Hirdetés

2024. június 29., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) knbs válasza duffbeer (#750) üzenetére


knbs
senior tag

En nem tudom nekem ez az e-sata eddig ugyan olyan mint a firewire csatlakozas volt. Volt eddig minden alaplapomon lattam mindenhol,de soha a budos eletbe nem volt olyan eszkozom,amin lett volna ilyen lehetoseg. Na most eddig pont igy vagyok az e-sataval is, van mar jo ideje de meg semmit nem lattam ezzel rohangalni :)

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#752) Integra


Integra
titán

na megvan végre a doboz, este 8 előtt beestem az edigitalba érte.
hogy kell fw-t frissíteni rajta és melyik verziót toljam rá, hogy tuti legyen?!:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#753) FefeeX válasza Integra (#752) üzenetére


FefeeX
veterán

a biztos az 1.2.0.7 vagy mi, a 8as béta és állítólag lassú meg bugos... Pontosan nem emléxem mi is volt,de arra igen h nem tökéletes...
Itt keress vissza, azt aminek 7es a vége, és normál gyári csak magyarított...

knbs: ezért jó a chifi külső keretem. Olyan mintha a vinyó belső SATA-n lenne, 60-70mega/seccel másol az USB 30-ával szemben. De a nagy adatmozgatáson kívül gyakorlatilag nincs különösebb plusz...

[ Szerkesztve ]

(#754) Integra válasza FefeeX (#753) üzenetére


Integra
titán

nekem angol kell, mindenem angolul megy, mert cégben is angol az alap és a magyar csak bezavar:)
szóval hogy köll fellőni a kütyüre?

mod: ok, megvan:)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#755) FefeeX válasza Integra (#754) üzenetére


FefeeX
veterán

innen akkor ha épp bejön az oldal, az eredeti WD fw...
Van használati utasítás is, de annyi, hogy pendrive gyökerébe kicsomizod, aztán rádugod és majd egy entert nyomsz neki mikor szól h új FW-t talált...

Jaj a sok ember, aki inkább hozzászokik az angolhoz a munkahelyen, minthogy a vezérlőpultban 3 kattintás az átállítás... Nálunk is sokan ezért használnak angolt, persze az enyim magyar...Mint már a win7em is :)

(#756) Integra válasza FefeeX (#755) üzenetére


Integra
titán

lehet magyar klavi természetesen, a regional settingsem hungarian nekem is, ezzel semmi gond, de amúgy minden angol. itt alap és amúgy is egész nap angolul pofázol default:)
és én nem is bánom, legalább gyakorlom. a magyarítás lustulással jár szvsz.
nem mondom, hogy nem kényelmes néha, de hosszú távon nem kifizetődő:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#757) FefeeX válasza Integra (#756) üzenetére


FefeeX
veterán

a win xp profon meg a Vista+ Ultimate verziókon lehet választani nyelvet az oprendszernek is, nem csak a billentyűzetnek :) Ha nem kell nem kell, az már más :)

(#758) Integra válasza FefeeX (#757) üzenetére


Integra
titán

kész az fw frissítés:)
a pendrive-on lett egy ".wd_tv" folderem.
azt a kütyü csinálja rá? letöröljem?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#759) Bitlisz


Bitlisz
aktív tag

Ez sem gyenge: Xtreamer
[link] [link]
Chipset: Realtek RTD128x (Special Edition)
pofás: [link] [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#760) Integra


Integra
titán

pendrive-ról divx-nél csúszik a hang minimálisan, de pont észrevenni:(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#761) duffbeer válasza Integra (#758) üzenetére


duffbeer
őstag

Ne töröld le! A kütyü hozza létre. a "." a szöveg előtt linux rendszereknél a rejtett mappát jelenti.

