Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) WiZARD


WiZARD
addikt

24p-t tud normálisan?

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#2) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Nekem is van ilyen vagyis volna ilyen készülékem, de sajnos a WD által kiadott egyik szoftverfrissítés hazavágta amit még szerencse a WD el is ismert hogy hibás volt.
Nos amikor még működő képes volt akkor ilyen szaggatásokat ami a tesztben van írva sosem tapasztaltam pedig én is leteszteltem ezekkel a teszt fájlokkal a lejátszót annak idején és pár 1080p-s BluRay anyaggal de nálam nem volt gond még hálózatból történő lejátszás esetén sem, szóval nem értem hogy nálatok miért szaggatott, szerintem ott valami más gond lehetett.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#3) zsolt501 válasza WiZARD (#1) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Igen

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#4) Dexar007 válasza zsolt501 (#2) üzenetére


Dexar007
veterán

Szerintem is más gond van , külföldi tesztekben szó sincs szaggatásról.. :F

Give me your cum,bull!

(#5) tothl válasza Dexar007 (#4) üzenetére


tothl
addikt

Én sem vágom, idáig _SEMMI_ nem szaggatott. Ha a hálózaton valami nem stimmel akkor fordul elő ilyesmi, illetve a formátumprobléma is rossz jogosultságbeállításoknál jött elő.

(#6) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Az utolsó teszt videó linkje rossz :S

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#7) Zanik


Zanik
addikt

Na, akkor már csak a Seagate Freeagent Theater+ van hátra! :DDD

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#8) rudi válasza zsolt501 (#2) üzenetére


rudi
nagyúr

Az a nagy helyzet, hogy pontosan ugyanezekkel a fájlokkal, pontosan ugyanezzel a pendrájvval teszteltem múltkor az O!Play-t és most is ugyanezzel vizsgáltam, és minden OK volt nála, a WD meg szaggatott. Én sem ezt vártam, de ez van. Ha a "valami nem volt kóser" jellegű dolognál tudsz konkrétabb tippet adni, hogy mi lehetett rossz, annak nagyon örülnék. Alapvetően csak a firmware-re tudok gyanakodni, szrintem máshol nem jöhetett be zavaró tényező.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#9) zsolt501 válasza tothl (#5) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Szóval nem ártana ezt a teszt folyamatot megismételni, mert ez így kissé félrevezető, mivel azt érzékelteti hogy maga a készülék nem jó.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#10) rudi válasza Zirowe (#6) üzenetére


rudi
nagyúr

Most elvileg jó.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#11) zsolt501 válasza rudi (#8) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Külső HDD-röl is megpróbálhatnátok, nálam azzal sem volt gond. de hálózatos lejátszással sem, szóval az is lehet hogy maga a pendrive kezd haldoklani, találkoztam már hasonlóval.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#12) tothl válasza rudi (#8) üzenetére


tothl
addikt

Azt meg tudod mondani, melyik USB-be dugtad a pendriveot ?
Egy barátomnak a hátsó csatin egy samu hdd-vel szaggatott, az oldalsóval nem.
Nekem egy WD Mybook-kal jó mindkettőből.

(#13) rudi válasza zsolt501 (#11) üzenetére


rudi
nagyúr

És azt hogy magyarázod, hogy az Asusszal meg ment ugyanaz a pendrive? Most próbáltam a desktop gépemmel, 20 MB/s fölött tudok olvasni róla.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#14) rudi válasza tothl (#12) üzenetére


rudi
nagyúr

Oldalsóra dugtam.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#15) tothl válasza rudi (#14) üzenetére


tothl
addikt

Hát passz akkor...vannak ilyen misztikumok :)

(#16) zsolt501 válasza rudi (#13) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ezt sehogy, de szerintem te sem azt hogy nálam meg nincs gond, vagyis nem volt addig amíg el nem szált köszönhetően a WD szoftver fejlesztőiek. :O

