Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) weiss válasza Chaser (#50) üzenetére


weiss
addikt

Szerintem nem is fog kelleni reklámozni, észreveszed, hogy rezsicsökivel is 3x annyit fizetsz, mint most.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#52) Chaser válasza weiss (#51) üzenetére


Chaser
titán

( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#53) weiss válasza Chaser (#52) üzenetére


weiss
addikt

Offtopik: miért így írod a szmájlit? Megszokás vagy így kényelmesebb?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#54) totron


totron
addikt

A felvetés megfogalmazását elnézve te a tevőleges változástól, tudatos változtatástól félsz a legjobban, pedig a jelenleg alkalmazott eljárások kimeneteleitől kellene. Valahol érthető, könnyebb sodródni a már ismert szarcsatornában, felelősség nélkül, széttárt kezekkel. 100 év múlva az egymás kétségbeesett kizsákmányolásának valamelyik válfaja fog dominálni mindegyik szintjén a társadalomnak. Tovább nyíló olló: mégkevesebbek kiváltsága lesz az érdemi egészségügyi ellátás lehetősége, luxusszámba menő víz és étel, drágán forgalmazott víztisztító.

Gettósodott vidék, a falu erősei jópénzért fogják számolni a rossz minőségű ivóvizet a többinek, maffiarendszerben. Egykeprogramok megbukása, termőföldek lakóterületté tétele a túlszaporodás miatt (azt ne kérdezze senki, hogy akkor honnan lesz érdemi élelmiszer). Ezekbe már belekalkuláltam az esetleges ugrásszerű technológiai felfedezéseket is: egy működő fúziós reaktor is kevés lesz már ide. Erőforrások és hely hiányában a fuckfest is csak elméleti síkon tud pukkanni egy halkat, mintegy jelképezve a globális kifingásunkat. Lehet, hogy nem is olyan rossz ma élni!

(#55) KISDUCK válasza Somatom (#38) üzenetére


KISDUCK
addikt

A pöcsméregetés is pénzbe kerül, lehet hogy az volt a cél, de attól még rengeteg tudományos projectet megvalósítottak. Nem csak annál kéne leragadni hogy ott maradt X tonna felszerelés egy másik égitesten, hanem az elért tudományos mérföldköveket is figyelembe kéne venni.
A Marson is ott fognak megrohadni a marsjárók, most akkor az is csak felesleges szemét küldés volt meg pöcsméregetés? Mert nem csak a NASA-nak van Mars programja hanem pl.: az indiaiaknak is, bár az nem rémlik hogy leszállóegységet küldtek volna, de szondára emlékszek.

[ Szerkesztve ]

(#56) D1Rect


D1Rect
félisten

.

[ Szerkesztve ]

(#57) Somatom válasza KISDUCK (#55) üzenetére


Somatom
veterán

Mivel ez a szál úgy indult, hogy szeméttelep a Holdon, ezért sztem érthető, ha a középpontjában a Holdon levő szemét van. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#58) bkercso válasza #90088192 (#43) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem azóta céltalan az ember, mióta kényelemben van?
Amúgy az emberi agy már elérte a "szingularitást", csak elfelejtettük használni. Talán előállhat olyan helyzet, hogy ha nem tanuljuk meg újra, meghalhatunk.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#59) UnA válasza adlersson (#47) üzenetére


UnA
Korrektor

Ez tetszett ;)

De Kína és a Párt nélkül egyébként nekem bejön az ötlet, hogy a kooperáció kerüljön fontosabb helyre a világban.

(#60) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

100 év múlva nagyon rossz lesz... Szerintem ketté fog szakadni a társadalom, a gazdagok külön fognak élni jólétben, a szegények meg éhezni, szomjazni fognak. A vallási megosztottság tovább nő, nem mintha lenne bármi értelme az egésznek.
Valószínűleg 100 év múlva már lesznek űrbéli kolóniák a vip-nek, akár a Holdon, akár űrállomásokon. Az földi emberek többsége beteg lesz, steril, genetikai hulladék, korcs. A többség narkotikumokba, és virtuális valóságba menekül.

B verzió: egy nagy háború és az azt követő időjárás és klíma összeomlása után a megmaradtak visszasüllyednek a kőkorszakba, és ölik egymást az élelemért. Majd a még megmaradt atomrakétákat is kilövik egymásra, és kész, ennyi volt a földi élet jó ideig.

C verzió: rájövünk, hogy a mai életünk egy nagy rakás szar, totál feleslegesen hajszoljuk a pénzt.
Létrejön egy tudásalapú társadalom, ahol nem nagyon van magántulajdon - helyette közösségi közlekedés, nagyjából egyforma lakások, ruhák. Űrbéli koloniák, hibernáció, és kiborgok is lesznek.
MI irányírja a társadalmat, nincs korrupció sem, csak logikus és igazságos döntések.

