Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vodkaboy22


vodkaboy22
addikt

Most már tekintélyes súlya van :)

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#2) psyho85 válasza vodkaboy22 (#1) üzenetére


psyho85
aktív tag

Látom bevásároltál a ~200 forintos Lomex-féle kuka EPCOS kondikból. (Ők csak így mondták: "Ezt a kukából szedted? Az 180 forint, ja.") Remélem azért rájuk mértél beépítés előtt. Bár látom tisztes a mennyiség, egy venti elforogna egy darabig ennyi kondiról. :)

[ Szerkesztve ]

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#3) vodkaboy22 válasza psyho85 (#2) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Igen abból van. :) A led-ek is világítanak utána 10-15 percig :) De baromi érzékeny fejhallgatóval vezéreletlenül síri csend van.

Mivel csak munkahelyen van hozzá műszer 4-et vittem azt lemértem magamnak azok mind 400-405uF közötti volt, viszont ESR sajna nem tudtam mérni.

[ Szerkesztve ]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#4) psyho85 válasza vodkaboy22 (#3) üzenetére


psyho85
aktív tag

A vezéreletlen síri csend az kell, bár nem azt kell hallgatni rajta. :) Én is vettem egy marékkal ilyen kondit, jó lesz az még alapon. Ennyiért vétek lett volna otthagyni. :)

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#5) vodkaboy22 válasza psyho85 (#4) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Sok minden jót lehet ott találni. pl azok a trafók amik fojtónak vannak bent azok is lomexból vannak (100Ft) a piros nagy WIMA kondik is lomex azok azért 500Ft-ok voltak... De megérte.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#6) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Sajnos azt kell mondjam, a lomex-ből nem szabad vásárolni. Hamis alkatrészeket is árulnak. Lehet otthonra megteszi, de én inkább maradok a nem kínai, karakterizált cuccoknál.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#7) vodkaboy22 válasza Blindmouse (#6) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Sajnos én is vettem már tőlük hamis 7812-est ami ~400mA-nál rövidzárba ment... :O
De ez ennyire gyakori lenne? Neked eddig mivel volt tapasztalatod?
Egy ilyen EPCOS kondi is lehet hamisítvány? :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#8) psyho85 válasza vodkaboy22 (#7) üzenetére


psyho85
aktív tag

Hát egy Rubycon 400V 220uF simán van több mint ezer forint, szóval ezek a "márkás" EPCOS kondik kétszázért se... hát legalábbis gyanús. :D

Szét kéne szedni párat, csinálták egy időben a kicsi sárgák azt, hogy a nagyobb kapacitású kondi házába beleraktak egy sokkal kisebb kondit. Tehát lehet a kapacitás megvan (azt egyszerű mérni, nem érdemes csalni vele), de a feszültségtűrés a töredéke.

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#9) vodkaboy22 válasza psyho85 (#8) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Jó pár hete kapják a 190Vdc-t és kipróbáltam 330Vdc-t is kaptak már... Bár azt csak próba volt.
Viszont mintha nagy lenne az ESR mert 330Ohmmal nem fél pillanat kisütni egy kondit. :F

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#10) Blindmouse válasza vodkaboy22 (#7) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Talán MOSFET-et láttam tőlük. De igazából mindegy, innentől kezdve megbízhatatlanok. A 7812-t lehet csak megfőzted.

[ Szerkesztve ]

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#11) vodkaboy22 válasza Blindmouse (#10) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Nincs róla képem de nem hiszem. nagyon vékony lemez volt a hátlapja előlapon csak ennyi NT7812 és a lábai is érdekesen vékonyak voltak. AZt hittem valami speckó kisebb teljesítményű darab de nem..

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.