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#17) Atom_Anti


Atom_Anti
senior tag

Hát nagyon remélem hogy csak neked szaggat, mert egy ilyet vettem karácsonyi ajándéknak! Ha szaggatni fog HD filmek alatt, akkor az egész nem ér semmit... :(

(#18) rudi válasza zsolt501 (#16) üzenetére


rudi
nagyúr

Elszállás előtt melyik FW volt fenn nálad? Én a 11-es végűvel teszteltem, ami eggyel van a gyilkos 12 előtt.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#19) dwiki


dwiki
senior tag

Szaggatás oka nem lehet a rossz képfrekvencia beállítás (24p és egyéb)?
Csak kérdés...
Nekem sima HD TV-m van, szagattást nem tapasztaltam soha.
Ellenben van néhány 1080p-s film, ahol szétesik "kiskockákra" a kép.
De elenyésző, kb 50-ből 1 az arány... (egész pontosan
3 ilyen filmmel találkoztam)

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#20) zsolt501 válasza rudi (#18) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Igen a 11-es volt rajta és a 12-es volt a gyilkos. :O

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#21) zsolt501 válasza dwiki (#19) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ez is egy lehetőség hogy nem tökéletesen vált a 24P között, ilyet már hallottam fölleg olyan esetben ahol maga a tv nem tökéletesen kezelte a 24p-t.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#22) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Az a baj ezekkel a kütyükkel, hogy egyik sem tökéletes. Nekem is volt ilyenem, de a filmjeim 10%-át nem vitte egyáltalán vagy csak szaggatva kép/hang problémákkal. Ezért marad a HTPC amin ugye nincsenek ilyen gondok. Nekem az nem tetszett elsősorban, hogy a HDMI-n keresztül nem vitte a hangot, csak sztereot, arra meg ki kíváncsi ugye... Most lekopogom, de a PCről még a FLAC formátumok is mennek jól, nemcsak sztereóban, hanem az mkv-ban tárolt többcsatornásakat is. Még sok generációnak kell kijönnie, hogy mindezt tudják ezek a kis lejátszók.

Üdv,
Vik

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#23) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Sziasztok, lenne egy kérdésem:

Ezek a lejátszók meg tudják osztani a hdd-t ami az usbre van kötve, látszik az olyankor a hálózatból? Különben szimpi kis szerkezet, a wd-nek nagyon guszta a kezelőfelülete.
Esetleg le tudnak ezek játszani streamelt videót?

Laci

(#24) stevve válasza zsolt501 (#21) üzenetére


stevve
nagyúr

"maga a tv nem tökéletesen kezelte a 24p-t." - Ez így elég rosszul hangzik. Vagy tudja és akkor a logika elvégzi - és jól - a pulldown-t vagy akármit vagy nem tudja egy tv.

Rudi:
"az oldalazó kameramozgásoknál" - ez arra utal, hogy a frissítés nem volt szinkronban a megjelenítő és a videó között. Esetleg azt meg tudod még valahogyan nézni, hogy az akadós filmeknél hardver akasztotta-e a dolgot?

(#25) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Nem is tudom. Csendes, kicsi, és még ízlésesnek is mondható a menüje. Fogyasztása sokkal kedvezőbb mint egy HTPC-nek, árban is sokkal kedvezőbb. Viszont sajnos nem visz mindent még tökéletesen, talán javítják majd.

