Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zzola


zzola
félisten

:C

(#2) XplodR


XplodR
csendes tag

Már értem hogy egyesek hogy érnek el ilyen-olyan rangokat olyan hamar...

(#3) Walter_White


Walter_White
senior tag

1 EK blokkot elfogadnék majd az 1950X-re.... de Isten őrizzen hogy én még1x egy kompaktot felszerelek bármire is, Főleg nem egy 1000euros procira.

(#4) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

sokszor gondolkodtam már vízhűtésen, de mindig tartok az esetleges, idővel bekövetkező szivárgástól... pl. az autók hűtőrendszere se tart örökké... illetve amit még máig nem tudok, hogy ereszi le valaki a hűtővizet a rendszerből.. bár biztos nem ördöngösség (bár forgatni nem sok kedvem lenne miatta a gépet).. maradok léghűtésen egyenlőre... bár igaz, egy ilyen TR procit nem nagyon lehetne épkézláb módon közvetlen léghűtéssel lehűteni, túl nagy és nehéz lenne a borda (ha tuning lehetőségre is akarunk valami tartalékot)...

mindenesetre jó dolog, hogy a custom hűtősökre gondolva adnak alapból legalább egy keretet.

#XplodR: és most gyűjteni akarsz hozzászólásokat? :) .. Írogatsz majd mindenhova mi? :D

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#5) Bird


Bird
addikt

Nem bízok a vízhűtésben, rengeteg buktatója lehet. Szivattyú problémák, tömítések stb...

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#6) hemaka


hemaka
nagyúr

Jatek vizet egy ilyen draga procira, lol

(#8) donpeal01


donpeal01
csendes tag

Noctua sem bírna vele?

(#9) Duddi


Duddi
aktív tag

Vízhűtés pff. Kompresszoros hűtőkört neki és mehet a mag hőmérséklet 10 fok köré. [link] Vagy egy Peltier elem a kupakra. [link]

[ Szerkesztve ]

(#10) ZuluMASTER


ZuluMASTER
csendes tag

Évekig használtam vizhűtést,hiba nélkül. Corsair H100i-t. Ha esetleg újra asztali gépre váltok(amit erősen kérlek..) újra azt vennék.

Minden publicitás jó, kivéve a nekrológot.

(#11) DraXoN válasza Duddi (#9) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

mind a kompresszoros, mind a peltieres hűtés "kiegészítés" nem kicsit megdobja a fogyasztást.. a kompresszor teljesítmény függő, de egy kupak méretű peltier úgy 60W is lehet (pluszban a többi rendszer komponens mellé).. annyi pluszt szerintem nem hoz.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#12) Duddi válasza DraXoN (#11) üzenetére


Duddi
aktív tag

Lehet. és sok szempontból macerás is lehet de facy as shit + led és "eXtreme Gaming Cooler"

(#13) t72killer válasza Walter_White (#3) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én elég jól elvagyok még most is a h105-tel, azért komplett egyedi vizet elég melós kiépíteni és több hely kell neki. Viszont tartok tőle, hogy egy rendesen megrántott 1950x-hez már kevés lesz a h105, úgyhogy lehet nem úsznám meg hűtőcsere nélkül az esetleges upgrade-et.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#14) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Aki alapórajelen használja, annak gondolom elég lehet egy szép nagy és csendes, de olcsóbb léghűtés is, főleg ha megfelelő alaplap/ház kombót használ.

Készíthetnének már olyan alaplap és ház formátumot, ahol minden nagyobb "hőtermelő" elem a ház szélére esik, tehát kapásból kaphatja a friss levegőt és a meleg levegő is instant távozik ahelyett hogy ott örvénylene a házban össze vissza, amíg ki nem talál.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#15) sunpower válasza Bird (#5) üzenetére


sunpower
tag

Valóban rengeteg buktatója lehet, de egyszer kell rendesen megcsinálni és nincs vele baj.
Nekem 12 éve van vízhűtésem és sosem volt vele baj! Ki tudja már hány generációs cuccot szolgált már ki.
Pár éve áttértem EKWB blokkokra, a csövezés és a csatlakozók saját (kék színű poliuretán levegős szerszámokhoz használt cső, hollandis szorítós csatlakozók).
A hőleadó radiátorok is egyediek, kicsit túl vannak méretezve, de nem kell rá ventilátor, csak konvekciósan adja le a meleget. Ezáltal hangja sincs....
A szivattyú eredeti EHEIM 1046-os (12 éve!), de van tartalékban egy másik.
Amikor blokkot cserél az ember akkor kell csak a folyadékkal szarakodni, de akkor meg elvágom a csövet (olcsó), és kifolyatom egy nagy edénybe, lavórba. Nem algásodik, mert a desztillált vízben van egy cseppnyi fagyálló is.