(#762) Integra válasza duffbeer (#761) üzenetére


Integra
titán

oks. thx:)
viszont srt-t nem jeleníti meg, valamit nem állítottam be jól:(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#763) duffbeer válasza Integra (#762) üzenetére


duffbeer
őstag

Lejátszás közben opciók és ott tudod ki-be kapcsolni

(#764) Integra válasza duffbeer (#763) üzenetére


Integra
titán

igen, világos, de mégsem játsza le:(
a főmenű video settingsben pedig default show-ra van állítva
ennek ellenére nem mutatja:(
pedig a file és az srt név pontosan egyezik:(
pc-n tökéletesen lejátsza bs player

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#765) knbs válasza Integra (#764) üzenetére


knbs
senior tag

Nalam eddig vitte az osszes srt-t. Tudom nonszensz,de nezd meg jol hogy tenyleg ugyan az e a ket file nev. Volt mar neha,hogy en is atmasoltam egyiket a masikra,de mondjuk az srt neveben volt egy pici elteres,de neha olyan hosszu neveket adnak neki,hogy atsiklok a kulonbsegen. Probald meg atnevezni a filmet mondjuk A-ra az srt-t is A-ra es ugy probald meg meg1x. Tudom bagatel es lehet te mar igy is kiprobaltad, jelzem en mar jartam igy es idobe telt mire rajottem,hogy megis csak van kulonbseg a ket filenev kozott :)

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#766) Integra válasza knbs (#765) üzenetére


Integra
titán

ezt is csináltam, átneveztem a filmet és az srt-t is, az srt-t még sub-ra is, de akkor meg már nem is érzékelte hogy van felirat.
aztán próbáltam más avi-val és hozzá tartozó srt-vel, azt makulátlanul viszi, tördelések, karakterek, hosszú ékezetek, minden profi.
lehet hogy az első srt volt hibás? bár nem tudom, hogy technikailag mi a hiba egy ilyenben..

belőttem végre anyumnak a nappaliba, tökéletesen működik 82 centis hagyományos tévével is, és a dvix képe is frankó hozzá! a menütől amit mondtatok, hogy nem annyira szép, mint hdtv-n, nem is vitatom, de itt is teljesen rendben van. még az én otthoni 51 centis vackomon is:)
csak a kijelzőt kellett settingsben átállítanom wide-ról normalra, mert összenyomta a képet. nem értettem, hogy a range rover a filmben miért olyan rövid:) (miami vice - michael mann)
asszem anyum nagyon fog örülni, most már nyugodtan tud mozizni, a dvd lejátszó meg polcra kerül, ennyit az optikai meghajtókról:)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#767) FefeeX válasza Integra (#766) üzenetére


FefeeX
veterán

lehet a sub-ot nem támogatja a WD. Az meg a gépi softvert nem érdekli, mi a felirat neve ha már támogatja mindkettőt, találkoztam már srt-ben sub kóddal... Más, és mondom, lehet a sub-ot nem támogatja. Sőt, van vagy 5-6 féle felirat típus, amit a géped lazán kezelni fog, akár srt, akár sub a kiterjesztése, akár txt. A WD meg sztem nem, de ez már csak egy lehetőség...

(#768) Integra válasza FefeeX (#767) üzenetére


Integra
titán

megkéne asszem ehhez értenem, hogy az srt mögött is milyen technikai tartalom van, és hogy épül fel. mert ezek szerint ahogy az avi mögött is tucatnyi kodek állhat, ez ugyanígy vonatkozhat egy nyavajás feliratra is.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#769) duffbeer válasza knbs (#765) üzenetére


duffbeer
őstag

Ha jól emlékszem még a fájlnév is mindegy, csak az a fontos, hogy egy mappában legyen. Nekem volt már úgy, hogy "filmcím_ENG.srt" és "filmcím_HUN.srt" volt egy mappában a "filmcím.avi"-val és csodálatosan lejátszotta mindkettőt.

