Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22) DRB


DRB
senior tag

"a házigazda arról panaszkodott, hogy a lelkes szomszéd a rejtett, WPA2 hitelesített routerét vígan használja, már állított be MAC szűrést is, de ezzel a módszerrel sem ért el eredményeket"

Azért én belekukkantanék annak a házigazdának a routerébe, egy jó kis WPA2-PSK AES titkosítást(mondjuk 32 karakter, vegyesen kisbetű, nagybetű, szám, spec karakterek) erős GPU-val, vagy akár többel is, (rossz esetben)simán eltart pár évig megtörni(brute-force). Esetleg lehet szótárból(dictionary) is, bár pont ugyan az a 32 összevissza karakter nem hinném, hogy benne lenne bármilyen szótárfájlban, ha meg ilyen szótárfájlt akarunk generálni, az ugyanannyi ideig eltart, mint brute-force megtörni a jelszót, és még irgalmatlan nagy is lesz, sokkal egyszerűbb keresni egy hotspot-tot. :D Persze ha jól ismered a delikvenst, akkor van esély kitalálni a jelszót(asszony, gyerek, nagyi, kutya, macska, aranyhal neve, születési ideje, akármije, vagy a verda rendszáma, stb.). ;)

(#18) flash-: Működnek azok a "csoda programok", sokáig azon a meggyőződésen voltam, hogy a szomszéd nete(vagy netje, melyik a helyes?) mindig ző'debb, úgyhogy van velük tapasztalat, cirka 5 év, de aztán később leszoktam erről. Viszont amit leírtam megkötések fennálltak nekem is, természetesen, ha nem értelmes szó a pass és mondjuk 10 karakternél hosszabb, vegyes karakterekkel, akkor gyakorlatilag törhetetlen, kivéve természetesen WEP-et, az megy max fél óra alatt, bármit is pötyögsz be. :DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.