Szóval nem kell félni tőle. A hűtési teljesítménye messze felülmúlja a levegősöket és csendesebb is.

(#16) t72killer válasza Tigerclaw (#14) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Át kéne írni hozzá az ATX-szabványt, uis ezekben definiálva van a proci helye. Egy OEM-mel kellene lezsírozni, azok szoktak egyedi lapokat faragni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#17) rii válasza Tigerclaw (#14) üzenetére


rii
nagyúr

én a memórián nem fogom magam túltemnni sose, hogy 2017 van és még mindig merőleges áll a ház előlapjára ....

meg hogy a táp alulról be, a cpu jobb esetben a házon át, de oldalpról is lehet még befele .... szörnyűűűűűűűűű .... katttasztrófális ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#18) DigitXT válasza DraXoN (#4) üzenetére


DigitXT
félisten

Amit ehhez csomagolnak, az nem "vízhűtés", hanem ún. "játékvíz" lefogató:
ezek előnye, hogy egybe vannak szerelve... gyárilag feltöltve és légtelenítve.
Fel sem merül, hogy le kéne engedni a vizet. Amúgy miért kéne borogatni a
gépet, ha épített vizet bontasz? Nyomsz bele levegőt, kijön a víz... WOW!:D

Amúgy inkább az a félelmetes, hogy lassan már az a feature, hogy nem jár
hozzá gyári hűtő. Így nincs mit fikázni / nincs mit szétvernie az Őstuloknak.
De esetleg ifj. Vér István gondolhatja, hogy akkor ennek nem is kell hűtés...
(Pedig 180W nem viccel. Lassan már adhatnánk hozzá egy hűtőblokkot is.)

(#19) t72killer válasza DigitXT (#18) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ráadásul a 180W csak a sztori kezdete, ha rendesen kihajtod 4GHz-en a 16 magot, sztem örülhetsz, ha 280W-ból meglesz a sztori... Persze ehhez ki kell iktatni a TDP-limitet/throttlingot tuninggal: az "új tuning" már nem a sok GHz-et fogja jelenteni, hanem azt, hogy minden mag vigye a speckókban leírt max turbót egyszerre.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#20) Bird válasza sunpower (#15) üzenetére


Bird
addikt

Azzal a 12 éves szivattyúval nagy mázlid van. Ismerősi körben 3-4 év max...

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#21) sh4rkk1ll3r


sh4rkk1ll3r
csendes újonc

Azoknak, akik félnek a vízhűzéstől:

1. A gravitáció lefele húz.
2. Irányba kell fordítani a komponenseket, hogy egy esetleges folyás/eresztés alkalmával a gravitáció ne az alkatrészekre hanem semleges területre csepegtesse a cumót. Lógatott, elfordított gépház, nyitott alj stb.

Témához: ASETEKről nincsenek szép emlékeim. Ugyanazt tudta mint az ASIATECH motorszállító a Forma-1. Megbízhatatlan. Szerencse hogy itt nem visznek primadonna szerepet.

A Crysis-t egy húzott ENIAC-on tolom.

(#22) Hobbbyt válasza DigitXT (#18) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Ezzel az ifj. Vér Istvánnal találkozott már valaki? Csak mert olyan sokan hivatkoznak rá, de még senki se látta.
Aki ebben az árkategóriában nézelődik az már tudja, hogy mit akar.. és nem rántottát sütni a kupakon.

Egyéb iránt, a játék vízzel amúgy se hűtöd le normálisan még sima léggel se igazán lehet.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#23) t72killer válasza Hobbbyt (#22) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A játékvíz azért elég tág kategória :U A 280-360mm-es radival szerelt példányok kétlem, hogy ne bírnának el egy akár 300W-ot termelő procival is.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#24) DigitXT válasza Hobbbyt (#22) üzenetére


DigitXT
félisten

Én már találkoztam. Elvitték tőlem az X1950XT-t. B*szod, micsoda áthallás!:D
Na azon gyárilag(!) TEC-es (nem TEK) hűtés volt, de egy nagy szar volt, mert a
Peltier is fűtött, és a fél borda gyakorlatilag csak annak a hőjét próbálta elvinni...

Szóval, nagyjából úgy nézett ki, hogy a Peltier nélkül 85 fokos GPU hirtelen lett
70-75 fokos a TEC bekapcsolásakor, viszont visszamelegedett, majd lett 90 fok.

