem a Windows mobilet mert teljesen meglehet változtatni a készüléket. :)

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#27) AS válasza kzoltann (#25) üzenetére


AS
félisten

Ez így van, kb én is ezt írtam le Wm lényege hogy tudjad használni és ( átszabni :C )

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#28) joey04 válasza AS (#26) üzenetére


joey04
titán

spb szagatás? nekem nem szaggatott, wm 6.5 is fent volt, semmi érdemi javulás a kezelás terén. pedig tényleg adtam neki esélyt, egy baromi nagy csalódás után vettem még egy wm telefont. az is repült a francba. szvsz kezelhetetlen ronda vacak az összes, csak a felszínen rejtik el a wm csúfságát, kezelhetetlenségét. az omniával mint mondtam, napi kapcsolatban vagyok, egy hányadék már maga a kijelző is.
Hol van ez rendszer egy androidtól atyaég...
symbian sem túl jó touch fronton, de azért lépegetnek előre.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#29) erdoke válasza joey04 (#28) üzenetére


erdoke
titán

Mindenkinek más a fontos egy készülékben, fölösleges itt szítani a flémet a durva jelzőiddel.

A legjobb aláírás a héten

(#30) joey04 válasza erdoke (#29) üzenetére


joey04
titán

semmivel sem elfogultabb mint as véleménye, plusz én kitettem, hogy szvsz, ő nem. inkább neki mond.
te meg ne nagyon oktass flame témában, azok után amit a jet topikban műveltél.
egyébként sem arról van szó MOST sem hogy kinek mi fontos, egy adott dologban (kezelhetőség, felhasználóbarát ui) szerintem marha gyenge a wm. teljesen mindegy hogy ez kinek fontos vagy nem, nem is akarok ennek fontosságáról vitát nyitni. a milyensége a téma, nem a fontossága. téma lezárva

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#31) AS válasza joey04 (#30) üzenetére


AS
félisten

Aki nem ért Windows mobiléhoz az ezt írja...

Se a Androidot se Symbian nem lehet úgy testre szabni mint WM mobilit.

2 Haverom vett most omniát, és egyik meg SE Xperiat, a Wm miatt mert teste szabható.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#32) joey04 válasza AS (#31) üzenetére


joey04
titán

megint félrebeszélsz. aláírom, hogy sokkal jobban testreszabható a wm, mint egy android. (hol írtam hogy nem?) én még mindig a kezelhetőségről írok.
Aki nem ért Windows mobiléhoz az ezt írja...
mondja az, akinek életében ez az első wm telefonja. :D
majd ha több év alatt legalább 5-10 különböző wm készülék járt a kezedben, más gyártóktól, akkor érthetsz hozzá. addig se te én se más nem mondhatja el magáról, hogy ért hozzá. (és ez is csak az első alapfeltétel)
mert te mit is értesz a wm-hez? tudsz romot cserélni, egyéni skineket feltenni, meg egy kis registry buhera talán. meg tudsz today részen pár dolgot. ez marha kevés, le van írva lépésről lépésre mit hogyan kell csinálni. ezt én is tudom, mégsem mondom, hogy értek hozzá. egy androidos sem mondhatja, hogy ért hozzá, csak mert egy leírás alapján megcsinálja a root jogot, meg a multitouchot engedélyezi G1en, vagy felrakja a hero felületet. vagy egy symbianos aki a szignózást, és rendszerfájlok cseréjét meg tudja csinálni, vagy iphoneos, aki tud jb-t csinálni, meg szájbarágós leírások alapján egyedi menüt, háttérképet, stb-t csináni. meg tudja, hogy milyen sbsetting kapcsolókat érdemes használni, meg a terminal progiban előre leírt kódokat be tudja írni.