D verzió: az MI kilövi a rakétákat, és megint csak pá civilizáció

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#61) ncc1701


ncc1701
veterán

Talán addigra vittorék bevezetik itthon az ájrót. :)

(#62) Somatom válasza ncc1701 (#61) üzenetére


Somatom
veterán

Minek? Az egész világon a Forint lesz a hivatalos fizetőeszköz. De nem arany, hanem stadionfedezete lesz. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#63) D1Rect válasza Somatom (#62) üzenetére


D1Rect
félisten

Addigra a klónozás sokkal fejlettebb lesz, minden országnak jut egy - közös - Viktor.

(#64) Somatom válasza D1Rect (#63) üzenetére


Somatom
veterán

Újra beköszönt a Viktoriánus kor. :)
Vajon ez nem vezetne háborúhoz?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#65) D1Rect válasza Somatom (#64) üzenetére


D1Rect
félisten

Egy Viktor mind felett... :)

(#66) Somatom válasza D1Rect (#65) üzenetére


Somatom
veterán

Pont ez a probléma. Viktor nem bírja elviselni, ha felette állnak. Még akkor sem, ha a felette álló is Viktor. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#67) moongoose


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Az IQ nagymértékben kiveszik az emberekből, hála a technológiáknak.
Gépek fognak szinte mindent elvégezni.
Szegénység, háborúk, a környezetszennyezés és járványok tizedelik-felezik meg az emberiséget.
A vízhiány napi életviteli problémát fog okozni.
A napelemek nem oldották az energiahiányt.
Nagyobb hangsúlyt fektetnek az ár-apály erőműveknek, sokkal több atomerőmű létesül.
A fajok közötti vegyülés elérheti az 50-50%-ot.
A tulajdon és a vagyon nem fog létezni, az emberek rabszolgaként fognak élni, egy demokratikus társadalomban.
Létrejön a gondolat rendőrség.
De elképzelhető, hogy olyan háborút fog megélni az emberiség, ami után nem lesz gond egy ideig ilyen problémákkal foglalkozni.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#68) doc


doc
nagyúr

mivel fogunk fűteni a pesti belvárosi lakásokban ill. vidéken, ha elfogy a földgáz vagy megfizethetetlenül drága lesz
arammal/hoszivattyuval

még mindig 5x8 órát dolgozunk
nem

lesz még készpénz
igen, de a 'fejlett' orszagokban lenyegeben megszunik a mindennapi hasznalata

integrálódik-e jobban Európa
na ezt nem ertem, mibe?

a közembernek lesznek még autói,
igen

(#69) weiss válasza doc (#68) üzenetére


weiss
addikt

integrálódik-e jobban Európa
na ezt nem ertem, mibe?

Európai Egyesült Államok az USA mintájára vagy akár valami diktatórikusabb

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#70) #90088192 válasza moongoose (#67) üzenetére


#90088192
törölt tag

A mi az hogy fajok közti vegyülés ?
Animal Sex kötelező lesz? :F

(#71) KISDUCK válasza #90088192 (#70) üzenetére


KISDUCK
addikt

Jönnek majd a japán cica lányok. :))

(#72) totron válasza moongoose (#67) üzenetére


totron
addikt

Demokratikus rabszolgaság, az milyen az? Az apály-dagály erőművek nem gazdaságosak, ha addigra sikerül kihozni nyereségesre, az jó, jelen állapotában ettől távol van technológia. Ugyanígy a fúzió is csak olaj lenne a tűzre tengervíz sótalanítására felhasználva, csak az éhes szájakat szaporítaná. Bár ma erősen komfortzónán kívül esik, logikailag a kannibalizmus a következő lépcső (belátás, önfékezés, előregondolkodás hiányában).

(#73) #90088192 válasza KISDUCK (#71) üzenetére


#90088192
törölt tag

Hááát ha aranyos a fülük, és vékony a bajszuk.... :DDD
A kérdés hogyan készült? Az öreg szamuráj megrépázta a cicát, vagy a szamurájné nagyon unatkozott és gésa golyónak nézte a bakmacskát? ;]

(#74) KISDUCK válasza #90088192 (#73) üzenetére


KISDUCK
addikt

Erre kérdésre van pár leírás hentai manga képében. ;]

(#75) dabadab válasza Somatom (#36) üzenetére


dabadab
titán

Viszont nem kéne úgy kutatni, hogy összeszemeteljük a kutatás tárgyát, mert akkor 100 év múlva már csak a saját szemetünket fogjuk tudni kutatni.

