Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30) Vistaboy válasza tkazmer (#28) üzenetére


Vistaboy
veterán

"és kisebb cégeknél a vezető az is, aki a pénzét kockáztatja azzal, hogy egyáltalán alkalmaz."
Már ne haragudj, de egy olyan cégnél, ahol olyan bútorokat gyártottunk, aminek darabját 1000.€ és 10.000.€ közötti összegekért adják el külföldön, ott mi a kockázat a minimálbér kifizetésében? :F Százszámra vannak a munkanélküliek, akik közül sokan alig várják, hogy ha minimálbérért is, de dolgozhassanak. Azzal hogy én eljöttem onnan, és komoly 55.000.Ft.-al megvágtam "szegény vezérigazgató urat", most biztosan csődbe megy a cég. ;] Ugyan, évente több milliárdos haszonnal dolgoznak (Tudom, mert mondták bent többen is, hogy mi folyik ott), és fontosabb volt neki a gyár kidekorálása, minthogy elismerésképpen a munkánkért, legalább egy 10.000.Ft.-os prémiumot adott volna. Milliókat költöttek az új belépőrendszerre, mert el akart dicsekedni valamelyik külföldi vendégének, hogy "milyen szépen villog meg csipog a beléptetőkapu". :(((

"a munkád valószínűleg ennyit ért."
Miért szakítsam meg magam, amikor úgysem lesz több a pénzem akkor sem, ha kétszer annyit csinálok? Ha tényleg úgy is lett volna, hogy darab vagy idő után fizetnek, akkor más. De betanulási idő alatt tökmindegy hogy mit csináltam, ugyanazt a minimálbért kaptam. Akkor kaptam volna meg a rendes, 550.Ft.-os bruttó órabért, ami kb. bruttó 100K egy hónapban, ha hozom a 100%-ot. Csak viszonyításképpen: Egy hónap alatt annyit fejlődtem, hogy a hónap végére 53%-om lett. Pl. egy 25-30 perces bútort egy óra alatt tudtam csak megcsinálni. És itt olyanra gondolok, amiből több volt egyszerre és már eleve tudtam hogy hogyan kell összerakni. Amelyiket meg még nem ismertem és kérdezgetni kellett, az bőven volt két óra is néha.

"de a pénzt amit kapsz érte, az határozza meg általában, hogy mennyire értékes a gazdaság számára az, amit a munkáddal előállítottál."

Egy hónap alatt kb. naponta 8-10 bútort csináltam meg. Összesen kb. 200-at. Ezért én kaptam 55.000.Ft.-ot. EGY (!!!) bútor ára pedig minimum 1000.€ (!!! ) Csak egy bútornak az árát adták volna ide a 200-ból, akkor is jóval többet kerestek volna rajtam, de ha már ebben a ***censored*** országban megtehetik hogy ennek az elenyésző százalékáért alkalmaznak, akkor miért ne? Hagy legyenek még gazdagabbak a köcsög külföldi f@szfejek, az sokat segít az államon.

Ui.: Figyi, tényleg hagyjuk a témát, mert már amúgyis elég szarul vagyok amiatt hogy egy fél óra múlva mennem kell melózni SZOMBATON!!! :(((

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.