én ezt mind tudom, mégsem értek igazán egyikhez sem. ez mind le van írva lépésről lépésre, sok helyen videóval. ezeket egy hülye is megcsinálja, ha van hozzá mersze.

ha kitapasztalod akár android, akár wm akár iphone akár symbian esetében, hogy ezek közül mi az ami nem lassítja a rendszert, hasznos, és neked is valóban szükséged van rá, akkor mondhatod el, hogy már VALÓBAN testre tudod szabni, de érteni akkor sem fogsz hozzá ;)

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#33) majom2 válasza erdoke (#22) üzenetére


majom2
senior tag

én is sokat utazom (most is pl messzebb már nem is nagyon lehetnék Mo-tól), de én soha nem hozom elő ezt a témát, akkor sem ha nekem (is) ez már természetes. de lehet h csak én vagyok rosszul összerakva :)

látod, pont erről beszélek! ahhoz h egy wm-t használni tudj, mindenféle cuccokkal el kell rejteni mert annyira gáz. csak az a probléma, h ezeknek a programoknak sem ér túl messze a keze (ez nem is lenne lehetséges), és előbb utóbb újra a win 3.1 csodálatos világában találod magad, ami kb 20 éve számított korszerűnek. de még amikor nekem pda-m volt már akkor is hasonló programokkal kellett használhatóvá tenni. ez pedig gáz, akármennyire is szeretik a geekek széttúrni telefonjaikat.
amiket legutoljára használtam:
(régi) omnia: kritikán aluli.
dia 2: a kijelzője nagyon jó, a többi - főleg a felülete - felejthető
megnéztem a videót, tényleg szép ez az omnia 2, habár látszott h a mail scrollozásakor már össze-vissza csinált mindent. ettől függetlenül tényleg jól megcsinálták, de ezzel ugyanaz a gond mint amivel kezdtem. ha túlmész a néhány programon amire rávarrták ezt a felületet, vagy külső programot indítasz, akkor újra visszacsöppensz a csodaországból a valóságba. de ha ez nem zavarja a wm-eseket, meg nem kell multitaccs, akkor gyorsan szólni kell a ms-nak, h azonnal hagyja abba a fejlesztést :)

[ Szerkesztve ]

(#34) joey04 válasza joey04 (#32) üzenetére


joey04
titán

teszem hozzá, csak gyári állapotra igaz ez, mert törések után az android és az iphone is képes átalakulni majdnem annyira mint a wm, csak kevesebb külső progi van, kisebb a választék ez igaz.arról meg n is beszéljünk, hiba van spb vagy tf3d ha egy alkalmazás megnyitása után ismét a wm felületet látod.
33: igazad van, szerintem is egy tipikus viselkedés az amit erdoke csinál, de ezt én nem hozom fel, mert az valóban személyeskedés.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#35) Integra válasza majom2 (#19) üzenetére


Integra
titán

azt kivágott itt fel?
mindenkinek más és más a fontos, nem tudom mi annyira különleges abban, hogy ha az ember rendszeresen utazik (nem bkv meg máv), akkor más szempontok is előjöhetnek, amikre te nem is gondolnál mert nem abban mozogsz és ezek a szempontok meglepően komolyak tudnak lenni..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#36) Integra válasza kzoltann (#25) üzenetére


Integra
titán

ez így van, ha van affinitásod a bütyköléshez, meg a részletekhez, akkor szinte bármit meg lehet csinálni vele. az, ohgy a kezelőfelülete 2009-ben már elavult, egy dolog.. jelenleg még biztos nem cserélném le semmilyen apple-ra, csak mert azt könnyebb nyomogatni..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#37) plus44 válasza AS (#26) üzenetére


plus44
veterán

Ez ízlés dolga. Olyan, hogy meszebbre ne menjek, mint az autó tuning. Van akinek elég az mit készhez kap, mindenfajta változtatás nélkül, az a stílus, amit mondjuk egy Lexus, vagy egy Audi képvisel, van, aki a Trabant-jába is 7000Le-s motort meg spoilert rak, meg budikékre festi, neonzöld láng(utánzat)mintával. Van akinek a giccs jön be, van akinek nem.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#38) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Hát ha egy Windows 7 szintű rendszert összehoznak az nagyon jó lenne. Mondjuk a Winmobilnak nagy múltja van és csak úgy eldobni. De hát ők tudják.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#39) erdoke válasza majom2 (#33) üzenetére


erdoke
titán

Nem azt emlegettem, hogy sokat utazok, bár ez önmagában is más elvárást támaszthat egy készülékkel szemben, hanem azt, hogy sokszor vagyok egykezes használatra utalva, és erre hoztam példának a repteret, amikor húzza az ember a táskáját a másik kezével. Azért ezt a példát hoztam, mert nálam ez tipikus, és ez jutott először az eszembe. Még mindig jobb, mintha az autót említeném...