Jó, azért nem kell fullba nyomni. A Hold 38 millió négyzetkilométer, ehhez képest volt hat emberes küldetés meg néhány holdszonda: ha ezt mind összerakod, kb. akkor sem jártak be összesen egyetlen négyzetkilométernyi területet sem.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#76) dabadab válasza doc (#68) üzenetére


dabadab
titán

lesz még készpénz
igen, de a 'fejlett' orszagokban lenyegeben megszunik a mindennapi hasznalata

Ez nem százévmúlva, hanem a jelen pl. Norvégiában.

DRM is theft

(#77) #90088192 válasza KISDUCK (#74) üzenetére


#90088192
törölt tag

Én majd megnézem személyesen 100 év múlva, nem szeretem a spoilereket. :DDD

(#78) dabadab válasza totron (#72) üzenetére


dabadab
titán

Bár ma erősen komfortzónán kívül esik, logikailag a kannibalizmus a következő lépcső (belátás, önfékezés, előregondolkodás hiányában).

Ezeket a félszívű tömeggyilkos fantáziálásokat olvasni mindig egy kicsit meglepő.
Az a helyzet, hogy a népességnövekedés hosszú távon nem probléma, ahogy arra Európa is remek példa. Természetesen itt is volt egy népességrobbanás, aminek ugyanaz vetett véget, mint ami mindenhol máshol is azóta: az oktatás és az életszínvonal javulása. Nincs más olyasmi, ami olyan radikálisan csökkentené a szülések számát, mint az iskolakötelezettség, különösen a lányoké.

DRM is theft

(#79) totron válasza dabadab (#78) üzenetére


totron
addikt

Az ösztönt veszem alapul, minden más csak szoftveres porhintés. A világ nem csak Európából áll és az itteni visszafogottság is csak részigazság és egyéb kontinensekhez képest való viszonylagosság. Világszinten vezesd be az idevágó, érdemi oktatást, aztán végleg el lehet hantolni a meglepődések lehetőségét. Nyilván az én szavam halovány, Rab Árpád gondolatait, tudom a figyelmekbe ajánlani, illetve Friderikusz intelligenciát boncolgató epizódjában sem épp az IQ növekedéséről és annak továbbörökítéséről zajlott a társalgás. Nem ezekből vettem az ideát, logikailag azonnal ez bukik ki szerintem, de örülök, hogy van erről a nagy nyilvánosság előtt szó. Add össze a számokat, hiányokat és az embert, mint olyat és kijön a félszívűség, de élhetsz fogyasztói lepel alatt is, bízva a rendszerben. Nem tudlak megnyugtatni, az ember egy állat, s ennek megcsillogtatásához még csak marginális hiányok sem kellenek. Amely marginális hiányok el fognak jönni. Nem tudsz olyan vektort mondani, ami nem erre mutat.

Szerk.: az életszínvonal javulása a mind tovább való megmaradást szolgálja, hogy tart ez ellent annak, hogy mégtöbben legyünk?

[ Szerkesztve ]

(#80) dabadab válasza totron (#79) üzenetére


dabadab
titán

Légyszi, mielőtt nekiállsz ilyen lelkes kirohanásokat intézni (némi namedroppinggal, valós hivatkozások nélkül), legalább vess egy pillantást a reprodukciós ráta alakulására különböző országokban.

Persze, értem azt, hogy annak is megvan a maga varázsa, hogy amolyan übermenschként javaslod az untermenschek kiírtását, de szerintem ezt azért olyan nagyon nem kellene erőltetni.

DRM is theft

(#81) Chaser válasza dabadab (#78) üzenetére


Chaser
titán

a népesség száma nő, a nyersanyagok fogynak
a klímaváltozás egyre erőteljesebben megmutatkozik
a szennyezés egyre nő
úgy komolyan, szerinted majd jönnek a tudósok és rendbe fogják tenni azt, amit már 20 éve is érdekes lett volna?
azt úgy sokan kifelejtik a matekból, hogy nem feltétlen a népesség növekedésével van magában a baj
az ahhoz társuló életmód kb hatványozottan megnöveli amit magában a szám okozna egy szerény életmóddal

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#82) #90088192 válasza totron (#79) üzenetére


#90088192
törölt tag

Az IQ nem növekszik, ez bambano világosan elmagyarázta, csak azt nem értette meg, hogy egy bázis ponthoz képes próbálok viszonyítani.
Vagyis az átlag IQ Mindig 100. :DDD
Mindegy ki mennyire hülye vagy sem, akik 50 éve csak a huszast karcolták alulról, azok most már 100 felett vannak. :DD