Ezt csak azért mondom el, mert eléggé kazán volt az a kártya. De mégsem ez
volt vele a legnagyobb gond, mert vettem rá egy HR-03-at, és azzal fasza volt a
GPU hűtése. Volt rajta viszont egy AGP átalakító chip. Na az melegedett, és a
kártya egy idő után amiatt fagyott szét. Megoldás: venti a kártya hátuljára. Zsír.

Mit csinált a vevőm? Elvitte a HR-03-mal, de ki akarta próbálni a gyári hűtést is.
Mindeközben viszont kipróbálta... igen: hűtő nélkül! A kártya meg elfüstölt.:O
Mondjuk szerencséje, hogy csak 20K-t bukott, ami alig volt több, mint maga a
HR-03 vételára. De hát ilyen a VGA piac, hogy ami az egyik évben 60K, ~1 év
múlva már csak 20K-t ér. Mármint ilyen volt, amikor az AMD még fejlesztett is,
és nem tökugyanazokat a kártyákat adta ki átnevezve, a verseny mellőzésével.

ON: ahogy t72killer mondja, játékvízből vannak már komolyabbak is. Azért egy
360-as radi nem lesz attól rosszabb, hogy gyárilag összeépítik valamivel.*:R
(A gond inkább akkor szokott lenni, amikor a 120-as slimekkel szenvednek.:D)

*: mondjuk az a valami lehet rosszabb, mondjuk nem jó hatásfokú CPU blokk?
Esetleg túl alacsony áramlásra képes szivattyú, ami megint csak a dT-t rontja:
utána kell járni, hogy mire kell, és hogy van-e előnye "játékvízben" gondolkodni.

[ Szerkesztve ]

(#25) Whysperer válasza Walter_White (#3) üzenetére


Whysperer
addikt

ÉN nekem egy CPU+egy táp+egy VGA ment rá egy Trinon-ra. Soha többet nem rakok rá ilyet mégha épített is.

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#26) [CsuCsu] válasza Hobbbyt (#22) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Azt vagod, hogy EK-nak is van 'jatekvize', ami gyakorlatilag sima EK-s komponensek zart korben? Azert azt nem hurrognam le.

(#27) tecsu válasza #68686080 (#7) üzenetére


tecsu
addikt

Minek kell lecserélni a vizet? Egyáltalán minek kell a beüzemelés után karbantartani?

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#28) Walter_White válasza Whysperer (#25) üzenetére


Walter_White
senior tag

Az Épített, sokkal biztonságosabb mint a játékvíz, mondom ezt úgy, hogy Nekem csak a Procim (6700K) ment rá egy Arctic 240-re, szó szerint megfőzte egy pumpaleállás, és még az alaplap sem kapcsolta le magát... igazi balszerencse... és mikor visszavittem a kompaktot ami 11 hónapot bírt, azt mondták, hogy nem ajánlanak egyet sem, mert még a Corsair hűtői is ott sorakoznak nekik a szervízben (elég ismert kisker). Ekkor eldöntöttem, hogy köszönöm szépen, kompaktot soha. Lehet 1 eset, de sajnos nem érezném biztonságban az alkatrészeimet.
Ellenben, az épített, sokkal jobban ellenőrizhetőbb (fizikálisan) mint egy kompakt, pl Áramlásmérő a pumpa kimenetére, bárhol, bármi rendellenesség van a rendszerben akár pumpaleállás, az rögtön látszik az áramlásmérőn, még a legkisebb rendszerbe is tennék. 100%-ig biztos. Illetve én az asztalon raktam össze először a vizes rendszerem, alkatrészektől távol, hiszen a legelső épített vizem volt, nem volt senki aki ugymond segítsen, de nem is kellett, mert hihetetlen mennyire egyszerű. Pumpa-Blokk-Áramlásmérő-Radi-Cső-Fitting. Tehát az asztalon feltöltöttem desztvizzel szépen, megnézve nem-e gyári hibás valamelyik - hogy nem-e ereszt, de nem. (Ha 10 percig kering benne a víz és nem ereszt, úgy hogy mozgatod közben a csöveket, akkor az nem fog soha.) 1800X-es Procimat passzívan hűtöttem az épített vizemmel, és megjelenés óta 1 percet nem aggódtam a konfigomért, hogy bármi elázhat.

(#29) tecsu válasza Walter_White (#28) üzenetére


tecsu
addikt

Ezt hogy érted: "passzívan hűtöttem az épített vizemmel"? Passzívan? :Y

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#30) Walter_White válasza tecsu (#29) üzenetére


Walter_White
senior tag

1.250V 3.8Ghz - 55 fok max :) 3x140-es Radival, csak a procit. (Fel volt szerelve 3db 140-es Akasa Viper venti rá, ami kikapcsolt állapotban volt. Mikor a 4Ghz-t próbálgattam na ott már kellettek. De minek küldjem olyan feszekkel mikor 4ghz- volt a Max ami kipréselhető volt belőle 1.43V+ -al, 3.9Ghz-hoz 1.36V
3.8Ghz meg beérte 1.25v-al, nekem valahogy szimpatikusabb volt. Marha nagy szórás volt 100mhz-ek között is.