Másik oldalról közelítve a Plex csuklóból viszi szoftverből a madaras klippet. (XBMC Mac-es megfelelője) Megnéztem a terhelést és ezzel az extrém példának számító klippeppel már a legolcsóbb 4 magos cpu is megbirkózik szoftveresen ha jól skálázódik a dekóder. Egy halk quad munkállomás mellett fölösleges ilyen cuccokkal bajlódni, sőt egyáltalán a hardveres gyorsítással szórakozni.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#26) Sonja válasza Gusztáv (#23) üzenetére


Sonja
veterán

Igen, meg tudja osztani! ;)

Én se értem ezt a szaggatást, mivel ebben van egyedül ilyen áron 500MHz-es proci + 512MB RAM. Nálam se szaggat semmi, ellentétben a csodálatos ÁNUSZ-szal. :U

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#27) kcsaba-00 válasza Vikthor (#22) üzenetére


kcsaba-00
csendes tag

Nekem lassan 2hónapja van meg a játékos, Panasonic NeoPDP-vel használom és soha nem tapasztaltam szaggatást, vagy ilyesmit. Optikain van bekötve egy BD házimoziba, TruHD-n kívül mindenféle hangot szépen át is küld. Szóval én teljesen meg vagyok vele elégedve, bátran merem mindenkinek ajánlani. Be van kötve a routerembe, így (XP-vel használom), oda-vissza működik a kapcsolat. 1,5 TB-os és egy 1 Tb-os külső vinyó van rákötve, mindkettőt szépen lekapcsolja. Szvsz nálam BestBuy!

(#28) dwiki válasza Vikthor (#22) üzenetére


dwiki
senior tag

Nyilván ilyen kütyükhöz azért már dukál egy min 5.1 erősítő (+ hangfalak). Mert nagyban csökkenti a (házi) mozi élmény, ha ott a > 42 colos Tv, rajta a full HD film, aztán meg a TV monitorján jön a hang...
Persze ha eleve monitoron nézi az ember a filmet, akkor meg az egész kütyü felesleges nagyjából.

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#29) zsolt501 válasza stevve (#24) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ebben igazad van, de láttam már egy két érdekes dolgot.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#30) Atom_Anti


Atom_Anti
senior tag

Olyan kérdésem lenne hogy ennek a hangját rá lehet -e kötni a DVD lejátszó hangfalrendszerére, vagy pedig csak simám sztereó fog szólni a Tévéből?

(#31) bambano válasza rudi (#18) üzenetére


bambano
titán

Én elolvasnék egy friss popcornhour tesztet....

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#32) stevve válasza zsolt501 (#29) üzenetére


stevve
nagyúr

Érdekes dolog mindig előfordulhat. :K A gyártótól függ, hogy mennyire megy valami, de a nevesebbek azért általában adnak arra, hogy tudja is a tv azt, amit rámatricáznak. Persze én is találkoztam már az ellenkezőjével (néhány gyártó eleinte nem tudta a HD Ready és a FullHD jelentését), de nem a 24p dolgában - eddig.

(#33) rudi válasza stevve (#24) üzenetére


rudi
nagyúr

Úgy teszteltem, hogy itt volt nálam a WD TV Live és az O!Play is újra. WD TV ráköt, filmek elővesz - akad. Állítgattam 60 és 50 Hz-t, felbontást (natív 720p-s a tévém), de az nem segített. Ezután O!Play rádug, és minden meg flottul. Nekem ebből az jött le, hogy a WD TV nem százas. Plusz nem ismerte fel a közepes mkv anyagot, ami azért eléggé standard tömörítésű. Sajna, nincs már nálam a pléjer, szóval további tesztelése szervezést igényel.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#34) zsolt501 válasza stevve (#32) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Most SAMSUNG LE37B653T5P tv-vel használnám, de régebbi Samsungok és Panasonic Tv-k esetén voltak problémák a 24p-s megjelenítéssel, ezekre általában jött is ki javítás.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#35) stevve válasza rudi (#33) üzenetére


stevve
nagyúr

Érdekes... Természetesen ebből nekem is az jött le, hogy a WD problémásabb, mint az Asus, csak azért értetlenkedek itt, mert a WD TV-k híre, a vélemények róla jobb képet festenek le ennél.

