Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) CosmoBacsika


CosmoBacsika
tag

regota figyelemmel kovetem, nagyon jo kis szerkentyu, persze ezert az arert nem szabad csodat varni, de az ar ertek aranya verhetetlen

(#2) z0d1AK válasza CosmoBacsika (#1) üzenetére


z0d1AK
veterán

amiket olvastam róla, az alapján elég jó.
végülis ha a hd filmekkel is elboldogul, akkor szerintem ennyiért nagyon jó vétel, tervezem is egy darab beszerzését, bár lehet érdemes várni picit, hátha megy majd még lentebb az ára:)
egyenlőre tv is csak egy kis képcsöves van, arra meg úgysem kell full hd film :DDD

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#3) Dluinet


Dluinet
nagyúr

Gondolom felvenni nem lehet vele. De így sem rossz.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#4) z0d1AK válasza Dluinet (#3) üzenetére


z0d1AK
veterán

ha jól tudom, akkor nincs rá lehetőség.
Rádugod a külső vinyót, meg a tv-t és nézed/hallgatod ami a vinyón van :))

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#5) Zenty


Zenty
őstag

Szerintem nagyon jó! Az ára is korrekt.

Guild Wars - Zenty a survivor

(#6) Dave™


Dave™
nagyúr

Ezt NAS-al valahogy össze lehetne hegeszteni?

(#7) infectedmann


infectedmann
őstag

Ez most mi akart lenni? :)
Mert, hogy tesztnek ez édes kevés az tuti fix :D

(#8) Vamp válasza infectedmann (#7) üzenetére


Vamp
senior tag

Reklám.

(#9) tsii_H


tsii_H
tag

jah, en is lattam ezt a masinat egy masik forumban regebben, egy kep erejeig. ez akadas nelkul porgeti a full HD videokat? mert ha igen (vegulis gondolom azer van rairva) akkor 35k-ert g*ci jo vetel. persze ha van hozza egy 120-as tv-d.

(#10) srph25


srph25
tag

Szerintem annyira nem jó vétel. Max 3-4 hónap és itt lesznek a filléres kínai utánzatok is. :K

(#11) perempe


perempe
addikt

29K feletti az ára, és nem tudom, hogy magyar feliratot ismeri-e, illetve állítható-e a betűk nagysága. Aki nem vakon vesz DVD lejátszót (akár a legolcsóbb árszegmensben is), az teljesítheti ezeket a követelményeket.

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#12) srph25 válasza perempe (#11) üzenetére


srph25
tag

Eddig voltak gondok az ékezetes betűkkel, de tervben volt véve egy új firmware ami támogatta a megjelenítésüket. Nem tudom, hogy megérkezett-e már.

(#13) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Minden bizonnyal lesznek kínai utánzatok is de nem vagyok biztos abban, hogy tudnak is majd annyit, mint ezek.
de ha valaki sokalja, az árát, akkor beírja a böngészőbe hogy vatera, vagy e-bay, vagy hasonló, és ott is talál, már 26-ért is!
Az meg nem sokkal drágább egy hdmi kimenetes márkás dvd lejátszónál

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#14) Gordiann válasza z0d1AK (#13) üzenetére


Gordiann
őstag

Attól, hogy egy dvd lejátszo hdmi-s, attol még nem játszik le hd-t (főleg nem mkv-t)...

(#15) csizzah


csizzah
aktív tag

Én is pont azon gondolkodtam hogy írok egy tesztet erről a kis gépről, és most látom hogy megelőztek, de ahogy nézem ez inkább egy kis bemutató mint tapasztalatokon alapuló részletes teszt, nekem van egy ilyenem, kb egy hónapja nyúzom, ha valakinek van kérdése akkor jöhet.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#16) Skynet258 válasza Gordiann (#14) üzenetére