[ Szerkesztve ]

(#32) t72killer válasza tecsu (#29) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kikapcsolt venti, csak a víz mozog. Én is így használom 99%-ban a h105-öt.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#33) Zotya84 válasza #68686080 (#31) üzenetére


Zotya84
őstag

A pumpával nekem nem volt bajom még az elmút ~10 évben, a tömítésekkel igen, egyszer mindet megette a hozzávaló folyadék, és eláztatott mindent, amit ért - de minden túlélte -, és azóta kapott rendes O-gyűrűket...

A folyadék ezen alkalom óta fogyogat (akkor, amikor több időt tölt a gép magasabb terheléseken, főleg nyáron), mert a sietség közepette sikerült a kiegyenlítő tetejére okoznom egy apró repedést, így kénytelen vagyok figyelni vagy ereszteni szállításkor. De előtte nem nem fogyott.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#34) waterman_ válasza tecsu (#29) üzenetére


waterman_
aktív tag

venti nélkül. de lehet még durvábban is. nekem az első vízhűtésem egy 15 literes mormonkannába lógatott szökőkútszivattyús rendszer volt. (kicsit kényelmetlen volt szállítani és szétszedni) egyszer egy gép arrébbrakás után elfelejtettem visszadugni a pumpa 220-as villáját (relé szabályozta). 2 hétig nem ment a pumpa, de mivel videokártya-délihíd-cpu szépen sorba voltak kötve, a meleg víz konvekciósan a saját eszitől megindult a rendszerben. aztán két hét után volt egy megmagyarázhatatlan fagyás, és akkor bedugtam a pumpa dugóját is..

..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe..

(#35) tecsu válasza waterman_ (#34) üzenetére


tecsu
addikt

"Mormon" :DD

Köszi a válaszokat!

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#36) Hobbbyt válasza t72killer (#23) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Soha nem a radi méretével van a gond, sokkal inkább a blokk hőleadó képessége és a pumpa vízszállító képessége szokott áldozatául esni a kompaktságának.. ami viszont baj.

(#24) DigitXT Én az i7-es procimat járattam hűtés nélkül, kutya baja. :D Tény, hogy csak annyi időre míg bejött a bios (alaplap ellenőrzés céljából) Szóval.. lehet, hogy csak simán rosszul mérte fel a helyzetet. Durván. (Nekem X1950 Pro-m volt, világ életemben vágytam egy 1950XTX-re.)

(#26) [CsuCsu] Azt már nem nevezném játék víznek.. hisz minden alkatrésze külön-külön is kapható. Normális pumpával, normális blokkal, értékelhető vastagságú csővel. Az nem játékvíz, de az ára is pont annyi mintha magadnak építenéd.

(#32) t72killer Én is így használom, csak nekem épített vizem van és RX480-at hűtök vele :D 280-as slim radi a ház tetejében, 20-30%-os terhelésig simán elég a kéményhatás és a vizem is megáll 38-40 fokon a 27 fokos szobában.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#37) IamMenyus


IamMenyus
tag

Évek óta vízzel hűtök minden gépet, a threadripper is megkapja majd a magáét :)

Nem kell félni tőle, oda kell figyelni szereléskor, és d5 pumpát(pumpákat:D) pakolni be :)

(#38) Dtomka


Dtomka
veterán

Nem tudom hogy ilyen kategoruájú prociknál is gyenge pasztát használ az Intel...de az most kiderül, hogy mit használ az AMD:
Így néz ki a RYZEN Threadripper processzor kupak nélkül

(#39) t72killer válasza Dtomka (#38) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

" forrasztott hőelosztó kupakot (IHS-t) kapott, ami némi aranyat is tartalmaz annak érdekében, hogy az indium tartalmú forraszanyag jobban „tapadjon”."

Ez bizony nem a konzumer-intelekre pakolt trutyi:R:R:R Feltételezem, az intel is ilyesmit használ a felsőházban.

Jól olvasom, hogy az Epyc ugyanezt a foglalatot kapja, azaz idővel lehet majd Epyc procira fejleszteni? Kéne valami brutál tápáramkörös lap + kompresszoros hűtés és mehetne 4GHz-en a 32 mag;]

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#40) Dr.FantastiK válasza XplodR (#2) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

:DDD :C

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.