[ Szerkesztve ]

(#83) Somatom válasza dabadab (#75) üzenetére


Somatom
veterán

A Föld még nagyobb és itt is úgy kezdődött, hogy vki eldobta a szemetét. Vagy, ott van a zűr. Nincs 100 éve, hogy ember alkotta tárgy kilépett a Föld légteréből, mostanra meg már probléma a zűrszemét. Minden ilyen úgy kezdődik, hogy olyan nagy az a hely, fel sem tűnik ott ez a kis piszok.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#84) totron válasza dabadab (#80) üzenetére


totron
addikt

Azt érzem (látom), hogy felületesen viseltetsz a témakör iránt és érzelemből hivatalodnak érzed védeni az emberség intézményét. Létező, de az ember alapvetően állat, mint írtam. Akkor is, ha nem tetszik. Attól, hogy te ezt és csak ezt látod a mondókámba és belém, attól én még nem volt irtásra való buzdítás, sem nem belülről fakad, mintegy titkolt vágyálom. Nem ártana különválasztani a témát és a közlőt, érzelmet és gondolatot, mert nagy így a gabalyodás. Ne is erőltessük szerintem ezt az egymás mellett való elbeszélést.

(#82) Agyturbina, na, már ez is inflálódik!

(#83) Somatom, már látom is a Hell-es dobozokat a holdporban.

[ Szerkesztve ]

(#85) dabadab válasza totron (#84) üzenetére


dabadab
titán

Azt érzem (látom), hogy felületesen viseltetsz a témakör iránt

Tekintve, hogy te a jelek szerint addig sem jutott ál, hogy ránézzél az adatokra, szerintem nem én vagyok a felületesebb :) Nulla konkrétummal vagdalkozol.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#86) dabadab válasza Somatom (#83) üzenetére


dabadab
titán

(#87) Somatom válasza dabadab (#86) üzenetére


Somatom
veterán

Érvelési hibád: linkeskedés érvelés helyett. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#88) Somatom válasza totron (#84) üzenetére


Somatom
veterán

Golflabda, cúgos bakancs és ürülék már van. Miért ne lehetne Helles doboz?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#89) totron válasza dabadab (#85) üzenetére


totron
addikt

Konkrétum (tény) van elég, csak te nem akarod látni őket, mivel hogy érzelemirányított vagy. A vagdalkozást nem tudom értelmezni, személyes sértésnek veszed az emberiség alapprogramozottságát. A nickemet átírom Antikrisztusra, meggyónom bűneimet - hogy kellemetlen téma boncolgatásába beszálltam - majd lapozok. Tedd te is ezt.

(#88) Somatom, ez a hellezés sem más, mint mikor a madár ürülékével távolabbi vidékekre teríti az adott növény magját. Az ember is egy terítő, ösztönlény. Egy kisebb penetráció valóban ismeri a kukát, de a tengeren magukat mikrodarabosra napozó szeméthalmok nem épp arról tanúskodnak, hogy annak a kisebbnek a kultúrája dominálna. Ahogy az európai kultúrát sem lehet szétkenni a világban (nem mintha megoldás lenne). Az különben sem úgy működik, hogy iskolázott vagyok, tehát semmiképpen nem akarok utódot. Ilyen is van, de elenyésző.

[ Szerkesztve ]

(#90) dabadab válasza Somatom (#87) üzenetére


dabadab
titán

De hát hozod az iskolapéldáját: mivel a Holdon van egészen elhanyagolható mennyiségű, emberek által odavitt cucc, ebből tök nyílegyenesen extrapolálod azt, hogy akkor nemsokára a komplett Holdat térdig érő szemét fogja borítani.
Az, hogy ez egyáltalán fizikailag miképp következhetne be, vagy hogy ehhez milyen iszonyatos mértékű enerigafelhasználás kellene meg hasonló problémák azok elő sem kerülnek nálad.

DRM is theft

(#91) dabadab válasza totron (#89) üzenetére


dabadab
titán

Konkrétum (tény) van elég, csak te nem akarod látni őket

Akkor tessék őket felsorolni:

DRM is theft

(#92) totron válasza dabadab (#91) üzenetére


totron
addikt

Vártam már ezt a pontot. Nézd vissza kommunikációnk elejét és lásd, hogy az egymás mellett elmenést szaporítanánk csak. Említettem 2, yt videó formájában elérhető elemet is, nézd meg. Egyébként nem kő alatt élés és némi logika kiváltja a példákat (szerinted persze nem). A válaszomat én is hiányolom ha már itt tartunk, az életszínvonalra vonatkozóan. Megértem, hogy amit felvetettem biztosítékkiverő hatással van, de ettől még nem én találtam ki.