zsolt501:
Az kemény... akkor nem szóltam. Egy-két régi esetről én is hallottam, amik javultak, de hogy ez nem egyedi eset volt, arra nem gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#36) zsolt501 válasza rudi (#33) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Egyébként az biztos hogy a WD nem tökélete, mert volt egy két film amit első indításra nekem is szaggatta, de mikor leállítottam és újra indítottam onnantól tökéletes volt, szerintem ez valami BUG amit előbb vagy utóbb javítanak.
És az még az érdekes ebben hogy ezt nem mindig csinálta, hanem csak eseti jelleggel MKV esetén de hogy miért erre nem sikerült rájönni.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#37) dwiki válasza rudi (#33) üzenetére


dwiki
senior tag

Szerinem megérne egy próbát egy FullHD-s TV-n is, hátha az volt a ludas, még ha elsőre ez furcsán hangzik is ...

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#38) rudi válasza stevve (#35) üzenetére


rudi
nagyúr

Őszintén szólva, én is messze jobbat vártam. Kb. O!Play szintet + szebb menüt + rendes feliratkezelést. Szerintem a saját tévémmel (Hannspree VX 37"-os) már nem igazán jutnék semmi újra, de lehet, hogy megpróbáljuk valami másra rákötni. Persze, akkor is ott marad a levegőben, hogy benne van a pakliban az akadás. Ráadásul nincs konkrét magyarázata.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#39) zsolt501 válasza rudi (#38) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Még azt is ki kellene próbálni még hogy tényleg nem e maga a WD hibás mert az is lehet, mert nincs olyan készülék ami nem romolhat el.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#40) headhunter válasza rudi (#8) üzenetére


headhunter
addikt

Tesztek más "szemszögből" : :U

[link]

[link]

(#41) Vikthor válasza dwiki (#28) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Nálam nem az erősítő-hangfalak-TV volt a gond, hanem a lejátszó, mert sok sebből vérzett. Ugye már a HDMI 1.0 is képes volt DTS hang továbbítására, kérdem én miért is nem működött ez a funkciója akkor? Közben rájöttem, hogy licensz meg ilyenek és csak TOSLINK kábellel ment a DTS, HDMI-n meg csak a kép... ez röhej. Nekem is 1 TB-os HDD volt hozzákötve, azt fel is ismerte gond nélkül, csak a 200 filmből kb 20-25öt nem játszott le sehogy vagy normálisan. Én meg mindent le akarok tudni játszani, tehát ez a player nem jöhetet nálam szóba, és a firmware upgrade sem segített. Tehát elpasszoltam és maradtam a HTPC + Win7 + Mediaplayer classic triónál. Ja és Radeon HD 4850 HDMI-je a FLAC 7.1-et is tökéletesen továbbbítja az erősítőm felé. Mindent visz. Ja, kérem, akkor miről beszélünk? :F

Üdv,
Vik

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#42) tothl válasza headhunter (#40) üzenetére


tothl
addikt

Mondjuk ez az első olyan teszt amit a kütyüről olvastam, ami szerint van, amit nem visz akadásmentesen. Feature-beli hiányosságok oké, pl. felirat kezelése, dvd iso menü, nade, hogy akad... Ha ezt olvastam volna anno amikor vettem tuti nem veszem meg.
Igy megvettem (gyorsan lecseréltem a wdtvhd-t, mert az tényleg nem volt százas) és vígan használom. Egyébként nekem elég volt pár pozitív, mértékadó kinti teszt mellé némi info, hogy milyen proci van benne mennyi memóriával, és ennyi. El nem tudom képzelni miért és mi akadhatott.
Mondjuk alap, hogy ha egy pendrive-al nem megy, esetleg egy próbát megért volna egy másikkal. Nem tartok kizártnak ilyesfajta kompatibilitási problémát. Van nekem is olyan pendriveom, ami van amelyik számítógéppel hasít, a másikkal poroszkál csak. Oprendszer ugyanaz, usb2.0 megvan és mégis.