Miért, a MacOS kódja hogyan néz ki? Azt nem elrejtették egy UI alá? :D
Külső programokból már szinte mindből elérhető tapibarát verzió, van AudioNotes Touch, GoNews Touch, stb. Sokszor skinezhetők is tehát az is megoldható, hogy a gyárival megegyező színösszeállítású legyen.
Ha jól megnézted az Omnia II videóit, akkor láthattad, hogy egészen a közép beállítási szintig lemegy a UI, és most először az üzenetkezelő is kapott új skint.

A legjobb aláírás a héten

(#40) Typhoon47


Typhoon47
őstag

na most már engem is felcsigáztak, én komolyan szurkolok nekik, mert már tényleg k*vára de égő az összes WinMo heggesztéses, felhasználóbaráttá varázsolós, bütykölős dolog itt 09ben...szvsz

"Education is important but big biceps are importanter"

(#41) #16820480 válasza erdoke (#39) üzenetére


#16820480
törölt tag

ez szép dolog, de azt nem egészen értem, hogy miközben a reptéren húzod a táskádat, rohansz, hogy elérjed a csatlakozást, hogyan tudsz egy érintőképernyős telefonon üzenetet írni, vagy akármit csinálni? nekem eddig nem nagyon sikerült anélkül, hogy belerohantam volna pár emberbe, mivel fizikai visszajelzés hiányában folyamatosan a képernyőt kell bámulni. ha meg már megáll, leül az ember, akkor teljesen mindegy, hogy egy vagy kétkezes.

amúgy nem arról volt szó, hoyg a kódot kell elrejteni, hanem arról, hogy az eredeti UI-t kell elrejteni 3rd party kiegészítőkkel (és a kiegészítők kiegészítőivel), mert másképpen nehézkes és csúnya. vagy ha ez teljesen jó így, akkor mire való a wimo shell egyáltalán? miért nem egy sima wince kernelt adnak a géppel, hogy majd úgyis mindenki testreszabja?

(#42) kbencee


kbencee
aktív tag

A win7 -bár csak a Vista továbbfejlesztett változata- az eddigi legjobb Windows lett otthoni és KKV felhasználásra. Nagyvállalatihoz fingom sincs, ahhoz nem tudok hozzászólni.
Ha a WM-ben is annyit tudnának változtatni, mint a desktop vonalon, akkor még lehetne belőle jó rendszer, de jelenleg nem tudom elképzelni, hogy ez 2 éven belül ez megvalósul.
Átlag 'telefonhasználóknak' tényleg nem a legjobb a felület. Az emberek túlnyomó többsége nem akar szarozni skinezéssel és egyéb tupírozással, nekik túl puritán és nehézkes. Ezen a szinten gyakorlatilag csak egy plusz van, ami miatt WM telefont vennének: az IGO ('ájgós a telóm vaze' feeling)
Nekem volt Asus P535-öm, a mindennapi életben hülyét kaptam tőle. A legalapabb funkció volt a leghasználhatatlanabb: a telefonkönyv. Ha több programot indítottam, egy idő után úgy belassult, mint állat. Tény, pár napig nagyon jó volt, de csak addig, amíg csak bütykölgettem. A szürke hétköznapokban viszont köszönöm, egy hónap Winmobile-os élet bőven elég volt, váltottam symbianos N82-re.
De tény, hogy a mostani negatív élményem ellenére hiszem, hogy rengeteg kiaknázatlan lehetőség van még a WM-ban :R
Egy normális, teljesen átszabott felülettel és az új feature-ök beépítésével talán ez lenne a legjobb.