(#770) Alex91 válasza duffbeer (#769) üzenetére


Alex91
félisten

Probald ki, hogy a film cime ne szerepeljen a feliratban! Ha igy is lejatsza, akkor tenyleg mindegy a neve, ha nem, akkor meg azt nezheti, hogy szerepel-e benne a film cime. (En inkabb az utobbira tippelek.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#771) duffbeer válasza Alex91 (#770) üzenetére


duffbeer
őstag

Na kipróbáltam. Az a lényeg, hogy a felirat fájlnevében szerepeljen a film cím, utána mindegy, hogy mi van írva (*_hun.srt, vagy *_eng.srt, vagy akármi) mindegyiket ki lehet választani, de pl az 1234.srt feliratot nem.

(#772) Bitlisz válasza Integra (#766) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

Felirat hibáit megkeresi és javítani is tudja a Subtitle Workshop nevű progi. Tud magyarul is.
2.51-es a jó verzió 8az újabb x.rabb.

(#773) FefeeX


FefeeX
veterán

Nos, akkor hogy tiszta legyen.
1. feliratot csak a cimmel együtt, utána pedig ami áll azt irja be a program a felirat "jellemzésének", szal a választásnál HUN és ENG lesz mondjuk, nem a felirat teljes neve
2. srt, sub és mások... az egyik dátumkódos a másik framekódos, és ezekböl is van több féle
--> use Timeadjuster --> átalakitható, időzíthető, stb :)

(#774) Stehe


Stehe
aktív tag

Hali!

Vajon ez a cucc a divx filmeket felskálázza? Tehát ha mondjuk HD tartalom helyett egy jobb minőségű divx filmet nézek, szebben jelenítheti meg, mint pl. ha a gépet kötöm a tv-re közvetlenül? Csak azért kérdezem, mert bizonyos újabb dvd-divx lejátszók felskálázzák a filmet 1080p-re, és így szebb lesz a képe, mintha csak simán gépről nézném... Természetesen tudom közelseh FullHd élmény, de mégiscsak szebb a kép a skálázástól...

(#775) FefeeX válasza Stehe (#774) üzenetére


FefeeX
veterán

"Csak azért kérdezem, mert bizonyos újabb dvd-divx lejátszók felskálázzák a filmet 1080p-re, és így szebb lesz a képe, mintha csak simán gépről nézném"

Helló, ezt neked ki mondta? Ugyanaz az algoritmus dolgozik a "felskálázó" chipekben, mint ami egy PC-s lejátszóban. Semmi több. Egyedül a DVD lejátszókkal hasonlítható ez össze, amin nincs HD scale-up. Mert ugye ott a tévé 576p-ről kapja a jelet, és a tévének kell megoldania a pixel-feltöltést. PC-nél, és HD kimenetnél ezt megoldja az eszköz processzora, ami nyilván jobb teljesítményű, minőségű, de csodát sehol ne várj...

(#776) Stehe


Stehe
aktív tag

Köszi a választ, így már tiszta, csak a régebbi Divx-es lejátszónkból indultam ki...
Szerintetek van lehetőség egy analóg 5.1-es szettet (Genies HT-5005) összekötni egy WD TV-vel, erősítő vásárlása nélkül? Gondolok itt jack/optikai átalakítóra, vagy hasonló... Nagyon tetszik ez a WD TV lejátszó, de nem szeretnék mellé még egy 5.1-es erősítőt is venni, mikor egy ideig még elég lenne a Geniusom is, max 1-2 év múlva... A laptop-plazmatv összekötés hdmi nélkül meg nem hozza az 1080p-s megjelenítést, szóval mindenképpen kompromisszumot kell kötnöm... :-(

Köszi!