Skynet258
veterán

Szerintem z0d1AK is pont így gondolta, ezért írta.
csizzah: kérdés: mire vársz még, sokunknak kellene az a beszámoló! ;)

https://geekpulse.hu

(#17) JohnyBlue


JohnyBlue
őstag

Nekem is kb. 1 hónapja van meg a kis jószág. Egyszerűen imádom. Barátnőm teljesen odavan érte, mert így az összes kedvenc sorozata felment egy HDD-re. Az én dolgaim meg másik HDD-re. (így nincsen veszek a 2db USB nek hála) bár nemtudom mi lesz velünk ha jön egy baba :B Amit még hozzáfűznék és ami nagyon bejött az egész kütyüben, hogy a dvd ISO file okat is 1:1 be "benyalja" . Így nem kell a kibontással bajlódni ;] Tényleg mindenkinek csak ajánlani tudom :DD

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#18) kutyuska


kutyuska
aktív tag

Közel két hónapja használom, gond nélkül.
Elsősorban mkv, ts formátumú filmek lejátszására. A leírásával ellentétben viszi a Divx-et is.
A felirat kezelés engem nem érint ( nem tudok olvasni :) ). Inkább élvezem a jó magyar szinkront.
Bővebben itt olvashattok:
[link]

[ Szerkesztve ]

" Babra munka, de megéri! "

(#19) krystman


krystman
őstag

Épp a napokba nézegettem én is ilyen lejátszót! Én a MKV miatt vennék ilyet! kérdésem az lenne, hogy tényleg akadás mentesen viszi a 720p és 1080p filmeket a lejátszó?
Meg én láttam olyat amihez nem kell csatlakoztatni kívülről USB-én keresztül a winyót, ha nem maga a gépezetbe kell tenni. Esetleg ez másabb lenne?
Erre gondolok. Tudom ez nem viszi a mkv-ét de ebbe közvetlenül kell tenni a winyót.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#20) nrgia


nrgia
őstag

Bejön! :K

...ha valaki a sarkára áll, az talpra esett ???...

(#21) JohnyBlue válasza krystman (#19) üzenetére


JohnyBlue
őstag

nekem még 720 as és 1080 as filmekkel egyszer sem volt baja. Egyedül ez a új betmenes film őrjít meg, ugyanis vagy 3 változatban lekaptam de mind3 változat pixelesedik. De ezt leszámítva sirály :)

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#22) kutyuska válasza JohnyBlue (#21) üzenetére


kutyuska
aktív tag


A trinity verzió ( 720p ) nálam tökéletes

[ Szerkesztve ]

" Babra munka, de megéri! "

(#23) JohnyBlue válasza kutyuska (#22) üzenetére


JohnyBlue
őstag

na leszippantom :)

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#24) Sir Riccio


Sir Riccio
addikt

Volt nálam is pár darab mindenkinek csak ajánlani tudom, bár szerintem árcsökkenésre a mostani helyzetben felesleges számítani.

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#25) Pali79 válasza krystman (#19) üzenetére


Pali79
aktív tag

Mivel az álatad belinket cucc dobozára nagy betűkkel rá van írva, hogy HD Divx, ezért kizárt, hogy viszi az mkv-t.

(#26) kutyuska válasza krystman (#19) üzenetére


kutyuska
aktív tag

Először szedd össze, milyen típusú médiákat szeretnél lejátszani.
Ha valóban HD filmeket szeretnél ( .mkv ) akkor a gagyi HDD-s lejátszók felejtősek.
A lényeg a h.264 támogatás. Az MPEG4 is megtévesztő lehet.
A hasonló tulajdonságokkal bíró és belső HDD-t használó Popcorn több mint a duplájába kerül, (hdd nélkül).
Hordozható HDD mindenképp kell, pl. ha nem csak otthon töltögetsz.
A 2,5 "hdd-k sem sokkal drágábbak a 3,5"-nál, külső házat kaphatsz 2e-ért ( MSI )

" Babra munka, de megéri! "

(#27) Bibby


Bibby
addikt

Lehet hogy kicsit off, de akkor is...
Annyira figyelnek ezeknek a modern "dobozoknak" a dizájnjára, tényleg nem is csúnyák, modern kinézet stb. Ehhez képest a távirányítóval nem igaz hogy nem lehet semmit kezdeni, egy 10 éves tv-nek ugyanilyen van. Ez az ami szintén szem előtt van, naponta használod, de egy ormótlan műanyagdarab néhány rászórt gombbal. És akkor minden készülék mellé van így a végén van hat ilyen szépség szerteszét, vagy vehetsz egy univerzálist.

