Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fkenny


fkenny
senior tag

Anno a Win7-nél véletlenül nem több volt a felhasználók száma mikor ilyen fázisban volt az OS? Tetszenek ezek a statisztikák:)

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#2) janos1988 válasza fkenny (#1) üzenetére


janos1988
addikt

Verni kell az emberek fejébe, hogy Win 8, Win 8, hogy terjedjen. Most ez fog folyni éjjel-nappal a csapból is. Cikkek milliói próbálják majd elfogadhatóvá/szerethetővé tenni...

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#3) virkir válasza fkenny (#1) üzenetére


virkir
veterán

A tesó oldal azért jobban árnyalja ezt a képet.

2009 májusának közepén, másfél hónappal az RC kiadását követően ugyanis a Windows 7 részesedése már 0,7 százalék körül volt a hazai internetezők számítógépein, ennek a szintnek nagyjából az ötödét érte most el ugyanennyi idő alatt a Windows 8 release preview.

janos1988
Azért mert millió légy szereti a lószart az még lószar marad. :D

[ Szerkesztve ]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#4) vlevi válasza janos1988 (#2) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ezt erősíti a Microsoft ugrade stratégiája is. Akinek van egy XP-je, az sokkal olcsóbban juthat nyócashoz, mint Win7-hez.
Erőltetniük kell, mert ha nem jön be, akkor nagyon lemaradnak a táblagép piacon. Ezenkívül nem lenne jó nekik egy második Vista.

(#5) janos1988 válasza vlevi (#4) üzenetére


janos1988
addikt

Jó, Xp-ről még lehet jobb a 8-ra frissíteni, de a 7-esről nincs túl sok értelme.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#6) fkenny


fkenny
senior tag

A Win7-et még beta korában el kezdtem használni olyan jó volt. A teszt gépemen adtam egy lehetőséget a 8nak, de többet sem fog kapni. Ez olyan lesz mint a Vista számomra. Kihagyandó:)

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#7) nicu71 válasza fkenny (#6) üzenetére


nicu71
addikt

hát én meg ki nem hagynám.win7-t is imádom,de már kell az ujdonság,és nekem tetszik a 8-as. :)

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#8) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

Ez a statisztika nem a letöltések számát mutatja ? Mert abból nem derül ki, hogy hányan használják. Meg az se, hogy hányan törölték gyors tempóban.

valami

(#9) Воланд válasza Quasi_modo (#8) üzenetére


Воланд
titán

nem, nem azt mutatja.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#10) VaniliásRönk


VaniliásRönk
nagyúr

itcafé: "2009 májusának közepén, másfél hónappal az RC kiadását követően ugyanis a Windows 7 részesedése már 0,7 százalék körül volt a hazai internetezők számítógépein, ennek a szintnek nagyjából az ötödét érte most el ugyanennyi idő alatt a Windows 8 release preview. Ez tanulságos adat lehet az új rendszerrel kapcsolatban rendkívül optimista Microsoft számára."

A M$-tól gyorsan ideszóltak, hogy le kell hozni egy cikket, ami nem húzza le a Win8-at úgy ahogy az megérdemli? :D A számok bizony tanusítják mire számíthat majd az új OS, ronda nagy betli lesz.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#11) Rolly


Rolly
veterán

win7 < win8
tempo < tempo^2

(#12) T_Stark válasza Rolly (#11) üzenetére


T_Stark
őstag

Metro < Aero + gadgets.

(#13) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Egyenlőre nekem még savanyú a szőlő! :) /nem teszik a w8/

(#14) Rolly válasza T_Stark (#12) üzenetére


Rolly
veterán

Aero nem dob fel :) és a gadgeteket nem használtam (mert csak ették az erőforrásokat :) )

ja és gadget van win8-on is :) - most néztem meg

(#15) Воланд válasza Rolly (#14) üzenetére


Воланд
titán

veglegesben nem lesz.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#16) #06658560 válasza virkir (#3) üzenetére


#06658560
törölt tag

nem rajongok az új win elképzeléseiért, de azért ha arra gondolok, hogy a win7 esetén a vistáról is sokan akartak egy nagyobb elégedettséget nyújtó rendszerre menni, valamint az xp-t is sokan kinőtték addigra, míg most a w7-et leadni szándékozók száma kisebb, annyira nem is feltétlen rossz a helyzet.

(#17) Rolly válasza Воланд (#15) üzenetére


Rolly
veterán

hmm ... nekem akkor se fog hiányozni amúgy aki akar widgeteket van rá n+1 app ....

(#18) kromatika


kromatika
veterán

csalóka a statisztika vigyázat :D Win 7 már ekkor sokkal jobban állt

(#19) zka67 válasza Quasi_modo (#8) üzenetére


zka67
őstag

Nálam 30 percet bírt. Illetve én bírtam ki azt a 30 percet, mielőtt ment a levesbe. Akkor most én is benne vagyok a statisztikában?