(#777) Integra válasza FefeeX (#775) üzenetére


Integra
titán

számomra ez a felskálázódásos történet ugyanakkora vakítás, mint amikor két hangfallal próbálnak meg szoftveresen 5.1-es hangot előállítani.. :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#778) FefeeX válasza Integra (#777) üzenetére


FefeeX
veterán

tapasztalat: jobb azért a képe, mintha kisebb pixel számot kap a tévé a DVD-ből... Nem mondom hogy eget rengető, de jobb... (lehet a HDMI is oka, mert a Scart-tal hasonlítottam)

(#779) FefeeX válasza Stehe (#776) üzenetére


FefeeX
veterán

Nos akkor sorban.
Digitális jelet nem tudsz analóg hangfalra küldeni erősítő nélkül, ami átdolgozza a jelet. Szóval sajna ez van, egy erősítő minimum kelleni fog... (mondjuk majd érezni fogod a különbséget is) --> max a 2.0 kimenetet tudod kiküldeni RCA-jack átalakítóval.
Laptop--> plazma meg... Ha fullHD a plazma csak akkor adj neki 1080p-t, nekem 720p-s a tévém, és semmi különbség nincs a 720p és az 1080p összekötés között. Azonban szerintem a VGA bemenet is tudja az 1080p-t (D-Sub) - vagy ha azt nem is, a 720p-t azt 100%... (1600x1200at pl lazán átviszi a D-Sub)

(#780) Stehe válasza FefeeX (#779) üzenetére


Stehe
aktív tag

Köszi a választ, akkor a hang problémám sajna nem oldódott meg. :-(
Igen, én is utánanéztem, a VGA csatin kimegy az 1920x1080-as jel, csak sajna a plazma tv vga-n keresztül max. SXGA(1280x1024)-es jelet tud fogadni. Szóval szerintem először a laptoppal kötöm össze, majd ha kijön a wd-tv egy lan-os változattal (netán az új asus kütyü), reális áron akkor beújítok egy olyanra. Amúgy a tv FullHd, és olyan közel rakom hozzá a fotelt, amennyire akarom, szóval ez nem lesz probléma! :-) Addigis spórólok egy rendes erősítőre! Amúgy az analóg, aktív 5.1-es rendszeremet (~kb. 150 watt) rá tudom kötni egy nagyobb, belépőszintő erősítőre(Ezt néztem ki? MErt így nyernék még egy lépcsőt, és egy komolyabb 5.1-es hangfalkészletet elég utána venni...

(#781) FefeeX válasza Stehe (#780) üzenetére


FefeeX
veterán

22k-ért kapsz WD külső 500 gigás vinyót. (gyári WD minden, 2,5-ös, nem kell tápkábel sem), ezen tárolsz --> máris nem kell oda lan (a lan pont egy olyan felesleges dolog a WDTVnél, amit szerintem felesleges is többnyire beletenni - általában azért használnád ezt, hogy a géped, ami 10szer ennyit eszik, ne fusson közben)

Hang... Hm... A genius "ládák" gyakorlatilag csak cirpognak egy kevésbé komoly minőségű házimozi szett mellett is (70-80ezres márkás kategória). Egy erősítőt meg ha megveszel, azt kb fél életre veszed. Szóval ott nem érdemes spórolgatni, Denon, Onkyo, Harman/Kardon, esetleg Pioneer (az annyira nem ajánlott már), yamahát inkább ne... Kb 70k az alja, aminél már érdemes erősítőt venni.
A hangfalakat 5.1-re szerintem nem fogod tudni rákötni, max ha levágod a jacket... Vagy veszel egy jack-jack hosszabbítót és levágod a végét... (Azt hiszem így működhet) --> kérdés hogy nem hajtja-e szét az erősítő, illetve, hogy ha 4 ohmos ahangfal, 8as az erősítő akkor mondjuk nagy hangerőn megsülhet az erősítő (huzamosabb használat, nagy hangerő - ezt a geniusod nem is bírná :) )

Én azt mondom, hogy ilyen beruházásnál mindenképp érdemes rászánni minimum 150ezret, ha megengedheted magadnak, és tényleg akarsz valami hosszabb távút, amit nem kell cserélni, max csak a hangfalakat külön, nagyobbra... (Az erősítő egész jó szintig bírni fogja) --> ha nincs ilyen igény, akkor elég egy Logitech Z-5500 is, egész jól szól, gyakorlatilag árkategóriájában (60ezer kb) nagyon is, de nem bővíthető, és messze nem profi cucc. (Genius után ég és föld lenne, de csak egy játékszer... :) )