Ελευθερια η θανατος

(#28) Pali79 válasza perempe (#11) üzenetére


Pali79
aktív tag

Ezt kifejtedéd bővebben? Én nézegettem DVD játékost, de eddig egyikse tudja lajátszani a FullHD-t, legalábbis én nem találtam. Te pontosan mire gondoltál?

(#29) csizzah válasza JohnyBlue (#21) üzenetére


csizzah
aktív tag

Hát ez érdekes, nekem csak egy változat van meg egy 1080p-s és tökéletesen megy, sőt még a dts hang is jó, úgy néz ki kapásból belenyúltam. :P

(#30) hanog válasza Dave™ (#6) üzenetére


hanog
csendes tag

Egy oldalon nagyon fejlesztgetik a firmware-t hozzá házilag. Jelen pillanatban van hozzá egy olyan ami USB-s hálókártyákat kezeli amin ismertebb chipset van mondjuk RTL. Szóval NAS-sal is össze lehet kötni elviekben, de még nem próbáltam. Én arra várok hogy esetleg egy USB-WIFI-t lekezeljen. Az lenne a tuti. Ez a TV- mellett a nas meg eldugva :)

(#31) JohnyBlue válasza csizzah (#29) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Hümm, háth akkor lehet valamit én bénáztam el :) Igazából mind1. Mert nem is jön be a betmenes film :)))

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#32) qky


qky
tag

Tervezem én is egy ilyen kis cucc beszerzését, de a legfontosabb.
Feliratok méretét, helyzetét a képen lehet-e állítani?

Ha lehet, néhány kép jól esne.

qky

40512 - 3,5k/db (2 db)

(#33) proradeon


proradeon
őstag

Hat nem rossz cucc, de legtobbszor az ilyen media centereknek az az egyik nagy hibaja, hogy egszeruen lehagyjak roluk az analog 5.1 kimenet(ek)et. Marpedig nem mindenkinek van optikaval ellatott erositjoe....
Egyebkent jo kis cucc :K

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#34) Konflikt válasza Dave™ (#6) üzenetére


Konflikt
addikt

usb/n keresztul tobb mint valoszinu sztem.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#35) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Ezt a kütyüt összehegeszthetnék egy sima DVD-olvasóval, és máris tökéletes lenne számomra. A 200 db DVD-met sajnos nincs kedvem/időm/lehetőségem HDD-re tenni.
Amúgy szimpatikus kütyü :)

(#36) krystman válasza kutyuska (#26) üzenetére


krystman
őstag

Hát mindenképp, ha veszek akkor igazából mkv miatt venném, mert a többi formátumot a DVD lejátszóm amúgy is támogatja. :) Persze ettől függetlenül, ha lenne ilyenem, akkor erre tenném a DVD, DivX-et is, hogy végre ne kellene írkálni a lemezeket. ;)

(#37) krystman válasza JohnyBlue (#21) üzenetére


krystman
őstag

Na, ez a lényeg! :DD Hogy viszi akadás mentesen. Úgy kíváncsi lennék, ezt miként oldják meg, hisz a mai procik is eléggé szenvednek a 1080p-és mkv filmekkel! Ez meg csak így viszi! :)

(#38) hanog


hanog
csendes tag

Az mkv akadásmentességét célprocival oldják meg így nem kell erőgép. Az előbb annyit elfelejtettem hozzátenni a NAS-os kérdéshez, hogy egyelőre még csak felcsatolni tudja a könyvtárakat hálózaton, meg másolgatni. Sajnos a hálózatról történő lejátszás még várat magára. De a srác aki csinálja a firmwareket elég bizakodó úgyhogy lehet lesz majd UPNPAV stream. 2 naponta új firmwaret rak ki az oldalára. [link]

[ Szerkesztve ]

(#39) Dave™ válasza hanog (#30) üzenetére


Dave™
nagyúr

Na jó, de wifin menne egy 1080-as vagy akár 720-as HD akadásmentesen? Nem valószínű... :( USB sajna nem opció, mert limitált a hossza. Egy UTP-t azért tehettek volna rá.

