Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) szilagyiv


szilagyiv
senior tag

Gyorsabbnak kéne lennie?

(#2) alevan válasza szilagyiv (#1) üzenetére


alevan
őstag

Hát sebességből soha nem elég :D

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#3) #85552128


#85552128
törölt tag

A Metro Modern alkalmazások pl. érezhetően gyorsabban töltődnek be és a használat során is gördülékenyebbnek tűnnek.

[ Szerkesztve ]

(#4) SirRasor


SirRasor
őstag

Ma este fogok wint telepíteni és még mindig nem tudom, hogy 7 vagy 8.1 legyen :(

Make Love not war!

(#5) rudi válasza SirRasor (#4) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerintem 8.1. A desktop boottal és módosított felhasználói fiók kezeléssel teljesen rendben van.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#6) CharlieDrop válasza rudi (#5) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Viszont csak preview ...
Nem úgy volt, hogy az éles nem megy rá, hanem újra kell telepíteni?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#7) SirRasor válasza rudi (#5) üzenetére


SirRasor
őstag

"módosított felhasználói fiók kezelés"? WTF?
EDIT: bár picit off: a win7-et elég sokáig kellett állítgatni, hogy ne írjon sok fölösleges szemetet az SSD-re (amikor hozzá se nyúlok a géphez). Win8-nál ez hogy alakul? Jobban kíméli az SSD-t, vagy ez is őrült módon naplózik?

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#8) Rypejakten


Rypejakten
addikt

az Athlon 750K nem APU, csak egy szimpla mezei CPU.

(#9) alevan válasza CharlieDrop (#6) üzenetére


alevan
őstag

Végleges októberben lessz. Addig nekem is felment a 8,1. Mikor kiadják hivatalosan, lecserélem.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#10) rudi válasza SirRasor (#7) üzenetére


rudi
nagyúr

Ítt ítunk róla nagy vonalakban, még nem volt időm megvizsgálni alaposabban.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#11) rudi válasza Rypejakten (#8) üzenetére


rudi
nagyúr

Állította bárki is ennek az ellenkezőjét?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#12) kengyel


kengyel
nagyúr

Ki kellene már próbálnom :U

kengyel

(#13) CharlieDrop válasza alevan (#9) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Jobb a driverezettsége, mint a 8-nak?
A T410-em elvileg Win8 támogatott, de hiányzik 1-2 energiatakarékossági szoftver, úgy meg nem nyerő :(
Meg szeretem tapipaddal használni, de még nem tudtam kikapcsolni ezeket az idegesítő dolgait, hogy ne lapozzon ide oda, ha csak az egérkurzort akarom máshova vinni :(

[ Szerkesztve ]

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#14) Rypejakten válasza rudi (#11) üzenetére


Rypejakten
addikt

Egyelőre úgy tűnik, hogy az AMD Trinity APU-nál nem jelentkezik nyers processzorbeli gyorsulás

lehet user error, de ebből én azt szűrtem le, hogy az Athlont is az APU-khoz kategorizálod be, miközben legfeljebb csak egy herélt APU, IGP nélkül.

de ha félreértek valamit, szólj, nem kukacoskodni jöttem, csak kérdezni.

(#15) rudi válasza Rypejakten (#14) üzenetére


rudi
nagyúr

Félreértettél valamit. Ugyanis az idézetben általnosan szerepel a Trinity APU, nem konkrétan a 750K, ami egy GPU nélküli Trinity processzor.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#16) Rypejakten válasza rudi (#15) üzenetére


Rypejakten
addikt

igen, ez volt a félreértés forrása.

(#17) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Még csak preview, de köszi a méréseket.
(#4) SirRasor Ha felpattintod most a 8.1 előzetest, akkor a végleges 8.1-hez újra kell telepíteni az alkalmazásokat is. Sima 8-ast telepítve, a végleges 8.1-re történő váltáshoz viszont nem szükséges, csak egy frissítési folyamat lesz.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#18) Jakuu


Jakuu
őstag

Miert erzem en ugy a napi latottak alapjan, hogy tovabbra se kell nekem ez a sh*t ?