(#93) dabadab válasza totron (#92) üzenetére


dabadab
titán

Említettem 2, yt videó formájában elérhető elemet is, nézd meg.

Úgy értettem, valami komolyat. Számokkal, betűkkel, nem YT videó (és hát azt se linkeltél, egyébként).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#94) #90088192 válasza totron (#92) üzenetére


#90088192
törölt tag

Ha jól értem, arról szól a vita, hogy a kannibalizmus normális-e?(valahol elvesztettem a fonalat)
Szerintem igen. Miért?
Mert a jelenlegi morál, értékrend hívd aminek akarod, azért alakult ki, mert szükség volt minden emberre, hogy ez a morál, értékrend fennmaradjon.
Körkörös érvelés, de mit várunk 2000 év katolikus/bármilyen hülye vallás helyettesíthető ide után?
Vagyis az hogy szűkös időben, a has az úr, normális egy szintig. Soylent Green esete jól mutatja, akár működhetne is, ha nem lennének ilyen prűd, agymosott emberek tömkelege a világon.
Az még biztos, ha eljutunk oda, hogy az erősebb megeszi a gyengébbeket, hát nem meglepő.

Volt itt hasonló beszélgetés, és erre azt mondtam, hogy előbb ölök meg egy embert, mint hogy a kutyámat megegyem. Miért?
Mert tudom, hogy fordított helyzetbe a kutyám sem ölne meg, inkább éhen döglik.
Ha viszont már elousztultam, utánna nekem mindegy, hogy a kutyám, vagy egy másik ember eszik meg.

(#95) totron válasza dabadab (#93) üzenetére


totron
addikt

Nem baj, ha nem húzódom bele teljesen a játékodba (játszmádba)? Kötekedni akarsz, időt eltölteni, nézz körül a világban, nem pár hivatkozás fogja alátámasztani vagy megcáfolni a világ folyását, és igen, ettől a linkhiánytól lesz neked igazad, jól leiskoláztál. Azt gondolom, hogy nagyon fiatal vagy, érzelmi érettségben mindenképp a témához. Kezdjük ott, hogy nem titulálsz mindenki előtt népirtó szándékúnak, azt sem értem hogy, miből sikerült ezt kikanyarintani. Alapvetéseket kérdőjelezel meg, sehogy nem látom, hogyan kerekedhetne ebből konstruktív vita.

(#94) Agyturbina, nem a morális oldala vetődött fel (az csak egy heveny reakció lett), hanem mint jól extrapolálható-jósolható elemet vetettem be. Egyetértek a gondolataiddal, csak ne legyen drogozott, gyógyszerezett a tetem, az nem tesz jót.

(#96) dabadab válasza totron (#95) üzenetére


dabadab
titán

Elég vicces, hogy meglehetősen jól megalapozott szociológia folyamatokra azt írod, hogy az csak az én hülyeségem meg "olvassak utána", gondosan elkerülve bármi konkrétum említését.

Alapvetéseket kérdőjelezel meg

Elmondanád, hogy milyen konkrét alapvetéseket kérdőjeleztem meg?

Ugyanis eddig csak az derült ki, konkrétumok szintjén, hogy szerinted az gond lenne, ha egy csomó ember nem halna szomjan.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#97) totron válasza dabadab (#96) üzenetére


totron
addikt

Megalapozottság: az életszínvonal-résznél tudod felvenni a fonalat újra, onnan tudunk bármit is kezdeni. Szörnyű egy vitakultúrád van.

Igen, kifejezetten nagy gond, ha víz van, étel meg nincs. De majd egy folyamatot leíró könyv adott passzusa elmagyarázza az üres gyomornak, hogy tulajdonképpen a fényevéssel is el lehet lenni, csupán a hozzáállás volt rossz, változtassunk tehát. Reméltem, hogy ezt így külön nem kell megvilágítani, de megejtettük ezt is.

(#98) KISDUCK válasza #90088192 (#77) üzenetére


KISDUCK
addikt

Ajaj, olyan korban már erős lesz az a ketyegődnek. :)

(#99) dabadab válasza totron (#97) üzenetére


dabadab
titán

Szerintem az a szörnyű, hogy sokadik kérésre is kitérsz bármiféle konkrétum említése elől.

kifejezetten nagy gond, ha víz van, étel meg nincs

Ez valóban probléma lenne, ha az élelmiszertermelés problémát jelentene. De nem jelent.

DRM is theft

(#100) bakgab


bakgab
csendes tag

100 év múlva a földi népesség 5 milliárd alá csökken

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.