(#43) tothl


tothl
addikt

Na figyusztok vettem a fáradtságot és letöltöttem a fileokat. Próbáltam hálozaton, usb driveon is lejátszani. A tesztelőnek tökéletesen igaza van pont azt tudja a kütyü mint amit leírt. :)

Számomra ez azért hihetetlen, mert soksok gigányi 1080p-s anyagot, m2ts-t is átpréseltem már rajta és egyikkel sem volt semmi ilyesmi.
Ezekkel a videókkal van valami, ha valaki érez magában elhivatottságot és kedvet, hogy meglesse milyen codec-paraméter az amitől megfekszik a wd az megoszthatná velem.. :)

(#44) Vikthor válasza tothl (#43) üzenetére


Vikthor
nagyúr

olyan mkv fileokat tuti nem nagyon szereti, amiben pl. FLAC hangsáv van. Meg egyes 1080p-s fileokat se visz tökéletesen.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#45) Jaeger


Jaeger
tag

Mivel összehasonlító tesztről van szó, pár gondolat az ASUS-ról...
Már használom egy ideje, de eddig semmi gond nem volt vele:
1. A fapados menüje nem zavar.
2. Eddig mindent felismert, lejátszott.
3. Az ő-ű betű problémája könnyen megoldható + menü-magyarítás is készült már hozzá (mondom ezt úgy, hogy linux-analfabéta vagyok, de a részletes leírás alapján pár kattintással elintézhető a dolog).

Ez utóbbival kapcsolatos részletek ill. a megoldás módja itt található:
http://forum.mpeg4-players.info/index.php?showtopic=1851

Ja, majd' elfelejtettem: nálam az kizáró tényező, ha egy lejátszó készenléti állapotban is annyit fogyaszt, mint üzem közben... És nem a pénz miatt...

[ Szerkesztve ]

(#46) aram01


aram01
nagyúr

kéne egy ilyen karácsonyra

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#47) tothl válasza Vikthor (#44) üzenetére


tothl
addikt

Érdekes, mert FLAC zenéket egész jól visz. Amúgy tényleg ezek az első fileok, amikkel gond van, és a hardver nem indokolja.

(#48) Yany


Yany
addikt

Egy teszt-sorozatot nem akartok indítani amia mai HD TV-kről készülne? Sok fronton érintené a PH tematikáját, hiszen egy pl. Samsung B650, vagy LG LH7000 multimédiás képességekkel is rendelkezik (mkv!), illetve monitorként is használhatóak. De hogy mindezt mennyire, azt egy alapos ph-s LCD TV shootout kideríthetné a ph olvasóinak. ;)

Ez egy építő javaslat-féle lenne, vagy mi... :)

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#49) Parci válasza Yany (#48) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

(de... ;))

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#50) stevve válasza tothl (#43) üzenetére


stevve
nagyúr

Az m2ts ezek szerint nálad is simán ment? Melyikkel gyűlt meg a baja?

Mindenki:
Igen, a tesztfájlok picit trükkösek, de annyira nem különlegesek, hogy ne lehessen lejátszani ilyen kütyükkel. A hangsávok között FLAC nincs, így az biztosan nem lehet gond. Az mkv-k közül a 3 Mbps sebességű a minimum. 1080p filmeknél ilyet vagy kisebbet nem nagyon lehet találni (és nem érdemes), így ha ezt viszi, akkor bármelyiket vinnie kell. A 10 Mbps sebességű pedig arra jó, hogy ha azt viszi, akkor a ripek lejátszásánál csak nagyon ritka lehet olyan, mait nem visz. Amit ismer a DXVA, az mind DXVA-s, minden szabványnak megfelelnek. Lehet, hogy valamelyik kódolóbeállítást nem szeret, de ez megint csak nem a filmek hibája :)

Szóval ha az Asus simán vitte, akkor ennek is kellene mindet tudnia. Nincs trükk a háttérben. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.