(#40) hanog válasza Dave™ (#39) üzenetére


hanog
csendes tag

Már miért ne menne? Én pl. most is így használom laptop a NASról lejátsza az 1080p-t wifin és bele is lehet tekerni nem kell várni percekig.

(#41) 33as válasza ^Clown (#35) üzenetére


33as
senior tag

Akkor neked a Popcorn Hour NMT A-110
a megfelelő játékos, igaz hogy drágább de fogadja a külső DVD meghajtókat is!

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 6a , Pocket 2 és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#42) Findzs


Findzs
addikt

ha kibövitenék ezekkel: dvd lejátszó+wifi vagy utp+analog 5.1 = best buy
:)

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#43) z0d1AK válasza Skynet258 (#16) üzenetére


z0d1AK
veterán

igen, én is viszonyításhoz írtam, h azért mennyivel jobb, mint a hdmi-s dvd lejátszó, mert nem sokkal több, és bár a lemezeket nem tehetjük bele, de ennek ellenére bármilyen külső vinyónkat igen, és ez meg már csak hd lejátszó!
még a dvd-írókat is veri szerintem
és a másik, hogy szerintem viszi ez akadás mentesen a full hd-t, mivel minden bizonnyal nem csinálná meg a gyártó, ha nem menne(bár azért van kivétel:)) )

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#44) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Bocs, de azt hittem olvasok egy korrekt tesztet erről a kütyüről végre, mert figyelem egy ideje és érdekel a dolog. De hát ez nem az. A létrejött fórumban több az infó a userektől, mint magában az írásban, a 220voltos írásról nem is beszélve, ahonnan az egyik képet linkelted.
A legtöbb infót még mindig innen lehet összeszedni a kütyüről szerintem.

Feel Good Inc.

(#45) z0d1AK válasza Pompi (#44) üzenetére


z0d1AK
veterán

én is vásárláson gondolkodom csak, de reméltem, h egy ilyen írás után megjelennek azok is, akik már használnak ilyet, és megemlítik a tapasztalataikat is

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#46) Pompi válasza z0d1AK (#45) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Biztos én leszek a rossz és gonosz, de ha nincs ilyened csak szeretnél és szemezel vele, akkor minek Logoutra címlapra írni egy "ismertetőt". :(
Már mind1, remélhetőleg arra legalább jó lesz a topik, hogy megtudjunk pár hasznos infót, aztán majd valaki ír róla egy korrekt beszámolót.

Feel Good Inc.

(#47) M@trixfan válasza Findzs (#42) üzenetére


M@trixfan
addikt

Ilyen árszinten ne kívánd az analóg 5.1-et mert pocsék lesz! Az legyen csak a külön DAC dolga. Az analóg elemek és a tervezésük fajlagosan drágább mint rászórni pár IC-t egy lapra.

Hálózat nélkül ez egy kiherélt cucc, de legalább olcsó és előrevetíti az ilyen lejátszók árcsökkenését.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#48) kutyuska válasza M@trixfan (#47) üzenetére


kutyuska
aktív tag

Az emberek többsége nem hálózaton keresztüli lejátszásban gondolkodik.
Még én sem, pedig megtehetném. :N
Egyszerű, sallangoktól mentes HD lejátszó, bitang jó képminőséggel. Olcsón, 27e-ért vettem 2 év garival janár elején.
Annyi mozgás pedig kell, hogy néha elviszed a mobil USB rack-et rámásolni pár új filmet.
És a család minden tagja egyszerűen tudja kezelni.
A DTS probléma akkor érdekel, ha lesznek DTS szinkronok, addig elvagyok a DD 5.1-gyel.
( Úgy sincs erősítőm, a Sony TV-nek viszonylag jó a hangja :C )

Pompi-nak igaza van. Minden eddigi kérdésre olvasható a válasz a másik fórumon.