(#782) Stehe


Stehe
aktív tag

Külső vinyóm az már van, a gépem szinte mindig megy: hangja sincs, és alig fogyaszt valamit, viszont a hd filmek nem egy óra alatt érnek le! :-) Szóval a lan csatlakozó nekem nagyon nagy könnyítés lenne, nem kellene a vinyót sem mindig átpakolászni. A hangcuccon még gondolkodom, mivel a Logitech árából kijön egy alap erősítő, pl. a yamaha egy alap 5.0-s cuccal, mint pl. ez. Persze, nem nagy szám, de sztem a Logitechnél azért gondolom sokkal jobban szól. Főleg ha összehasonlítom, a Logitech akkor is csak 5 darab egyutas 5 centis hangszókat tartalmazó (jól kinéző) műanyag doboz.
Melelsleg a geniust nem lehetne hangfalaként sem rákötni az erősítőre? Mivel az 5 szatellitnek nem jack a vége, hanem bele kell csiptetni a mélynyomóba, így talán megoldható lenne, h. a hangfalakat bekötöm az erősítő megfelelő csatlakozójára, plusz külön a mélynyomót is. Azt, hogy hány Ohmos a szett nem tudom, de majd megnézem...

(#783) Alex91 válasza FefeeX (#781) üzenetére


Alex91
félisten

máris nem kell oda lan (a lan pont egy olyan felesleges dolog a WDTVnél, amit szerintem felesleges is többnyire beletenni - általában azért használnád ezt, hogy a géped, ami 10szer ennyit eszik, ne fusson közben)

Ha van egy NAS, akkor mar nem is annyira felesleges :)!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#784) FefeeX válasza Stehe (#782) üzenetére


FefeeX
veterán

Ha csiptetős akkor nem kell vágni sem... :) 990 magnát az jó, de a yamaha erősítőről inkább lebeszélnélek... Inkább vegyél egy denont... Az is van hasonló árban, mondjuk olyan 50 körül... (hacsak nem 60ból akarsz mindent, de 20k-s erősítőből ne sokat várj...) még azt mondom, 100ból összesen egész jól meg lehet úszni 5.0-t.

Ált van L-R kimenet a mélynyomónak, zsinóros is, de mondjuk az jobban szereti a digit RCA-t... (koax)

Alex: persze, akinek szerverparkja van annak meg azért jó. Én nem vennék NAS-t... :)

(#785) Alex91 válasza FefeeX (#784) üzenetére


Alex91
félisten

Ha tobb gep van, tobb halozat kepes szerkentyu, akkor az ember azert elgondolkozik a NAS-on is :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#786) FefeeX válasza Alex91 (#785) üzenetére


FefeeX
veterán

Hát, nekem 4 gépem van, mégsem gondolkozom rajta. Nem célom, hogy akárki hozzáférjen a cuccaimhoz, a filmeket meg amúgy is külső vinyón tárolom. Akár vihetem is akárhová. Amire dugom azon lesz... De egyéni preferenciák :)

(#787) duffbeer


duffbeer
őstag

És egy újabb rivális 99$-ért.

(#788) FefeeX válasza duffbeer (#787) üzenetére


FefeeX
veterán

nincs benn h264 támogatás --> almás...
Amúgy az SPDIF jobban bejön nekem mint a toslink... Beépíthető merevlemez... Hm, kár hogy emiatt elég csúnyácska lett...
Minden esetre nem az igazi... :

(#789) duffbeer válasza FefeeX (#788) üzenetére


duffbeer
őstag

Ezért használunk WDTV! :D :D :D

(#790) FefeeX válasza duffbeer (#789) üzenetére


FefeeX
veterán

Csak SPDIF lenne rajt és ne Toslink... :( Mármint a WDTV-n...