(#19) tomturkey válasza SirRasor (#7) üzenetére


tomturkey
csendes tag

hát ssd beállításnál én win8 telepítés után is végigjártam ugyanazt az utat mint a win7nél bár néhány beállítás már alapból ssd optimalizáltra volt belőve csak az a gond, hogy nem emlékszem melyek voltak ezek :D prefetch/superfetch asszem, meg még volt 1-2..de az a legtisztább ha a biztonság kedvéért te is megnézed újra.

(#20) buvartacsko


buvartacsko
addikt

Micsoda hiánypótló cikk kérem szépen !!!!!444 Ha jól értem ennyi a lényeg az egészben: "Egyetlen esetben sem mértünk olyan különbséget az előd és utód között, ami reális gyorsulásra vagy lassulásra utal"

(#21) kcsa válasza SirRasor (#4) üzenetére


kcsa
veterán

Amelyik legális, azt telepítsd... Ja hogy... :U

(#22) Sanya válasza rudi (#15) üzenetére


Sanya
nagyúr

ELmegy a történész, a fizikus és a matematikus nyaralni Írországba.
Ahogy vonatoznak meglátnak egy fekete tehenet a vonatablakból, erre így szól a történész:
- Láthatjuk, hogy Írországban minden tehén fekete
Mire a fizikus:
- Nem-nem, azt láthatjuk, hogy van egy fekete tehén Írországban.
Mire a matematikus: Mármint a felénk eső része fekete, igaz?

SZóval akkor hogy is van ez APU?

btw, pontos dátumunk van a végleges verzió kiadási napjáról?

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#23) Def26 válasza kcsa (#21) üzenetére


Def26
félisten

Miért? Lehet már vásárolni 8.1 -et?

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#24) pzstm válasza alevan (#9) üzenetére


pzstm
titán

vagy hamarabb ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#25) #97716736 válasza kengyel (#12) üzenetére


#97716736
törölt tag

Már én is nagyon várom :))

(#26) IgnisFatuus


IgnisFatuus
aktív tag

A W8-nak soha sem a sebességével volt a gond, bár erre már szerintem az MS is rájött, miután jó sokat buktak .... egyszerűen csak az átlag felhasználónak annyira kell a metroUI, mint üveges tótnak a hanyattesés....
Azért remélem a 8.1-ben kijavítják pl. a Multiplexer protokol hibát....

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5950x @4,4T5,1GHz, Aorus X570 Master, 32GB Patriot 4400MHz, 500GB Samsung 980 Pro M2, 2TB Intel M2, 2TB Adata M2, 2TB Kingston SATA, XFX RX 7900 XTX Speedster MERC 310, SB AE-5 plus, Asus VG279QM, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14

(#27) maross válasza SirRasor (#4) üzenetére


maross
veterán

Szerintem 7 :). Hasznalom mindkettot, semmi ertelme 8-at feltenni. Az idegesito feluletet nem szamitva is lassabb az egesz. Az ablakos felult gyorsan bejon, igaz hogy loszart nem lehet csinalni, mert a hatterben még egy percig toltoget..csalas az egesz.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#28) Lord Dragon válasza Jakuu (#18) üzenetére


Lord Dragon
senior tag

+1 :DD

(#29) dave666


dave666
aktív tag

2x4gb az még megvan :)

Dave666

(#30) kcsa válasza Def26 (#23) üzenetére


kcsa
veterán

Sikerült leszűrni a lényeget látom. :U

(#31) Khelben


Khelben
nagyúr

Kipróbáltam én is a previewt, de le kellett törölnöm, mert folyamatosan 60-70%-on tekerte a notebook prociját, akkor is, ha nem futott semmi. És ahogy olvastam, többen is jártak így. Úgyhogy megvárom a win9-et, addig marad a 7-es.

(#32) kcsa válasza Khelben (#31) üzenetére


kcsa
veterán

Aha, nyilván így lesz a végleges verzióban is. :N

(#33) Sub-ZeRo válasza Jakuu (#18) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ha nem kell akkor nem kell beböfögni, hogy ez a sz@r nem kell. Tovább lépsz és kész.

Amúgy meg a számok alapján a nevetéstől sírok. ;] Amúgy ha majd a végleges kijön, akkor felrakom én is. Kíváncsi vagyok rá.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#34) Def26 válasza kcsa (#30) üzenetére


Def26
félisten

Ugyan had kérdezzem meg, hogy Te miből gondoltad, hogy Ő tört windowst akar feltenni? Jah, hogy magadból indultál ki. OK.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#35) Jakuu válasza Sub-ZeRo (#33) üzenetére


Jakuu
őstag

Fajdalmasan erint ? Ha igen akkor orulok neki, legalabb van ami teged lazba hoz, hogy bofogni tudj.