(#43) majom2 válasza erdoke (#39) üzenetére


majom2
senior tag

Nyilván arról van szó, h elég nagy probléma ha egy GUI-t folyamatosan skinezni meg rejtegetni kell h használható maradhasson. Vagy legalábbis valamennyire elfogadható legyen... Egyébként szépen elrejtettek jó sok mindent az O2-ben, de a videóban mégis felugrik az ocsmány wm popup...
Most itt nagyon leragadtunk a GUI-nál, de nyilván lenne még itt jópár dolog amit oprendszer szinten kéne támogatni h ne kelljen mindenhez valami kiegészítés.

[ Szerkesztve ]

(#44) erdoke válasza #16820480 (#41) üzenetére


erdoke
titán

Nekem megfelelne egy teljesen csupasz WinMo az adott készülék drivereivel előtelepítve, de ilyet nem ad ki egyetlen gyártó sem. Erre vannak az ún. "csupasz" (clean) főzött ROM-ok. Valljuk be, a régi motoros WM felhasználók többsége ilyen, viszont ha szélesebb körben akarjuk (?) elterjeszteni a rendszert, akkor olyan UI kell, amit megesznek azok a felhasználók is, akiknek se hozzáértése, se türelme, se ideje ilyesmivel foglalkozni. Pontosan ezt csinálja a HTC vagy a Samsung a PDA-ival, és azt az emberkét, aki megvesz egy TD2-t vagy egy Omnia II-t, és az előbb említett, nem buherálós csoportba tartozik, marhára nem érdekli, hogy az OS avagy a készülék gyártója csinálta azt a UI-t.
Én azt látom, hogy Androidon is ez folyik, a HTC UI-ja sokkal pofásabb, mint a "csupasz" Android. Viszont eszembe se jutna ezért hőzöngeni, ha a készülék ettől még gyors marad, és szabad memória is van bőven. Kit érdekel?

(#42) kbencee,
Miért nem raktál rá másik telefonkönyvet? Pont az a szép a WM-ban, hogy teljesen alap szinten meg lehet változtatni. Tehetsz rá másik üzenetkezelőt, másik tárcsázót, másik telefonkönyvet, ha a gyárilag kapott nem tetszik. Ilyet tudtommal más OS-eken nem nagyon csinálhatsz.

A legjobb aláírás a héten

(#45) -XadAnuX+


-XadAnuX+
őstag

Nem sok értelmét látom a névváltoztatásnak

(#46) Ulkesh válasza erdoke (#39) üzenetére


Ulkesh
őstag

"Miért, a MacOS kódja hogyan néz ki? Azt nem elrejtették egy UI alá?"

- MacOS-t már nem néz ki sehogy, kb. 8 éve nem fejlesztik :D
- A Mobile OSX az iPhone rendszerének a neve
- WinMo esetén meg az a probléma, hogy a rendszer UI-t rejtik egy gyártói felület alá, amihez még pluszban pakolgatsz különböző témákat, tovább terhelve az amúgy is terhelt hardvert

"Ha jól megnézted az Omnia II videóit, akkor láthattad, hogy egészen a közép beállítási szintig lemegy a UI"

Érdektelen.
Ha a vásárlónak megfelelne az a szoftverkörítés amit egy ilyen készülékkel vesz, akkor soha nem venne smart készüléket, mert azt ma már bármelyik középkategóriás mobil tudja.
Ha meg elkezd programokat telepíteni, akkor kénytelen szembesülni az eredeti UI közel 10 éve tervezett elemeivel, ami ma már minden csak nem átlátható és könnyen kezelhető.

"Nekem megfelelne egy teljesen csupasz WinMo az adott készülék drivereivel előtelepítve, de ilyet nem ad ki egyetlen gyártó sem. "

Sokan már annak örülnének, ha rendesen megírt drivereket kapnának, vagy akár egyáltalán kapnának drivereket egy WinMo készülékhez. 2009-ben ugye minek rendszer szinten támogatni a hardverkomponenseket (GPU, mozgásszenzor, GPS stb.).