(#791) knbs


knbs
senior tag

Nem tudom lehet mar szerepelt. A keszuleket ki lehet teljesen kapcsolni, ma reggel figyeltem fel ra, hogy meleg, vilagit a lampa is rajta es a passporton is eg a pici lampacska... pedig kinyomtam a piros gombbal. Mintha stand by modban maradna a power megnyomasa utan is... valamit en csinalok rosszul,vagy ki kell huzni tenyleg a tapot belole?

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#792) Bitlisz válasza knbs (#791) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

Nem lehet teljesen kikapcsolni. kb csak a kimeneteket veszi le (meg az USB kommunikációt)
Meg is mértem: bekapcsolva 10,5W-ot eszik (1db laptopvwinyóval), FullHD lejátszása közben sem megy 12W felé,
"Kikapcsolt" állapotban 6,5W-ot.

Jövő ügyileg meg, hogy ez lesz az ütős cucc: [link]
Legalábbis meglátjuk júliusban (mikor megjelenik végre).

(#793) duffbeer válasza Bitlisz (#792) üzenetére


duffbeer
őstag

Még a kommunikációt sem veszi le szerintem, mert ha kikapcsolva rádugom a HDDt elkezdi olvasni. Legalábbis az aktivitás LED villog.

(#794) Stehe válasza Bitlisz (#792) üzenetére


Stehe
aktív tag

Wow ezt ényleg jó cuccnak tűnik! Reméljük nem rontják el sehol... :-)

(#795) duffbeer válasza Bitlisz (#792) üzenetére


duffbeer
őstag

Ja és erről az Xtreamer-ről a Tesco jut eszembe, amikor kiírják, hogy ez nálunk csak 160Ft, az Intersparban meg 187Ft. Nem szeretem azokat a gyártókat/cégeket, akik úgy reklámozzák a terméküket, hogy közben a másikat fikázzák. Győzzenek meg épkézláb érvekkel.
Ettől függetlenül, ha hasonló support háttérrel fog bírni és végre látunk egy tesztet, lehet, hogy lecseréléném a WDTVt erre.

(#796) knbs válasza Bitlisz (#792) üzenetére


knbs
senior tag

Igazabol a fogyasztas annyira nem zavar, altalanyt fizunk :) Inkabb csak az goy eleg meleg marad meg kikapcsolt allapotban is, a WD passportomon is vilagit a led, bar tapintasra nem porgeti a winyot(persze miert is tenne),de az is "jar" aakkor erre egy dolog van, kihuzni a tapot belole?

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#797) guppy válasza knbs (#796) üzenetére


guppy
őstag

Szerintem se kapcsolja le a portokat, mert az én WD My Book-om amit használok hozzá akkor is megy ha már kikapcsoltam a WD HDTV-t :((

Pedig olyankor lekapcsol ha nem akktiv az usb port le van kapcsolva(gépet kikapcsolom vagy kihuzom a kábelt)

(#798) knbs válasza guppy (#797) üzenetére


knbs
senior tag

Igen a WD passport mybook stb mind lekapcsol ha mondjuk a gepet lekapcsolod, itt megy siman tovabb, nem tudom lehet e ezt firmwaresen orvosolni,bar ketlem :(

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#799) Bitlisz válasza knbs (#796) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

Nekem egy idő után lekapcsol (a winyó forgása megszűnik)...

Csak érdekességnek
6,5W 1 hónapban (24óra 30nap) 43Ft/kWh-val számolva: kb 200 Ft
Az UPC kábelmodem + Linksys Router 13,5W-ot eszik : kb 420 Ft

Sok kicsi sokra megy...

Igaz, ha pl egy átlagos gép 120W-ot eszik (enyém 160-at, de nagyon tele van pakolva), és non-stop megy (letöltés): 3700 Ft /hó

[ Szerkesztve ]

(#800) guppy válasza Bitlisz (#799) üzenetére


guppy
őstag

milyen winyód van?
és a ledek is lekapcsolnak?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.