(#36) szilagyiv válasza SirRasor (#4) üzenetére


szilagyiv
senior tag

Ha megbízható rendszert akarsz, munkára esetleg, akkor csakis 7. Ha szereted a kihívásokat, akkor 8. Ha csak játszadozni akarsz, akkor 8.1

(#37) Hawk1979 válasza szilagyiv (#36) üzenetére


Hawk1979
őstag

Velős, tömör, de leginkább semmitmondó baromság.
Gratulálok az építő jellegű hozzászólásért.

(#38) kcsa válasza Def26 (#34) üzenetére


kcsa
veterán

Mellétrafáltál. De hadd tegyem hozzá, még csak nem is hallgatói licensz.

De játsszunk el a gondolattal: Tegyük fel, hogy Fórumtársnak van egy legális Win7-e (ez ugye feltételezés), vagy ezt választja, vagy felrak próbaverziós 8.1-et. Melyiket választanád?

Mondjuk a kérdést az döntené el, ha jelentkezne. Meghívom egy sörre ha tévedtem :)

(#39) Def26 válasza kcsa (#38) üzenetére


Def26
félisten

Nekem teljesen mindegy, de nem értem miért kell egyből a rosszat feltételezni a másikról. :U

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#40) kcsa válasza Def26 (#39) üzenetére


kcsa
veterán

Te is ezt tetted velem :)

(#41) szilagyiv válasza Hawk1979 (#37) üzenetére


szilagyiv
senior tag

No akkor halljuk a bizonyára roppant hasznos, tényekkel alátámasztott és igazán a végletekig kimerítő ajánlatodat! Vagy csak feljött a böfi?

(#42) Kasya


Kasya
nagyúr

Engem csak az erdekelne, hogy kezeli-e rendesen vegre a valthato grafikus kartyas megoldasokat...

(#43) berVi válasza szilagyiv (#36) üzenetére


berVi
senior tag

Leulhet, egyes.

(#44) szilagyiv válasza berVi (#43) üzenetére


szilagyiv
senior tag

:C

(#45) Khelben válasza kcsa (#32) üzenetére


Khelben
nagyúr

A tapasztalatok szerint igen.

(#46) Hgovi


Hgovi
aktív tag

Egy jó ssd-vel a Win 8 is elég gyors.

Üdv Hgovi

(#47) N€T0X|N


N€T0X|N
őstag

Valaki világosítson meg, hogy a nyers CPU teljesítménynek mitől kellett volna változnia, ráadásul ugyanabban a tesztprogramban? Illetve mennyire releváns egy ilyen teszt, ami feltehetőleg eleve meglehetősen jól van optimalizálva?

Sent from my keyBoard

(#48) rudi válasza N€T0X|N (#47) üzenetére


rudi
nagyúr

Inkább az lett volna meglepő, ha komoly (vagy akár csak mérhető) CPU gyorsulás mutatkozik.Olyan esetben történhet előrelépés, ha mondjuk valami korábban CPU általávégzett, állandóan jelenlévő térehelés átkerül a VGA-ra vagy egyszerűen megszűnik.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#49) N€T0X|N válasza rudi (#48) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Ja semmi. :D

[ Szerkesztve ]

Sent from my keyBoard

(#50) Lord Dragon válasza Hgovi (#46) üzenetére


Lord Dragon
senior tag

Egy jó SSD-vel a win7 is elég gyors.... :DDD :)) :DDD Valójában nekem semmi bajom nincs azzal, hogy van win8 is, csak ne lenne ennyire szétvariálva az egész rendszer... egyszerűen nem tetszik, hogy olyan érzésem van amikor win8 elé beülök mintha valami kis szutyok táblagép vagy okos telefon előtt ülnék érintő képernyővel (és ahogy körülnézek, nem vagyok ezzel egyedül...). Annyi különbséggel, hogy az egér helyettesíti az ujjamat.... ez a stílus nagyon nyerő .. csak nem normális asztali gépekre szerintem ... hanem mobil kütyükre, ahol picike képernyőn kell dolgozni ... :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.