"Én azt látom, hogy Androidon is ez folyik, a HTC UI-ja sokkal pofásabb, mint a "csupasz" Android. Viszont eszembe se jutna ezért hőzöngeni, ha a készülék ettől még gyors marad, és szabad memória is van bőven."

A Hero tesztjei szerint sajna a felület sok az alá rakott hardvernek, szóval itt is a rendszer és a UI viszi el a hardver teljesítményének javát, az alkalmazásoknak meg alig marad valami.

"Tehetsz rá másik üzenetkezelőt, másik tárcsázót, másik telefonkönyvet, ha a gyárilag kapott nem tetszik. Ilyet tudtommal más OS-eken nem nagyon csinálhatsz."

iPhone-on mivel mindezek csak alkalmazások, lazán lecserélhetők bármikor, bármire (a gyári megoldásokat akár le is törölheted, ha nem kell).
De ha jól tudom Android alatt is lecserélheted ezeket az elemeket.

WinMo alatt, ha nem tévedek pont nem teheted meg. Rakhatsz fel másik alkalmazást, de az a rendszer eredeti kódját fogja a háttérben használni, így max csak egy másik felületet kapsz, de ugyanaz a motor marad a háttérben.

---

A névváltoztatáshoz meg:
App Store - Market Share
Apple Store - MS Store
iPhone - WinPhone

Éljenek az eredeti ötletek :D

[ Szerkesztve ]

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#47) joey04 válasza Ulkesh (#46) üzenetére


joey04
titán

Apple Store - MS Store
hát elég nehéz lett volna más nevet kitalálni. :U

iPhone-on mivel mindezek csak alkalmazások, lazán lecserélhetők bármikor, bármire (a gyári megoldásokat akár le is törölheted, ha nem kell).
jb nélkül legálisan? mert wm-en legális garis megoldás van. az igaz, hogy a gyári motort használja.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#48) WD40


WD40
aktív tag

Nem lenne olyan használhatatlan, vagy inkább körülményesen használható oprendszer ez, ha alácsattintanának egy multitouch érintőfelületet, és nagyobb virtuális gombokat. Terjedjen már el végre, ennek lassacskán ideje lenne alapnak lennie, mert még mindig a "pöttyös" kisfelbontású taccsfelület van az ilyen gépekben, Qtek s100 óta nem változott semmit!

Az analog világ utolsó (?) harcosa.

(#49) Ulkesh válasza joey04 (#47) üzenetére


Ulkesh
őstag

"jb nélkül legálisan?"

Pont annyira legálisan, mint a főzött ROM-ok használata :D

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#50) Ulkesh válasza WD40 (#48) üzenetére


Ulkesh
őstag

"Nem lenne olyan használhatatlan, vagy inkább körülményesen használható oprendszer ez, ha alácsattintanának egy multitouch érintőfelületet, és nagyobb virtuális gombokat."

Az nem lenne több, mint tüneti kezelés. Nem véletlen, hogy maga MS is elismeri, hogy nincs mit javítgatni már ezen a rendszeren, egyszerűen el kell dobni és az alapoktól újra kell építeni. Elméletileg a WinMo 7 ez lesz, gyakorlatilag meg majd meglátjuk, a Vista is ilyen elképzelésekből született, reméljük nem csak a WinMo 8 lesz használható rendszer majd :D

Bár, ha sokat tökörésznek a MS-es fúk, akkor már nem lesz miért kapkodni, mert már csak a kispadról nézhetik a versenyt.
A Mobile OSX már a Symbian-el versenyez elterjedtségben, szoftveres ellátottságban meg No1. Az Android meg, ha egyre több gyártó mellé áll, akkor állva hagyhatja az összes jelenlegi platformot.
A két nagy öreg (Symbian, WinMo) lassan mozdult és nem is a legjobb irányba, ezért nem biztos, hogy bekerülnek az első 3-ba ezen a versenyen :)

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.