[ Szerkesztve ]

" Babra munka, de megéri! "

(#49) ArGab


ArGab
őstag

Egy tömör tapasztalati összefoglalót tudok írni róla, most hétvégén lett meg.
HD-k közül vitte az összes kipróbált 720p (kb. 6) és az 1 nálam lévő 1080p-t is minden gond nélkül, ugyanígy az összes kipróbált Xvid és DivX filmet is. ISO formában lévő dvd-t is lejátsza, de dvd-ből menüt nem tud, csak közvetlenül a fő műsorszámra ugrik. Egy DVD-nél jártam vele úgy, hogy 1.85:1 helyett 2.35:1-re lőtte be a képarányt sajnos. Szépen kezeli a több hangsávot avi-ban és mkv-ban is, mkv-ba beágyazott feliratokat szintén viszi, és elvileg ha van az mkv-ban chapterezés, azt is tudja. Gyári firmware-hez képest a legfrissebb sok dolgot tud, tehát fejlesztés ténylegesen folyik.
Hátrányok:
Talán a legzavaróbb a feliratkezelés. Egyrészt nem lehet pozicionálni vagy méretet állítani (kép aljára teszi le, hatalmas sorközzel), másrészt legközelebbi támogatás az Western Europe (ez is eleve csak új firmware-rel van, tehát később lehet javulásra számítani), szóval kalapos ű és ő van ANSI fájlok esetén, UTF-8-nál viszont ezek ki is maradnak. Nem támogatja a formázásokat (dőlt, félkövér), és bent is hagyja a feliratban a <i>, stb. jeleket is. Valamint felirat megjelenítésekor van egy idegesítő vagy fél másodperces csúszása az egyébként gépen jól beállított feliratnak.
Szintén zavaró, hogy nem lehet ugrani a filmben időpontra, csak gyorstekerni. Ez elég zavaró lehet. Viszont félbehagyott lejátszásnál megkérdezni, hogy folytassa-e ugyanott.
DTS támogatás csak digitális kimeneteken van, szóval DTS hanggal ellátott filmeknél csak külső erősítővel lehet hangot kezelni. Ez néhány csak DTS hanggal ellátott MKV esetén egyeseknél probléma lehet, de legalábbis megtekintés előtt át kell tömöríteni a hangot AC3-ba.

Most ennyi jutott eszembe. Összességében kellemes kis lejátszó a maga hibáival, amik remélhetőleg később még javításra kerülnek.

(#50) csizzah válasza ArGab (#49) üzenetére


csizzah
aktív tag

Egy kicsit kiegészíteném az összefoglalót annyival hogy a felirat mérete állítható négy lépcsőben, és a gyorstekerésen kívül van 10 perces ugrás is ezzel pillanatok alatt kényelmesen be lehet lőni a kívánt részt,
Dts hanggal kapcsolatban annyi a történet hogy bizonyos filmeknél pár másodpercenként akadozik a hang, ennek az okát még nem sikerült kideríteni, teljesen randomszerűen csinálja mind a 720p, mind az 1080p filmek esetében előfordul, én nagyon sok filmmel kipróbáltam mert néha bizony hatalmas minőségbeli különbség van a dts javára, számomra jelenleg ez a legfájóbb pont.
Ha mindenképpen működő dts hangsávot szeretnénk akkor meg lehet próbálni átkonvertálni a filmeket m2ts formátumba, ezzel megszűnik a probléma(legalábbis nálam eddíg működött) viszont ha beletekerünk a filmbe akkor elcsúszhat a hang a képhez képest(nem mindegyiknél tapasztaltam).
Nagyjából ennyi.

@ArGab
Egy DVD-nél jártam vele úgy, hogy 1.85:1 helyett 2.35:1-re lőtte be a képarányt sajnos.
Ezt meg tudtad oldani valahogy?, nálam is csak egy dvd-nél csinálta ezt természetesen pont annál az egynél amit nem teszt céljából másoltam fel hanem meg is szerettem volna nézni. :W

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.