Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Robusztus, förtelmes, igénytelen szoftver. Nem csoda, hogy mindenki lekopott az MSN hálózatáról, én is csak megszokásból telepítettem januárban a Windows 7-re. Sajnos a Mail is több rosszat hozott, mint jót az Outlook Express-hez képest, egyedüli jó újításnak a postafiókok alapértelmezett külön kezelését tartom. OE-ben csak azt állíthattam be, hogy az egyes fiókokra érkező levelek külön mappába kerüljenek. Viszont nem kompatibilis a Mail az OE fiókokkal, és importálni sem lehet még a leveleket sem.
A Move Maker sosem volt jó semmire, a több hangsávos videó ugyan jó dolog, de MS szoftverrel azt sem biztos, hogy le lehet játszani, sosem volt erőssége, egyszerre szólt mindkét hangsáv, a 12-es verzióban már nem is próbáltam.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#2) Sub-ZeRo válasza Dilikutya (#1) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A mailhez. Azért azt ne felejtsük el, míg az outlookért pénzt adsz ki, (vagy lewarezolod) addig a live mail, vagyis most a mail, ingyen letöltöd. Azért az ms nem hülye, hogy ugyan olyan szinten adjon egy ingyenes programot mint egy drága fizetőset?! Mert nem fog adni.
Az hogy neked nem jön be, az is egy külön dolog, nincs is ezzel baj. Pl. nekem bőven megfelel, az outlook meg nekem nem tetszik.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#3) hapakj válasza Sub-ZeRo (#2) üzenetére


hapakj
aktív tag

Outlook Expressről volt szó, az ingyenes be volt építve a Windowsba a Live Mail annak folytatása.

(#4) soundsonic


soundsonic
aktív tag

A videó képstabilizációt csak windows 8 alól érem el? Mert 7 alatt nem találom..:(

(#5) Dilikutya válasza Sub-ZeRo (#2) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ahogy hapakj is mondta, nem Outlook, hanem Outlook Express, a korábbi beépített levelező kliens, amit a Windows 7-ből eltüntettek (lehet, hogy a Vistában sem volt már, de azt én közelről nem is láttam szinte).

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#6) soundsonic válasza soundsonic (#4) üzenetére


soundsonic
aktív tag

Már megtaláltam a microsoft answer -en :(
"Videó stabilizáció és Imbolygás korrekció (csak a Windows 8-ban)
Mostantól korrigálni tudja a remegést és az imbolygást a videóiban, az új Stabilizáció és Imbolygás Korrigálás (Működés közbeni zárkorrekció) funkcióval. Ezek a funkciók a Szerkesztés fül, Videó stabilizáció gomb / legördülőmenüvel érhetőek el."

(#7) Sub-ZeRo válasza Dilikutya (#5) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Bakker tényleg. :DDD Bocs.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#8) nyergess


nyergess
tag

És a cikkbe miért az angol nyelvű verziót linkeltétek be? :F

(#9) gabor85 válasza nyergess (#8) üzenetére


gabor85
őstag

A gondolataimban járkálsz. Hun

Egyébként csak egy kis leleményesség, a cikkírónak is szól ;)

(#10) nyergess válasza gabor85 (#9) üzenetére


nyergess
tag

Remélem, nem tapostam össze semmit odabent. :D
Egyébként, miután feltűnt a nyelvi eltérés, leszedtem az MS oldaláról a magyar nyelvűt, szóval nekem nem okozott gondot, de másnak elképzelhető, hogy igen. :)

(#11) Inarus válasza nyergess (#8) üzenetére


Inarus
addikt

Hopsz, javítottam Köszi az észrevételt! :R

(#12) nobela


nobela
senior tag

Most komolyan, képes valaki a Movie Makert használni?

Iszonyatosan igénytelen szoftver, pocsék végeredménnyel.
Tényleg csak egy jó tanács: MESSZIRE KERÜLNI!

(Eltöltöttem egy kis időt vele, a régebbi változatok amúgy egészen használhatóak voltak, de ezek az újak... nem is értem az MS koncepcióját: bár tudunk jobbat is, mégis csináljunk inkább szart, a parasztnak az is jó lesz)

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#13) Karma válasza nobela (#12) üzenetére


Karma
félisten

Csak kíváncsiságból: milyen Ingyenes szoftvert ajánlanál helyette egy hobbifelhasználónak?

“All nothings are not equal.”

(#14) nobela válasza Karma (#13) üzenetére


nobela
senior tag

Pinnacle VideoSpin pld.

A korlátozásai ellenére is ÖSSZEHASONLÍTHATATLANUL komolyabb cucc.
Például házi DV-AVI-ból lehet vele normális minőségű DVD-t készíteni.
Mondjuk az azért nem hátrány...

(Mielőtt megjelennének a megmondóemberek: elkészítettem ugyanabból a nyersanyagból ugyanazt a DVD-t a Movie Makerrel is... Aztán egymás után beraktam a DVD lejátszóba... Hát volt némi kis eltérés... Mondjuk csak annyi hogy a Movie Maker-es verzió kb fosch minőségű volt az eredeti nyersanyaghoz képest. És igen, próbálkoztam ám vele sokáig hogy mit lehet belőle kihozni.)

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#15) MARTIN970215


MARTIN970215
tag

Windows 7-en semmi újdonságot nem fedeztem fel benne a 2011-eshez képest!