(#20) VaniliásRönk válasza zka67 (#19) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ha ezalatt pl. elolvastál néhány ezer PH cikket, akkor igen.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#21) FLATRONW


FLATRONW
őstag

Én még fel sem tudtam telepíteni a netbookomra, mert csak egy villogó kurzort látok a fekete háttéren. Ennyit ér a Win8.

(#22) adamssss válasza FLATRONW (#21) üzenetére


adamssss
veterán

Meg a hozzáértésed... ;)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#23) FLATRONW válasza adamssss (#22) üzenetére


FLATRONW
őstag

Akkor megkérhetnélek, magyarázd el nekem mint hozzáértő, hogy hogyan telepítsem fel?
A telepítő USB-ről indul (DVD-ről nem telepíthetem netbookra) és a Windows 7 USB DVD Download tool segítségével volt elkészítve.

(#25) vlevi válasza FLATRONW (#23) üzenetére


vlevi
nagyúr

Egy másik lehetőség az USB-s telepítőhöz : [link]

Másik eshetőség az, hogy nem az USB telepítővel van baj, hanem esetleg a netbook "kevés" hozzá, bár erre kicsi az esély.

(#26) FLATRONW


FLATRONW
őstag

Köszönöm mindkettőtöknek a választ. Kipróbálom.

(#27) zsolthee válasza FLATRONW (#26) üzenetére


zsolthee
senior tag

A diskpart-os módszert azért szeretem mert nem kell hozzá plusz tool. Leülsz egy Win7-es gép elé és pikk-pakk kész. Pláne ha csinálsz rá egy script-et.. ;)

(#28) catroot válasza FLATRONW (#23) üzenetére


catroot
veterán

Nekem pl. elment rá 2 DVD-m, aztán pendrive-n felment, igaz ott a 2. pendrive-t ette meg (notebook-ra tettem fel), szóval kényes volt arra is.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#29) Rolly válasza FLATRONW (#23) üzenetére


Rolly
veterán

Nekem a win7 usb toollal ment. Az usb stickes telepito keszitese.

(#30) FLATRONW válasza zsolthee (#27) üzenetére


FLATRONW
őstag

A diskpartos módszer bevált. FAT32-re formatáltattam az USB-t. Lehet, hogy ez volt a baj, mivel a különféle programok mind NTFS-re formatálják meg.

(#31) zsolthee válasza FLATRONW (#30) üzenetére


zsolthee
senior tag

Valószínű. Meg kell nézni a beállításokat.
Örülök, hogy sikerült.

(#32) bullboy válasza FLATRONW (#30) üzenetére


bullboy
tag

Látom sikerült.Azért ajánlom ezt a toolt, ha nem akarna bootolni a pendrive-otok: http://mbrwizard.com/ ennek a dos-os verziója ingyenes. Engem a 16GB-os pendrive-om viccelt meg, YUMI-val pakoltam rá pár cuccot, erre cseszett bootolni, nekem is egy rövid szöveg alatti villogó kurzor volt a jussom. :)
Na, all-in-all, ez egy jó kis cucc. S persze Linux alatt ha megnéztem volna a pendrive-ot, lehet megspórolom az elpocsékolt időt, amire megkapta a boot flag-et.
Ja, és a titok nyitja, (mert a leírás hibásan írja...):
MBRwiz64 /List #megkapjuk, h milyen háttértáraink vannak
MBRwiz64 /Disk=X /Active # ezzel meg átállítjuk Boot yes-re. X az állítani kívánt meghajtó száma. A leírásban meg /Active=1 vagy yes van, csakhogy az Error105-öt dob.

[ Szerkesztve ]

(#33) Sanya


Sanya
nagyúr

Ma kipróbáltam a windows 8-at.
Benyomások:
pozitívum:
+ rettentő gyorsan települ és indul
+ kevesebb erőforrással is beéri
+ alapvetően gyors

negatívum:
- metro IU, azonnal le is szedtem

amúgy, a rendkívül zavaró metro ui-n kívül mi az újdonság a windows 8-ban?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#34) vlevi válasza Sanya (#33) üzenetére


vlevi
nagyúr

"- metro IU, azonnal le is szedtem"
Ezt azért kétlem. Talán csak a metrós appokat uninstalláltad.
Majd meglepődsz, amikor beraksz egy pendriveot, vagy ilyensmit, és a desktopra is visszapofátlankodik a metrós értesítő ablak...

(#35) Воланд válasza Sanya (#33) üzenetére


Воланд
titán

file history
storage spaces
hyper-v
defender
uj feladatkezelo
uj intezo
jobb multimonitor tamogatas
nyelvvaltas az osszes verzioban
reset es refresh
atdolgozott boot
uj chkdsk
uj windows update
jaitott memoriakezeles
iso es vhd csatolas

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36) Rolly válasza vlevi (#34) üzenetére


Rolly
veterán

szerintem a komplett wint szedte leazonnal...

perverz vagyok de nekem nagyon bejön a win8 :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.