(#16) Dilikutya válasza nobela (#14) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az [origo] szerint az MPEG-2, MPEG-4 és DivX kodek csak 15 napig használható. Előbbi DVD készítéshez nagyon kell ám.

Érdekes amúgy, hogy a Windows 8 olcsóbb változatai nem támogatják majd a DVD lejátszást, így amit csinálsz, le sem játszhatod a Windows-on külső lejátszó nélkül :). Mint ahogy az eddigi Media Playerek sem szeretik a két hangsávot.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#17) nobela válasza Dilikutya (#16) üzenetére


nobela
senior tag

Közvetlenül DV-AVI-ban lehet vele dolgozni minőségromlás nélkül.
Azért ez igen sokat ér, az hogy hogy kerül rá a DVD-re, az már csak részletkérdés szerintem.

A Movie Maker wmv-je elképesztően pocsék minőséget ad. Persze 360p-s YouTube-ra az is jó lehet.

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#18) 9CS


9CS
senior tag

A Mesh most csak innen került ki vagy meg is szűnt? :o Nem találtam letölthető változatban, csak a 2011-es Essentials csomagban. Megvárhatták volna a Mesh kivezetésével míg a SkyDrive kliens funkciókban felzárkózik hozzá.

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#19) Sub-ZeRo válasza 9CS (#18) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Az újban nincs benne, mert a skydrive írja felül. Esetleg azt próbáld meg, hogy a 2011 mellé külön felrakod a skydrive-ot és úgy indítod el a telepítést a 2012-nek.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#20) 9CS válasza Sub-ZeRo (#19) üzenetére


9CS
senior tag

Úgy volt eddig. A telepítő meg meglepett azzal, hogy a Mesh eltűnt, és a telepítésnél erről semmit nem szólt, csak leszedte.

A SkyDrive meg nem tud mappákat külön kezelni, se kedvenceket, se Outlook adatokat szinkronizálni. Ezért bánt csak, hogy így eltüntették, külön meg nem telepíthető.

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#21) dqdb válasza 9CS (#20) üzenetére


dqdb
nagyúr

A telepítő meg meglepett azzal, hogy a Mesh eltűnt, és a telepítésnél erről semmit nem szólt, csak leszedte.
Biztosan szólt, mert határozottan emlékszem a Mesh-SkyDrive cserét említő szövegre. Sajnos két WL változat nem képes egymás mellett létezni, ezért abban az esetben, ha nincsen olyan 2012-es feature, ami nélkül nem tudsz élni, én visszaraknám a helyedben a 2011-et.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#22) Sub-ZeRo válasza 9CS (#20) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Figyelmeztet frissítés előtt, hogy a mash megy a kukába, helyére meg a skydrive jön. Tudom, mert én is feldobtam a 2012-őt és ment is vissza a 11. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#23) 9CS válasza Sub-ZeRo (#22) üzenetére


9CS
senior tag

Akkor ezt nagyon elnéztem, mivel nem láttam se a frissítendő se a nem akarom telepíteni appok között, 3. csoportot, meg hogy törlendő meg egyáltalán nem. Mondjuk fent volt a 2011-es Essential mellett a SkyDrive.

Nem akartam telepítgetni oda-vissza, de muszáj lesz megnézni. :)

Köszönöm a helyreigazítást! :)

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#24) 9CS válasza 9CS (#23) üzenetére


9CS
senior tag

telepítés
Én most se találom a figyelmeztetést...

[ Szerkesztve ]

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#25) Sub-ZeRo válasza 9CS (#24) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Tessék, nekem kiírta. ;] :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#26) 9CS válasza Sub-ZeRo (#25) üzenetére


9CS
senior tag

Előbb nem nyomtam továbbra, de összeszedtem a bátorságom, hogy ismét újratelepítek. Nem sikerült lefordítani ezt az utolsó figyelmeztetést. :)

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#27) Dilikutya


Dilikutya
félisten

A mai nappal hivatalosan is megszűnt a szoftver támogatása, a Microsoft a letöltő linkeket eltávolítja oldalairól.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#28) World-Soft


World-Soft
senior tag

Hi!
Hogy tudnám a Windows Essentials 2012-ből a Windows Live Mailt leszedni?
Most tettem újra a gépem, abban van minden, és most nincs levelezésem.
A Win 10 posta az egy sz*r!

Előre is köszi.

(#29) World-Soft válasza World-Soft (#28) üzenetére


World-Soft
senior tag

Ja és magyart keresek, mert egy angolt találtam már :(

(#30) nikos21 válasza World-Soft (#29) üzenetére


nikos21
aktív tag

innen még telepithető

(#31) Benny73


Benny73
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Olyan problémába sikerült beleszaladni , figyelmetlenségemnek köszönhetően , hogy a meglévő movie makert frissítettem a "Windows Movie Maker 2016-ra" ami bizony fizetős. Uninstall és megy vissza a régi , gondoltam én... sajnos nem lehet feltelepíteni mert azt írja , hogy fel van telepítve , persze nincs. Másik gépről átmásoltam a live könyvtárat amiben benne van az mm installát verzió , sajnos úgy sem működik. Sokmindent kipróbáltam de nem sikerült megoldást találnom. Ha valaki belefutott ebbe a problémába és sikerült is megoldania akkor azt a tanácsot szívesen fogadnám. Köszönöm szépen!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.